Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

luciferova
21. sep 2010

@zojec chcela by som vediet, ci a kde tam mate dake materske centrum, co sa v ramci mesta da s takym cca polrocnym babom robit a tak. Prestahovala sa mi tam sesterka, nikoho tam nepozna, muz cely den v robote, uz jej z toho pipi, inak tiez latkarka 😉 mohla by si dat dakeho typa?

@brisilda dik kuknem to 😉

zfidorka
21. sep 2010

@brisilda dik za info... maju popoliny na visacke velkost? napr. 68/74

katka888
21. sep 2010

@brisilda
takze nejaky rozdiel medzi disanami a popolin vlniacikmi nie je? ja zvazujem este jedny doobjednat na noc, nech mam rezervne. a rozmyslam ake, ale asi vyskusame aj popolinky, kedze disanky uz mame

brisilda
21. sep 2010

@zfidorka popoliny maju velkost 74/80 😉 je to tam a na disanach je ta ista velkost vraj 6-12 mes. 😉
@katka888 ja mam radsej popoliny 😉

katka888
21. sep 2010

@brisilda
tak len vyskusat 🙂

lindauciatko
21. sep 2010

baby neviem ci ste uz o tom pisali, ale ja som nasla dnes v slovenskom e-shope tie weehugers 🙂 - u tanak
zase je nad cim rozmyslat 🙂

zfidorka
21. sep 2010

@lindauciatko ja ich budem mat kazdu chvilu doma 😉 aj zojec...

izabelkak
21. sep 2010

ahoj kočky, my sme mali disany orandžové 74/80 nám vydržali do 1 roka, boli veľmi fajn, už som ich poslala ďalej, jediné čo im ubralo na kráse je že sa zožmolili.....
mne sa podľa tej fotky od @brisilda zdá že popoliny sú v zadku lepšie strihovo, šité tak do guľata že asi vydržia o niečo dlhšie ako disany, teda myslím na nočné plienky, my sme ich už ku koncu na nočné plenuchy nenosili boli dosť tesné....

ivanajelinek
21. sep 2010

@lindauciatko A v akom e-shope?

zojec
21. sep 2010

@zfidorka ja som ich cakala uz dnes a furt nic ☹ ty si ich zobrala na suchac si na patentky??takze zajtra uz isto pridu 😀 inak celkom dobra cena aj tu... porovnatelna 😉

lindauciatko
21. sep 2010
zfidorka
21. sep 2010

@zojec ja som tiez dnes cakala ☹ na suchac, kedze na patentky su flipky.. ty?

zojec
21. sep 2010

@zfidorka ja tiez suchac.. sa mi zda pre vacsie deti praktickejsi... lebo fakt si neviem predstavit ked zacne behat, ako ju budem zapinat do tolkych patentiek.. myslim, ze prebornicky na patentky su anavy 😀 mam pocit, ze tie ich maju najviac , ale je pravda ze s patentkami tie plienocky lepsie vyzeraju

divoska
21. sep 2010

moj muz je zas na tie suche zipsy alergicky, tvrdi ze maly dostava infarkty ked sa mu to odopina. mne sa nezda, ale fakt by som brala viac patentkovych. nie je to hlucne a nezachytava sa /netreba myslie na zapinanie pred pranim/, a presne ako pises @zojec je to aj take krajsie.

ivanajelinek
21. sep 2010

Akurat pozeram vkladacie plienky. Aky rozdiel je medzi Twofold a Prefold?

zfidorka
21. sep 2010

@ivanajelinek v rozmeroch... inak, su vyborne obe, idealne na noc... 🙂

zfidorka
21. sep 2010

teda ak myslis tie od babyidea bambusove 🙂

zojec
21. sep 2010

ja som to pochopila tak, ze prefod sa da zlozit na 3x a twofold len na 2x, ale opravte ma ak sa mylim 😉 cize prefold ma lepsiu savost ako twofold

labutka
21. sep 2010

@zojec ale nezabudaj, ze vacsie deti si vedia zo suchacom poradit a odlepit ho. 🙂

cipriska
21. sep 2010

ahoj dievcata, straasne obsirna tema a nemozem vsetko precitat aj ked by som rada. chcem sa spytat ci niektora pouzivate baby lucy, ako ste spokojne atd. dikyyy

dugyna
21. sep 2010

@dahlia23 tak supis lebo ja v orechcoch perem muzovi taky bundu ..a miesto avivazu davam ocot s vonnym olejcekom.
teda aj ked ja uz periem vsetko pradlo v orechoch... 😉

no tak to ti neviem poradit ja som s tymi BL velmi spokojna...a ja mam dost tych cinskych kapsovych plienok... 😉 takze tie su farebne 🙂

dugyna
21. sep 2010

@cipriska ja pouzivam BL a som velmi spokojna, najradsej mam tie clasic-rychlo schnu, a bamboo su velmi dobre na noc, organic su tiez fajn len tym ze je to frote pranim tvrdnu resp sa stavaju drsnejsie.a pulky su super. a aj vlozky mozem chvalit

taanak
21. sep 2010

ale suchy zips sa lepsie zapina, ked dieta zacina pri prebalovani vymyslat, co uz zacina byt nas pripad - s flipkami zaciname dost bojovat 😉
Proste je to dilema. Suchy zips, ci patentky? 😎

divoska
21. sep 2010

tak ma napadlo. skusali ste niektora dat do flipiek napr dva zlozene stvorce? islo by to? sice som kupila aj vkladacky aby bolo podla coho sit 🙂 ale reku ciste teoreticky

jonki
21. sep 2010

tak mi uz mame celu nasu vybavu doma a opratu...akurat to schne 😵 vsetky tie plienky su krasne...dakujem vam vsetkym za rady 😵 ....teraz tu asi chvilu nebudem chodit aby ste ma nezlakali na dalsie vychytavky 😀 ....lebo je to nakazlive 😀
uvidime ako nam to s latkovkami pojde...zatial vsetci znami co prisli na navstevu sa divili, ze o com to tocim(ake novodobe latkove plienky)...ale pohoda...uz som si zvykla ze som ina 😀

emjee
21. sep 2010

@ivanajelinek
@zojec ja mam twofoldy a skladam ich po sirke (nie po dlzke ako by som mala) na tretiny 😀 kedze hlavne miesto cikania je u nas vpredu, nepotrebujem dlhu vkladacku

@divoska ano - davam bambusovu kikko a bavlneny stvorec spolu - je to kapanek objemne, ale da sa

zojec
21. sep 2010

@divoska jasne ze som skusala.. 🙂 ide to v pohode.. pri tak malom babatku by to mohlo byt aj na siroke balenie.. ale lepsie je stvorec na osminy a do toho maly frote uteracik na polovicu.. 😉 a na to skus dat flipku.. malo by to ist.. ja som dnes tak davala malej cely den.. ale miesto flipky som davala wonder wraps 😉

@taanak ved to.. je to dilema.. ja uz niekedy mam teraz problem pozapinat vsetky tie patentky..fakt si to neviem predstavit, ked bude mala akcnejsia 😉

zfidorka
21. sep 2010

@divoska ja davam 2 stvorce na obdlznik, resp. davam viacvrstvovu poskladanu na dievcatko miesto1 stvorca... na ritku davam bavlnenu plienku a na to uteracik tesco alebo ikea, kedze 1 plienku precika... a to prebalujem kazde pociknutie... na to davam flipky, ako pul-ky, cize nevkladam plienky do kridelok, aby nemala na pokozke umelinku pul...

izabelkak
21. sep 2010

ja tiež skladám twofold po šírke, rovnako aj prefold, lebo inak sú zbytočne dlhé nevleze mi to dobre do BG kapsy, zmenšenej na M-ko... takže prefold je len o niečo savejší lebo je o kúsok dlhší aj ked sa poskladá po šírke...

@emjee Ty dávaš malému kikko bambus štvorec + bavlnený? 😕 to musí byť celkom balík pre chodiace dieťa nie?

a čo sa sucháču verzus patentky týka, tak ja mám momentálne radšej sucháč, keď má na ňom malá oblečenie tak ho ani nerozopne, ale viem ho naštelovať presne ako potrebujem a hlavne rýchlo, alebo keď mi už malá zdrhá, postojačky a pod., patentky sú trvanlivejšie a zase odpadá dilema pri zapínaní viem že mám zapnúť na tretiu patentku tak prosto triafam aj na stojacom dieťati, nebyť tých gelových paznechtov čo mám, šlo by to aj celkom rýchlo 😀 😝

zojec
21. sep 2010

@zfidorka
@divoska inak ja tiez velmi nezakladat za tie kridelka... lebo ked dam uz dve plienky tak ta gumicka dost otlaci chrbatik.. a tiez umelinka.. nemusi mat na telicku 😀 zakladam jedine ked pouzivam sty dry vkladacky, ale to davam len ked ideme do mesta, alebo niekam na dlhsie prec z domu.. doma ficim na stvorcoch, a mojich usitych plienkach.. my sme s @zfidorka take setrnne 😀 😀