Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
13. jan 2009

quika, no to bude tym, nohavickove plienky su baculatejsie. mam polovicu bambusovych a tie su dost objemne, na zavezovacky by stacili aj m-ka este

petusaaa
13. jan 2009

baby, neblaznite, ved mojmu uz budu o chvilku BL M fix uz male 😅

inak nevsimli ste si, ze dost zalezi na farbe BL bambusiek? 😲 ja mam bledozltu, azurovu a pistaciovu a ta bledozlta je jemnucka stale ale tie ostatne farby su tvrdsie na dotyk 😒

bambusko
13. jan 2009

petusaaa, mam bledozlte a azurove /aj ked to som zistila az nedavno, lebo som ich objednavala davno ako pistaciove 😨 / a na dotyk su rovnake. ale ta pistaciova sa mi velmi paci ☹

sjuzocka
13. jan 2009

aj mne sa zdalo ze bledozlta je jemnejsia ako ostatne. aj pistaciova este ujde s jemnostou, ale zlta vedie.

petusaaa
13. jan 2009

tak ja neviem, v com to moze byt. objednavala som ich rovnako, rovnako ich periem. dokonca spolu. 😒

petusaaa
13. jan 2009

bambu, ty o kolkych veciach doma nevies, co si oobjednavala 😀 😀 😀

petusaaa
13. jan 2009

sju, no to keby som vedela, tak objednam iba zlte 😒

petusaaa
13. jan 2009

este aj ta prihoreta je jemnejsia 😠

bambusko
13. jan 2009

petusaaa, to bolo niekdy v maji 2008, este mali v ponuke len ruzovu, bledozltu, svetlo a tmavomodru. dala som do objednavky pistaciova, lebo to nemali este takto porozdelovane ako dnes aj s fotkami a prisla mi bledomodra. az nedavno som zistila, ze pistaciovu maju uplne inu 😨

bihan
13. jan 2009

pokojne to môže byť tým, že bledožltá je natural a ostatné sú farbené 😀 Ja mám len farbený bambus, takže mi to môže byť jedno.
A ešte mi relatívne málo tvrdne organická bavlna.

quika
13. jan 2009

ja mam dve bledozlte, jednu pistaciovu a jednu bledomodru, a su na tom rovnako. ale ani ta bledozlta nie je uplne bez farby. kamoska ma domacu vyrobu - z jednej strany pistaciovu a z druhej bledozltu, tak sa jej mozem spytat ci ma kazdu stranu inac zhrubnutu 😀
a tie BL fix, neviem ci nahodou nezmenili strih, lebo tie Ska co mame my su uz vlastne 2 roky stare.

bambusko, a to ti nebolo divne ze modra pistacia? 😀

bezaz
13. jan 2009

baby tak my budeme musiet dokupit nove plienky, ninka ma uz skoro 6kg a vacsinu plienok mam do 7kg 😅
my mame BL bledozltu a pistaciovu a su rovnako fajnove 😉

bambusko
13. jan 2009

quika, bolo 😨 ale sak mozno na kysuciach su pistacie bledomodre 😀 mne aj azurova pasuje skor na tu tmavu, ste uz videli bledomodre more??? 😕 😀

verulka
13. jan 2009

jaja, babulky, ja amt 1. babo....ale no co uz, takto si to uzijem kapanek menej
sjuzi, krasny je krpec...pocuj, ked budes v okoli, tak cinkni, mam doma 3x vlozky do podprdy a uz ich nevyuzijem, ze ci nechces (ako darecek 😉 ) ...

sjuzocka
13. jan 2009

verul, nepodarilo sa ti rozbehnut kojenie dalej? uz sa uplne odstavil? :( ale inak ja sa vlozkam potesim 🙂
som akurat premyslala, davala som svagrinej darcek tie vlozky do podprdy a ona uz po mesiaci nekoji :( myslite ze by to bolo blbe povedat jej ze mi teda moze tie vlozky dat? :D
inak verulka, bambusko, spominali ste tu ze mate nejake plienky na predaj a mne pisala jedna zienka odtialto a chcela tipy na plienky z druhej ruky tak som jej dala vase nicky ze nech napise vam.. aby ste sa potom necudovali...
bezaz, rychlo rastu tie deturence, ze? ja sa ani tak neriadim kilami, ale stehnami. a tie ma moj krpec uz na velkost L.

bezaz
13. jan 2009

zuzi som mala naivnu predstavu, ze tie do 7kg nam vydrzia aspon do pol roka 😅 kto mohol vediet, ze budem mat otesanka 😵
napriklad BL 3v1 su akoze jednovelkostne a uz teraz sa mi zdaju malej ltt 😅

verulka
13. jan 2009

sjuzi, nepodarilo..ten laket tomu nepomohol ☹ ale uz neriesim..vska prave, baby okolo mna ficia len na ythc 1razovych apozerju na mna trochu divne, ze tie moje su pratelen..no a ty sito budes mat aj druhe 😀 ciz sa ti zidu...
ano kocka, mi uz pisala..ja som sa zacala bat, ze nepredam, to co mam navyse a dnes mega zaujem 😀 sa tesim 😵

weronique1
13. jan 2009

bambusko:
takze ak by som brala tvoje cisla ako startovaci pocet plienok a do uvahy ceny na plienka.sk, tak potom mi to vychadza na:
20x 150 = 3.000 (3v1)
2x 140 = 280 (FixS)
15x 48 = 720 (svorcova bamboo plienka) / viacvrstove som tam nenasla ale pohybuju sa tiez cca tak
---------------------------------------------------------------
4.000,-

no, to zasa nie je az tak moc a hlavne ked pises, ze tie 3v1 su vyuzitelne od maleho prcka az po vacsieho pidizvika 🙂

a este dotaz k udrbe - normalka po prebaleni nazbierate dostatocny pocet na plnu pracku (kde medzitym skladujete?) a potom to supnete naraz oprat? (aky prasok pouzivate?)
ako to riesite ked niekam cestujete? davate plienky do sacku, alebo to riesite jednorazovkami?

bambusko
13. jan 2009

weronique, viacvrstvove sa daju kupit v tych dalsich eshopoch, co som davala linky. urcite nekupuj vsetky plienky rovnake!!! babylucy predavaju vrecka na pouzite plienky, su z toho isteho materialu ako vrchne gate, mam 2ks tych najmensich, ked je plne /raz za 2-3 dni/, dam oprat aj s vreckom. perieme asi vsetci okrem bihan v slize, pozri temu vo volnej diskusii 😉
ak chces celu vybavu z babylucy, urcite kup aj ine ako classic 3v1, vuiac spokojne su maminy skor s organic 3v1 a este bambusove nohavicky, su sice rozne velkosti, ale urcite ich predas, ked z nich vyrastiete. ak si priamo z ba, na tvojom mieste by som si dohodla stretnutie s olinka6226 a taanak a kukla plienky "nazivo" 😎

bambusko
13. jan 2009

a ako saciu vrstvu radsej tie vecsie bambusove stvorce 40x40 80,-sk

sjuzocka
13. jan 2009

no ja tiez neperiem v slize, mam ho sice urobeny, ale nejak som to asi neodhadla dobre s tym pomerom lebo plienky po vyprani boli tvrde smirgle... periem na striedacku v ecoveri a prasku mimino, obe su z dm...
ja plienky skladujem v takej debnicke co byva ako ulozny priestor pre hracky na kolieskach aj s vekom... mame to z tesca. lebo kedze periem dvojdnovu davku tak do kyblika to veru nevojde :D
verulka ja ked som jednej babe vravela ze par tych vloziek stoji cca 55 sk tak mi povedala ze to je strasne drahe :D ale ze ona zaplati za 15 parov 100 sk a minute to ma za chvilu, to nic.. :D

bammbi
13. jan 2009

dakujem za reakcie, aj my sa tesime z vylieceneho zadocku...
...uz som sa pytala na to, ze ked pouzivate papierove separacky, kremujete ritku?? hmmm??

indy
13. jan 2009

ajojte
tak BL bambus my mame totalne ako smirgel, ale ani ostatne plienky nie su moc lepsie na tom. Som doteraz nevedela, ze mame tvrdu vodu az na plienkach som to zistila 😀 Uz som skusala vsetko mozne dala som viac sody do slizu ako radili v diskusii a najnovsie som tie bambusove BL macala v kyseline citronovej a trooosicku su lepsie, ale nic moc. Takze tie uz nechcem a radsej som este doobjednala 3v1 organic tie sa este nezmenili na smirgel.
Co sa tyka vv tak tie som vyuzila asi najviac od narodenia do takych 3 mesiacov a nemozem si ich vynachvalit, ale chce to vyskusat kazdemu vyhovuje nieco ine. Poskladala som ich do tvaru nohaviciek a zopla snapkou a nikdy my kadenie nepretieklo a na to nohavicky IV soft alebo organic a to sme mali najviac osvedcene na nonstop kakajuce babeno.
Bambi ja som papierove separacky pouzivala len chvilku este z tej prvej rolky co som si kupila do vybavy polovicu mam. Lepsie sa mi osvedcili separacky nastrihane z flisovej deky Ikea len samozrejme nesmie mat tvoj drobec alergiu na flis. A co sa tyka kremovania tak zo zaciatku ked bolo toho kadenia x krat za den tak som natierala dost casto ale teraz uz skoro vobec

luciabah
13. jan 2009

bambi... mi pouzivame separacny papierik a vtedy davam aj kremik, ale priznavam, ze stale menej casto, lebo zapareny zadocek uz nepozname. ale ked sa vykaka, tak viem ze mame na dva dni pokoj a papierik nedavam. a ja tiez neperiem v slize ale v eko prasku. priznavam, som leniva urobit si sliz a ocino by nadaval, ze to v pracovni zavadzia

taanak
13. jan 2009

Dievcata, dakujem za pochvaly clanku 😔
bammbi, ja som kremovala ritku, iba ked bola cervensia, inak ani nie

olinka6226
14. jan 2009

ani ja nekremujem ritku pokial nejavi znamky unavy (zacervenanie) a to je teda raz za uhorsky rok. inak periem v orechoch - presedlala som zo slizu a perie sa mi v nich super. skladujem v otvorenom velkom kosi na balkone (pozostatok odniekial a presne staci na 3dni plienok)

weronique ja by som nebrala 20 flaneliek. to radsej zober 10 flaneliek a 10 organic. flanelka ti na noc bude malo a je viac chladiva ako ta frote (organic)

no tvrde plienky mame aj my, ale teda nijak tragicky. holt tvrda voda si nevybera

lilly
14. jan 2009

ahojte, ja kremujem ritku sudocremom, lebo moja mala ju ma dost citlivu a pouzivam aj separacky, take tie celulozove, ci ake to su, bud Disany, alebo Imse Vimse, ale tie Disany sa mi pacia viac, IV su strasne tenke, vela z tej tekutej kaky cez ne pretecie. Teraz dlhsiu dobu mala Lilka peknu ritku, no asi jej vadia niektore vllhcene obrusky, teda asi hocijake Pamperskove, na ine tak nereagovala. No mala som este jedno balenie z Pampers clean & play a zase je ritka cervena, tak ich uz nepouzivam. Asi by bolo najlepsie nepouzivat ziadne take obrusky, no v praxi si to akosi neviem velmi predstavit 😨
ja tiez neperiem v slize, akosi mi nie je sympaticky, teda hlavne to mydlo, co sa tam dava, mi smrdi 😝 😔 ja periem plienky v Tide sensitiv a chcem este vyskusat Ecover z DM a mydlove orechy. Ozaj, olinka, ty mas shop latkovky.sk? Lebo tam som mala teraz ako darcek popri objednavke zopar orechov, tak ich vyskusam 🙂
jaj a periem bud kazdy den, alebo raz za 1,5 dna, lebo nemam dost nohavickovich plienok a stvorce sa mi az tak uz nechce pouzivat..no aj tak je pracka skoro plna.
my plienky tvrde nemame, hoci mame velmi tvrdu vodu, lebo susime v susicke, sice to eko velmi nie je, no v tejto zime je susicka super pomocnik. V 😔 lete budem susit uz aj normalne 🙂 Zato zo susicky su tie plienky uzasne makkucke, jemne, hlavne bambusky a velurky a teraz aj kissaluvs 😵
weronique, mne sa flanelky z BL plienok pacia najmenej, mala som len jednu farebnu a aj z tej sme uz vyrastli. Strasne rychlo bola mokra, cela nasosana, tazka a studena 😝 Organic a bamboo su ovela lepsie, aj ked mne aj mokry bambus pripada dost studeny 😕

bezaz
14. jan 2009

no my tiez kremujeme, ale uz len malicko, mala ma nastastie krasnu ritku 😉
periem tak ako lilly, kazdy den, zatial je to dost na nervy, tiez mame susicku, takze sa mi plienky zdaju byt v pohode makucke.. aj ked tie BL clasiky su tvrde aj tak.. a perieme v ariel sensitive tekuty

taanak
14. jan 2009

BL flanelky boli prve plienky, ktore som vyradila - nastastie som ich mala iba 2 😉

sjuzocka
14. jan 2009

lilly ja to robim tak ze mam par ziniek a nastrihala som si aj dva stvorce na take obrusky a mam svoj lavorik, alebo staci hocijaka miska, kde si prinesiem teplu vodu a tam si zinku namocim a mam hned vlhceny obrusok ktory ziadne sarapaty nerobi a este to aj lepsie vycisti 😉