Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

pipera
29. jún 2010

@mneme potesila si ma,ze niesme jediny, co sme nosili 56 do 3 mesiacov 🙂

@zajaciq my mame zavinovacie body aj 3-6 mesiacov,ale tie niesu z HM

sulky
29. jún 2010

my sme cislo 56 tiez vyuzivali minimalne, a bodycka cez hlavicku vobec. Bud HMkove zavinovacie alebo kosielky.
No a bez extendoru by som si teraz nevedela predstavit zivot 🙂Nosime bodycka s kratkym rukavom, co sme nosili este minuly rok 🙂

pipera
29. jún 2010

da sa niekde v ba kupit extendor aj osobne? koly jedneme sa mi nechce platit postovne :(

dahlia23
29. jún 2010

my máme väčšinu bodyčiek zavinovacích. teda... mali sme. teraz ešte tie 62ky asi 3 ks. a jedno adidas s krátkym rukávom, to je dokonca až 74 tuším. ja som obyč body cez hlavu nedávala.
Juraj má teraz 4 mesiace, ale nosíme veci od 62 do 74

pipera
29. jún 2010

ved to, ja si pamatam,ze syn mal jedno triko z HM co bolo 86 a nosil ho v skolke ako 3 rocny :D
takisto mala nosi teraz nieco este 62, vacsinu 68 a par kuskov ma 74 :D zalezi od vyrobcu. nohavice nosi mensie,koly plienke stacia jej kratsie nohy,ale kupujem nohavice s velkym zadkom :D

juju
30. jún 2010

baby som smutna ☹ lebo som mojmu babu nakupila paradnu plienkovu vybavicku ale ked mu dam latkovky, tak place a nechce ich. investovala som do toho vyse 200 eur - vsak viete o com hovorim 😉 rada by som ich predala za podobnu cenu ako som ich kupila, trosku menej - su nepouzite, tu jednu co som mu skusala davat, si necham - ma niektora zaujem? su tam IV flanel (na ne som nasila suchy zips) 3ks a frote 3ks S size; 2 druhy tots bots 6 ks S size; IV soft NB size 2ks a organic S size 2 ks; baby lucy bamboo 3 ks S size, 2 snapky, rolka separaciek a cca 15 ks flisovych separaciek; ak mate niekto zaujem piste do IP a poslem presne detaily

rosienka
30. jún 2010

@juju a si si ista, ze place kvôli latkovym plienkam??? som o tom este nepocula a nechce sa mi verit...mozno tkvie problem niekde inde

emjee
30. jún 2010

@juju tiez by som to nevzdavala po prvom odskusani 😔

avila
30. jún 2010

Baby, dnes som videla v nasom meste v detskom obchode kikko nohavickove plienky. Sranda, ze? Mate ich nejaka, ze ake su? Teraz nekupujem ziadne, len ma to zaujima.

henushka
30. jún 2010

@juju Pozeram, ze mas este male babatko. Tiez sa mi nevidi, ze by malo protestovat proti latkovkam. Viem si predstavit take nieco pri vacsom dietati, keby malo zrazu mat latkovku medzi nozkami, ale take male babo, hmm to asi nie. A kolko dni si skusala?

juju
30. jún 2010

ano, mne sa to tiez nevidi, ale on vie byt velmi dorazny ked sa mu nieco nepaci. skusala som par krat, nie dni ale asi 5 krat, myslite ze mu moze vadit separacka? 😲

akdarka
30. jún 2010

ahojte baby, ja sa vas chcem opytat - ako viazete disany, ktore sa davaju na normalne stvorcove plienky? pomaly si chystam vybavu latkoviek a vacsinou som sa radila s dugynou (ale ona prave rodi🙂 tak skusam stastie ci budete take dobre a poradite mi. cez google mi nic nenachadza - potrebujem "blbuvzdorny" opis alebo obrazok 😀 lebo ju obraciam v ruke a neprichadzam na spravne riesenie 😅

sulky
30. jún 2010
zajaciq
30. jún 2010

@juju akoze moje dieta vrestalo stale a len-boh-vie preco... aj teraz protestuje, ked ju balim, ved jasnacka, ze navolno je jej lepsie. ale teraz je uz vacsia a ma rozumcek vacsi o skusenosti a zazitky co uz prezila. take 4-5 tyzdnove tvoje mimco este neriesi co ma medzi nozkami...

akdarka
30. jún 2010

@sulky dakujem moc moc..presne toto som potrebovala 🙂

adriana7
30. jún 2010

ďakujem vám za rady,
ja mám takmer všetko oblečko po mojich 2 starších, boli menší, tiež mám väščinu tých na hrudi prekladacích bodiniek, mne sa košieľky nepáčili, večne holý chrbátik, a ideme do zimy ( u nás už nosia len bábiky)...
a čo som vás čítala, je s tým extendorom problém v rôznych veľkostiach patentiek, že? a potom keď je trup dobrý, rukávy sú dlhé?
nie, že by ma to odradilo používať látkovky, len sa pýtam...

a ešte sa vás chcem opýtať, s akými reakciami sa stretávate, ja sa všade chválim, ako budeme látkovať, a všetci na mňa pozerajú ako na chudinu, čo nemá na pampersky... ešte ani jedna pozitívna reakcia, dosť ma to zarazilo, my slováci sme asi slušne povedané dosť konzervatívni...

avila
30. jún 2010

@adriana7 ja ich uz neriesim. Uz som to pisala, pre mna je dolezite, ze ja a moj muzik sme za jedno a ostatni ma netrapia. Ja sa tiez nestaram do ich hnusiek 😉 Ak sa niekto zaujima, rada vysvetlim (a su taki) a ked niekto ohrna nosom, tak sa ani nesnazim, uz 🙂

adriana7
30. jún 2010

@avila ,
mňa len šokovalo, že doteraz fakt nikto...
ja to tiež neprežívam, my sme napríklad vegáni, takže som si už zvykla, ale myslela som si, že niekto hnusky, niekto látkovky...

tamka84
30. jún 2010

@ juju bábo určite neplače pretože má látkové plienočky!!!!!

avila
30. jún 2010

@adriana7 ale su ludia, ktori reaguju pozitivne, je ich par, urcute niekoho stretnes 😉 Ale je pravda, ze mamicku z masa a kosti, ktora by pouzivala latkovky, som este nestretla. Preto milujem toto forum 😀

mneme
30. jún 2010

@adriana7 s tymi bodyckami je to velmi individualne, niektore sa do dlzky v oblasti trupu v poho natiahnu. aspon u nas sa skor vyrasta z dlzky rukavov ako z dlzky medzi nozkami. ja extendory mam aj ich obcas vyuzivam, najma v pripade objemnejsej plienocky. nesedia na vsetky body, ale na vacsinu tych, co mam ano 😎

k reakciam na latkovky - kazdy, kto uvidi nase krasne plienky pochopi, ze to nie je o klasickych stvorcoch (inak nic proti nim, v poslednej dobe ich mam na doma najradsej do flipky), ale zase nejako vela o tom nekonverzujem. mna odradzali mama so sestrou, ktore odlatkovali "povinne", ale teraz si zvykli a pochopili, ze je to lepsie ako igelit. svagrina a par kamosiek latkuje tiez. tie co hnuskuju si asi len myslia, ze je s tym viacej roboty, ale tu farebnu paradu zavidia 😀

emjee
30. jún 2010

@akdarka @dugyna uz rodi? ojojoooj, myslime na nu 😉

emjee
30. jún 2010

@adriana7 asi si este nenarazila na tych spravnych latkarov 😀 ja uz som namotala 2 baby

emjee
30. jún 2010

@avila sak mozeme dat latkarske stretko 😀

adriana7
30. jún 2010

@emjee
ja som asi celkovo nenarazila na tých správnych ľudí
preto vďaka bohu za internet a tieto fóra (vege, aj látkarske)...

dugyna
1. júl 2010

Zdravim. Manželka včera porodila sekciou,naša dcérka Miška je zdravá a krásna má 3160 g. Manželka je v poriadku,zatiaľ bez komplikácii,bola silná a statočná. Všetky Vás pozdravuje.

danabel
1. júl 2010

@avila ja som na tom tiež podobne ako ty s reakciami. Ja s mm sme rozhodnutí 🙂 ale to okolie... 😠 mama , sestra - mám pocit, že keď o látkovkách rozprávam, tak si myslia " jaj moja, však teba to prejde, keď zistíš, čo je to prať plienky" ale kašlem na ne. No a baby v okolí ?? Tak keď som to spomenula na prednáške o kojení a starostlivosti o novorodenca,čo chodím na psychofyzickú prípravu, tak sa na mňa pozrelo asi 20 báb +precvičovateľka (bývala zdr. sestra)+pediatrička, že o čom to vlastne hovorím a celkovo akoby som spadla z inej planéty - no s výrazom tváre "ľutujeme ťa pre toto tvoje rozhodnutie". Iba jedna povedala, že niečo už o tom počula. že v DM drogérii sa predávajú ekoplienky- jednorázovky. Takže ja v celom našom meste - z tých, čo poznám - nemám spriazdnenú dušu. Musím ešte hľadať. Dokonca vidím ten rozdiel v zmýšľaní zahraničie a domáce baby - kamoška teraz prišla z Írska s priateľom na dovolenku, plánujú bábo, tak som im nejaké plienočky ukazovala a oni úplne v pohode. Nevravím, že všetky sú také, ale to sú zatiaľ moje skúsenosti.

alusha
1. júl 2010

danabel, ja som z okresu Lucenec a tiez latkujeme 🙂 ale tiez nikoho ineho nepoznam, takze infosky som mala len tu z fora 🙂

alusha
1. júl 2010

@danabel, ak by si chcela okukat plienky (ak ti to pomoz pri rozhodovani), tak sa mozeme kludne dohodnut a prides ku nam pozriet 🙂 si priamo z LC?

sulky
1. júl 2010

jeeeej, @dugyna + mužíček, gratulujeme 😎