Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
20. mar 2012

@vavrenka mne sa loveybums ako znacka dost pozdava, mam od nich natahovacky a su super. 🙂 tie lightweight ma myslim bud @zojec alebo @zfidorka .

vavrenka
20. mar 2012

@labutka a su aj na plienky na rovno a vkladacky? a tei natahovacky su hrubsie? ja som zatial na tuto znacku pocula/citala iba chvaly! mna na tych woollight odradzuje ten suchac, nemam rada suche zipsy 😝

labutka
20. mar 2012

@vavrenka natahovacie su hrubsie, ja som ich pouzivala na noc.
tie lightweight, do nich by som dala len plienku narovno, podlamna su na leto idealne. a suchace su v pohodeee, lvb je kvalita. 🙂

chirabell
20. mar 2012

Ahojte, rada by som sa pridala k mamickam, ktore latkuju, ale tych druhov je tak vela, ze neviem odkial zacat...nieco som precitala tu, nieco hladala na nete, no cim viac citam, tym mam v tom vacsi chaos...neviete mi poradit, pripadne dat nejake linky kde by som sa docitala, ako by mala vyzerat taka zakladna vybava pre novorodeniatko, pripadne kde by som suhrnne nasla info, ake druhy su ako sa lisia a teda si podla toho vedela poskladat co kupit hned, co neskor a tak? mozno hladam zle, ale nachadzam vzdy len ciastkove info a to mi moc nepomaha 🙂
Vdaka 🙂

ivanka.7
21. mar 2012

@chirabell ahoj 🙂 latkarok odbornicok je tu kopa, tak ja len dam tento link, ja som zacinala s info na tomto, od dievcat a na roznych e-shopoch
http://latkovepleny.info/

zfidorka
21. mar 2012

@mirinka114 ked sa ten smrad potom vyvetra, tak to asi fakt netreba riesit... mozno by pomohlo vycistit pracku, tusim sa to robi tak, ze sa zapne program na vyvaranie/90 stupnov a naleje sa miesto pracku liter octu... @labutka, ty si to nerobila?

zfidorka
21. mar 2012

@vavrenka ako ti pisala labutka, lwb lightweigt wool jersey su super tenucke, na den na leto idealne, mne vyhovovalo zapinanie na suchy zips, davala som do nich stvorec narovno s dalsou vkladackou... ale nevyhoda, tym ze su na suchac a su tenucke, casom sa mi na tom materialy okolo zapinania zacali robit dierky... tak som to obsila flisom, takze uz nie su take pekne, ale su funkcne a bez dierok...

zfidorka
21. mar 2012

@vavrenka ked nechces suchac, tak tiez tenke ju aj jersey, tie som videla aj na sk na patentky...

zojec
21. mar 2012

@vavrenka ja mam lvb crepe, tie su myslim najhrubsie zo vsetkych lvb, ale bola som s nimi tiez maximalne spokojna.. nezmenili tvar, su stale pekne a funkcne. na plienky narovno akurat 😉 ci v lete alebo v zime 😉
@chirabell poprecituj posledych 10-20 stran a popozeraj fotoblogy bab co tu najviac pisu :D kazda mame nieco o plienkach popisane 😉 mas este do porodu cas, tak nas citaj a dozvies sa viac 😉

iron
21. mar 2012

@sima.p dakujem, nikde sa to nebude dat precitat, je to pre moju internu potrebu, ale mozem ich tu kludne hodit potom

janulkan
21. mar 2012

@iron vyplnene, ale aj ja by som rada vidiet nejaky sumar 😀

wewe22
21. mar 2012
vojann
21. mar 2012

Baby potrebujem poradiť. Včera som lanolínovala vlniaky, už dlhšie som to nerobila a zabudla som to ☹ Dnes som ich vytiahla z kúry a všetky vyzerajú, akokeby sa ten lanolín vyzrážal na povrchu (také kúsky lanolínu). Neviete mi poradiť čo s tým? Vyzerá to dosť nechutne.Ďakujem. Lanolín mám z lekárne.

vojann
21. mar 2012

@vavrenka ja mám jersey na patenky. Sú tenké a mám ich veľmi rada.

sima.p
21. mar 2012

@vojann presne tak isto vyzerali aj moje... nič som s tým nerobila, po prvej noci to zmizlo...

sima.p
21. mar 2012

@vojann teda presnejšie ten lanolín vyzrážaný bol v tej vode, vlniaky nemali na sebe nejaké vyslovene že kúsky z toho lanolínu, len boli riadne "mastné"...

timkoemkamatko
21. mar 2012

...ahojte, baby potrebujem poradiť. Malý (7 mesiacov) bol dnes v nosiči cca 1 a 1/2 hodiny. Bol čerstvo prebalený a keď som ho po tej 1 a 1/2 hodine vyberala, bol precikaný. Mal komunistický štvorec na draka a bambusovú vkladačku- 6 vrstiev. Bez nosiča sa nám to nestalo. Tie isté vlniaky používa aj v noci a v pohode vydrží bez prebalovania so suchým pyžamkom do rána( v noci sa cca 4- krát kojí), na noc mu však dávam bambusovú nohavičkovú plus bamb. vkladačku. Takže otázka? Do nosiča sa vlniaky nepoužívajú? Treba dať nohavičky s pul záterom? Ďakujem...

tinika
21. mar 2012

ahojte, kočky kdy ste začali davat plienky na najvačšiu velkost? lebo moj uz ma lebo ked som mala zmensenu sa mi zdala mala

@timkoemkamatko nam ani vlniaky nevydrzia uz po 3-4 h. je precikany

vojann
21. mar 2012

@sima.p tak som rada, mala som ten lanolín aj na povrchu, ale teraz som ich pozerala (boli zabalené v uteráku ) a vyzerá, že sa vsiakol 🙂

timkoemkamatko
21. mar 2012

@tinika ...nám práveže vydržia aj v noci, aj cez deň, ale dnes bol v nosiči dlhšie tak to bude asi tým nosičom, asi boli vlniačiky pod tlakom.

siss_sz
21. mar 2012

baby, mozem sa spytat - daju sa prat bambus.vkladacky na 90stupnov? strasne mi stale smrdia plienky, nepomaha ani octova "avivaz" ani bambino miofresh ani nic... 😖

vojann
21. mar 2012

@siss_sz podla mojich skúseností najlepšie pomáha slnko. V zime sa mi stávalo, že smrdeli, tento rok som aj v zime vešala von a bolo to bez zápachu. Na pranie použivam prací prostriedok od haipa-daipa - teoreticky aj on možno pomohol. No v lete mám nastavenú šnúru tak, aby schytali plný zásah sa mi to nikdy nestalo.

tunylyk
21. mar 2012

@siss_sz pridavam sa k @vojann a odporucam slniecko,plienocky su vonavuckeee 🙂 prave som cerstvo oprate zbierala 😉

tinika
21. mar 2012

aj moje plienocky sa tento rok prvykrat susili vonku :D

katka888
21. mar 2012

@tinika
nesus na slnku plienky s pul vrstvou, aby ti neporpraskala a nezosuchala sa potom pranim 😉

katka888
21. mar 2012

uz sa to tu raz pisalo, ale neviem to najst...
niekto tu spominal, ze mu vysli cierne bodky na plienkach, ako ste to odstranili? diky

katka888
21. mar 2012

@vavrenka
tak mali sme dnesfreetimku, paci sa, mi ze som si tie prisite" vkladacky" nastavila tak, ze vacsia cast bola v predu, kde ondrik piska...
aj strih nam sedi, sice nie tak dobre ako wonderoo, ale ked bude vacsi, bude sediet zase viac tento strih ako wonderoo. savost postacujuca, myslim si, zeby mohla potiahnut viac ako kapsovka BG 4.0 prave pre tie nasite vkladacky, ktore robia viac vrstiev a daju sa aj pekne ohnut podla potreby

katka888
21. mar 2012

@vavrenka
vlniaciky chces na novosklad, nohavickove ci plienku na rovno?
ja som velmi spokojna s merino vlniacikmi / Bundle of joy /, ale nedrzia nam plienku narovno, su natahovacie, dobre su na plienku narovno anavy, kedze su na cvoky, tak si ich lepsie pripnes, a su tenke

zojec
21. mar 2012

@siss_sz bambusove by si teoreticky mohla, ale nie take kde su gumicky.. skus este 24 hodinovy kupel v nejakom komercnom prostriedku.. napr. persil sensitive, ale vraj aj lovela zabera.. potom preplachat a dat prat na 60 s dvojitym plakanim.. po par praniach by to mohlo zabrat.. susit na slnku samozrejme pomoze 😉

labutka
21. mar 2012

@mirinka114 @zfidorka teraz som cistila pracku kys.citronovou, dala som cca 120g. Predtym som davala liter octu. Pracku som dala na 90, dlhy cyklus, aj s plachanim, nech sa vodny kamen odplavi. No a potom treba aj filter vycistit, tam sa tiez zachytava bordel.