Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kryska5
16. okt 2011

@katka888 Katka dík za radu, takže môžem plánovať minimálne 6ks bmb nohavičiek na noc 😕 to si teda ešte chvíľu počkám kým začneme látkovať aj v noci 😒

katka888
16. okt 2011

@eridani
aj nas place v noci pri prebalovani, ćo je problemom kedze mame este dcerku a ta sa na plac vie zobudit. a manzel je cez tyzden v zahranici, cize beham medzi 2 izbami ja
no nemienim ho nechavat v popiskanom, takze sa snazim ho prebalit vtedy, kedy je predpoklad, ze nebude taky nervny... no snazime sa 😀

katka888
16. okt 2011

@kryska5
skus 2-3 ks nohavickovych na skusku, nech vies ako vam to pojde. a potom, ak vam bude treba dokupis. ved mozes na zaciatok jedna noc bambusky, druha jednorazovkach 😀

hirrina
16. okt 2011

@zfidorka @sladkasue Odkedy vypchávam tie kapsovky bambusom už pretekajú menej, malý vonku ak je hore naozaj ciká ako "dostihová kobyla", ale teraz zase riešim posledné dva týždne problém, že mám pocit, akoby sa malý zaparoval na podbrušku. Už sa to dva krát stalo, že tam mal červené mapy, potom to zhnedlo a koža sa ošúpala. Boli sme aj u kožnej, kázala dať imazol a keď sa to šúpalo, tak excipial.
Začínam mať dojem, akoby mu vadila umelina. Je dobrý nápad, ak skúsim kúpiť tie kikko bambus 30x30 a šupnem mu to pri každej plienke pod riťulu? Doma používam štvorce a na von kapsovky. Ja to vážne nechápem 😠, veď sa prebaľujeme každú chvíľu, aj ho vetrám...

zfidorka
16. okt 2011

@hirrina moja sa supala ked som jej ako babatku davala flipku zaklapkami priamo na tele, drazdila ju ta umelinka, ako sa pod nou spotila... odvtedy davam vkladacky na zaklapky a nezopakovalo sa to...
ak ho drazdi umely material, tak by to bambusova vkladacka mohla vyriesit, musis vyskusat... a kym sa mu to nevylieci, tak vetrat co najviac... ja by som davala aj ten imazol, natalke problemy s pokozkou pekne vyliecil...

ginepra
16. okt 2011

Ahojte, neviete, či je niekde v Žiline predajňa s látkovými plienkami a príslušenstvom k tomu?

tinika
17. okt 2011

ahojte, akurat mi dosli plienočky :D sice jedna inej farby :( ale nevadi, tesim sas tych tb stretch, fajnučke na dotyk :D este tie vkladačky sa chcem spytat, su presite na 3x sa da zlozit na tenko a opačne na 2x ale nebude taka dlha ako plienka, nevadi? ved v plienke je vkladačka a toto dam dopredu ako cika, aby lepsie salo ze?

petah82
17. okt 2011

@ginepra predajna tu nie je. jedine Bambino mio maju v detskych predajniach.chces pokukat plienky? my latkujeme od narodenia...

sladkasue
17. okt 2011

@hirrina kazde dieta je ine🙂 mozes skusit aj tie kikko,alebo aj BL su fajn🙂
http://www.ekoplienky.sk/product/babylucy-stvor...

@ginepra ja som z TT a u nas nie je ziaden specialny obchod na plienky, ale nejake plienocky som nasla aj v normalnych baby obchodoch - tak skus pobehat a popytat sa🙂

ginepra
17. okt 2011

@petah82
@sladkasue slo mi napr. aj o separacky a mio fresh, ci to musim objednavat, nemaju nieco aj v DM? diky

este mam otazocku, ci niekto nepouziva pri prani plienok sodu alebo dezinfekciu bicarbonu? a rozmyslala som pouzit troska Sava do vedra s pouzitymi klasic. stvorcami, aby nesmrdkali, moze to byt alebo je to privelky ekrazit?

ginepra
17. okt 2011

@sladkasue prosim ta, tie kikko bambus ako skladas do vrchnych?

sladkasue
17. okt 2011

@ginepra 70? po dlzke, potom na trojo a este napoli 🙂 takze 12 vrstiev 🙂 ale teda klasika - na "rovno", ani novosklad, ani na draka, ani nohavickovy nepouzivame. takto poskladane ich davam spolu s 30stvorcom BL do kapsovky na noc-ak ine nemam...
inak niekto pisal ze mio fresh mavaju v tescu

katka888
17. okt 2011

@ginepra
mio fresh kupis aj v tescu

zfidorka
17. okt 2011

@ginepra separacky zvyknu mat aj v detskych obchodoch, v cr tusim aj v lekarnach...
mio fresh v tescu, ako ti pisala katka...
savo nieeee, to je zieravina, posluzi aj mio fresh.. a preco chces skladovat namokro?
z dm je dobry na skvrny odstranovac skvrn v zelenom vedierku...

hirrina
17. okt 2011

@zfidorka Nezakladám plienky do flipiek, dávam ich len tak na rovno. Teraz mi nejak viac vyhovuju Wonder Wraps, ale proste ake ciste vrchnaky chytim, take dam, ale teda na rovno. Rozmyslam ci mam tie vkladacky ist kupit, alebo usit podla Tvojho vzoru, ale sa mi moc nechce. Maly spi akurat tak v kocari, tak jedine po veceroch.
Ako dlho ste sa natierali s tym imazolom kym sa to vyliecilo uplne?
@sladkasue Tie kikko 30 x 30 si idem objednat v kazdom pripade.

zfidorka
17. okt 2011

@hirrina ja som to myslela vo vseobecnosti na umelinku (u nas flipky, vo vasom pripade kapsovky)...
imazolom som natierala asi 2-3 tyzdne...
ked sa ti nechce sit, tak dokup 😉

sima.p
17. okt 2011

@sladkasue ale ved predsa Klingáčik je v Zelenči, to by malo byť celkom blízko...

tinika
17. okt 2011

moj sa dnes tak zosral do plienky a večer mal taku dupu červenu chudatko :(

katka888
17. okt 2011

@tinika
moj to robi najma rano, prve 2-3 plienky nalozene a potom este 3-4x za den take riadne davky... az sa cudujem, ze pri takom jeho mnozstve ma ritku cervenu minimalne

tinika
17. okt 2011

@katka888 no sak ale moj sa uz pyta aj sa pytal rano dva bobky a o dve hodky sa pytal zase ale uz bolo neskoro a taku nakladačku ze des :D

katka888
17. okt 2011

@tinika
jaaaaj, jasne, ty mas starsie... nejak som bola v tom, ze uz pises o malom babatku, ale teraz mi doslo, ze si v prijemnom ocakavani.... podla tvojich prispevkov sa mi nejak zafixovalo, ze mas male babo... to nic, to hormony 😀 😀 😀

tinika
17. okt 2011

@katka888 pohoda, hej moj starsi si dava riadny načas s odplienkovanim tak na nom aspon testujem latkovky :D ale uz sme na dobrej ceste :D

janula18
18. okt 2011

chcem sa spýtať na separačné vložky, sú lepšie celulozove alebo viskozove?
dajú sa použiť do plienky aj namiesto stay dry vrstvy? lebo čo sú tie stay dry tak to je flís, a malý mi to neznáša.

tinika
18. okt 2011

@janula18 ako stay dray velmi nie, to premokne, ja vačšinou davam len k zadočku separačku a momentalne netusim či mam viskozove alebo celulozove

sladkasue
18. okt 2011

@sima.p o internetovom obchode viem, o kamennom nie-nemyslim, ze existuje, iba majitella tam mozno byva 🙂 mhd s dietatom a kocikom nehrozi a co preveziem autom na benzin, mozem dat za postovne... 😎

hirrina
18. okt 2011

@sladkasue sima.p. naozaj myslela Klingacik, je to sulky, ktorá chodí aj sem. Bola som u nej doma, má tam všetko, čo predáva aj na nete a bola veľmi milá a ochotná a všetko mi poukazovala. Čo som chcela, som si rovno aj kúpila. Výhoda bola to, že som tie plienky aj držala v rukách a mohla som si ich popozerať.

sladkasue
18. okt 2011

@hirrina no, mozno raz - ale som si dala na cas pokoj s plienkami - uz mam vsetko co som chcela... 🙂 snad uz len plavky - ale to pocka...

sima.p
18. okt 2011

@sladkasue no ved hej, len keby bol niekto z okolia a chcel si najprv popozerať plienočky, tak určite sa dá s majiteľkou dohodnúť na pozretí plienočiek... Ty, ked už vieš čo potrebuješ, tak áno, jasné, že poštovné ťa vyjde menej ako sa nervačiť busom... A práve som si všimla, že už @hirrina ma doplnila....

katka888
18. okt 2011

@janula18
celulozove su lepsie na tekutejsiu stolicu, prazenicku a viskozove na tuhsiu pri starsich detickach.
no a je to akoby kus papiera, cize ako stay dry ti to neposluzi... 😒

hhenike
18. okt 2011

Ahojte. Doteraz som skladovala plienky na balkone, ale uz idu mrazy, tak sa chcem spytat, ci ma niekto skusenost, ci nahodou mraz neublizi PUL-u?