Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
19. sep 2011

@miruss no ved mozno budu partaci ked budu vaččši ale prv si prejdeme asi tiez ziarlivostou bo doteraz sa nehambil, nemamičkoval nič a teraz vsetko naraz tak sa tesim ako zareaguje na Riška ked prideme domov

lenka_l
19. sep 2011

@crysmile dakujem za rady a podporu, som z toho trochu nestastna a to som sa na latkovanie tesila... Gro via mam nove, teda zatial len jedny nohavicky s tromi vkladackymi, na skusku, mam aj nejake BG Flip, ale tie sa mi zdaju byt velmi velke a ze mu zavadzaju este viac. Takze prebalujes kazdu chvilku... ja teraz prebalujem vzdy pred papanim, ked sa zobudi, zhruba kazde 2,5 az 3 hodinky, podla toho ako spinka. Kolko mas tych Gro via plienok alebo pouzivas aj nejake ine plienocky? Aj na noc? Asi peries kazdy den, vsak? Takze odporucas skusat a prebalovat vzdy ked sa mi zda, ze je nespokojny, inak tiez kaka skoro stale, aj ked teda mavame problem s bolavym bruskom, vie do plienky dobre nalozit a najradsej vzdy ked mu dam cistu...

lenka_l
19. sep 2011

@tinika dakujem, verim ze nam to pojde 🙂

crysmile
19. sep 2011

@lenka_l nebud nestastna, zober to ako fakt, ze proste potrebujete cas.. to sklamanie chapem ale, tiez som tym presla, ja som hned malej zacapla prvu noc latkovku a nesla zaspat, vkuse revala.. ale casom sa to spravilo a ona si zvykla..
ak ho otlacili gro via, tak si ozaj asi viac pritiahla.. radsej nechaj volnejsie, ziskas ten grif casom, ja teda mam patentkove..
a kolko mate gramov, ked su mu bg velke? lebo s tym novoskladom co ja davam je ritulka malinka.. ja nedovypchvam nicim, naco, ked stale prebalujem.. nepotrebujem savejsiu plienku.. gro via mam len dve vkladacky.. ja pouzivam prevazne na 99 perc. stvorce.. ostatne plienky este nenasli uplatnenie, stvorce rychlo schnu, su male na ritke, nie je mi ich luto, ze som ich dala len pred 15min. a periem kazdeho 1,5 dna, lebo mam plnu pracku.. inak by som tak kazde 3 dni.. jasne, prebaluj vzdy ked sa ti zda ze je nepokojny, zacne sa mrvit alebo tak.. alebo ja robim trosku bkm - bezplienkovu metodu, dam ho na nocnicek ak sa mi zda ze chce cikat, kakat.. este to ale nemam vychytane..
a neboj, o par tyzdnov uz budes zabehnuta .. len sa nevzdaj..

ninan2
19. sep 2011

@crysmile Ahoj, tak okrem noci som uz presla komplet na latkovky, zatial taky "mis-mas" robim, striedam stvorce s kapsovkami, roznymi separackami a podobne... 🙂 V noci asi tak casto neprebalujes, co vtedy pouzivas? Sofia spi zo zaciatku noci 5 hod. v kuse, neviem aku kombinaciu spravit aby to bolo OK... Vlniaky mam len dvoje a kazdy den ich prat asi nebudem, to nemam plnu pracku. Ako sa vlastne peru? Teraz sa mi nieco mari o rucnom prani, to by hadam slo teda... 😀

crysmile
19. sep 2011

@ninan2 ja mam tiez vlniaky, ale este som ich nedala, su to az M velkost, dufam ze uz tolko nebude kakat.. aspon na noc by som ich rada davala.. ano, peru sa rucne.. niekto dava aj do pracky, ale po mojej skusenosti pri malej, kedy som si zrazila moje oblubene loveybums vlniaky toto uz nerobim.. vlna nema rada teplotne prechody..
v noci prebalujem tak tri razy.. davam Babylucy bambusky, to mi kupila krstna.. takze ich vyuzivam.. davam do nich jednu original vkladacku - je to dokopy cca 5 vrstiev bambus. frote.. ale este neziskali svoju savost, velmi rychlo ich precika.. takze na tvojom mieste - ak nemas bambusove plienocky, tak nejake nocne si zaobstarat - tots bots ma dobre teraz.... alebo anavy.. a cez den ich davat, aby ziskali pranim savost... minimalne 8-10x ich treba takto vyprat a potom mozes aj potiahnut noc v nich ak ti nekaka v noci.. ak kaka, tak skus tak ako ja, davat ich aj na noc, aj ked su este nesprane.. kazdopadne na noc su super bambusove plienky, na pokozku..

crysmile
19. sep 2011

@ninan2 jaaj, a este som nedocitala, tak reagujem dalej - vlniaky neperies zakazdym ako PULky.. tie staci vyprat ked ich zakaka alebo potom ked zacnu byt citit mocom, neboj sa.. ono sa to mocom regeneruje.. treba ich nalanolinovat.. baby ti urcite napisu postup..

crysmile
19. sep 2011

@ninan2 http://altermater.eu/post/2009/08/27/lanolinova... navod na lanolinovanie.. tiez sa este chystam na to..

kloranebb
19. sep 2011

Teraz mam 4-mesacneho syna a prebalujem ho cca 10x za den. Vystacim si so stvorcom a bambusovou vkladackou ako sacimi vrstvami. Myslite ze mi to bude stacit aj ked bude mat rok? Co sa vam zda pre prebalovanie rocneho dietata nevyhnutne?

tinika
19. sep 2011

@crysmile
@lenka_l ja pri provm som z porodnice dosla, dala latkovku socikovu a pohoda, nemal s tym problem asi do 3-4m nepamatam uz presne ,ale vela cikal a uz som nemala nervy na to ze stale prebalovat, teraz sa vytesujhem ked vyberam plienky zo skrine ze ktoru dam, je to pestrejsie :D

crysmile
19. sep 2011

@tinika no ja dufam ze nam novosklad vydrzi.. aj ked teda moj cika kvalitne a casto..

tinika
19. sep 2011

@crysmile .)) no ja som zvedava ako bude 🙂) ale na začiatku isto novosklad bude mat

petrinka
19. sep 2011

@kloranebb podla mojich skusenosti ti uz bavlnene plienky stacit pre rocne babo nebudu... aspon moj sa velmi rozcikal. ja som mala bambusove nohavickove plienky. pripadne by si mohla pouzivat kapsovky s bambusovymi vkladackami.

crysmile
19. sep 2011

@tinika ved sa prisposobime, popripade dovypchame.. ale ja mam rada bavlnu a bambus, ten este viac.. takze potom dame aj nejaky bambus do novoskladu.. alebo skusim aj draka ak mu novosklad uz nebude...

crysmile
19. sep 2011

@ninan2 jaaj a minule si sa ma pytala ze ci zehlim plienky.. ja nezehlim vobec.. mam susicku a aj ked som u nasich a susim vonku, tak ani vtedy nezehlim...

ninan2
19. sep 2011

@crysmile hmm mari sa mi, ze mam aj nejaky bambus, pozriem to presne zajtra... zatial som len BG vkladacky a kapsy pouzivala + tie stvorce, tak ani neviem uz, a kupovala som to pred pol rokom 😀
Inak je nutny novosklad? Mne sa totiz vobec nepaci a zda sa mi neprakticky. Tak to (stvorce) skladam len na tvar vlozky, ako su vkladacky... a na to dam stay dry vrstvu... pripadne medzi to este nejaku vkladacku... je to zle takto?

crysmile
19. sep 2011

@ninan2 jasne ze nie, novosklad nemusi kazdemu vyhovovat.. jednoducho skladas na obdlznik a tak ti to vyhovuje, mne by to prekakal.. pozri ten bmb a napis potom co mas..

maticap.
19. sep 2011

Ahojte, mam jednu otazocku (vlastne dve) - neviete, ci klasicke stvore od popolini su aj bambusove alebo len bavlnene? sa mi zdalo, ze maju v ponuke aj bambus a teraz hladam a nenachadzam... tak neviem ci uz blbnem... potrebujem totiz dokupit nejake stvorce a riesim dilemu, ci popolini alebo hybler - poradte prosim! 😉

crysmile
19. sep 2011

@maticap. tak ja mam popolini nebielene.. riadne sa scvrkli.. ale mam ich rada, ale nebudu nadlho.. okrem kikka neviem ze by niekto vyrabal bmb stvorce.. a preco hybler? su aj lepsie stvorce..

tinika
19. sep 2011

@crysmile ja mam zatial natrenovane skladanie novoskladu hihi drak asi len tusim čo je 🙂)) ale to si vygooglim .))

crysmile
19. sep 2011

@tinika draka viem len teoreticky, este som sa k tomu nedostala..

etuska
19. sep 2011

@crysmile
v com peries plienky?
ja som donedavna pouzivala obycajny prasok tesco Non Bio,teraz MM kupil Persil non Bio-ale ziada sa mi nieco ine/akosi mi tie plienky smrdia 😝

crysmile
19. sep 2011

@etuska ja som verna Batole(ti).. aj pri malej som pouzivala.. je tam poznamka ze ekologicky vyrobok alebo cosi take, ale vonia tak nevtieravo..

etuska
19. sep 2011

@crysmile
jaaaj-ten si pamatam-tiez som v nom dlho prala Miske veci,potom som presla na orechy ,ale tu v UK batole nekupim 😢 😝
v orechoch som plienky este neprala/no uvidim-mozno opat vyskusam,premyslala som aj striedat s ecoverom-ten som este nemala-ale tusim minule mali nanho nejaku akciu

zfidorka
19. sep 2011

@kukucg ako ti uz napisala @crysmile v tvojom pripade by som babu vlnene vrchne nohavicky nedavala, mozes davat bud nohavicky s pul vrstvou alebo flisove (flisove su priedusnejsie)...
este mas dost casu na zorientovanie, v ba su 2 kamenne obchody, tak mozes ist pozriet plienky aj nazivo 🙂

maticap.
19. sep 2011

@crysmile tak porad nejake lepsie stvorce 😉 .

tinika
19. sep 2011

@crysmile sak ked bude treba, natrenujeme .D

zfidorka
19. sep 2011

@maticap. mam (tie teraz nie su v ponuke), popoliny velkost 80x80, kikko lux eko (najlacnejsie vysokogramazne), imse vimse...
mozes pozriet moj album, mam tam porovnanie stvorcov 😉

crysmile
20. sep 2011

@maticap. ja mam aj kikko lux eco, pomer cena a kvalita vynikajuca... na imse vimse sa chystam, slintam nad tym... len ma odradilo ze vsetky styry strany ma zahnute.. hybler urcite nie, to je nizkogramazna plienka.. a meni tvar..

kukucg
20. sep 2011

@zfidorka Hej hej mam este dost casu, len vyuzivam doma stravene dva tyzdne 😅 Ale inak je to celkom pracne sa v tom zorientovat. Urcite sa pojdem pozriet na plienocky aj nazivo 😉 dakujem za radu