Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

matja
8. máj 2009

blesq, to je naozaj zrozumitelne, to by aj moj manzel pochopil 😀

na druhej strane mne sa zase pacia tie nazvy - baby lucy, imse vimse, itti bitti... 🙂 🙂

matja
8. máj 2009

dudri, som z Martina. Aku vlnu mam vlastne kupovat? Ja som o superwash nevedela, viem iba, ze to ma byt ovcia vlna.

dudri
8. máj 2009

superwash slabe, ma nizku schopnost stiahnut, hm, si z MT, neviem poradit kde je predajna, existuje eshop. napr.www.plienocky.sk vlnene priadza 100g stoji okolo 3eura
alebo kuk ina tema volna diskusia pletieme pre deticky, hej mozno tam vedia poradit

emmka3
8. máj 2009

dudri, ja mam BL classic len jednu a presne to riesim ako si pisala, lebo len pri tejto plienocke ked bola mokra tak Jr. plakal jak tur 😅 cize asi budu dobre na odvykanie 😉

standu, mam rekord na schnutie IB ... vcera na balkone za pol dna cela sucha, aj vkladacka 😵 takze na leto to bude fajn ... inac boli sme v nej u Dr. v poradni, ziadny ohlas, len sestricka, ked isla maleho pichnut do nozky tak tak milo poznamenala ... pockaj, musim ti vyhrnut tie tvoje pekne gatky 🙂

matja, ja keby som chcela s muzom komunikovat, ze Itti Bitti, tak nechape 😀 musim pytat len podla farieb ... nuz co, chlapi, ale hlavne je, ze ma v tejto vasni podporuje 🙂

standu, ja mam SWB kapsu, takze ta je sucha hned po oprati 😉

standu
8. máj 2009

kapsa swb mam aj ja.....ale aio je des so schnutim. inak takmer vsetko na balkone je za pol dna suche....

emmka, blesq, nas tatino uz pozna IB, IV, BG aj Greenkids 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hej aj novu BL..no co, nech sa uci 😵

emmka3
8. máj 2009

standu, ucenlivy tato 😉

labutka
8. máj 2009

fuha, tak moj manzel sa stale pyta, ze kedy ma dat aj "to fialove" (TB PULky), minule maleho vnoci zabalil do BL Bambusky, a nadranom kukam, ze maly ma mokre body. 🙂 tak teraz mame este jedny vrchne gate, modre maskace Blueberry minky, tak dufam ze tie mu to ulahcia...
standu, taky uspech ze manzel pozna znacky ste po akej dlhej dobe dosiahli?

standu
8. máj 2009

cca mesiac, dva.....ale nevie este vsetky 😀 ja stale surfujem, ukazujem mu, chudak uz sa musel naucit....vsetky objednavky z eshopov som s nim konzultovala(chudaaaak) ale vie, ze ma to bavi, stale sledovat, co jenove, ake...rozne matrose, vzory....no co, mam nove hobby 😵

aj ked ich pozna podla znacky, neviem, ci by vedel, na ktore treba vrchniaky 😎

brinzulka
8. máj 2009

dudri-hej... 😉

dudri
8. máj 2009

standu, mas IP 😉

anib
9. máj 2009

ahojte, chcem Vás aj ja poprosit o radu: mala bude mat 2 týždne, co sa týka plienok - striedam pampersku+latkovu naširoko+postolk.nohavicky, alebo 2x latk.plienka a post.nohavicky. Uvazujem kupit aj nejake latkovky - neviem,co by ste mi poradili - aj kvalitne aj cenovo dostupne? Su lepsie aj tie 3v1? A netreba ich nejak speci balit nasiroko-ci na ne este tie uni,alebo fix nohavicky a staci to? dakujem za kazdu radu

standu
9. máj 2009

ake 3v1 myslis? babylucy vyraba plienocky 3v1 co sa tyka velkosti, teda S-M-L na novoskov takato plienka moc nie je, aj ta najmensia velkost je dost velka....

ine 3v1 su AIO, teda uz s integrovanymi nohavickami...na von, a pod su dobre. cenovo dostupne z nohavickovych by ti mohli vyhovovat BL bamboo velkost XS/S, su dobre save, celkovo tie farebne, flanelky......vraj tvrdnu. alebo baby pouzivaju na babatka zavazovacky....disany, hemp hour...

nohavickove plienky same o sebe zabezpecuju siroke balenie....pokial nezvolis upne stihle plienky..Itti bitti su stihle, tots bots flexitot, swb...takze pre malinke babo nie.

olinka6226
9. máj 2009

ahoj anib, medzi kvalitne a cenovo dostupne teraz patria baby lucy co si spomenula od nich su super organic a bambusky su tiez fajn. horne nohavicky uni urcite nie. fix su fajn, ale dost tvrde. od little lamb su fantasticke bambusky a maju velmi makkucke horne nohavicky. co sa tyka balenia na siroko- tieto plienocky balia uz nasiroko, takze viac balit netreba. a este by som urcite vzala balik viacvrstvych plienok od popolini. su proste skvele. neber z jednej znacky celu vybavu, moze sa stat ze ti plienka nesadne a jednu dve predas lahko, ale 20 uz tazsie. taktiez treba mysliet na to, ze cez den i v noci zazivas rozne situacie a potrebujes na to rozne plienky i rychloschnuce, i take co vela nasaju. vacsinou tie co vela nasaju dlhsie schnu prave kvoli dobrej savosti.

standu
9. máj 2009

kludne sa pytaj, nelatkovala som sice s malinkym babom, ale co budem vediet, poviem..... 🙂

matja
9. máj 2009

ja pouzivam Organic 3v1 odkedy mal maly 5 tyzdnov a neboli mu velke. Urcite su vhodne aj na siroke balenie, potvrdil to aj lekar na ortopedii. Ako hovori Olinka, od baby lucy su dobre aj bambusky a tiez sa mi pacia little lamb, su take hebke. Vrchne nohavicky sa mi pacia Imse Vimse Organic. No a dobre skusenosti mam aj so separacnymi vlozkami, mne to vyhovuje, ked zachytia aspon cast stolice.

olinka6226
9. máj 2009

tiez mam organic 3v1 od samkovych 6 tyzdnov a boli ok.

sissik
9. máj 2009

ahojte 🙂
rozmyslam, ze prejdem na latkove plienky, ale cim viac o tom citam a pozeram, ake su druhy, tym vacsi jelen som z toho, ake vybrat.
pravdupovediac, nemam cas citat 195 stran diskusie, mohli by ste mi pls. poradit, s cim zacat?
doma mam asi 40 klasickych bavlnenych stvorcovych, tak to chcem nejak kombinovat.
dakujem 😔

olinka6226
9. máj 2009

sissik,skus stranu 82 a par stran po nej- tam je vsetko zhrnute a potom prid sem na koniec a davaj konkretne otazky 😉

sissik
9. máj 2009

diky olinka skusim a popytam sa 😉

tamka84
9. máj 2009

baby poraďte mi aké nohavičkové plienky mám ešte dokúpiť? s akými ste spokojné? zatial mám jednu itti bitty, bamboo extra, onesize organic a objednané Baby lucy zo všetkých po 2 ks. Nohavičky vrchné mám Imse Organic Fox a BL Fix a Uni. Chystám sa objednať ešte vlňáky, ktoré sú dobré? A nohavičky vrchné mi budú stačiť 4 ?
A kde ste baby ved posledný príspevok 13:28 .... 😨

zitaje
9. máj 2009

Olinka, preco urcite nie vrchne nohavicky UNI od BL??? Ja ine uz ani nepouzivam (vlnene nemam ☹ ), lebo tie so suchymi zipsami ju tlacia, odieraju a tieto su perfektne, nikde nic netrci, netlaci.

standu
9. máj 2009

so suchymi zipsami tlacia????????? ja sice nemam BL, ale pulky mame len na suchac a su fajne...

sissik
9. máj 2009

citala som, p ozerala som a som z toho este vacsi jelen ako na zaciatku 😀
jem i jasne, ze bud kupit plienku, vlozku a vrchne nohavicky, alebo plienku, ktora je vsetko v jednom.
hrozne sa mi pacia farebne baby lucy, potom tieto farebne
http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=98...

a take vsetko v jednom
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
tu sa neviem rozhodnut na farbe
keby som dala tuto itti bitti, nemusim uz davat nic? dobre to chapem?

a tiez ma zaraza to, ze krasna farebna plienocka a vrchne nohavicky biele alebo inej farby

tak rozmysam, ze by som na zaciatok kupila nejake pekne farebne vrchne nohavicky (tak 3-4ks) a tie by so kombinovala s klasickymi bavlnenymi stvorcami 80x80cm, potom by som zobrala nejake biele nohavickove plienky na noc a asi tie pekne farebne itti bitti (ak si teda dobre myslim, ze je to plienka s vrchnymi nohavickami aj vlozkou)

ked je drobec plne kojeny, ake vlozky budu lepsie? celulozove alebo fleecove separacky?
inak zapareninu sme v papierovych nemali, ma krasnu hladku pokozku, ale cez den prebalujem tak cca po 3 hod.

a hnusky su tie papierove plienky?

sissik
9. máj 2009

jaj a co hovorite na kiko plienky?
a sorry za tolko otazok 😉

zitaje
9. máj 2009

standu, moja je riadne baculata, ma taku dobru slaninku na bruchu a ked napr. sedi, tak sa jej ta slaninka prelieva cez plienku a dotyka sa sucheho zipsu na bruchu. Co sa pri UNI gatoch nema ako stat. 😉

standu
9. máj 2009

no tak odzaciatku.
BL tie farebne flanelove vraj tvrdnu a niektore deti ich neznassaju, lebo mokre chladia. ja ich nemam, neviem, ale mam BL bamboo na patentky a tie su vyborne.
ano, itti uz su s nohavickami. nie su ale moc vhodne na noc, predsa su stihlucke, dobre saju, ale na noc tych sacich vrstiev treba viac.
no a zahadou je, ze niekomu pretekaju. na noc NIE.
nieco savejsie....bambus a pod.
my pouzivame doma v poho obycajne stvorce spolu s vrchnymi gatkami PUL, tie mame imse vimse organic a tots bots.
na noc sa mi osvedcili Mommys touch AIO, pridavam bambusovu vkladacku alebo Babylucy, bamboo aj organic velour. tieto velour su za dobru cenu plienka ma dve vkladacky, ostatne mavaju jednu.
kikko bambusove stvorce si chvalia, inak asi len kikko lux. ine nie.
separacky.....kto ako, nam sa neosvedcili papierove, lebo udrzovali malu v mokrom a to nam robi zle, my mame handmade flisove. aj pri prazenicke bby mali byt ok.
hnusky su jednorazovky.

neviem, este nieco?

standu
9. máj 2009

chapem zitaje.......som si to nevedela predstavit....tak moja 7a pol kolova o slaninke bohuzial nechyruje.. 😵

sissik
9. máj 2009

standu diky 😉
tie itti bitti by som mala na den, hlavne ked by bola v lete iba v kosielke alebo pod satocky. predsa to aj vyzera lepsie ako papierova, teda hnuska 😉

takze na noc by som mohla skusit tieto?
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...

niektore znacky, co si vymenovala, som nenasla na slovenskych strankach, kupovala si v cechach alebo niekte inde?

standu
9. máj 2009

neviem, co myslis? Mommystouch?
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

mozes aj tie, ja som teraz vzala velurku a som spokojna:
http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=12...

kukni moj album, tam mamskoro vsetky plienky, niektore kupujeme aj z UK, z ciech sa moc neoplati

standu
9. máj 2009

imse vimse aj tots bots su aj na

latkoveplienky.sk aj na latkovky.sk

bru noc....ked nieco, pis............zajtra papa 😔