Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

danka483
31. jan 2012

@latea1 ďakujem 😉

latea1
31. jan 2012

@danka483 nemas za co 🙂

miruss
31. jan 2012

@danka483: Ja Ti túto sadu neodporúčam. Podľa mňa sú to čínske plienky bez certifikátov o zdravotnej nezávadnosti.

duratlicka
1. feb 2012

@eridani Otazne je, kolko moze byt ten rozrobeny Medvidek vo flasticke, kym sa tam nezacnu mnozit neziaduce bakterie. Lebo napriklad len obycajna voda z vodovodu by sa nemala pit, ked je vo flaske viac ako 2-3 dni.

larosa
1. feb 2012

USG kĺbikov dopadlo výborne, Dr. si obzrela plienky- mali sme nohavičkovú BL organic s pullkami a potom som prebalila do kapsovky Wonderoo V2, bola veľmi prekvapená, povedala, že balenie je OK, len nechápala prečo také plienky 😀 a načo sú dobré 🙂

katka888
1. feb 2012

@larosa
a kde si bola na kontrole?

estterka
1. feb 2012

kocky,neviete o nejakom e-shope,co by mi poslal veci aj do zahranicia? postovne by som jasne platila 😅 potrebujem dokupit,domov sa nechystam,poslat nema kto ☹

tortelinka
1. feb 2012

oprala som babmusove plienky na 60, a s malou dusockou som cakala co sa stane..nic! 😉

zfidorka
1. feb 2012

@tortelinka tie kikko bambusove? mne sa zrazili po pol roku, po roku uz boli vyrazne mensie...

tortelinka
1. feb 2012

@zfidorka no tak uvidim dalej, mne sa zda 40 malo, tak to risknem

eridani
1. feb 2012

@duratlicka Na Medvidkovi je pisane, ze zarobeny roztok sa ma minut do nasledujuceho dna. Ked bol drobec mensi, tak som sa to snazila dodrziavat a zarabala kazdy den. Teraz to uz flakam, priznavam a robim tak asi kazdy treti den, podla toho ako rychlo miniem. Zarabam s prevarenou vodou, je to fakt rychle, Len vyplachnut flasticku, naliat Medvidka, doliat vychladnutou vodou z kanvice, zatrepat, hotovo.

danka483
1. feb 2012

@miruss ďakujem budem už vedieť 😉

tinika
1. feb 2012

ahojte, kočky kolko lanolinu mam dat do vody ked prvykrat idem lanolinovat vlniačiky? :D od dnes som uz aj majitelkou vlniakov :D ste ma ukecali :D

zojec
1. feb 2012

@tinika pol malej lyzicky rozmiesaj v cca 2 dcl vriacej vody, kvapni par kvapiek tekuteho samponu, alebo mydla, kym sa nespravi biela tekutina a vylej do vody s letnou vodou, zamiesaj , hod vlniaky a je 😉

tinika
1. feb 2012

@zojec vdaka, sampon myslis ten čo mam na pranie na vlniaky?

tinika
1. feb 2012

@zojec to ma byt len jemne dobiela? a ak odlho to ma v tom stat? vdaka

majka1981
1. feb 2012

@estterka pozri na priklad www.babysnatur.de, posielaju aj do zahranicia (ja zijem v Rakusku a objednala som v Nemecku) 🙂

tinika
1. feb 2012

ako dlho mam lanolinovat vlniaky? a potom uz len nechat vyschnut či preplachnut?

tigerca10
1. feb 2012

@tinika ja lanolinujem v disana kure a davam 1 polievkovu lyzicu do 1 litra teplej vody (asi 30 stup.). Vlniaky v tej vode postlacas, cca pol minuty a jemne vyzmychas a vyvesis na nejake vzdusne miesto - nie na radiator.

tinika
1. feb 2012

@tigerca10 daka, ja som dala len malu lyzicku tak mi radila zojec

tigerca10
1. feb 2012

@tinika ja som sla podla navodov na nete. vlniaky mi vydrzia cca 2 mesiace kazdonocneho pouzivania 🙂

tinika
1. feb 2012

@tigerca10 super, tak dlho? tak to este dam viac zajtra a este raz nalanolinujem

tinika
1. feb 2012

@zfidorka vdaka, dufam ze som neurobla zle ked som dala menej prv

zfidorka
1. feb 2012

tak ich nalanolinuj este raz, ja nove stale lanolinujem 2x

tinika
1. feb 2012

@zfidorka ked vyschnu? sa pytam jak blba čo? :D

zfidorka
1. feb 2012

@tinika ano ked vyschnu... kto sa vela pyta, vela sa dozvie 😎

tinika
1. feb 2012

@zfidorka tak to ja sa vela pytam :D

maroubrabeach
1. feb 2012

@danka483
No pokial zacinas latkovat, ja by som zacala s vrchnymi nepremokavymi nohavickami cca 3 ks a zopar vkladaciek cca 15 ks. Idealne, keby si vo svojom okoli nasla nejaky kamenny shop, kde predavaju latkovky a mohla si viacero typov osahat.
V tom inzerate su kapsovky, to znamena sava vkladacka sa uklada do kapsy. Ak dieta pocura plienku, tak ju musis oprat uplne celu. T.j. vkladacku aj celu tu nohavicku. Mozno trocha drahy spas na zaciatok + plna pracka.
Kdezto ak si kupis plienku AIO - all in one s odopinatelnym sacim jadrom alebo iba vrchne nohavicky + vkladacky, tak po precurani peries iba tu vkladacku. Vrchne nohavicky pouzivas pokial nie su mokre, okadene a pod.
Navyse v inzerate sa nepise kolko vrstiev ma taka vkladacka. Podla fotky moze mat cca 4 vrstvy (ale mozem sa mylit - to mne mala precura za 30 min.). Ja napr. potrebujem pre malu cca 6-12 vrstiev. Cize asi by som sa informovala na vkladacky.
Dalej by som sa informovala z coho je vnutorna dotykova vrstva kapsovej plienky. Vonkajsia je z Pul-ky nepremokavej - to je jasne. Ale dolezite je, aj z coho je vnutorna.
Moze to byt bambus, ale moze to byt aj mikroflis (t.j. polyester). Vacsina kapsoviek ma mikroflis pre zabezpecenie stay dry t.j. pocitu sucheho zadocku. Polyester totiz nenasava vlhkost ale prepusta ju medzi svoje vlakna. Co je sice fajn, ale je to umelina a niektore mozu na polyester negativne reagovat. Ja pouzivam polyester ako stay dry iba ked musim, mala je cervena.
Cize pokial clovek nema odskusany polyester na dietati, asi by som nekupila naraz 6 kapsoviek. To je ako keby zenska v case kramov miesto vlozky nosila flisku (no nic moc).
Kapsovka rozhodne nie je zla, najma na rychle prebalenie vonku alebo na dlhsie prechadzky (ak ma teda ten mikroflis), ale ja ich napr. osobne zatial nemam. Pride mi to zbytocne prat celu plienku
V kazdom pripade, treba sa informovat.

katka888
2. feb 2012

ide postar, asi nesie bambi roxy, sa tesim ako male dieta 😀