Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dadenka1
10. máj 2012

@kkl82 @tortelinka práveže zatiaľ sme skúšali len novosklad alebo disanu zaväzovaciu a plus pullky.. dnes som urobila pokus.. dala som jej novosklad a pulku.. revala ako pavian.. dala som pampersku a spí mi už 4 hodiny... ale skúšať budem ďalej.. v noci ju už nechám, ale zajtra hneď ráno látkujeme.. baba jedna, už teraz si to vyberá 😀

ramzesa
10. máj 2012

@tinika no ja som minula podobne 😒 . Cize este stale som v pluse? 😅 Tak som rada. Lebo nejak nemam prehlad, kolko stoja plienky. Pamatam len novorodenecke, co som kupovala do porodnice 😝 .

susul
10. máj 2012

@dadenka1 presne z toho som mala obavy, ze ci mi maly nebude mrzuty, ked mu dam latkovu plienku. Ale u nas to nakoniec dopadlo tak, ze mu mokro nevadi vobec, jedine co mu vadi je umelina, ale to len v reakcii pokozky na nu.
ake plienocky davas? klasiku stvorce, nohavickove alebo kapsovky? Lebo bud jej vadi mokro, alebo velky objem latky na zadocku pripadne to vobec nemusi suvisiet s latkovymi plienkami. Mozno len nemala naladu na zmenu😀 . Kazde dieta je ine, ale myslim, ze si zvyknu vsetky. Nase matky na na vyber nemali 😀 a na klasickych stvorcoch vyrastla cela nasa generacia, takze urcite to nevzdavaj!!!!!!

tinika
10. máj 2012

@ramzesa ano este si v pluse :D resp. budes po prvom roku plienkovania isto. neviem na ktorej stranke bol prepočet aj s pranim kolko ta vyjde latkovanie a kolko jednorazovky

ivanka.7
10. máj 2012

@dadenka1 nemoze to byt v tom ze ti to dlhsie trva? Mne mala revala podla mna kvoli tomu prve dni, teraz si to uz uziva ze je rozbalena a ak zacne vrestat tak vacsinou, ked jej zapinam poslednu vrstvu a dochadza jej, ze koncime :D

ramzesa
10. máj 2012

@dadenka1 takuto skusenost teda nemam. My sme zacali pomalicky asi po prvom tyzdni. Mala to zvladla v pohodicke 🙂. Aj vtedy sa mi budila, ked mala plnu plienocku a aj teraz. Ale s bambuskou alebo kapsovkou, co ma stay dry, vydrzi dlhsie 🙂. (na noc davam stay dry vkladacku, ked nema, to hned hlasi 🙂 (mam podozrenie, ze ak nespi tak hlasi aj ked piska do kapsovky, aj ked na dotyk nie je mokra 😝 )) Tie 4 hodinky mi urcite v noci pospi 🙂 , ale teraz uz aj menej casto piska. Uz sa mi parkrat stalo, ze sme dosli po dvoch hodinkach domov a plienocka bola sucha. Ale moja je uz vacsia. Drzim palceky, aby sa podarilo. 🙂 Dufam, ze sa da vyjst z toho, co som napisala 😅 .

susul
10. máj 2012

@ramzesa tak uz len ustriehnut, ci nesignalizuje, ze ide cikat a sup na nocni 🙂

ramzesa
10. máj 2012

@susul myslis BKM ? Tak toto nemam nastudovane 😕 . Zeby som zacala? To som mala asi skor, nez som nakupila kooopec plienok 😅 .

dadenka1
10. máj 2012

@ivanka.7
@susul
@ramzesa
No vzdávať to jednoznačne neplánujem.. nemyslím si, že mi to trvá dlho, malá je holá rada a predsa len dať jeden novosklad a pullky nie je až také náročné.. podľa môjho pocitu jej vadí tá veľká prdel.. je taká vypučená, chrbátik má prehnutý, podľa mňa bude pes zakopaný tam.. ale zmenšiť to neviem 😠 dávam jemnunké kikko bamboo a pullky thirsties.. prípadne disanu.. ale nevadí, zajtra budeme skúšať ďalej.. ja sa tak ľahko nevzdám.. aj keď pre istotu musím zajtra do DMky aspoň babylove do rezervy, bo mi už jednorázové plienky došli..

tortelinka
10. máj 2012

@dadenka1 to som zvedava co sa podari

dadenka1
10. máj 2012

@tortelinka aj ja... 😖 najviac mi je ľúto toho chrbátika prehnutého.. tá prdel veľká ho tak vykrivuje.. vám sa to nezdá?

tortelinka
10. máj 2012

@dadenka1 ma velku prdelku, ale vies aky je uz pohyblivy, takze asi mu to nevadi

susul
10. máj 2012

@dadenka1 ono sa to podda, kazde babo je ine. Keby aj co tak mas predsa na vyber bud das jednorazovku alebo latkovku, dolezite je, aby mala bola spokojna, potom budes aj ty. Casom podrastie a pomer velkosti dietata k plienke sa vyrovna.

dadenka1
10. máj 2012

@susul tiež dúfam v to, že ak aj teraz by sme to nezvládli, o mesiac o dva, keď už dám kapsovky, zase to bude iné.. ale skúšam ďalej.. hned zajtra..

dadenka1
10. máj 2012

@tortelinka tvoj je už veľký.. naša drnda furt len ležká, možno jej ten prehnutý chrbátik nie je povôli..

tortelinka
10. máj 2012

@dadenka1 ale neboj, dorastie do nich

ramzesa
10. máj 2012

@dadenka1 suhlasim so @susul , na mojej mi tiez prisiel ten balicek obrovskyyy a teraz co sa zagulatuje, tak uz to nie je tak strasne 🙂. Uz aj ten novosklad bol na nej mensi a aj BL nohavickove 🙂.

dadenka1
10. máj 2012

@tortelinka to sa nebojím.. prejdeme rovno na kapsovky 😀

susul
10. máj 2012

@dadenka1 podla vlastnej skusenosti viem, ze dolezite je aby si ty bola v pohode a oddychnuta, starostlivost o male dieta, hlavne ked je prve je velmi narocna. Aj babo si zvyka na kopec vsakovakych veci. Rob tak ako ti hovori intuicia. Pri tomto sporte je dolezite tvoje presvedcenie (a to evidentne mas) a pohoda.

ivanka.7
10. máj 2012

@dadenka1 musim povedat, ze odkedy ma mala latkovky, viac spi na bruchu - lenze neviem ci je to latkovkami alebo tym, ze jej je tak lepsie kvoli brusku, co ju bolieva (alebo to ma po nas, ja aj manzel sme bola najstastnejsi na bruchu ako babatka); ale kedze mi nevracia a v postielke mam monitor, tak mi to nevadi
Ale cez den v prutenom kosi jej nerobi problem spat aj na chrbte ci na boku.

dadenka1
10. máj 2012

@susul uplne súhlasím.. veľmi pekne a trefne si to napísala.. hlavne, aby bola pohoda.. 😉 moja drnda si teraz v pohode spí a ja už 2 hodiny čakám pri vaničke s kamilkami.. 😀 ťahá už 4 hodiny 😎 takže to vyzerá tak, že kamilky vylejem ńa záhradu, nakŕmim a ideme spať.. včera mi takto spala 7 hodín... no a látkuj, keď ti deculo spí 7 hodín.. 😀 no zajtra podám info, ako sme látkovali nelátkovali 😉

dadenka1
10. máj 2012

@ivanka.7 a nie je na to chrbátiku taká vykrivená?

ivanka.7
10. máj 2012

@dadenka1 toto robi krpata aj mne, 7 hodin teda nie, ale sem tam sa mi stane, ze ju nakojim, prebalim, ponosim, povresti si a to trdlo zaspi pred prebalenim a spi dalsie 2 hodiny a ja viem ze ma v pulkach jeden MaM stvorec :D Ale musim povedat ze sa mi este neprecikala durch, skor popri nozickach ked tak nieco navlhlo, co som na volnejsie zapla (ale prekakat sa vie aj cez novosklad :D).

ivanka.7
10. máj 2012

@dadenka1 Nemam ten pocit, ale ja som to nikdy nejako neskumala, ona si aj hlavu vzdy da nakrivo :D ked sme my vyrastli na sirokych baleniach a latkovkach a sme tu zivi a zdravi, tak to asi nebude take hrozne 🙂

ramzesa
10. máj 2012

@dadenka1 starsich som balila od porodnice nasiroko a tiez mali ritku vyssie a boli v pohode. Aj teraz vela mamiciek este dava postolky. Aj nam po mesiaci nakazali balit na siroko. Asi to chce len zvyknut si 🙂 .

dadenka1
10. máj 2012

@ramzesa len som sa uisťovala, že jej chrbátiku neublížim ak bude ritka vyššie ako hlava... 😉
Dievčence ďakujem moc za rady, veľmi si ich vážim..

ramzesa
10. máj 2012

@dadenka1 ja dufam, ze nie 🙂. O chvilocku Ti naberie na vahe aj na dlzke a uz to bude uplne o inom 🙂 . Moja bude mat 8 tyzdnov v sobotu a uz je taka pevnucka, nie ako prvy mesiac 🙂 .

ramzesa
10. máj 2012

@nenocka asi mam ten drahsi variant 😅 ... ale aj tak este potrebujem doplnit 😒 .

nenocka
10. máj 2012

@ramzesa a čo ti ešte chýba? 😉