Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
29. jan 2009

a co sa tyka hnusiek, skoda sa k tomu vyjadrovat.. ale ked citam co napisala bihan, ze separacku niekto vyhodi a potom sa plienka este moze pouzit, no bleee 😝 😝
bambu to nemyslis vazne, ze mame takych uvedomelych spoluobcanov ekologov.. mame sa co od nich ucit 😀

marcelka11
29. jan 2009

crysmile, ja tiez do SWB kapsoviek davam viacvrstvovu, ale vel 1 + nejaku vlkadacku a je to celkom v pohode.
- k tym hnuskam, citala som tiez ako niekto v snahe usetrit odhodi z jednorazovky spinavu separacku, no je to fakt na grc....

marcelka11
29. jan 2009

Ak potrebujete niekto vrchne nohavicky M a nechcete investovat do novych, ponukam IV Organic farma a SWB PUL biele, dohodou cez IP 😉

crysmile
29. jan 2009

marcelka, aha, no tak vyskusam najprv dat nejaky savy stvorec a potom uvidim, ci to nieco pomohlo.. ked ono mi to preteka nie cez tu pul vrstvu, ale popri nozickach, popri tych otvoroch.. a su take krasne, ze ma to hneva.. vzdy chcem zamachrovat a skonci to flakom na pancuchach..

marcelka11
29. jan 2009

Crysmile, a aku mas velkost? Mozno ked je plienka volnejsia, tak to lahsie pretecie.

crysmile
29. jan 2009

mam L a mala ma okolo 10kg

marcelka11
29. jan 2009

Ja mam tiez L a mala nema este ani 10kg... ono obcas mi pretecie kazda plienka, aj viacvrstvova cez vrchne gate .... kupila som aj IB, lebo su fakt nadherne a minule sa mi mala precurala tak ako este nikdy, mala mokre pancuchy aj nohavice 😀 stava sa vselico

bambusko
29. jan 2009

crys, mam vv vel. s popolini, skusala som aj bambusovy stvorec 40x40, ale nasaje ovela menej. tou viacvrstvovou sa to vypcha tak, ze sa ten velur vnutri aj zdvihne, takze nepresahuje cez pul. myslim, ze aj s vecsimi to pojde, len si zahni vpredu, ja aj tak zahynam na chlapca a nazadku nema skoro nic 🙂

bambusko
29. jan 2009

aj my mame kapsu L a maly ma 8,7kg

crysmile
29. jan 2009

diky baby za rady.. no ja mam vv colorfolds 2 a ked to dam na tretiny, tak je to taky velky balik, no a nehovoriac o tom, ze by som to dala na stvrtiny.. no ale vyskusat mozem..
mne ib zase este nepretiekla.. a tam davam obe tie vlozky co boli k tomu..

telinka
29. jan 2009

tak kocky...prvu skusenost s latkovkami mame za sebou 🙂 najprv som myslela ze na noc budem davat pampersky , ale vcera som neodolala , dala plienku vysusit na radiator a dala peti na noc.....teraz neviem ze ci to bolo tym ze panbozko vyslisal moje prosby 😅 alebo tymi plienkami , ale ja som sa as po pol roku vyspala 😕
normalne som k peti stavala len 2x /bezne to je 5-7x/ a vzdy tak okolo piatej ma to prestalo bavit a dala som ju k nam do postele 😝 a dnes panicka vstala o 6,20 🙂 🙂 🙂
takze dufam ze to nebola len nahoda a este si to zopakujeme 😀

bambusko
29. jan 2009

telinka, to bude spravna kombinacia 😀 panbozko je ekolog, tak ta vyslysal 😅

sjuzocka
29. jan 2009

takze plienky su odoslane, dufam ze ich posta v poriadku dopravi, potom berte s rezervou to balenie :P ja zufala uz neviem do coho to cpat :P
ad pretekanie... dosla som k zaveru ze sa to deje nestastnym zositim pulky s fliskou prip. velurom tam kde su gumicky okolo noziciek... lebo tak mi vzdy trosku tej latky trci a ta sposobuje to prevlhanie bokom... no a inak mne sa raz podarilo plienku vycpat tak, ze sa ten velur nadvihol az do nebies a mlademu panovi bolo pipika zboku vidiet, ale vtedy mu to este slabo tesnilo na bokoch lebo to bola velka velkost,,, no uz to dohnal. podarilo sa mi ho vyfaldikovat tak ze teraz ako 4mesacny vazi uz 9 kil. Ked som si minule odstriekala mlieko a nechala ho v chladnicke tak polovica mnozstva sa zmenila na hustu smotanu tak sa nedivim ze mi tak pribera.... no co, L su nam dobre skor nez sme predpokladali....

labutka
29. jan 2009

vcera mojho manzela napadla tato otazka.
ako je mozne, ze separacna vlozka sa da oprat a nerozpadne sa, ale pri tom sa moze splachnut do zachoda?

crysmile
29. jan 2009

sjuzi, veru aj ja si to myslim, ze je to nestastnym zositim, co si ma velmi nepotesila.. teda stale neviem, ci sa nejako tomu da vyhnut..
teda mas riadne huste mlieko.. parada, uz nas dobiehate..

bambusko
29. jan 2009

sju 😀 nas ste uz predbehli 😉 s tymi kapsami to chce asi chytit ten spravny grif 😅

labutka, separacky sa rozpadavaju postupne, aj po viacerych opratiach su uz take kdejake. a tie drahsie su bio-odburatelne

taanak
29. jan 2009

teda sjuzi, este nejake to kilecko, dve a bude vazit tolko co moja uz skoro dvojrocna 😕
ale ja ked som odstriekala mliecko, tak smotanka bola len na vrchu, tak asi ma naozaj z coho priberat. U nas som si asi to vyzivnejsie nechavala pre seba na horsie casy 😉

olinka6226
29. jan 2009

baby ak odtialto chcete este niekto IB ( okrem tych co sme uz dohodnuti) tak sa mi ozvite do IP - dnes dorazili tak idem ich pomaly nahadzovat do shopu tak nech mate 1 euro konikovu zlavu 😀 cena po zlave 15eur

andrea100
29. jan 2009

Olinka ja by chcela jednu IB veľkosť L. A aké farby su v ponuke. Môj balíček už je odoslaný alebo sa to tam dá ešte pribaliť?

taanak
29. jan 2009

IB ma uspech aj u nas, ked ju chcem dat malej, zoberie mi ju a ide ju obliect babike 😎

andrea100
29. jan 2009

Taanak to musí byť zlaté 🙂 Mne zatiaľ malý plienky len odhadzuje lebo chce byť vyzlečený.

bambusko
29. jan 2009

dievcata, som sa trosku pohrala a nafotila vam navod ako vypchavam kapsovu plienku swaddlebees s velurovym vnutrom 😉 u nas to takto funguje, klop-klop 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

crysmile
29. jan 2009

bambu, super napad, dakujem 😉

sjuzocka
29. jan 2009

bambu, klucovy bude asi ten posledny bod - skontrolovat ci nikde netrci velur.. 🙂
inak velmi pekne farby itti bitti su aj cervena a biela.

quika
29. jan 2009

bambusko, som sa nasmiala na tvojom navode, super 😀 trapne je ze ja to robim uplne rovnako a pretecie 😠
labutka, v skutocnosti sa separacky cestou do cisticky pravdepodobne nerozpadnu, tam ich vytiahnu ako nerozlozitelne tuhe sucasti, to sa odveze do spalovne a spali 😉 teoreticky taka x krat oprata separacka sa rozpadne, tie celulozove su vlastne to iste ako extra hruby toaletak takze z toho je tekute hnojivo 😀 a tie umelinove (polypropylen) ak sa rozpadnu, jednotlive vlakna zostanu naveky plavat v mori alebo sa z nich stanu pobrezne usadeniny.
olinka ja chceeeeeem 😔 uz nestiham, snad aj do svajciarska mi to dorucia 😝 ale kamosku som nahovarala, celkom sa jej pacili (na obrazku) takze mozno budes mat zakaznicku 😀

bihan
29. jan 2009

Bambu, super návod 😀 Ja takto veľmi nevypchávam. Mám fleesku a S už chodí, takže fakt bez problémov... resp. jej to možno stojí lepšie drží okolo nožičiek.. fakt netuším 😀

labutka
29. jan 2009

...ja viem ze este mam dost casu, kym sa krpec narodi, ale uz sa hrooooozne tesim, jak vyskusam latkovky. 😵

crysmile
29. jan 2009

labutka, ved uz si v 36tt, to bude raz dva, ani sa nenazdas.. 🙂 a uz ti prisli vsetky latkovky? ci len tie z anglicka?

labutka
29. jan 2009

zatial len anglicke, z plienka.sk sa kvoli BL sa nikto neozval....... nerozumiem, posielala som objednavku uz pred tyzdnom... nemate s tym niektora skusenosti?

sjuzocka
29. jan 2009

labutka s plienka.sk mam skusenost ze dlhsie cakam na dodanie, aj dva tyzdne... dojde mi len automaticky mail ze objednavka aka je a kolko uhradit a potom mi zvykne pan pillka napisat ze bolo to odoslane, ale kym to napise tak to trva.... 😖