Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

penn
13. mar 2011

Aha, jasne, cize tie flipky su akoze nie kapsove, ale take tie co sa nemusia prat cele tie vrchne nohavicky hej? to su akoze tie PUL vrchne?

vdaka katka, lea, fidorka 🙂

katka888
13. mar 2011

@penn
tak nejak 🙂
flipky su zlozene z vrchnych nohaviciek, tie das prat, len ked sa znecistia a do nich do vnutra si ulozis bud orginal vkladacky, jeden typ so stay dry vrstvou, tzn ze dietatku neprepusta tekutinu spat na zadocek, alebo dalsi typ original je organic, to je biobavlna. alebo do nich mozes dat ine vkladacky alebo stvorce. cize menis len znecistenu vkladacku pokial vrchne ostanu ciste. a vrchne maju PUL vrstvu.
kapsove plienky su taky typ, kde mas v plienke vytvorenu medzi dvoma platkami latky taku kapsu, tam do nej "vypchavas" vkladackami / zvacsa kapsovky maju original vkladacky / a ked sa babo napr popiska , musis vymenit celu plienku, lebo kedze vkladacka je vo vnutri plienky / nie na vrchu ako pri vrchnych nohavickach BG flip / tak sa ti premoci aj plienocka.... vyhody su, ze je to plienk akoby jednorazovka, cize vezmes nachystanu, das na babo, ked zaspini vezmes a celu vymenis a kedze pri prani z tej kapsy vkladacku vyberies, tak ti schne zvlast plienka, zvlast vkladacka a je to rychlejsie ako keby to schlo spolu poskladane 😉
ale verim, ze to ti je jasne 🙂 🙂
joj a vrchne mas bud s PUL vrstvou , tzv "pulky" alebo mas vrchne vlnene, z vlny, tzv vlniaciky / tie lanolinujes aby nepremokali /, alebo mas flisove vrchne / tie nie su vhodne pre sediace babatka, lebo tlakom prepustaju tekutinu /. 🙂

labutka
13. mar 2011

@penn ak mas chut sa poradit o latkovych plienkach, pridi kuknut v utorok do kamennej predajne latkovky.sk na Liscie nivy 8 v BA. Kazdy utorok je tam k dispozicii poradkyna, odpovie ti na vsetky otazky pripadne pomoze vyskladat zostavu. 😉

michaela3212
13. mar 2011

ak niektorá používate aj klasické štvorce akú značku používate? ja sa rozhodujem medzi hybler a kikko .......mám nakúpené klasické štvorce ale poľskej značky Jana - boli lacnejšie tak som sa ulakomila ale sú fakt hrozné takže teraz musím nakúpiť nové 😢

divoska
13. mar 2011

@michaela3212 ja osobne hybler, aj ked baby drvivou vacsinou chvalia kikko. tych mam par bavlnenych nie bambusovych sice, ale tie su teda fakt nemozne a sprane. ale na tu chvilu zas stacia.

michaela3212
13. mar 2011

@divoska dakujem velmo pekne 🙂

zfidorka
13. mar 2011

@michaela3212 dobry pomer cena/vykon su kikko lux eko, dobre, ale aj drahsie su MaM happy square... super save su bambusove kikko, ale veeeeelmi menia tvar, co mne nevadi...

taanak
13. mar 2011

@michaela3212 aj popolini su fajn a za prijatelnu cenu. Inak, tie bambusove Kikko by sa mali prat na 40 😉

gabika84
13. mar 2011

ahojte. holky a co tie bambusove Baby Lucy stvorce? aky mate na ne nazor? a aky je idealny rozmer stvorcov na novosklad pre novorodenca?

labutka
13. mar 2011

@taanak praveze ekd sa dobre pametam, na tych kikko bambusovych farebnych bolo ze na 95. 😕

taanak
13. mar 2011

@labutka urcite nie, pozerala som ich v piatok na vystave v Brne a bola tam 40. Hovoril mi to aj ten pan v stanku, ked som mu povedala, ze mamicky sa stazuju, ze plienky sa strasne zrazia

zfidorka
13. mar 2011

@taanak @labutka
vytiahla som etikety z kikko plienok... mam aj ich osusky 90x100, zlozenie osusiek a plienok to iste, gramaz tiez takmer totozna, na etikete z osusky je prat na 60 stupnov a zehlit na 1.stupni, na etikete z plienok prat na 40 stupnov a zehlit na 3. stupni... 😅

zfidorka
13. mar 2011

@gabika84 bambusove BL stvorce su dobre vkladacky, ja mam par kusov 30x30 aj 40x40... novosklad pre novorodenca 70x70, vacsie babo 80x80...

taanak
13. mar 2011

@zfidorka tak ja som pozerala tie plienky 😎

gabika84
13. mar 2011

@zfidorka waa, to som z toho jelen 😒 bo nejake plienky (nepamatam uz znacku) 40x40 odporucal vyrobca na novosklad, tak som bola presvedcena, ze tento rozmer staci. tak asi kazdpopadne nie. dakujem za info 😉

zfidorka
13. mar 2011

@taanak ja viem ze pisala o plienkach 😎 len nechapem ze ked je to rovnaky material ze ma ine pokyny na udrzbu...
napr. dalsi rebus - Baby Lucy bambusove stvorce sa mozu prat na 60 stupnov, BL bambusove nohavickove na 90, pritom je to to iste bambusove frote, keby to bolo opacne, tak pochopim ze kvoli gumickam sa nohavickove musia prat pri nizsej teplote...

@gabika84 40x40 novosklad tak pre babiku 🙂 novosklad ma v albume nafoteny @zojec

stachyss
14. mar 2011

ahojte. mozete mi prosim okomentovat moju zostavu plienok. z latkovanim len idem zacat ( som mamina cakatelka) a nemam ziadne skusenosti. som nabita len teoretickymi informaciami a komentarmi co som tu ciala.... 🙂 🙂 mam zdedenych 25 klasickych plienok asi 15-rocnych, samozrejme stale su super 😀 tak tie som zatial neuvazovala kupovat.....mozno ak dake bambusove, len neviem ake....pisali ste o Kikko nebielene (ktore sa zrazia) a MaM.....
takze tu je moja zostava:
VRCHNÉ PUL: 3x
- 2x BG flip so stay dry (1x na suchy zips a 1x na patentky) ..........aby sme zistili co je lepsie pre nas
- 1x Gro Via wonder wrap

KAPSOVKY: 3x
-1x BG 4.0
-1x Wonderoo V2....................................aky je rozdiel medzi wondero V2 a W V2 minky???? asi je to to iste, nie?
-1x TB EasyFit 2010

- este sme rozmyslali aj nad SWB organic velour a aj nad Itti Bitti (AIO), ci Little Lamb.....neviem.... 😝

NOHAVIČKOVÉ: (na noc) 3x
-1x ANAVY bambusove jednoveľkostné
-1x BUM Hugger ..........................................................................existujú aj jednoveľkostne?????asi nie... 😖
-1x Tots Bamboozle Stretch

VKLADACIE PLIENKY:

-tu som sa stratila. na fore som citala ze su dobre bambus prefold od ANAVY. potom Disany alebo Popolini, prefoldy od baby idea.....tak toto zatial neviem....neviem ci mi budu stacit len tie co budu pri plienkach. asi este dake by som kupila.....

INÉ:
-separačné plienky v rolke od Popolini
-Tots vak na plienky
-žlčové mydlo
-2x snappy sponka

- a este to, ze my by sme asi viac uprednostnovali jednoveľkostne plienky, ako viacveľkostné....lebo tie nam staci kupit po jednom a nemusime dokupovat velkosti....
co si myslite? staci to na zaciatok, alebo aj na dlhsie? budem musiet este vela dokupovat?
dakujeeeeeeeeeeeem a budem cakat na vase vyjadrenia 🙂 🙂 🙂 🙂

stachyss
14. mar 2011

a potom este nieco na pranie.....ci to kupovat tiez na strankach spolu s plienkami, alebo nikde v drogerkach.....a co vsetko budem potrebovat....starostlivost o plienky si este musim nastudovat 😀 😀 😀

norikk
14. mar 2011

ahojte, je tu maminka, ktora objednava z ebay?? nepomohli by ste mi??

anlu
14. mar 2011

@labutka este mam na teba jednu porosbicku, kedze vlniacky co som robila su male, mozes mi prosim pomerat tvoje aky maju obvod cez zadok aby som si podla toho rozratala na kolko ociek to mam robit... dakujem 😉

katka888
14. mar 2011

@stachyss
vrchne nohavicky ti budu asi tri malo, moze sa ti stat, ze sa zaspinia mozno aj 2x za den.... ked mala kakala este do plienky, mali sme 4 flipky + 1x little lamb a plus na noc vniaciky 1x.
rozmyslala si nad vlniacikmi na noc? napriklad?

kapsovky si dobre vybrala casom mozno zistis, ze ti treba mozno viac, ale uvidis podla rezimu babatka... vyuzijes podla mna na vonku a k doktorovi
W V2 normalna a W V2 minky - uplne rovnake, len ta minky ma zvonku na dotyk latku ako plysova hracka... ziaden iny rozdiel. a minky su aj krajsie vzory, tak je to celkom zaujimave k doktorovi a neskor, na leto len tak ku tricku, ked bude babo samozrejme vacsie.
little lamb su dobre plienocky, adekvatne k nizsej cene v porovnani s inymi kapsovkami... materiialovo nemaju nejaky nedostatok, skor je to v tom strihu, maju vyssi pas s patentkami na zapnutie a to mi niekedy pride dost velke, ale pomer cena-vykon su to kvalitne plienocky.

nohavickove su tiez fajn, my sme este mali baby beehinds, tots bots, sa mi zdal ze rychlejsie ten material akoby stvrdol oproti napr baby beehinds.
uvidis, ci ti bude casom treba viac, lebo nohavickove dlhsie schnu, tak aby si mala rezervu ked operies.. na tieto nohavickove sme vyuzivali casto vlniaciky.

vkladacie - napr flipky vrchne vies kupit aj s original vkladackami, ja mam tie stay dry velmi rada, obcas ich mame na von, ked len tak vybehneme , alebo ked strazia malu babky. asi by som vyberala balenie flipiek, ktore ma 3 kusy vrchnych a 6 kusov vkladaciek.

vak na plienky by som si vybrala jeden maly, tj ked si vonku, na navsteve u dokiho a pod a jeden velky ak by ste sli niekam napr na vikend, na doma vykryjes aj s plastovym kosom ako na odpadky s uzaverom... ja som ho neskor zrusila, lebo uz som citila plienky v kupelke, ked som prehodila do pracky dost dlho,aj ked som hned vedro umyla a z vaku to rovno dam do pracky a aj ten vak. a necitit tak dlho plienky.

stachyss
14. mar 2011

@katka888 vlniacky som zatial nerozmyslala kupovat...pocula som( citala) ze tie su dobre len od dakeho 4 mesiaca....ci nie? 😅

juliakocka
14. mar 2011

ahojte babenky, dakujem krasne, tu som sa toho vela dozvedela a este sa dozvedam, čo potrebujem a tak, a postupne nakupujem.......no som zvedava a sa tešim na latkovanie 🙂 zvlast dakujem katke888, lebo ona mi najviac pomohla s informaciami a je velmi ochotna 🙂 🙂
kočky chcem sa spýtať, čo je to ta ebay za stranku, ako tam objednať plienky? su lacnejsie, tak by sa oplatilo, len neviem ako na to.....dakujem za rady 🙂

zanas
14. mar 2011

Ahojte, tie co pouzivate plienky z ebay - to su kapsovky? Tu vlozku mam vlozit do plienocky? A co pouzivate aby bol zadocek v suchu? Mam doma Flipky, tam je vrstva sty dry. Co mam pouzit u inych plienok? Dakujem 🙂

zanas
14. mar 2011

@juliakocka ebay.com plienky bud kupujes priamo alebo drazis

juliakocka
14. mar 2011

ahojte, prosim odporucte mi nejake flipky so stay dry, ....nemam ani jedne, a vraj su najlepsie plienky, ci co?

michaela80
14. mar 2011

baby nasla som takuto plienku, hladala som na nete vkladacky ake mi kupila wildhorses v UK bambusove lebo su suprove a dosatal som sa k tomu...
http://www.dhgate.com/bamboo-baby-cloth-diaper-...

ak by niekto vedel kde taketo kupit tak prosim link...

juliakocka
14. mar 2011

...ahojte, este otravujem, odporucte mi najlepsie jednorazove separacky a co na pranie a skvrny...dakujem 🙂

juliakocka
14. mar 2011

@zanas ahoj, da sa aj priamo objednat? a to sa musim registrovať, či nie? lebo by som nechcela dražiť, dakujem 🙂

michaela80
14. mar 2011

@juliakocka lacnejsie ta vyjdu ak drazis.... pozor sem tam na clo.... ☹ ☹ ☹ ☹ ak z Ciny....
ja bereim vyhradne od UK predajcu ale uz nie cez ebay.... teraz ma svrbia prsty aspon na jednu ztachto... http://cgi.ebay.co.uk/NEW-6-Coolababy-Velcro-Mo... 😉 😉