Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jaandy
3. dec 2009

kissaluvs u mna dobra, saje priemerne, prijemny material, po viac praniach bude trosku zmolkovy ale nic hrozne, dobra variabilita pri zapinani, savost sa da urcite zvysit vlozkou naviac...

za cenu 7€ sa oplati,urcite sa mi paci viac ako popoliny 😀

wwcko
3. dec 2009

mam taku otazocku. Ked dam malej LL bamboo na noc a rano ked ju prebalujem ta ma tu plienku celu mokru, ale aj okolo druska a tak. No proste komplet mokra. Nevadi to nejak zdravotne? to ma potom vo vlhku aj ladviny atd...

brinzulka
3. dec 2009

dahlia23
ja som teraz tak objednala IB z latkovych plienok...a malemu sme dali Mka...trosku ale musel malinko dorast i ked mal vahu 4220...teraz dostane Lka aj nahradne vkladky aj sajuce bostre od Jeziska..

jaandy
3. dec 2009

wwcko

ved ju prebal aj v noci

mamutka
3. dec 2009

wwcko, ja som maleho prebalovala v noci ta dva tri krat, a to dost dlho, on ale vela cika.
a to noc u nas zacinala az po polnoci, kedy konecne zalomil, takze tak o 2, 4 a 6 sa prebaloval, priblizne. a mokry bol teda riadne.
teraz uz ho necham v hambaci dobre vypchatom celu noc a pohoda. pre mna je tak vzacne ked to dieta konecne spi, ze ho v noci rusit nemienim, vrtime sa po posteli len koji kojeniu 😀

dahlia23
3. dec 2009

brindzulka
a kde si objednávala náhradné vkladky?

wwcko
3. dec 2009

No ja som ju pebalovala ale potom nevedela aj hodinku zaspat, tak ju taku polospiacu len nakojim ale uz neprebalujem. Inam ked dam DG tak vydrzia celu noc ale tu ma len pod zadockom tak to neriesil, ale u tej LL sa mi to nepaci. Ale to je tak u HD a tie na noc nedavam. Ked malu prebalim po dvoch hodinach tak ta plienka je cela mokra aj cez brusko.

brinzulka
3. dec 2009

dahlia23
praveze na tej stranke..teraz to tam nevidim...skus jej napisat, ci nema..alebo ako?

ja som preto sla na noc do jednorazoviek...som rada...ak maly po pol noci konecne bumba...a ked sa kojime, tak v polosne...a na von tiez davam jednorazovku...par krat sa i precikal...v lete to bolo fain s latkovkami...sme prebalili-ale teraz ho odbalovat...obcas mu dam bum genu...ale ak niekde sedi...alebo ideme autom do neznama...tak radsej jednorazku...lebo jemu pocikana latkovka vadi...treba ho prebalit aj po pol hodine...Ale doma, na mini prechadzku ficime na latkovkach jedna radost

brinzulka
3. dec 2009

a obaja su takeho razenia..ze skor necuaju celu noc-ale rano nalozia a plienka ledva saje...

brinzulka
3. dec 2009

teda u maleho...starsi je davno na WC

dahlia23
3. dec 2009

brindzulka, ďakujem, skúsim jej napísať mail, možno práve nemajú alebo čo

sjuzocka
3. dec 2009

ahojte, prosim vas, mate niekto nejake gate od NExtu? chcela by som vediet ze ako sa nosia na latkovych plienkach, ci maju dost miesta... pripadne viete mi poradit s akou znackou gati mate dobru skusenost ze tam vojde aj velky zadok? 🙂) chcela som malemu kupit gate od nextu z internetu ale ak budu moc uzke a kratke hore tak budem sklamana...

wwcko
3. dec 2009

sju ja nemam....

bihan
3. dec 2009

Sjuzočka, často som malej dávala Next gate na plienky, tie tenšie (IB, SWB, BG) sa tam vpracú v pohode.. na vonku som malej iné ani nedávala 😉
Veľký zadok sa krásne vopchá do Frugi oblečenia, je špeci šité na látkovky.

sjuzocka
3. dec 2009

bihan, hej, par kuskov frugi mame a sme velmi spokojni 🙂 akurat vo vypredaji teraz nemaju nic take co by ma zaujalo a inaksie sa mi to zda drahe.. takze mozem kludne nejake tie nextovky z mimibazaru risknut, hej? 🙂 inak gratulujem k tehu 🙂 nech pekne prebieha... ja som bola tiez teraz tehu ale som minuly tyzden potratila :((((((((( no ideme dalej...

ela13
3. dec 2009

ajojte,
Ak by ste mali niektora z vas zaujem mam na predaj IB SIO v roznych farbach, vo velkosti L.
Boli pouzite max. 5 krat.

etuska
3. dec 2009

ahojte kocky
dik za radu
Jaandy-ved aj ja si vravim ze par kusov za tych 7 Eur objednam a vyskusam aj ine znacky...

izabelkak
3. dec 2009

ahoj dievčatá,tak prvú výbavičku máme už doma, a chcela by som sa opýtat ako dosiahnut pocit sucha v plienočke ide to len fleesovou vkladačkou? aspon tak som pochopila z vašich príspevkov, ja mám zatial len tie tenké separačky a to je na figu, lenže ako potom nakrémovat ritku? nie je lepšie nenakrémovat a nedat separačku? mne sa tá separačka zdá totiž častokrát na dotyk mokrejšia ako plienka... máme však červenšiu ritku ale to už z jednorázoviek možem mazat čím chcem, ako toto riešite pri látkových plienočkách? ďakujem Veronika

izabelkak
3. dec 2009

a ešte som sa chcela opýtat tých čo majú SWB vlniaky - sú vhodné na vačšinu plienok? lebo predsa SWB má taký užší strih medzi nožičkami aj tie vlniaky tak vyzerajú.... dakujem v.

miruss
3. dec 2009

Izabelka flísové separačky sú na to ideálne, udržujú pocit sucha a nezničíš si plienky mastičkou. 🙂
Ja mastím len keď má malá červenú ritku, keď ju preháňa zo zúbkov a to buď dám obyč. alebo flís. separačku, inak nemastím.
SWB vlniaky nemám odskúšané.

katka.carska
3. dec 2009

Izabelka, ja som pouzivala pratelne separacky od Imse Vimse, ale neboli fleesove (na fleese bol syncek alergicky) a tie boli suche aj ked bola plienka velmi mokra.
Kremovala som len ked bol nejaky problem, pripadne flaky na plienkach sa casom odprali.

mamutka
3. dec 2009

izabelka, ty mas ak dobre chapem separacky na zachytavanie kaky, tie ani nie su na pocit sucha, na ten je naozaj flisova. tuto na kaku staci dat kusok pod ritku, tam kde vacsinou nakaka a tam kde cika by mala len plienku nekrytu separackou.
ja separacky flisove davam len niekedy, lebo mojmu pocit mokra trosku ked ja tak nevadi. a kaku nezachytim, lebo kaka vzdy v inom case, tak uz ni tie separacky nedavam.
a ak nedas nijaku separacku, ani flisovu, tak o to lepsie bude ritula dychat 😉 latkovka a na to vlniaky, no parada...

SWB vlniaky mam, na suchace. naozaj su stihle a ja ich vacsinou davam len na doma na stvorce, tie mi krasne drzia.
na velke plienky, napr. bumhugger a tak to ani nedam, plienka vykuka.....
na noc davam disana vlniaky, tie prekryju vsetko 🙂

izabelkak
3. dec 2009

ďakujem za odpovede, mamutko hej mám tie na kako, v podstate kako vyperiem kašlat na to - kojíme tak pod ritku nestačí a aj separačka zachytila tak 20% max., ale to neva žlč.mydlo vyperie, štve ma však tá červená ritka vlečie sa to už snád 2 - 3 týžd. možem mazat čím chcem...

čo sa mokra týka tak malej to nevadí, len mám teda obavu či sa ten zatoček ešte nezhorší?

neviem si však predstavit že by bola s takou mokrou plienkou vonku? chodíme tak na 3 - 4 hodky, dnes prišla jednorázovka poloprázdna, už som ju mala rozbalenú tak že ideme testovat BG organic no a zrejme pri kojení to všetko pustila plienka za 15 min. dost mokrá, nepretiekla síce aj ked ležala na boku, len teda stále mi nejde do hlavy ako by tak mohla byt vonku v kočíku, včera napr. došla s dost plnou jednorázovkou? som z toho fakt jelen...

teraz mala práve ca. 3 - 3,5 hod. BL organic 3 v 1, v tom origin. vložku + bambusovú, bambusová mokrá dost, originál max. na štvrtku, gatky celé suché len pri gumičke na chrbátiku mokré to isté sa mi stalo aj ráno, z čoho to? plienka ešte zle saje lebo je len 1 x opratá? zle nasadená zmenšila som na M-ko asi by bolo treba na S-ko?? nechápem.... ráno inak nebola mokrá ani origin.vložka len pri tej gumičke na chrbátiku, myslela som že pot aj ked mi to nešlo do hlavy žeby sa také malé mimi mohlo tak spotit - mala ju tak 1 hod. tú plienku, tak som usišila no po usušení to už velmi ako pod nevonalo, tak nechápem?

dakujem za odpoved k vlniakom... aj babka isto uštrikuje je velmi šikovná... resp. za všetky odpovede, velmi rada by som sa na látkovky dala naplno, len teda čo s tou ritkou, ako som čítala forum vy vačšinou v látkovkách červenú ritku nemávate? problém može byt aj v tom že hned nevystihnem ked sa malá pokako a ona si spokojne sedká, kaká však v ca. rovnakú dobu tak je v tom max. 15 min. ale to zrejme stačí na červenú ritku?

hmm Katka o flaky z krémiku mi ani nejde, len teda mám skor obavu aby z krémiku plienka nesala horšie?

majkas
3. dec 2009

ahojte,

dahlia ja by som isla rovno do Mka pri IB, oni su dost "male" 🙂

a k tomu kremovaniu, ja som kremovala sudokremom alebo so mzo zaciatk pouzivala aj klasicky puder Aviril a ziadne flaky na plienkach nemam. A zo zaciatku so mseparacky nedavala lebo malej vadili na zadku.

A co je to za znacku to frugi? este som o tom nepocula. pls, dajte nejaky link ak maju web

tamka84
3. dec 2009

my kupujeme hm vecičky väčšinou a do riflí aj nohavíc v pohode vpracem aj veľký zadok. A takko je super.. 😉

luciabah
3. dec 2009

sju... je mi velmi luto, ale drzim palceky, nech sa vam rychlo zadari 😉 my mame nohavice vacsinou znacky next a zatial bey problemov, ale zavisi aj od strihu

bihan... blahozelam k tehu 😉 drzte sa

dahlia23
3. dec 2009

majkas,
ďakujem za tip. 🙂 asi fakt objednám rovno to Mko.

baby, inak je to sranda, dneska som upratala veci pre malého do komody, teda plienky a oblečko a zistila som, že na plienky nám treba viac miesta ako na oblečko. no, neviem, čo chcem ešte kupovať. 😅 A to mám väčšinu plienok rozpožičaných u kamošiek. už aby som prestala škrečkovať, lebo sa zo mňa stane maniak. 😀 poznáte, však? 😀

andrea12737
4. dec 2009

Ahojte latkarky,
mam na vas jednu otazocku pre mesacne babatko, ktore kaka prazenicku su vhodne separacky skor viskozove alebo celulozove? Popoliny alebo disany? A nieco na odstranenie skvrn? mozete mi nieco poradit? dakujem. 😉

miruss
4. dec 2009

Andrea mne vyhovovali popolini. A na škvrny žlčové mydlo. 🙂

andrea12737
4. dec 2009

Miruss, dakujem a to zlcove mydlo si pouzivala akym stylom, ze si plienocku preprala v rukach so zlcovym mydlom, alebo si zarobila sliz so zlcovym mydlom... 🙂