Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka.carska
14. apr 2009

neviete kde sa da v BA kupit snapka ?

sisa.b
14. apr 2009

olinka 😀 😀 😀
ja mam satku uz len jednu a zatial mi staci. ja skor trpim na tie plienky. neskutocne dlho nam schnu, takze za jeden den ich minieme a potom dva dni cakame, aby sme ich mohli opat pouzit ☹ lutujem, ze som si nezacala robit latkovu vybavu uz v tehu, ked som este chodila do prace.

sisa.b
14. apr 2009

katka - zeby u olinky? 🙂 😉

sisa.b
14. apr 2009

mala mi o pol siestej zaspala a este stale spi 😕 s holym zadkom v mojej posteli 😝 😀

standu
14. apr 2009

sisa a to uz je nocny spanok???

teraz sa mi zacina pacit sklad na draka, mala mi vkuse precura plienku az na vlniaky, tie kym preschnu....zamilovala som sa do nich 🙂
takby sa mi tiez zisla snapka......ale v HE asi tazko a robit objednavku kvoli snapke.....este som nepotratila rozum celkom 😀

sisa.b
14. apr 2009

standu, ved si este cosi k tej snapke vymysli, aby si neplatila postovne len kvoli nej 😀
mala prave vstala - to bol len druhy poobednajsi spanok 😝 len trosku neskor a dlhsie, takze tahame nocnu. mame este z tej chaty trosku posunuty rezim

kili
14. apr 2009

katka, keď pôjdem pre boty, tak ti jednu môžem dať 😉

standu
14. apr 2009

bohuzial, to by uz muzicka asi ozaj vystrelo...................... 😵

dako sa zaobidem zatial....a neskor..v lete sa zacneme ucit "serblit" tak na co?

sisa.b
14. apr 2009

standu, no pre surodenca, nie? 😉 😀 bohuzial ja uz s takym niecim nemozem argumentovat 😝 ale drahy aj tak nepotrebuje extra argumenty, ked vidi, ako sa malej prdka pari v hnuskach 🙂

telinka
14. apr 2009

standu...no ja som objednavala snapky a aby to nebolo take blbe , tak uz aj volajake plienky k tomu aby sa to vyplatilo 😀 😀

tamka84
14. apr 2009

ahoj ženičky mamičky, nooo je tu toho veľmi veľa a mne sa nechce to čítať od začiatku, preto vás prosím dobré duše, poraďte mi ako ste začínali s týmito plienkami. Ja by som chcela ked bude mať malá pol roka, teraz má pomali 5 mes, ale vôbec sa v tom neviem zorientovať? Podľa čoho ste si vyberali základnú zostavu plienok? Akú značku? ked na nete je taký veľký výber a ja neviem čo je najlešie.... ☹

bambusko
14. apr 2009

tamka, citaj od str. 82, je tam vsetko potrebne pre zacinajuce latkarky 😉

standu
15. apr 2009

tamka....ako som zacinala? precitala si clanok v dietati, pokukala nnase internetove obchodiky s plienkami, objednala zopar, dokupila, zasa dokupila.. 🙂 🙂
podla toho, aky nazor som si urobila o tych, co som uz mala a teraz som objednala poslednu varku z UK.. 😀

vemlmi tazke otazky davas. kazda latkarka ti na inu plienku povie, ze je ta NAJ.

musis si ujasnit, aku chces vybavu, kolko chces investovat, ci chces stvorce, alebo nohavickove plienky, alebo chces to "najjednoduchsie" teda all in one plienky....

ja som vzala z kazdeho druhu. kup si po dva kusy AIO, kapsoviek, nohavickovych, nejake vrchne nohavicky- ja odporucam vlniaky 🙂 , zopar stvorcov, 2-3 vkladacky do tych kapsoviek, ja mam rada flisove separacky ( tie si narobis aj sama), len musis odsledovat, ci malej nebude robit flis zle. niektorym detom vraj ano, nam nie.

kup z kazdeho rozka troska a sama uvidis, co vam bude najlepsie vyhovovat.......co sa pacit nebude, urcite predas..
mala rada: ak planujete druhe babo, poobzerala by som sa po plienockach ONESIZE...

ajabaja
15. apr 2009

Ahojte žienky🙂

neviete mi, prosim poradit diskusiu na temu babysatka vers. nositko?

mam typy na satky, aj asom takmer rozhodnuta, no neviem ci sanami, vatanai...alebo aku. nie je to par korun, tak som vdacna za kazdu pomoc.

dakujem, pekny den 🙂
aja

mima3
15. apr 2009

ahojte dievčatá. no tak ja som síce len v 21tt, ale už rozmýšľam nad výbavou a aj nad plienkami. len nedávno som sa dozvedela, že existujú aj také, o ktorých je táto diskusia ... a mám v tom totálny chaos... keďže mám na rozhodnutie ešte dosť času, tak plánujem prečítať celú túto diskusiu, ale zdá sa mi, že pred tým by som si mala spraviť všeobecný prehľad a prečítať nejaké články. neviete mi poradiť, kde mám so štúdiom začať? nejaké linky na články a pod.??
bambusko - ty píšeš, že od str. 82 tejto diskusie, takže stačí čítať odtiaľ, aby som sa dozvedela to potrebné?? ďakujem vám.

lenki33
15. apr 2009

baby potrebujem poradit v lete chcem malemu davat len take vlnene nohavicky, je to ako spodne pradlo, robi to little beetle, a do nich davat zlozenu stvorcovku, ale musi byt mala
ake mam kupit?? viacvrstve colorfolds alebo naturfolds,? priznam sa ze by som radsej nie vaicvrstvu kvoli schnutiu
takze ake??

lenki33
15. apr 2009

este ma napadli BI happy squares, tie 40x40, mate ich niekto??

standu
15. apr 2009

lenki
ak nechces vv, tak vezmi stvorcovky bamboo BL 40x40....hm?? kikko robi z cisteho bambusu..

mima
hod si "latkove plienky" do googlu....vyjde ti kopec odkazov, pozri tiez stranku altermater, na eshopoch su tiez zakladne veci. mas casu tak checkuj 😀

ajabaja
ja mam storcha leo, pouzivam malo, ale spokojnost.. ja odporucam vzhladom k variabilite pohoh, uvazov satku. mala som aj babyvak, ale isiel z domu.

lenki33
15. apr 2009

standu, bambusky kiko mam, su 30x30 a zdaju sa mi na tento ucel male, zatial mu davam male klasicke plienky co som zdedila, to je taka akuratna velkost, ale rozmer presne neviem

standu
15. apr 2009

klasicke plienky by mali byt okolo 70-80cm, moje su nejake obdlznikove... 🙂

babylucy vsak robi 40x40, ja ich pouzivam normalne zlozene na tretiny, obcas pridam vkladacku a sup uz len vrchne gatky..a je to 🙂 alebo ako vkladacky.

lenki33
15. apr 2009

ano klasicke plienky maju taky nejaky rozmer, ale ja mam aj klasicke, ale nejake mensie 😅
no prave som sa predtym rozhodovala medzi BL a kiko a kupila som kiko lebo som hladala nieco bez PES a pod
tie kiko pouzivam ako vkladacky na normal plienku na noc

celkom sa mi pozdavaju tie happy squares, nemate ich niekto??

lenki33
15. apr 2009

aj tak budem na 2. mimi kupovat nejake stvorce, lebo tie co mam su uz priesvitne
ake su najlepsie??
mam lux eko kiko, ale brala by som aj nieco hrubsie 😅

standu
15. apr 2009

baby si tu velmi chvalia kikko bambusky farebne..a mali by byt velmi dobre Imse 100gramovky. ja mam len 67g, ale su fajn, prijemne, makke, save.
k druhemu babu isto budem riesit prevazne stvorce, tak ja by som brala tieto.
a este sii chvalia happy squares.

standu
15. apr 2009

lenki je tu tema cisto o stvorcoch tak zakukni 🙂

sisa.b
15. apr 2009

tak ja mam kikko bambusku pistaciovu a je krasna a oproti mojim hyblerkam aj pekne sava 🙂

standu
15. apr 2009

ahoj, ja ze spis.....ako ste ponocovali vcera? 🙂

sisa.b
15. apr 2009

ahoj 🙂 neponocovali sme vcera, teda iba ja 😀 teraz sme boli na velkom nakupe, lebo zajtra odchadzame na dalsiu chatu - tentokrat do tatier 😵

standu
15. apr 2009

vyletujete si, hmm.. 🙂 aj my sa chystame len este nevieme presne...asi tiez tatry.. a kam chodite?

sisa.b
15. apr 2009

tak to ti presne nepoviem, lebo tam idem prvy raz. je to chata nejakeho rodinneho znameho mojich svokrovcov. a mala by byt niekde blizko strbskeho plesa 😝 viac neviem. minuly rok sme boli na takom super vylete v tatrach - jedna noc, dva dni a vtedy sme spali v obr. aute 😝 ale dalo sa tam super vyspat - batozinovy priestor akurat pre dvoch 😀

standu
15. apr 2009

tak si to uzite 😎
bru noc....jaj este somm chcela, uz si objednavala z UK, nie? ako dlho to trvalo?