Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

verulka
31. dec 2008

babu, praskli mi bradavky, krv mi tiekla cicerkom( as zo sooru, co mal ron v puse) takze nechcel, dali sme odstriekane no uz akosi potom prestal chciet uplne 😔 v noci si sem tam cucol, ale teraz uz ani to nie..od prska sa odvrcia a nechce o nom ani pocut...taze asi tak, ono to bola si aj zo stresu (muz bol 9dni vo vysokych horuckach, cele vianoce) a na vsetko sama, hrozila mu nemocka a taaak...no do tohosme sa zacali trapit so zubami, takze odmieta akukolvek flasu uz 2.den, setko len lyzickou..cize zabava poriadna 😝 ale uz sa prerezali 2zuby za 4dni a dalsie dva ma tesne pred prerezanim..takze ponukam prsko, flasku a uvidime 😉

bezaz
31. dec 2008

veru uff tazke 😝 drzim palce, nech ste vsetci ok a zvladnete krizu 😒

mile latkarky v novom roku zelam vela zdravia, lasky a stastia aj pri vyhladavani novych uzasnych typov a znaciek latkoviek 😀

crysmile
31. dec 2008

verul, drzim palce, si silna, to zvladnete.. 😉

aj ja vam vsetkym latkarkam zelam vela vela vsetkeho dobreho do noveho roku..

verulka
31. dec 2008

dakujem 😉 aj ja vam vseetko naj v roku 2009 😉

olinka6226
31. dec 2008

inak baby co ste sa bavili o ib - nadherna farba je jade ked som ju objednavala som si nebola ista, ale teraz som z nej uplne mimo.

verul drzim palce nech sa ronusik umudri, a muzik uz ok?

sjuzocka
31. dec 2008

no teda verulka to mi je luto ake trapenie zrazu s ronkom mas :( mozno je to len chvilkova zalezitost... hadam sa to spravi a mliecko nestratis... teda verim ze kojit asi este chces 🙂
na rozdiel od mojej svagrinej. oli, pamätas ako som od teba kupovala tie bl vlozky do podprsenky. ani neviem ci ich nakoniec pouzila, lebo mala ma teraz mesiac a uz je plno na umelej vyzive... ked som tam vtedy bola tak ju prikrmovala, to bola este cerstve 2 tyzdnove babo, vravim nech nedava to UM, lebo mlieko strati, proste to treba na zaciatku vydrzat ked si mala pyta casto, ale ona nie... jej je to asi tak pohodlnejsie alebo co, neviem... proste uz nekoji. mam chut jej napisat nech mi posle spät tie vlozky prsne ze ja ich vyuzijem :D
ked uz sme pri IB, aj ja som doobjednala dalsie 😝 nenormalne sa mi ta plienka lubi.. stihla sava a krasna... a ten kurz libry, no nekup to :D

petusaaa
31. dec 2008

verulka a uz je s manzelom lepsie?

baby, co sa mi stalo. susim bambusky pred krbom a zrazu strasny smrad a kukam a zo zltej bambusky je hneda 😢 uplne mi oskrvcala a cvocky sa roztopili... a jedna je iba trosicku, to ma netrapi. ale ta jedna je uplne ko.. chudatko 😢 😢 😢

miracle
31. dec 2008

Olinka, vdaka za info...odpisujem pomaly, mala som nutenu internetovu a latkovaciu pauzu. To druhe mi chybalo viac...

Vsetkym vam prajeme to nase....pffff a ja dodavam, ze 2009 😀

verulka
31. dec 2008

manzel uz je fit, druhe lieky mu zabrali, talze aspon nieco 😉 sjuzi, no zatim odsavam a ponuakm prsko a cakam, co bude..ale prsko nezne uspech...ste zlate 😉

petusaaa
31. dec 2008

pf 2009 😀

miracle
1. jan 2009

BTW petusaa, ako chuti peceny bambus???

petusaaa
1. jan 2009

miracle 😠 😠 😠 on len trosku ohnedol, ale nezhorel tak, ze by som ho musela vyhodit. ved ja vam ho ofotim a hodim sem 😉 no ale skoro ma porazilo, sak este nebol ani 5 krat opraty 😢

verulka
1. jan 2009

petusaa, no nepotesi 😒 ale aspon mas zazitok, ktory budes detom rozpravat 😅
baby, dnes sa mi Ron po vyse 2dnoch 1x prisal..uz nevedel co zo sebou, tak sa prisal 😵 potom uz nie, ani teraz vecer, ale aj tak sa tesim 😵

petusaaa
1. jan 2009

verulka a aspon odsavas mliecko? aby si ho nestratila 😕 super, ze sa uz aspon prisal 😉 dufam, ze sa este rozoberie

no jo, bude vypravat vnucatam pri krbe 😀 😀 😀

verulka
1. jan 2009

odsavam, ale mi uz nejde moc..ale ym sa nestresujem, ak sa nospamata ziva odsavacka, tak to nevidim moc ruzovo 😖 ale je tak ako ma 😉

petusaaa
1. jan 2009

verulka, ved aj 8 mesiacov je krasny doba kojenia.ono najlepsia je ziva odsavacka 😵
inak ja som plne nekojila vobec 😢 teraz kojim aj dokrmujem. tak dufam, ze nam to aspon do polroka vydrzi. a tom som sa tak tesila, ze budem kojit aspon do roka 😠

bezaz
2. jan 2009

cafte latkarky, kde sa vsetky flakate?
my uz latkujeme kvalitne, zatial okrem hamburgera krpata precurala uplne vsetko, tak neviem, ci pridam vlozku alebo co 😲 😅 este parkrat operiem bambusaky a uvidim.. inak prebalujeme brutal casto, kazdu1.5-2 hodky a vzdy ma aj naserkane.. takze separacky idu rovno do kosa, zatial som oprala asi 3 😨

crysmile
2. jan 2009

inak tani, chcela som podakovat za pekny clanok v Dietati..

a verulke za prispevok.. krasne si ho napisala..

taanak
2. jan 2009

crysmile, dakujem 😅 . Este casopis nemam, tak zajtra utekam kupit, som zvedava, ako vyzera vysledok.

Inak vsetkym latkarkam (aj nelatkarkam) prajem vsetko dobre do noveho roka a co najmenej okakanych plienociek 🙂

olinka6226
3. jan 2009

veru musim aj ja dieta kupit...

petusaaa
3. jan 2009

fakt krasny clanok, som ho vcera citala 🙂 len to je taka temy, ze 4 strany su hroooozne malo. o tom by mohol byt roman 🙂

bez, to fakt ti vsetko precika? mne este neprecikal nic. ale ked sa pokaka, tak to je komplet. separacka sice drzi, ale vyteka mu to bokom. no on kaka raz za den, takze sa necudujem, ze je toho tolko 😅

bezaz
3. jan 2009

petka fakt.. musim davat na vrch pulky, vsetko ostatne precura.. teda este hamburger a popolinka organic vydrzali a BL bambuska.. a to sa snazim jej uz prekladat vkladacku na polovicu, aby schytala viac mocu 😅

petusaaa
3. jan 2009

bez, jaaaj, ja som myslela, ze ti aj vrchne precika 😕 tak to aj mne pocika komplet plienocku, az fixky to zastavia. takze ich periem dost casto. no uz sa mi to viacej vypchat neda.

bezaz
3. jan 2009

petka precika aj vrchne, ak nie su pulky 😅

petusaaa
3. jan 2009

😕 uz aby chodila na nocnicek. len ci bude mat taky velky objem 😕 😀 😀 😀

bezaz
3. jan 2009

petka uz som rozmyslala aj nad BKM, ale na to nemam..
baby, je to mozne, ze nasa krpata "nezasa" latkovky? normalne reve, ked ju prebalujem, to doteraz nerobila 😝 ci jej vadi, ze ma nozici viac obmedzene alebo co 😒

sjuzocka
3. jan 2009

zuzi nic si z toho revu nerob, robieva to aj moj a dosla som k zaveru ze preto, lebo proste chce byt vyvaleny naholo 🙂) ja ho necham nech si kopka krasne a potom zrazu ho zacnem balit, no nenasralo by ta to? 🙂) tak sa trochu porozculuje, ja na neho urobim par ksichtov, nieco zanôtim a potom je klud. rozculoval sa rovnako aj pri jednorazovkach, akurat v nich sa mi zaparil do cervena a tu sa aspon nezapari.. neboj, coskoro uz tie plienky na malej nebudu take objemne. ber to tak, ze balite nasiroko. za chvilu sa ti vytiahne do vysky a zrazu len zbadas, ze uz nemusis zapinat na doraz a plienka je stihlejsia a aj sa jej lepsie hybe... 🙂 co sa tyka curania, ja pravidelne davam z neho dolu precurane plienky pricom nohavicky su vlhke. asi to tak musi byt, ved je to latka a neobsahuje to ziadne save gelove ropne jadro 🙂) pokial to nekonci na obleceni, povazujem misiu za uspesnu. tiez prekladam vlozky uz napol, lebo som si vsimla ze cast plienky precurana totalne a cast skoro sucha. tak sa sustredim na miesta najväcsieho dostrelu 🙂 ked sa ti zda ze je to precurane prilis, skus pridat nejaku saciu vrstvu navyse, poskladaj do plienky zinku alebo co 🙂 ozaj, ake mas plienky?

sjuzocka
3. jan 2009

jaj este to BKM, ja si tiez nedovolim tvrdit ze to robim ale faktom je ze maly si uz fakt zvykol, ze ked idem prebalovat a chystam sa ho oplachnut v lavoriku s vodou, tak do toho lavora vykona potrebu. nie je to vobec zlozite, nesledujem maleho stale ze co robi ci sa mu nahodou daco nechce, nie, robim to co robi hadam kazda mamina a ked je cas prebalit, dam ho na pult, este predtym si donesiem maly lavor s teplou vodou, dam dolu plienku, ponozky, teplaky, vyhrniem tricko a posadim ho do toho lavoru (samozrejme ho podopriem lebo nevie este sediet) a uz sa mi naucil ze sa tam vykaka a najnovsie mi tam aj cika. dari sa mi odchytit takmer vsetky kakania. ako keby vedel ze lavor bude a nechaval si to pre neho 🙂 asi to nie je mozne aby si to uvedomoval ale tak mi to skratka vychadza.... tak skus... ja som s tym zacala ked mal tak 2 mesiace asi... a sme v tom stale uspesnejsi... podmienene reflexy asi alebo co.

sjuzocka
3. jan 2009

no baby, mrknite na ten kurz libry, to je daco 😵

bambusko
3. jan 2009

sjuzocka, tak sme to robili aj my, akurat nad umyvadlom. zacali sme okolo 4 mesiacov, vzdy pri prebalovani som ho podrzala v klbocku opreteho o mna chrbatikom nad umyvadlom, on sa hned vycikal alebo aspon vyprdel a tiez som mala pocit, ze s kakanim si pocka 😉 odkedy sa sam posadil, davam ho na nocnik a presne vie, co tam robit, 99% posadeni je uspesnych 🙂 taka bkm po svojom