Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tortelinka
23. feb 2012

@dadenka1 tak tak..moja mama tiez predychavala, ale uz si zvykla..

dadenka1
23. feb 2012

@tortelinka to vieš, stará škola... 😉

sima.p
23. feb 2012

@iron @katka888 fíha, tak sorry baby, fakt sa ospravedlňujem aj babe, čo dala inzerát. Lebo tá plienka vyzerá celkom ako ebayova plienka, tak preto som si myslela, že to nie je LL, ale fakt som sa teda sekla

katka888
24. feb 2012

@sima.p
ano, aj ja som na ten inzerat pozerala, ze taku LL nepoznam, tak som kukla na stranku LL. 🙂

zfidorka
24. feb 2012

@tortelinka ja mam tie vlniaky, ale mam tu mensiu velkost (4-9 kg) a su malej dobre az doteraz, ma 20 mes. a 10 kg... ja ich mam rada, su tenucke... jediny problem bol, ze castym (u nas fakt castym) pouzivanim zacali suche zipsy odierat merino, aj suchace samotne odisli, musela som ich presit... tym ze je ta latka fakt tenucka, su velmi nachylne na odrenie...

tynamartina
24. feb 2012

Ahojte dievčatá, tak aj mna to chitilo. My teda máme doma už dvoch , dávnejšie s plienok odrastených ale plánujeme ešte jedno mimi a to vám poviem určite látkujem. Manžel mi aj povolil jednu plienočku 😀 sa teším ako malá(a to sa ešte o tom mimi ani nesnažíme). Sú fakt nádherné. Zatial len čítam skúdenosti a snažím si spraviť prehlad čo je najlepšie.Ale tato plienkománia je fakt nebezpečne chitlavá 🙂

maticap.
24. feb 2012

@iron
@katka888
@majka1981
Babulky dakujem za rady. este sa spytam, @iron @katka888, ktoru znacku nohavickovych bambusovych plienok odporucate? Zaujima ma pomer - cena/kvalita 😀 . Matko uz bohuzial vyrastol z bambusoviek vel.1 od LL a TB a vacsie som zatial nekupovala, lebo nam celkom stacili stvorce, no ako vidim, tato doba je uz prec 😒. No a este planujem vyskusat na noc jedinu bambusku co mam od Anavy, tak uvidime. Ake s nou mate skusenosti?
S tym prebalovanim v noci je to katastrofa, nas zbojnik zle zaspava cez den, vecer zatial (klopem na drevo) zaspi, a nad ranom ho nesmiem "rusit", lebo uz nezaspi a je to v haji. 🙄 Presne ako pises @iron 😉 . Vcera vecer po napapani vydrzal spat suchy od 19,00 a kontrolovala som ho este o 23,00 a furt bolo sucho. Priznam sa, ze potom som odpadla aj ja, a zobudila som sa na to, ako sa dubak mrvi a je hladny - bolo po 2,00. Tak som dala kapsovku LL (som nepoucitelna, ale tato mi zatial nepretiekla) a omyl, rano sme sa opat prezliekali. Ale musim uznat, ze tentoraz nacural statocne, takze neviem, ci by to nejaka plienka udrzala.
no, moje slniecko je po svojich tradicnych 40 minutach spanku hore, teraz nas cakaju 2 hodinky "vystrajania" a potom ho snad opat ulozim, takze musim koncit. Pekny den! 🙂

janula18
24. feb 2012

chcem sa opýtať tie čo majú chlapcov a používajú Bum genius Flip. Ja do nich dávam normálne štvorce alebo aj ich stay dry vkladačky, len naši sú zatial viac menej na brušku a často sa mi stane že im to hore alebo v hornej časti okolo nožičiek prevlne.
Mám dva typy jedny čo majú to vystuženie pod celou plochou cvočiek, teda aj tie na zmenšovanie veľkosti, tie mi prevlhnú skoro vždy,
a potom kde je to vystuženie len pod tým horným radom na zapísanie okolo bruška, a tie cvočky na zmenšovacie sú bez toho spevnenia, tak tie nám prevlhnú len sem tam.
Stáva sa to aj vám, aké máte vy? ohladne toho spevnenia.
Lebo uvažujem že ešte nejaké dokúpiť, len neviem či len tie moje "celospevnené" prevlhnú
Dik

iron
24. feb 2012

@maticap. pouzivam tots bots a lollipopku. Pozri v mojom shope ostatne. Konkretne sada na noc ma velmi dobre referencie. Kazda plienka sa vyznacuje niecim inym, kludne poradim. Niektore su viacvelkostne, jednovelkostne, s kapsovou, bez kapsy...
a skonci s kapsovymi na noc 😝 nohavickove je ina liga.
Pri bambusovych ale musis ratat ze su po prani drsne, ale ked ich posuchas tak je to ok, vyhodu maju tie, co maju susicku, tie maju makkucke.

tinika
24. feb 2012

kočky pouzila som vlniačiky ako 2x a jedne dost smrdia čim to je?

majka1981
24. feb 2012

@tinika ked sa vyvetraju, tak by to malo zmyznut. cim smrdia, mocom? tak ked sa to nevyvetra tak treba lanolinovat znovu, ak nie su este dlhsie pouzivane, tak treba castejsie lanolinovat ked budu starsie, tak vydrzia lepsie.

zfidorka
24. feb 2012

@maticap. dobra kapsovka je aj wonderoos V2, ma velku bambusovu vkladacku, ktoru ocenis neskor 🙂 pri najmensej velkosti som davala malu original mikrovlaknovu vkladacku a doplnala som ju malym bambusovym stvorcom (napr. baby lucy, kikko)

@iron su aj nohavickove ktore tvrdnu malinko, napr. anavy a tots bots stretch... ja som vsetky bambusove frote plienky predala, lebo som nemala nervy ich stale suchat... citala som ze niektore mamicky suchaju plienky o nohu stola, aby boli maksie... 🙂

katka888
24. feb 2012

@zfidorka
a u nas medzi najtvrdsie patria prave anavy a tots bots, su ako raspla 🙂

zfidorka
24. feb 2012

@katka888 sranda, moje su makke... a to predpokladam ze mame tu istu vodu 😉

katka888
24. feb 2012

@zfidorka
najjemnejsie su baby beehinds ale ked periem u mamy, alebo u svokry tak su plienky pri rovnakom programe a prasku ovela maksie.... a bavlnene stvorce su uplne hebulinke... co ja viem co za vodu mame

tinika
24. feb 2012

@majka1981 no dam ich vyprat a nalanolinujem a uvidime potom

alenka600
24. feb 2012

Ahojte, prosim vas aka je vyhoda plienok z flanelu?Dakujem!

zfidorka
24. feb 2012

@alenka600 ake konkretne myslis?

alenka600
24. feb 2012

@zfidorka No ako to povedat 🙂 Mama teraz videla v obchode flanelove plienky (nieco ako klasicke stvorce len flanelove) a pytala sa ma, ci nechcem aby mi take usila, lebo ma doma hrozne vela flanelu.
Inac ja najviac pouzivam plienkove nohavicky + flis a PULky, alebo len vkladacky + flis a PULky.

Dakujem

zfidorka
24. feb 2012

@alenka600 viem co myslis, flanelove stvorce ma tusim @katka888 ale zda sa mi ze na prebalovanie ich nepouziva, len pod hlavicku a pod....
podla mna je flanel malo savy a tym padom by plienka ak by mala byt dostatocne sava, tak by bola objemna...

evulikm
24. feb 2012

ahojte,
tak u nás sa už všetky látkové plienky odložili. od minuloročného mája sme mali plienky iba na spanie a pred mesiacom začal odmietať plienky aj na noc, tak po suchej noci sme ich prestali dávať a noci boli suché. keď mu treba v noci cikať, tak sa sám zobudí a povie, že cikať 😉
takže látkovky odložené a ja dúfam, že ich budem môcť využiť pri ďalšom dieťati. už len to ďalšie dieťa 😉

látkovaniu zdar 😉

tinika
24. feb 2012

joj kočky som si neulozila ten link na lanolínovú kúru a teraz ho neviem najst, neviete mi ho niekto supnut? vdaka

janulkan
24. feb 2012

@maticap. u nas ficia na noc TB strech a bambi roxy, mame velmi tvrdu vodu a strech pouzivam uz 3 mes a su pekne makke 🙂 takze pomer cena/kvalita s mojich odskusanych asi strech

tinika
24. feb 2012

@labutka vdaka

matapet
24. feb 2012

ahojte, studujem tieto stranky uz od predvianoc, ale pisem prvykrat 🙂 Nejake tie plianocky uz mam aj kupene. Na noc -bambusove nohavickove - dokonca som sa pocetnymi odporucaniami (na tychto strankach) nechala presvetcit o vlniakoch, co sa mi zdalo najprv strasne komplikovane - ale neolutovala som. Teraz riesim nedostatok plienok na den. Pouzivam viacere Ittti Bitti Tutto a Gro Via shell set. No a kupila som si aj ospevovane Bum Genius Flip aj s original vlkadackami, dokonca dvojo, ale vobec ich nepouzivam, neviem im prist na chut. Maly ma rok a dva mesiace uz skoro a ja kym nemam nieco na patentkach, tak kym ho zabalim, je to cele zhuzvane. Vacsinou totiz spolu bojujeme - on sa nechce balit do plienky 🙂 Co pouzivate na den? Take jednoduche na obsluhu... A este sa chcem spytat, ma pre mna vyznam odlozit pre pripadne dalsie babo - hlavne mensie, ktore hlavne neuteka 🙂? Nie je lepsie davat ine vrchne nohavicky malickym detom - ja neviem tie z flisu alebo nejaky druh vlnenych pripadne z merinovlny

matapet
24. feb 2012

Myslela som, ci ma vyznam odkladat Bum Genius Flip....

zfidorka
24. feb 2012

@matapet ja som mojej davala bg flip od narodenia...
ked das vkladacku, alebo plienku narovno do vrchnych nohaviciek na suchy zips, tak by zabalenie namal byt az taky problem... je to skor otazka cviku...
ja som bola spokojna aj s weehuggers vrchnymi, ak das dobre vkladacku, tak za zaklapkami pekne drzi a mas akoby aio plienku... ale zase niektore mamicky sa stazovali ze im zaklapky namoknu (ja som s tym nemala problem)...

tortelinka
24. feb 2012

@alenka600 ja ich mam a su super

alenka600
24. feb 2012

@tortelinka no lebo mame lezi ladom kopa flanelu, tak ju napadlo, ci ho nespotrebujem takto 🙂