Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

martina46
5. mar 2009

dievcata,
nemate vyskusane, ako drzia stvorce na osminy gatky babylucy FIX?
ja som ich mala, velkost S, ale nepamatam si uz, vtedy som este balila do zavazovacky.

katka29
5. mar 2009

Ahojte maminy...prosim vas o radu..ja som v latkovkach len zaciatocnik..nemate niektora skusenost s Itti bitkami? Kolko ich treba cca na zaciatok kupit? ako casto ich treba vymienat? co k nim treba dokupit? vopred dakujem za odpoved 😉

crysmile
5. mar 2009

katka, nieco som ti aj odpisala do aprilovych babatiek, ak ta to zaujima..

kackabrcka
5. mar 2009

na www.plienka.sk maju plienky slov. vyroby site v SR najlacnejsia vyde od 5€..

ake mate skusenosti s latkovymi plienkami babylucy ???? kolko ste ich mali na zaciatok kupenych ? precika babo aj celu plenu ci len tu vlozku ? dakujem kata

lilly
5. mar 2009

ahojte, som tu dlhsie nebola 🙂
katka, ja mam doma 7ks itti bittiek a cez den v podstate pouzivam len tie a bohato staci taky pocet. Teda tak, ze ked sa precika origos jadro, ktore sa tam pripina, tak do tych istych vrchnych chlpatych gati davam hocico ine - bambusovy stvorec baby lucy, viacvrstvovku, kikko bambusovy stvorec /ten je inac tiez strasne mnam, tiez by som nakupila zo stvorcoviek len tie, keby boli uz skor/.. na noc davam nieco ine, nie IB
takze katka, ak by si kupovala len IB, tak knim dokup aj nejake ine save stvorce, alebo vkladacky, a mas vybavicku poriesene. No a na noc nieco savejsie - Bum Hugger alebo SWB velurku, alebo nieco podobne..
Inac moja draha dcera uz asi 2 tyzdne uplne odmieta hambaca na noc.. nechapem to.. spusti taky nenormalny hystericky plac, ze sa to neda pocuvat, kym z nej nestrham vsetko oblecenie aj s hambacom.. asi je to na nu velke a hrube, ci co.. 😖 no predtym s tym nemala problem. Mozno si s IB odvykla od baliku na zadku 😕

lilly
5. mar 2009

jaj a katka, kuk moj album, mam tam lilly so vsetkymi ittibittkami na sebe 😉

quika
5. mar 2009

martina, BL fix su celkom fajn aj na stvorce, ale lepsie je pouzit mensiu velkost. maju vpredu aj taku kapsu kde mas plienku zasunut ale to nezvyknem pouzivat. malemu sa stvorec zvykne tak zgucit vpredu, ale to robi vo vsetkych gatkach.

kackabrcka, BL su dobre plienky, classic (tie najlacnejsie) malo saju ale rychlo schnu, na mensie babo vydrzia s vlozkou okolo 2h, vacsiemu menej, aj ked to len tak velmi vseobecne lebo kazde babo cika inac. organic a bamboo saju viac, mnohym detom stacia aj na noc, cez den tak na 3h. ale tie zase velmi dlho schnu. strih maju dobry, sice bude mat babo vacsi zadocek (hlavne v tych 3v1), ale tesnia vyborne. kvalita je to dobra. na zaciatok som mala len nejakych 5ks classic, 5ks organic a 1ks bamboo, ale pouzivala som vela stvorcei, potom som dokupovala co sa mi pacilo 🙂

katka29
5. mar 2009

dakujem krasne za info... 🙂
lilly, tvoja lily je kocka...tie plenuchy vyzeraju fakt super.. 🙂 asi sa fakt na to dame, lebo tie zapareniny a plne igelitky plienok ma uz stvu....

telinka
5. mar 2009

katka ja som zacala az ked mala petra rok a fakt" prdelka jak z obrazku" a MM sa potesil , ze nam vystaci popolnica v pohode a nemusi udupavat 😀 😀 😀
tiez som neodolala a uz mam 2 IB....sa tesim ked pojdem na ockovanie ako bude dr zirat 😅

bambusko
5. mar 2009

telinka, teba ako to chytilo 🙂

telinka
5. mar 2009

bambu...este ze uz peta chodi , lebo zrejme by som aj satku vyberala 😅

bambusko
5. mar 2009

telinka 😵 vsak to... mna satka stale prehovara, ci si to nechcem rozmysliet s tym 4. 😕 😒

telinka
5. mar 2009

fiha , tak to som rada , ze ju nemam , co keby som sa dala prehovorit 😕

petusaaa
5. mar 2009

bambu, ja hlasujem za 4 😀 no v mojom pripade budem rada aj dvom 😔
ale ved prinajhorsom budete vnucata nosit 😀 😉 😝

telinka
5. mar 2009

no v mojom pripade tie vnucata nie su az tak v nedohladne 😅

petusaaa
5. mar 2009

telinka, no neviem, co by si povedala, keby ti take nieco dceruska oznamila.. asi by si ju nepochvalila 😀 😝

telinka
5. mar 2009

petu...este nieeeee 😝 ale mam to blizsie ako bambusko teoreticky samozrejme 😅

kackabrcka
6. mar 2009

lilly a guika

dakujem za rady som novacik babino este len cakame v nemecku take pleny malo vidiet tak idem teraz este do SR musim si zadovazit prvu varku plienok s tym ze ak sa nam zapacia tak v auguste dokupim nejake 3v1 a bambusove.. 😵

verulka
6. mar 2009

bambu..takto ta staka na teba 😀 no ak uz teraz ta nahlodava, skor ci neskor podlahnes...mna na statsie nic nenahlodava 😎

mouse
7. mar 2009

Ahojte, mate skusenosti s fleesovymi vrchnymi nohavickami?

labutka
7. mar 2009

ahojte latkarky, koonecne sa k vam pridavam naozaj, ne len teoreticky.
neska sme uz po ceste z porodky isli v IB, a doma sme ju prvy krat slavnostne pokakali. takze teraz krstime BL color. 🙂

...dakujem vsetkym vam za gratulacie... 🙂

sisa.b
7. mar 2009

jeee labutka, gratulujeme k prvej pokakanej latkovke 🙂

ciernovlaska
7. mar 2009

Musim sa s vami podelit s cerstvou neprijemnou skusenostou, aby ste neurobili tu istu chybu ako ja. Cakame babetko, citala som si o latkovych plienkach a rozhodla som sa ich kupit. Kedze sa daju kupit len cez internet, je to velka investicia a clovek nevidi, ako to vyzera v skutocnosti, potesilo ma, ze na vystave expo v Inchebe sa budu predavat aj latkove plienky. Isla som sa tam pozriet, zastavila som sa konkretne u stanku ROLIB, s.r.o. ktora predava plienky cez stranku www.latkovky.sk. Bola tam sympaticka dievcina, velmi usluzna. Poukazovala mi plienky a dala mi na niektore aj zlavu. Cela natesena som tam urobila dost velky nakup. Cenu mi spocitala len kalkulackou, nevypisala mi ziadne polozky (len prijmovy pokladnicny doklad). Mala som platit 129 eur. Zaplatila som, ale vrtalo mi to hlavou, tak som si to vedla prepocitala a vobec to nevychadzalo. Vratila som sa s tym a ziadala ju o opetovne prepocitanie ako aj vypisanie jednotlivych poloziek. Za pultom si vykladala moj nakup a spisovala jednotlive ceny na obycajny papierik. Zistili sme, ze sa pomylila o vyse 18 eur (t.j. skoro 550 korun)! Bez ospravedlnenia mi ich vratila. Bola som z toho riadne vystresovana, nerada nieco reklamujem. Doma som si vykladala tovar a zistila som, ze mi chyba plienka Imse za 14 eur. Som taka napalena, ze som sa nechala opet dobehnut, ale uz nemam silu tam znovu ist (navyse to uz nemam ako dokazat). Neviem, ci to urobila schvalne, ale riadne ma to stve (uz mi to nepride ako nahoda).
Davajte si pozor, od koho kupujete, vsetko si hned kontrolujte, prepocitajte. A nedajte na prvy dojem. Chcela som nakupovat plienky aj z uvedenej stranky, ale kedze mam takuto zlu skusenost, ani ma nenapadne tam nieco kupit.

crysmile
7. mar 2009

labutka gratulujem k malinkemu 😉

olinka6226
7. mar 2009

ciernovlaska kuk IP.

bambusko
7. mar 2009

ciernovlaska, vraj je na expo dost ludi a chaos a frmol, stat sa moze, nie? sama pises, ze bola ochotna a sympaticka, myslis, ze by jej stalo za to urobit to schvalne??? podla mna nie. od olinky tu kupuje asi kazdy a pozname ju, ze je ochotna a ustretova. myslim, ze si to mohla riesit inak ako takto 😒

verulka
7. mar 2009

labutka, gratulujem 😵
ciernovlaska..olinka to isto vyriesi, ona je poklad 😵

ciernovlaska
7. mar 2009

Olinka sa mi naozaj hned ozvala s tym, ze mi tu plienocku posle a ospravedlnila sa mi. Tymto aj ja sa jej chcem ospravedlnit za prispevok, bola som z toho vystresovana. Je mi luto, ze som tak reagovala, lebo sa ukazalo, ze to neurobila schvalne. Necakala som, ze sa mi ozve s tym, ze mi posle tu plienocku, nemusela sa mi ma pametat. Vidiet, ze je ferova. Preto opravujem svoj nazor na ten obchod a mozno si tam este nieco objednam. Tymto sa jej ospravedlnujem a dufam, ze v buducnosti nedojde k nedorozumeniam.

olinka6226
7. mar 2009

ciernovlaska nic sa nestalo. chyba bola na mojej strane, hoci nie umyslena a chapem ze clovek sa niekedy da uniest emociami.

bambusko
7. mar 2009

ciernovlaska, to to tehu 😉