Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sjuzocka
20. mar 2009

ti, ktori mate - ako ste spokojni so SWD econappi?

sjuzocka
20. mar 2009

emka, ano. ale da sa aj z inej, no tamta je jedna z najlacnejsich, ak nie rovno najlacnejsia 🙂

labutka
20. mar 2009

caute latkarky. musim sa pochvalit. prave sa mi podarilo prvy krat zabalit maleho uplne ukazkovo. na siroko, bez toho aby nieco trcalo alebo netesnilo, a bez toho, aby som nieco musela presuchozipsovavat. hura. 🙂
a objednavala som si tie kikko bambusove stvorce - dost vesela stranka, tolko hrubiek som tam nasla... 😕 😀 😀

emmka3
20. mar 2009

takze staci aby to bol 100% polyester? to je vlastne ten fleece? lebo este som sa s takym oznacenim nestretla a ani neomakala v ruke, tak sa chcem uistit ...

quika
20. mar 2009

emmka, ano ikeacka deka Irma je asi najlacnejsi fleece. 100% polyester moze byt utkany do vselicoho, nielen do fleecu. fleece rozoznas na dotyk.

eriqe
20. mar 2009

baby nemate niekto link na sitie vlniakov z vlneneho svetra. Videla som niektorej take v albume a dnes sa mi zadarilo kupit tri svetre 🙂 ja pre vas s nasou vybavou nebudem zaujimava, popoliny z druhej ruky, BL bambusky a obycajne stvorce.

dudri
20. mar 2009

katka.carska a sjuzocka mate IP 😉

matja
21. mar 2009

dievčatá, aj my látkujeme, kým nám prídu ďalšie plienky, čo sme si poobjednávali, používame prevažne štvorce, ale máme už aj nejaké moderné látkovky. Len sa chcem opýtať na zadoček. Malý ho má chudáčik dosť červený. Je pravda, že mu to vzniklo v čase, keď mal dosť vodnatú stolicu, ale prechádza mu to len veľmi pomalinky, stále je zaparený. Vy tu píšete, ako látkovky pomáhajú predchádzať zapareninám. Lenže malého pokožka sa v skutočnosti nedotýka plienky, ale papierovej separačnej vložky. Nedráždi tá separačka zadoček?

Ináč nedávno som tu dala otázku ohľadne flísu a papierovej separačky. Ja dávam oboje, ten flís je potom čistejší a pekne ho operiem. Plní flís svoju úlohu aj vtedy, keď je na ňom papierová separačka?

mtsl
21. mar 2009

potrebujem poradiť. chcem malého naučiť na nočníček, máte niektorá skúsenosti s tréningovými nohavičkami
napr http://www.detskybioshop.cz/detsky-bio-shop/esh...
koľko kusov by som mala kúpiť
alebo ste to riešili inak? ako?

standu
21. mar 2009

Matja, moja mala sa mi tak zaparila, ze uz pomaha len imazol, hej, v latke.... ☹
Tak som dala na noc hnusku, natrela ju po usi- predsa len sa to tak neotiera ako o latku, pomaly to prechadza tak som dala latkovku so separackou-nech to tam tu masticku udrzi.
Separacka podla mna nemoze drazdit, ked je to 100pro odburatelny matros.
Flis je separacka...ma udrzat pocit sucha, papierova separacka tiez. Tak si urob sama zaver, vlastne davas dve separacky...myslim, ze flis funkciu plni tak ci tak.

quika
21. mar 2009

matja, papierova separacka nie je vhodna na pocit sucha, len na zachytenie stolice. na dotyk je to mokre a to v case zaparenin nie je dobre. ked mate zapareniny tak skus davat radsej iba tu flisovu.

matja
21. mar 2009

dakujem za odpovede. Ved prave, ze sa mi zdalo, ze papierova sep. mu zadocek este viac drazdi.

este hodim dve otazky do plena.

1. Mozte mi povedat, ako sa daju vyuzit bamb. stvorce od BL 40 x 40? Este v tom nemam jasno.
2. Tieto stvorce mi stacia 3 ks? Alebo je to malo?
3. Ani vv plienky este nemam, preto by som tiez chcela od vas vysvetlenie, ako sa pouzivaju, aby som vedela, ci su potrebne.

olinka6226
21. mar 2009

ale otazkou je ci jej dieta nie je citlive na flis, a to potom moze zapareninu zhorsovat. no tak si vyber 😀

emmka3
21. mar 2009

matja, tak pokial viem tak bambu stvorce baby vyuzivaju ako vkladacku do hocijakej plienky na zvysenie savosti, alebo do kapsovky ... ja idem kupovat asi 5 bambu stvorcov, lebo ze su z nich potom paradne uteraciky, takze sa po skonceni plienkovania nestratia 😉 a vv plienky sluzia presne na to iste ako bambu stvorce a niekto ich dava aj priamo do PULiek, len ako klasicku plienocku ... to aspon ja som to tu tak vycitala a pochopila 😉

zitaje
21. mar 2009

Jach, zmazal sa mi prispevok...
Niekde som citala, ze ked je dieta zaparene, nemali by sa vobec pouzivat separacky, len potom neviem ako sa da natierat, masticka ostane na pelusi. 😒
mtsl, my riesime nieco podobne, moja dcera dnes pouzila dokopy jednu plienku, inak cika aj kaka do serbla. Ja planujem prichodom tepla prejst rovno na nohavicky + satocky, co vo vasom pripade asi neprichadza do uvahy 😀 No ale ak jej to vydrzi tak, ako je to teraz, ze sa bude pekne pytat, myslim ze staci tak 3-4-5 treningacov, to ratam na den, vecer preprat, do rana hadam vyschnu. Sofuska mi munule vonku povedala, ze chce kakat, bola v satke a bolo asi 5 C, tak som to neriesila, a normalne vydrzala az domov, normalne z nej nechapem. Ale vrchol bol dnes v noci, ked sa okolo druhej zobudila, ze KAKAM! Posadila som ju na nocnik, a vytlacila hovienko. 🙂 A potom spala dalej. Tak velmi dufam, ze to pojde takto dalej, zjavne ju naramne bavi narobit do nocnika nejaky obash.
Hlavne ze mam doma meter bambusoveho frote na vyrobu savejsich vkladaciek do plienok! 😀

bezaz
21. mar 2009

quika my mame separacky teraz z mother care a tie su aj pocikane na dotyk uplne suche.. neviem, co je to za matros, ale ako mala teraz menej kaka, tak davam len tie a vydrzi mi pocikana trosku dlhsie ako s disanovymi.. flisky nemam

miracle
21. mar 2009

Ad matja,

maly mal po celulozovych popoliny separackach na zadicku cervene flaky. Neboli to zapareniny, skor "odreniny". Pomohlo, ked som separacky dala naskor oprat (!! 🙂 ), ale nakoniec som to s nimi vzdala... prasok a zlcove myslo vsetko zvladli

bambu stvorce su super, 3 su vhodne tak na vyskusanie. na pravidelne pouzivanie treba viac. vv sa pouzivaju ako normalne stvorcove plienky, akurat ich nemusis tak pracne skladat

matja
21. mar 2009

miracle, asi pises o tom istom pripade - "odreninach", co ma moj maly. To ani nie je zapareny zadocek, ale take sytocervene fliaciky.

macocha
21. mar 2009

Dievčatá ďakujem za rady. Ale nie celkom rozumiem, na čo je dobré šiť plienku bez sacieho jadra - neber to Telinka, že vyrývam, ale fakt nerozumiem, ja s látkovkami len začínam - veď na udržanie štvorcov či iných vkladačiek a sacích vložiek aj tak dávaš ešte vrchné gate, nie?

zitaje
22. mar 2009

V nohavickovej plienke vkladacka drzi ovela lepsie, a schne ovela rychlejsie. A nohavickova plienka predsa tiez nieco nasaje. Podla mna preto. 😉
Napr. baby lucy nemaju tiez sacie jadro, len vkladacku.

karolinkafe
22. mar 2009

Tiez si myslim, ze je to z hladiska rychlejsieho susenia. Ta plienka sa da potom rozlozit na samostatnu nohavickovu + vkladacky, lebo ked je to vsetko spolu zosite, schne to podstatne dlhsie 😉 Aspon ja som to tak pochopila 😅

labutka
22. mar 2009

baby, len sa chcem opytat. spominali ste ze na pouzite plienky davate do vrecka aj levandulovy olej. ja ten moj doma neviem najst. mozem dat aj iny? mam tu jablkovy... 🙂 a je to nejaky specialny olej, alebo mozem supnut ten, co sa dava do aromalampy? dakujem.

mtsl
22. mar 2009

aj ja čakám na teplo aby mohol malý nosiť slipy, len sa bojím, že do vtedy prestane hlásiť (aj keď po funuse 🙂 ) predsa len do mája je 6 týždňov a keď sa pociká to nezbadám hneď a potom to učenie na nočníček nemá taký efekt

telinka
22. mar 2009

macocha...tak ti to kocky vysvetlili....je pravda ze nieje velmi sava , ale urcite je pre dieta prijemnejsie ak ma na pokozke bavlnu , ako keby mala na sebe pulky s vkladackou....a ked sa snazim ju doma davat casto na serbel tak je stale pod kontrolou a ked cvrkne tak vymenim 😉

miracle
22. mar 2009

Labutka,

na oleje do aromalampy bacha...niekedy je kvalita pochybna. Radsej cisty esencialny z lekarne alebo obchodu so zdravou vyzivou. Kludne mozes pouzit aj iny, napr. cajovnikovy je dezinfekcny

macocha
22. mar 2009

Zitaje ja neviem, ale moja baby lucy má akési sacie jadro všité 😕 Alebo to nesprávne nazývam?

Telinka diky. 😉 Ešte porozmýšľam.

zitaje
22. mar 2009

Macocha, ja mam jedinu baby lucy, bambusku, a ta teda jadro ziadne nema. Ja som si myslela ze vsetky su rovnake, len material je rozny... ale asi nie. 😉

standu
22. mar 2009

macoch, zitaje ..... asi ide o BL organic 3v1???
bambuska je len taka nohavickova, plus vkladacka, organic ma aj vsite jadro aj vkladacku...

macocha
22. mar 2009

jaaaj! 😅
Ja mám zas flanelku, bambusku BL som nevidela