Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
3. feb 2011

@tea333 aha, no tak potom to bude zrejme problém, nasmeruje trisky hore a ešte pustí plný prúd, s tým má umelinka trošku problém a keď neprilieha je z toho bazénik pod mimi🙂)))

izabelkak
3. feb 2011

@erika12345 mám len 3 ks takže je celkom o ne boj🙂)) dávam ich teraz ako je malá väčšie do kapsovej plienky BG namiesto tej menšej mikrovláknovej alebo pod stay dray vkladačku do flipiek... ako je to štíhlučké a v pohode to stačí aby to zabrzdilo tekutinu v tom mikrovlákne....

ja som však od novoška nelátkovala... až od 4 mes., a je fakt že hodne dlhú dobu som si trieskala hlavu že načo som kúpila toľko vkladačiek ale teraz prakticky využijem všetky... ale skladbu by som dnes obmenila asi trošku.....

ja mám vkladačky - čo som kupovala exta:
2 x BI prefold, 2 x fwofold, 6 bamboo hour, 3 x tú kikko bambus 30x30, 3 x BL bambus 40x40, 1 x TB bambus

zároveň mám 7 x anavy nohavičkovú a keďže túto plienočku dávam na deň, tak tú malú vkladačku - 4 vrstvy bambusu, používam do iných plienok takže to je ďalších 7 vkladačiek....

napr. mám aj 4 viavrstvené S-ko to by som tiež mohla používať na dovycpatie, ale tak odpočívajú v skrini pre ďalšie mimi, používam na deň 6 ks väčšej veľkosti...

chavele
3. feb 2011

@ izabelkak vdaka, zatial to nekupim a potom uvidime a nieco mama posije, nieco dokupime 😀

izabelkak
3. feb 2011

@chavele presne tak, max. len tie 30x30, čo sa dá riešiť tými uteráčkmi ako písala zfidorka, ak si z BA v ikea také majú v destkom oddelení za pár babiek.....

tea333
3. feb 2011

@izabelkak na spanie mu asi budem davat nieco, co rychlejsie saje 😀

tea333
3. feb 2011

@rosienka chudobni v tom peru, umyvaju, a my za to vyhadzujeme takze prachy 😀
napis bihan, posle ti svoje kilo orechov, jej sa nepacia a pisala ze posle za postovne, no k tebe je to blizsie z FR, postovne bude lacnejsie a ja budem mat od mamy aj tak 😉

avila
3. feb 2011

@zojec 😀 😀 😀 Aky eko 😉 Mojmu muzovi ked M. vecer chysta on, tak mu musm pripravit plienku uz hotovu aj s vkladackou, potom mu ju da. No, ale vvera dal vlniaky na zapnute bodynko 😀

zojec
3. feb 2011

@avila :D som myslela ze to do 7mej obehnem, nic nemal nachystane ale poradil si aj bezo mna 😀 sikovnik.. 😉

zfidorka
3. feb 2011

@avila vlniaky na zapnute bodynko sa podarilo dat aj mne raz v noci, asi som viac spala ako bdela 😅 rano potom pozeram ze kto to dieta v noci prebaloval... 😀 plienka nastastie nebola velmi mokra, takze body nenavlhlo...

sulky
3. feb 2011

haha, a moj muz ked este nebol latkujuci guru, 🙂 tak malemu dal namiesto plienky iba vlniaky, a na to PULky 😵

taanak
3. feb 2011

@sulky tomu sa povie dvojita ochrana 😀

sulky
3. feb 2011

@taanak 😀 😀

sima.p
4. feb 2011

Baby, používate niektorá Bumgenius Econobum? Sú dobre? Malá už vydrží dosť dlho suchá, tak sa mi to zdá pre nás celkom fajn.

taanak
4. feb 2011

@sima.p osobne sa mi Econobum az tak nepacia, aj ked cena je oproti Flip lakava. Su vsak ovela menej prepracovane a ako vkladacku maju obycajnu viacvrstvovu plienku (Flip organic ma vkladacku zo saveho bavlneneho upletu). Ak chces nieco lacnejsie, tak kup nohavicky Flip + viacvrstvove plienky od popolini.

sima.p
4. feb 2011

@taanak ak sa nemýlim, Ty máš aj obchod, mohla by si mi do IP dať link na to čo si spomínala, nech si to pozriem? Malá už do plienok ciká menej, dosť už ciká na nočník (odkedy sme prešli na látkovky), tak preto sa mi to zdá celkom fajn, ale rada si nechám poradiť. Mám aj nejaké BL, ale tie dosť dlho schnú.

smejkoh
4. feb 2011

@majus246 Tak to je super, dakujem za stranku, urcite vyuzijem. S tym sitim sme na tom podobne, tiez som sa ucila od mamy. A kym nieco vytvorim, vela vela sa napremyslam, ale volako sa vzdy dopracujem k nejakemu dielu 😀

michaela80
4. feb 2011

@taanak mas aj bolossom? nikde neviem pozhanat... ☹

taanak
4. feb 2011

teraz nie, ale idem objednavat tovar 😉
ked som ich mala vela, tak ich nikto nechcel, a teraz si uz asi druha, co sa na tu farbu pyta. Ale tych BG je uz tolko verzii a farieb, ze sa to neda ustrazit 😎

sima.p
4. feb 2011

@taanak Vďaka za tip, pouvažujem na tým, dcéra má 1,5 roka a cca 10 kg, ktoré tie viacvrstvové a koľko by si mi odporučila? S tým, že na noc dávam Pampersku, ale cez deň aj na denný spánok dávam látkové, ale tie BL strašne dlho schnú. Stačilo by nám aj M alebo radšej L? Pri každom prebalovaní ju dávam aj na nočník a veľkrát sa stane, že je po napr. po 1 a pol hodine suchá a pekne sa vyciká do nočníka. A tie vrchné Flip nohavičky, to sú vlastne to isté ako tie Plienky Flip, len sú teda bez tých vkladačiek? Alebo je aj iný rozdiel medzi nimi?

taanak
4. feb 2011

@sima.p urcite staci velkost M, pocet zavisi od toho, co uz doma mas, ako casto budes do nich prebalovat, a tak. Ale k 1 nohavickam by som asi nebrala viac ako 6 kusov.
A ano, nohavicky flip su tie iste ako z plienky flip. Tie viacvrstvovky do nich pekne sedia 😉

zfidorka
4. feb 2011

@taanak si spominala ze skladujes plienky vonku na balkone... nemozu im tie mrazy uskodit? hlavne pul materialom?

sima.p
4. feb 2011

@taanak No tých BL by som sa chcela všetkých zbaviť (cca 14 ks) a namiesto toho rozmýšlam tatko: 1 dennú sadu Flip stay dry (napr. ked by sme išli von by som použila tie vkladačky z tých Flipiek) a na doma by som tam dávala tie viacvrstvové popoliny, tých jeden balík M.

taanak
4. feb 2011

@zfidorka teraz v tych mrazoch ich mam radsej v kupelni ☹

zfidorka
4. feb 2011

@taanak to si ma nepotesila... som ich chcela vysmarit von, lebo nam zamoruju kupelnu 😠 najhorsie smrady su po brokolici...

taanak
4. feb 2011

@sima.p BL nepatria ani k mojich favoritom... To by mohlo postacovat, navyse, ked uz nieco ide aj do serblika. Na von by som ale k stay dry vkladackam pridala pre istotu este nejaku dalsiu vkladacku, same osebe az tak vela nenasaju.

taanak
4. feb 2011

@zfidorka ma sa oteplit, takze aspon na teraz pojdu aj moje na balkon, v kupelni mi to dost zavadzia.

sima.p
4. feb 2011

@taanak Mám ešte samostatných 5 vkladačiek BL Bamboo L, to by tam mohlo ísť, ked by sme išli von?

emjee
4. feb 2011

@sima.p BL vkladacka pod staydry do flipky je super kombinacia 😉 ja davam BL 40x40

michaela80
4. feb 2011

@taanak daj mi potom info ze ma skladom... k blossom by som vzala este bud bubble alebo noodle....a este zvazujem aspon jedno IB tutto