Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
23. nov 2011

@crysmile no ja by tiez radsej brala zvlast ale fakt ju nemam kam dat, ja by aj umyvačku chcela ale to tiez bez sance, raz mozno ked začneme stavat si kupim vsetkoooo .D

kryska5
23. nov 2011

@crysmile ďakujem ti 😵 stišujem radiátor ...

crysmile
23. nov 2011

@tinika ja len aby si nenadavala ze co to je za blbost, ta susicka..
@kryska5 jasne.. ved uvidis, ale moje plienky prezili aj dvojrocne susenie na radiatoroch, aj ked sa to neodporuca..

tinika
23. nov 2011

@crysmile prečo nadavala?

crysmile
23. nov 2011

@tinika no vies, som citala ked som ja svoju kupovala ze nie su dobre tie co su dva v jednom, ale nemam vlastnu skusenost, len to bol nazor vacsiny.. inak samo o sebe je to dobra vec, najma ked nemas kde susit alebo chces dosusat co sa neususilo von..

kryska5
23. nov 2011

@crysmile už mám bmb vkladačky na noc pošité, ale ak som pozorne čítala tak bambusové plienky nemám dávať na noc pokiaľ nebudú min. 10x opraté 😒 a teda aj max. savé?

tinika
23. nov 2011

@crysmile no tak ja nemam inu moznost .D bud 2v1 alebo ziadna :D

zfidorka
23. nov 2011

@denisic ked nechces vela investovat, tak cez den mozes davat na doma klasika stvorce do pul vrchnych nohaviciek... a na noc nohavickovu bambusovu plienku, napr. tots bots stretch vypchatu baby idea prefoldom a navrch bud pul alebo vlnene nohavicky...

zfidorka
23. nov 2011

@kryska5 mozes skusit dat bambus aj skor a uvidis... ono to zase saje, len nie maximalne 🙂 aku plienku konkretne chces dat s tymi vkladackami?

kryska5
24. nov 2011

Kúpila som zatiaľ 4ks TB Stretch, prípadne prebalím okolo polnoci keď pôjdem spať, to by mohlo pomôcť snáď 🙂 Prosím ťa ty si písala tuším o tenkých stay-dry, mala si nejaké konkrétne na mysli? ja mám doma len také hrubé popoliny a potom prípadne z IB by som jej tam mohla dať, tie sú tenšie. Som zvedavá ako bude malá v noci na tú plienku reagovať 🙂

crysmile
24. nov 2011

@kryska5 tak skus aj skor dat, ked das tb stretch.. to je samo o sebe sava plienka.. ja davam malemu este bl bamboo na noc a neziskala mi este poriadnu savost.. alebo on vela nacika, netusim..

baby ktory obchod to ma stay dry z bavlny?

trinka
24. nov 2011

ahojte dievčatá, môžte mi poradiť prosím, malá dostala alergiu na plienky (to je jedno či pampers, ci huggies ci hociake ine... ) lekárka povedala, že to prejde, že máme skušať rozne druhy, ale po dvoch dnoch ma až fialovu dupku. Takže jej dávam latkove plienočky. Neviete mi poradiť nejake šikovné gaťky na ne? Mam klasike latkove plienky. Zatial som jej vždy len supla jednu plienočku do pampersy, ale bud sa mi preciká, alebo prekaka... a ja s latkovanim nema žiadnu skusenosť....
Dakujem 😉

crysmile
24. nov 2011

@trinka skus kupit bum genius flip vrchne.. tie su vyborne, vyuzijes do odplienkovania.. a vitaj medzi nami... ja som mala rovnaky problem pri mojej dcerke a preto som presla na latkovky a dnes uz latkujem druhe dietatko....

lienka1
24. nov 2011

@miruss dakujem za radu

katka888
24. nov 2011

@trinka
vynikajuce su bum genius flip, pre male babo aj thirsties, alebo mozes pouzivat flisaciky , alebo vlniaciky

katka888
24. nov 2011

@trinka
tu mam tu bum genous flip vrchne... https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb...
pre male babo je dobre skladat plienku na tzv novoskald, ak dietatko kaka, tak ti to zachyti aj po bokoch...
http://www.branakdetem.cz/clanek/skladani-plen-...

trinka
24. nov 2011

@crysmile @katka888 dakujem dievčatá... popozerám a skusim sa zorientovať trochu... 😕 ale ceny za tie gaťky su riadne teda... ☹

zojec
24. nov 2011

@trinka no ako za jeden pakel jednorazoviek, akurat pulky mas na cele plienkovanie, nic nevyhodis a nezapapres prirodu tonou nerozlozitelneho odpadu 😉

chichinka
24. nov 2011

@crysmile dakujem aj Tebe za tip ohladne sirokeho balenia 🙂

anaxamon
24. nov 2011

@trinka ja odporucam co pise @katka888, do troch mesiacov malej som pouzivala vylucne vrchne gatky BG flip a novosklad, teraz posledny tyzden uz davam aj ine plienocky, ale verzia s novokladom a vrchnymi gatkami je uplne naj. Odporucam ti kupit si tak 30 ks bavlnenych klasickych stvorcov (hodne usetris ak kupis sem cez bazar, ja som tak spravila a nelutujem, plienky su hodne lacnejsie a uz su vyprate a ted amaju dobru savost), k tomu tak trojo vrchnych nohaviciek a na prvych par tyzdnov ozaj nic ine nepotebujes...mozno teda este nieco na noc ale to ti poradi asi dakto iny lebo ja mojej davam na noc papierovu plienku Alana z dm drogerie (su to ekologicke papierove plienky)

wewe22
24. nov 2011

babulky idem otravovat ako bielite sockovske stvorce davam novosklad a uz su take flakate ze kd pojdem Dr budem sa hanbit kapsove nam stale nesedia okolo noziciek tak pouzivam len ked nic ine neni

maticap.
24. nov 2011

@katka888 ahoj kati, tak sme pouzili calciovu mast a popri som sme zistili, ze mame lytka osuchane z vrchnych nohaviciek... zmenila som z LL na flipky a uz je to z lytok prec, akurat sa nam este na stehienkach vyrazilo nieco podobne - je to cervene, ale bez pupienkov, takze Matka musim asi viac kremovat alebo co. 😉
@tinika dakujeme za gratulaciu 🙂 .Pozeram Tvoj status - my sme tiez objavili "caro rektalnej rurky"...vcera v noci sa po nej vykakal, sice sa celkom neulavilo, no uz to bolo lepsie...takze my sme boli hore od pol jednej v noci do pol siedmej rano.... 😔

crysmile
24. nov 2011

@maticap. ti mozem odporucat bezplienkovu metodu? pri nej sa maly krasne vyprdka a nemusis ani rektalku pouzivat..
@chichinka za malinko, dufam ze sa vam to rychlo upravi..
@wewe22 najlepsie je na to slnko, ale teraz ked nie je, tak skus potriet zlcakom alebo dat puer, ale to len na biele plienky.. a ty neotravujes, ved sa zastav castejsie.. 🙂
@trinka ved to ti ostane na cele latkovacie obdobie, je to super investicia..

tinika
24. nov 2011

@maticap. nam pomohla asi prvy tyzden od vtedy sa trapi sam, rurka nepomaha, ale kaka sa mu uz lepsie, len sa puči aj polhodku

wewe22
24. nov 2011

@tinika no s ym kakanim aj u nas to je hruza tak pri tom jaci ona sa zobudi vzdy aj ked len poprdkava a place ako by ju na kusy trhalo masirujem ale nepomaha musime asi len pockat kym sa to upravi

katka888
24. nov 2011

@trinka
no nekupujes tie gate na jedno pouzitie... tu si vela mamiciek neuvedomuje, ze plienka co stoji 20 eur s ada aj prat a pouzivat nannovo, ze to nie su pampersy co stoja 6 sk kus , ktory po jednom pisknuti ma ist zo zadocka dole / a nenechavat 4-5 hodin lebo plienky su drahe, tak do nich nech dieta napisa kym nie su plne ako nejaky sud vina ... tym nemyslim teba , bozechran 🙂 / a tych pampersiek minies denne 8-10 co je za den do 60 sk, za 10 dni 600 sk a za mesiac do 1800 sk 😉 😉 a to mas aspon 5 flipiek za to 😉 😉 😉

katka888
24. nov 2011

@maticap.
skusilaa by som prejst na flisaciky alebo vlniaciky....

katka888
24. nov 2011

@wewe22
ako casto ich peries? ako skladujes? oplachavas ich ked das zo zadocku dole? a v com peries?
ja osm nemala nikdy flaky / raz, prala som u svokry a asi som dala malo prasku alebo zly program / no periem stale v lovele, periem denne teraz a niekedy ani nestiham oplachovat, kym som latkovala len jedno prala som kazdy 2-3tiden a pokakanu plienku som zaprala so zlc mydlom SOnett. a aj ked osm susila dnu / nemali sme balkon / nikdy sme nemali flaky

crysmile
24. nov 2011

@katka888 to zalezi aj od vody, mne sa robia flaky aj ked som potierala zlcakom, prala som hned druhy den a aj tak boli a aj s predpierkou..

katka888
24. nov 2011

@crysmile
a aku mate vodu?
u svokrovcov perieme casto, ale len raz ostali flaky, takze asi som spravila nejaku chybu vtedy