Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
9. aug 2011

@taanak dakujem velmi pekne za prijatie medzi dvojdetne... asi je to fakt pravda, ze jedno dieta, ziadne dieta, dnes mi starsiu trosku zobrala starka a ja sa citim ako na dovolenke..
latkujeme vkuse s novoskladom a separacky, to musi byt.. kaka vkuse.. esteze mam tie stvorce, nohavickovych by som musela mat 50...
inak mam tie separacky little lamb a to su take tenucke, vyzeraju ako viskozove, som myslela ze to bude nieco ako celulozove.. musim ich pominat a dat na stare dobre popolini alebo disany, tie mam este pol kotucika po malej a striham ich.. mam ich najradsej..

dnes sa nam podarilo aj krasne do nocnicka nakakat.. ake signaly davaju vase deticky ked robite bkm?

tinika
9. aug 2011

@sima.p vdkaka
@crysmile jeeej tak gratulujem 🙂

tinika
9. aug 2011

@tinika len pozeram ze tam nemaju BG :(

crysmile
9. aug 2011

😉 @tinika dakujem

sima.p
9. aug 2011
tinika
9. aug 2011

@sima.p jej vdaka, ja hladala presny nazov .)) ale to su AIO kapsove tam nemaju ze?

sima.p
9. aug 2011

@tinika myslím, že aj tie, nepozerala som presne

sima.p
9. aug 2011

@sima.p no v ponuke som ich nenašla, ale skús im poslať e-mail

tinika
9. aug 2011

@sima.p som pisala mail tak maju len par kusov uz ale ze maju dostat nejaku novinku ze Patapum, to ake su? nepoznas?

sima.p
9. aug 2011

@tinika neviem, tie som videla na inej stránke, ale asi ich tu nikto neskúšal, lebo zatiaľ ich tu nikto nespomínal

sima.p
9. aug 2011

@tinika ale inak BG kapsovky sú super, to Ti tu napíše skoro každá, takže sa nemusíš báť ich kúpiť aj bez "omatania", sú super

sima.p
9. aug 2011

@tinika vyzerá to inak podobne tie patapum, tiež 2 mikrovláknové vklady, aj cena vyzerá celkom fajn, však nech sa vyjadria aj skúsenejšie látkarky

tinika
9. aug 2011

@sima.p ja som pre nich v podstate rozhodnuta 🙂 len ta pani ze maju tu novinku a vyzeraju pekne farrebne ale neviem či maju tie zaklapky na vklad a pod. tak bud si počkam či dostanu kapsove abo kupim inde a hotovo a mas vyskusane aj ine? Lebo tie čo treba vrchne nohavičky, tie som akosi zrušila hned na začiatku 🙂) skor tie kapsove sa mi lubia, ale myslim, napr. aj inu značku

tinika
9. aug 2011

tak počkam čo napisu resp. mozno si jednu vezmem a vyskusam 🙂 a teta akurat pise ze poradi čo bude treba a mozem sa prist aj pozriet tak mozno budem "macher" a raz aj ja poradim ohladne jedneho druhu 🙂)

sima.p
9. aug 2011

tie patapum sú kapsové, takže tam nie sú záklapky ale kapsa a BG Flip majú záklapky a tie tuším majú v ponuke. Kapsovky sú dobré aj Wonderoo a nie sú veľmi drahé

tinika
9. aug 2011

@sima.p takze bg kapsove maju zaklapky? Flip su AIO či tiez kapsove?

sima.p
9. aug 2011

@tinika nie, trošku sa Ti to pletie. Kapsové BG nemajú záklapky, majú kapsu na vkladanie vkladačiek. Vkladačky sa vkladajú akoby do takej kapsy.

https://www.youtube.com/watch?v=RjRI-1KPOaA


BG Flip nie je typická AIO plienka. Typická AIO plienka je taká, že ju vždy celú vymienaš, nič nerozoberáš, nič nevkladáš ani nevyberáš, všetko je zošité spolu. Flipka je vlastne vrchné nohavičky, kde vymienaš vkladačky, ktoré sa dávajú do tých vrchných gatí, ktoré majú tie záklapky, tie slúžia na to, že Ti tie vkladačky tam lepšie "sedia" ako vo vrchných gatiach, ktoré tieto záklapky nemajú.

https://www.youtube.com/watch?v=WKvUFSetBP4
sima.p
9. aug 2011

@tinika kapsové sú všetky na rovnakom princípe ako ukazuje to 1. video, záleží potom od strihu a vkladačiek pri jednotlivých značkách

sima.p
9. aug 2011

@sima.p na youtobe si môžeš pozrieť všelijaké plienočky, nielen BG

estterka
9. aug 2011

@tinika teba mozno plete to BG.taak,BG je znacka,ktora vyraba rozne plienky
1. system flip- to je zaklapkaova plienka,tuto plienku najdes v sekciach vrchne nohavicky v shopoch.
2.kapsova plienka-vkladacku pred pranim vyberies z kapsy,susis zvlast a potom opat vlozis do plienky.
3.teraz dufam,ze sa nepopletiem,ale maju aj aio plienku all in one(vsteko spolu),kde vkladacku pocas prania a susenia nevies oddelit od plienky

sima.p
9. aug 2011

@estterka snad jej to video trošku ozrejmí, ale chápem, že sa jej to pletie, mne sa tiež na začiatku plietlo

estterka
9. aug 2011

@sima.p to kazdemu asi sa to pletie najprv 😀 😉

majka1981
9. aug 2011

@crysmile ahoj, ja praktizujem bkm (ale nie na 100 %, pouzivame aj plieny) a mam spisany clanok z jednej knizky. ale je len po nemecky, tak ak vies po nemecky, tak tu je to v skratke (ak nevies, prelozim)

bei einem kleinen Säugkling können folgende Signale das Bedürfnis zu urinieren erzeugen:
• sich krümmen
• quengeln
• das Gesicht verziehen
• Stirnrunzelnd oder ein nach innen gekehrter Gesichtsausdruck
• ruhig werden oder die Aktivität unterbrechen
• guckt die Mutter intensiv an oder greift nach ihr
• ruft die Mutter mit bestimmten Lauten
• deutet mit den Augen/Händen oder dem Körper in Richtung Örtchen
• schreckt oder wacht auf

Ein älteres Baby signalisiert auch folgendermaßen
• es kommt zu Ihnen
• es rollt sich, krabbelt, läuft oder geht zum Örtchen
• es klettert auf Ihren Arm, damit sie es zum Örtchen tragen
• klettert von ihnen hinunter, damit sie nicht nass werden
• versucht, sich aus dem Gurt oder Autositz zu befreien
• verlässt das Bett, das Sofa, den Teppich
• ruft mit Nachdruck
• fasst mit den Händen an seine Genitalien
• macht einen Schlüssellaut
• nimmt auf Ihrem Arm die übliche Abhalteposition ein

crysmile
9. aug 2011

@majka1981 ahoj, dakujem, daco po nemecky viem, ale tuto terminologiu neviem, co sa tyka deticiek.. dnes bola pre mna celkom fajna uspesnost, kakal tri krat do nocnicka a raz cikal.. ostatne islo do plienky, ale hned som prebalila.. tak ja mam rada latkovky, ale mi to pride lepsie pre babatko ze nekaka po leziacky..

majka1981
9. aug 2011

@crysmile chapem to, ze Ti to pride prirodzenejsie ho nahat kakat inak ako po leziacky... ja som o bkm este nevedela hned po porode, iba trosku neskor, ale mne ho bolo vzdy strasne luto ked tlacil po leziacky. Ja som sa napriek tomu ze som o bkm nevedela, zhovarala s nim a tym so ho intuitivne naucila na signal... a tak som potom presla na bkm v 5. mesiaci, a celkom uspesne 🙂 .
no tak prelozim Ti trosku

male babätko prejavuje potrebu takto:
mrnci
inak sa tvari
robi si vrasky na cele alebo sa pozera koncentrovane "do vnutra"
je velmi pokojne alebo prestane byt aktivne
kuka sa na mamu intenzivne alebo sa jej dotkne
vola mamu
ukaze ocami alebo rukami alebo telom tam kde je wecko (alebo ine miesto, kde vylucuje...)
zlakne sa alebo sa zobudi

starsie babätko to prejavuje takto
pride ku Tebe
otaca sa, stvornozkuje, bezi ku wecku alebo tam kde je naucene vylucovat
vystvera sa na Tvoje ruky, aby si ho odniesla na wecko
ide z Teba dole, aby ta nenamocilo
skusa, sa odopnut v autosedacke
odide z postele, z gaucu, z koberca
privolava Ta velmi hlasno
chyta sa na genitalie
napodobnuje Tvoj signal
"sadne" si na Tvojich rukach tak ako je naucene vylucovat

dufam ze to rozumies, ze som to prelozila ako tak rozuminetlne 🙂

tinika
9. aug 2011

@estterka
@sima.p dakujem kočky, teraz kukam na videu aj ine ako som mala vybrate a zase mam dilemu .)))) uvidime ake nakoniec vyberiem 🙂

kloranebb
9. aug 2011

@tinika ahoj philacka. Kocik uz mas porieseny paradne a ak ides latkovat tak ta povzbudzujem je to super. Pre info pozri si zfidorkin album a tam najdes info o plienkach alebo zojec. Ja latkujem s bambusovymi klasickymi stvorcovymi plienkami alebo bavlnenymi mam happy square a na to davam bambusovu savu vlozku a vlozku pre pocit sucha little lamb a som velmi spokojna.. Na to idu nepremokave gatuse a ja lubit flip patentkove. Minimalne do troch mesiacov kedy maly vela kaka je to super lebo nevyhadzujes oprdkane inak suche plienky.

gabika84
9. aug 2011

ahojte kocky. my sme uz na svete 🙂 prvy den doma sme dominali balik pampersiek z porodnice a od druheho dna latkujeme. zatial mam z toho dobry pocit, nie je to nic hrozne. akurat moj chrobacik (48cm) je taky malicky, ze som mala zpociatku dilemu, ako napr. uviazat novorodenecky sklad a pod. asi polovicu stvorcov mam 80x80 😒 zatial sme na stvorcoch a flipkach, este aj tie na nej vyzeraju obrovsky 🙂 ale inak pohoda 😎

katka888
10. aug 2011

@gabika84
blahozelam k babatku a prajem vela vela zdravicka a mamke vela mliecka 🙂
ja som novosklad dala asi 2x a potom ma to nebavilo, nas sa tiez narodil 48 cm a tiez mu to bolo obrovske, okolo noziciek som mu to nevedela poohybat aby tam nemal fugu, takze my sme boli na stvorcovh na obdlznik a flipkach, od mesiaca sme na flip stay dry vkladackach a flipkach a kapsovkach a AIO, stvorce nedavam vobec, na noc uz od mesiaca davam nohavickove bambusky a na to vlniaciky anavy.

tinika
10. aug 2011

@kloranebb ahojky 🙂)) no a som latkovala aj pri starsom ale s tymi socikovymi, ale tize moc cikal tak som presla na jednorazovky. Ale dufam, ze teraz budem latkovat dlhsie .) a kedze ani starsi sa zatial nepyta, len sme obvčas bez plienky, mozno este na neho to vyskusam