Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
26. mar 2012

@vavrenka to aj moj ma take fajne stehienka :D fajna je bo nerobi velku dupku :D a savost neviem zalezi čo navkladas, nepamatam pri starsom uz a mladsieho prebalujem často, ale on dost piska tak tiez precuraaaaaa ale to je tym ze mu ese nesedi.

tinika
26. mar 2012

inac prave som kukla ako mal risko flipku na najmensiu velkost a bola mu volna :D a uz mame na najvačšiu :D nie je skoro?

tinika
26. mar 2012

@vavrenka to aj moj ma take fajne stehienka :D fajna je bo nerobi velku dupku :D a savost neviem zalezi čo navkladas, nepamatam pri starsom uz a mladsieho prebalujem často, ale on dost piska tak tiez precuraaaaaa ale to je tym ze mu ese nesedi.

susul
26. mar 2012

ahoj dievcata, potrebujem poradit este raz s lanolinovanim vlniakov. Povodne som ich macala v nejakej kure od Ulrichu, ale to bolo uplne od veci, ako som pochopila tak asi len vlnu osetruje, ale neimpregnuje. Teraz mam čisty lanolin, isla som podla navodu na stranke altermater.sk a opat to nie je uplne nepremokave, resp. test s kvapkou vody dopadol tak, ze sa vpila.
Dala som ich malemu na skusku a z vnutornej strany, kde sa dotykali plienky boli vlhke nie uplne mokre, ale to ich mal na sebe max. polhodku. Tak potrebujem info, ci sa vlna takto standardne sprava alebo mam skusit znova lanolinovat? Neviem si predstavit, zeby ich mal na sebe celu noc, to by asi nezvladli.... A po jednom pouziti by som ich musela susit.
Uz zacinam mat pocit, ze nalanolinovat vlniaky je akesi narocne, ale nechcem to este vzdat 🙄 predsalen to merino je mi akesi sympatickejsie ako pul...

vavrenka
26. mar 2012

@tinika no to je rozkosny manekyn 😀,jak pekne drzi to tricocko, aby boli vidiet gatusky, moj zlatyyy 😎 😎 😎 😎
fakt nerobi velku rtiku. a strihovo - podoba sa na bg kapsovku, ci je insia?

tinika
26. mar 2012

@vavrenka no on sa rad foti :D to sme este boli zacumlovany od zubov :D :D podoba sa na kapsovku bg ale ako vravim ma dva otvory

zfidorka
26. mar 2012

@janula18 mio fresh zvyknu mat aj v tescu, pri detskom obleceni (aspon u nas)...

zfidorka
26. mar 2012

@susul test s vodou podla mna nie je smerodajny, skus dat najprv na denny spanok...
vlniaky su po pouziti z vnutra vlhke, musis ich potom obratit opacne a dat vysusit...

monuska342
27. mar 2012

@juliam mas pravdu asi to tak urobim....ved do troch mesiacov maleho ich urcite vyuzijem a mozno aj cez den ked bude moc teplo...ved take male babo este tak moc necika 🙂

@ivanka.7 ja viem uz som pozerala ale anavy nikto nepredava 😢

zuzanamolnarova
27. mar 2012

ahojte, vie mi niekto povedať v čom je rozdiel medzi bambusovým flaušom 380g/m2 (babyidea) a bambusovým froté 390g/m2. Ktoré saje lepšie? Diiiiky

crysmile
27. mar 2012

@zuzanamolnarova tak je to sposob upravy tej latky, frote je s takymi sluckami, ako ked mas uterak.. a flaus je hladky.. baby idea vraj najlepsie saje zo vsetkych vkladaciek.. a nie je take mohutne, objemne..

zuzanamolnarova
27. mar 2012

chcela by som kúpiť takú látku ako sú Babyidea prefoldy, dá sa niekde kúpiť?

strociatka
27. mar 2012

tak a uz mam toho akurat tak dost! Nech robim co robim (vetram ritulku, kupkam bez agr. mydiel, poctivo a casto prebalujem, mastim tym najkvalitnejsim co sa da) tak rituska je cervena, koncim s jednorazovkami!!! Babeny, som total amater, prosim, je tu niekto z BA uplne najsamlepsie z BAIV a bola by ochotna mi to predviest, ukazat, ako? ktore ano, ktore nie? poradit s vyberom? Sama som skusila v bazari nejake kupit, ale nedopadlo to dobre, neviem vybrat, moc by ste mi pomohli, vopred dakujem.

ivanka.7
27. mar 2012

@strociatka Z BA-IV neviem, ale v BA su dva obchody (jeden v Ruzinove nedaleko Mileticky a druhy v Petrzalke na Namesti Hraniciarov), kde sa to rovno "ohmatat". Ruzinovcanky robia aj prezentacie - kazdu stredu. A tuto baby ti isto radi poradia cez net, popozeraj profily najcastejsich prispievatelok, vela z nich ma fotoblogy so svojimi zostavami latkoviek 🙂

miskatn
27. mar 2012

dievcata, co je podla vas najlepsie 1.5 rocnemu chlapcovi na noc?
doteraz nam stacil hamburger s vkladackou prefold (od babyidea), ale uz nejaku dobu to bolo rano dost vlhke a posledne noci uz som radsej pouzila papierovu jednorazovku, nech rano nema celu ritku vlhku a lepkavu, chudacik.

ahoj @zojec najdes si chvilku? srdecna vdaka.

taanak
27. mar 2012

@strociatka Ahoj, ja som z Dubravky, ak chces, mozeme sa stretnut a poukazujem 😉

taanak
27. mar 2012

@susul od Ulricha treba na vlniaky kupovat lanolinovu impregnaciu, ta je dobra, pouzivam a spokojnost. 😎

zojec
27. mar 2012

@miskatn ja som na noc presla na kapsovky s pulom , vkladala som BI prefold a k tomu som davala BL 30x30 vkladacku, alebo nejaku mnou situ bmb. pulove kapsovky hlavne kvoli tomu, ze b. neznesie dlhodobe mokro. staci ked sa jej tela dotyka malinky kusok mokreho mava to aj 3-4 dni cervene :( teraz uz b. v noci skoro vobec necika, ani nepije, takze zalozim cokolvek co mi pride pod ruku ako poistku 🙂 . vela bab si vsak plienky posilo na styl kapsovky, akurat vrchna vrstva nebola pul, ale bavlna. navrch vlniaky.. takuto kapsovku mozes vypchat cimkolvek (relativne dost sa do nej zmesti). pokial ale malemu nevadi mokro, tak skus tu novu nocnu anavy, dovypchaj aj BI prefoldom, alebo TBstrech, tak isto tam prihod aj prefold..

strociatka
27. mar 2012

@taanak supeeer, pisem do IP 😉

vavrenka
27. mar 2012

kocky - swaddeblees organic velur plienka- aka je? co je to za plienku?

wewe22
27. mar 2012

ahojte kamoska USA ma moznost kupit taketo nadherne navleky ak by bol zaujem napiste IP dojde koncom maja

wewe22
28. mar 2012

aby som nemusela kazdej odpisovat zvlast vsetko okolo navlekov vyzistim a potom sa ozvem

mirka
28. mar 2012

@strociatka jednorázové plienky obsahujú ropu,tvoje dieťatko má preto také problémy 😠

strociatka
28. mar 2012

@mirka je mi to uplne jasne, nemam podporu v rodine, ale aj tak chcem co najskor prejst na latkovky, len ten vyber je pre mna "spanielska dedina" je ich strasne mnozstvo a aj ked som nabrala odvahu a nejake kupila, tak som zle pochodila, takze neviem ake kupit, kolko a pod..

juliam
28. mar 2012

@strociatka tu nájdeš podporu určite 🙂 najlepšie je, že keď niekomu povieš, že používaš látkové plienky, tak si všetci myslia, že ich musíš vyvárať, dávaš poštolky, balíš naširoko a chodíš ich ešte aj plákať na Dunaj 😀 určite sa nedaj odradiť okolím, stojí to za zdravie bábätka a ty budeš mať z toho potešenie. 🙂

strociatka
28. mar 2012

@juliam osvetu som uz robila, asi skor ide o pohodlie, hodit do kosa a hotovo, bez potreby prania, ale neviem ci mi to stoji, myslim vlastne pohodlie, za tu cenu, ze mala bude stale cervena, zadocek vyprety a potom na nu nasledne davat dalsie kila inej chemie, aby sa potlacili plesne a pod.

vavrenka
28. mar 2012

@strociatka a ak budes mat chut a cas, tak zbehni aj za mnou do ruzinova, poukazujem, co mam a pokecame 😉 😉 , prip. mozes brnknut, neico sa da aj telefonicky, prip. skype. neboj, bude to ok. moja mala je velmi citlva na vlhko, rychlo sa zapari, ale odkedy pouzivame latkovky je to omnoho lepsie. samozrejme na noc som ejj natrela ritusku sudocrem-om (inak, fakt dobry) a nie je zaparena. a to ani nemala stay dry vrstvu- a neboj, ked rodina uvidi, ze nezehlis do 2 do noci a nepries denne a ked uvidia tie krasne vzory, ha, ti budu oci otvarat 😎 😎

vavrenka
28. mar 2012

@juliam 😀 😀 to plakanie na dunaj ma fakt pobaviloooo

strociatka
28. mar 2012

@vavrenka do ruzinova by som zasla urcite rada, je to vsak pre mna poldenny vylet, nakolko idem MHD a potom stihat pre starsiu poobede do skolky, ale urcite sa mozeme niekedy dohodnut, uz sa mi ozvala jedna maminka z Dubravky 😉
trosku mam respekt pred prekakanim, lebo moj maly prietokovy ohrievac kaka uplne do kazdej plienky 😠

janulkan
28. mar 2012

@strociatka toho sa neboj, mne sa maly za 5 mes prekakal 1x aj to preto lebo som dala flipku a sedel v stolicke, cize mojou chybou, inak sa mi nestalo ze by to plienka, pripadne PULky nezachytili...a podpora rodiny bude casom, ono to treba vidiet a az potom hodnotit 😉 na mna na zaciatku tiez pozerali ako na cvoka, teraz si uz zvykli a mm skor kruti hlavou nad mojimi nakupmi, ze naco mi toho tolko je 😀