Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

wewe22
19. apr 2012

uz je objednana neodolala som tej kvetinkovej je takaaaaaaaaaa krasna latkovky su strasna mania 😀 skoda ze uz viac deti nebude

ivanka.7
19. apr 2012

@handricky Dakujem, posnazim sa 🙂 vybava uz caka v skrini :D

tortelinka
19. apr 2012

no veru, mania je to, uz som objednala... 🙂

ramzesa
19. apr 2012

@wewe22 chcelo by to aspon 4 detuchy 😉 . Skoda ze uz pri prvom som toto neobjavila 😒 . Vtedy to bol dost problem 😒 .

zdraveplienky
19. apr 2012

@ikuza u nás zadarmo 🙂

peluskovo
19. apr 2012

@ramzesa
@ikuza
ano, nejak som KO tento tyzden , preco asi 😀 😀
ano, dorucenie, prinesieme pred branu , po dohode na poschodie 😉 😉 😉

susul
19. apr 2012

@ramzesa nasa doktorka bola zlata, hned zareagovala, normalne bola zvedava, ze ako to funguje 🙂. Hovorila, ze o tom citala, ale nazivo to este nevidela. Tak sme pokecali 🙂, vysetrenie trvalao 2-5 minut a debata o plienkach asi 3x tolko.

peluskovo
19. apr 2012

@lin123
ja som s little lamb bambo spokona, vlekost dva mala dcerka odcca 6 me s/ vtedy sme zacali latkovat / a ke dbola starsia, bola to najviac pouzivana plienka na noc / mala ju rpeventivne , uz v noci nepiskala, ale davali sme jej ju napr u strakych, kde nemali kryt na madrac a pod / a mne vyhovovala strihovo aj na vacsie dieta. no pisala som vyssie, ze ju asi casto svokrovci susili na radiatore, lebo odisli gumicky.

ekoplienky
19. apr 2012

@monuska342: Som rada, že sa Ti plienočky páčia. 🙂

baska1
19. apr 2012

Dobrý den,
chcem sa spýtat, ci mate niektora skusenost s vrchnymi nohavickami sweet monkey? dakujem

laurinka25
19. apr 2012

Ahojte, maminky. Idem si k vám pre radu 🙂
Mohla by som dať malej (9mesiacov) namiesto jednorazových plaviek napr. vrchné nohavičky od Gro Via?
Pozerala som látkove plavky v e-shopoch a zloženie je v podstate také isté, ta PUL vrstva tam je, gumičky tiež.....
Plavky majú zachytiť hovienka či aj moč?
V čom sú potom vrchné nohavičky iné od tých plaviek?
Ďakujem Vám za každú radu 🙂

vrn
19. apr 2012

Jaaaj, minuly tyzden som objednala plienky na noc, kedze ju uz musim prebalovat aj 2x, zabudla som ze bude akcia.... si neviete predstavit ako ma to tahalo este poobjednavat, pacili sa mi aj ine a za tie ceny...... ale ovladla som sa, vsak mam tiez plny suflik 😎 😎 😎

nenocka
19. apr 2012

@lin123 my máme LL jednotky a tiež sme spokojní. sedela malému hneď od narodenia (3600g), teraz má necelých 7kg, má ju viac na bokoch, ale stále v pohode slúži 😉
@susul
@zdraveplienky aj naša doktorka bola prekvapená, ale aj potešená a tiež sme vraj priekopníci 😀 všetci chodia v pamperskách. ja som sa na jej názor na látkovky pýtala ešte pred Matejkovým narodením a povedala, že ona by do toho jednoznačne šla.

inak, dievčatá, až teraz, pri plnom používaní látkoviek, viem, ako smrdí jednorázovka 😝

peluskovo
19. apr 2012

@nenocka
ano, s tym "smradikom" jednorazovky si to clovek uvedomi, az neskor. viki musela byt tiez po narodeni ondrejka v jednorazovkach 2 dni / svokrovci mi ju vratili spat bez plienok a kedze uz sme mali doma ondrika, tak tie plienky co boli doma, sli na zadocek jemu 😀 / a sa s nou hram a ty kokso ze aky smrad, ze z coho, kukam po celej izbe a aasi az po 10 min mi doslo, ze nacurala do plienky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

wewe22
19. apr 2012

@ramzesa veru skoda ze som latkovkach nepocula skorej a mala mala tolko problemov v jednorazovkach

indys
19. apr 2012

@ramzesa ja sa ohladom ortopedie, radsej ani nechcem vyjadrovat. Tam ti pozru klbiky a dovidenia. Nikto neriesi zdravy vyvoj dietata ako celok. Ako rastie a ci to co robi, robi spravne. Jeho svalovu pracu nikto sa tomu nevenuje,alebo malokto. Ja viem ieto veci len preto, ze svokra je fyzioterapeutka a aj ked sa nevenuje profesionalne detskemu vyvinu jednu dobu robila s detickami a tam to videla ake chyby robia rodicia pri noseni a pod.ale tym rodicom to nema kto povedat.

@zdraveplienky ked teraz si uz ani tie doktorky a sestricky asi nevedia predstavit, ze plienky sa daju aj prat. Eko zmyslanie a zdrave plienky pre nase deticky je pre niekoho scifi 🙂

zojec
19. apr 2012

@laurinka25 teoreticky by si mohla , gate maju zachytavat len stolicu /aj tie jednorazove).. len pri pulkach su tie gumicky volnejsie a v pul plavkach je este aj sietka, tam sa hovienko zachyti, teda malo by sa.. inak sa mi nestalo, ze by mala vo vode kakala, to je podla mna ojedinely pripad . osobne by som ale investovlaa do plaviek, moja ma plavky z neoprenu happy nappy a veelmi som s nimi spokojna. ma ich od 6 mesiacov doteraz.. velkost L 😉 za rok a pol som do plaviek investovlaa az cca 13€ a plavky su dalej funkcne a bezchybne 😉

vojann
19. apr 2012

@ivanka.7 blahoželám
@baska1 ja ich mám velmi rada, mám minky verziu, používam cez rok a pol, stále vyzerajú ako nové.

lu2112
19. apr 2012

Baby musim vam povedat ze ste ma uplne nakzili uplna mania. Ja som zaciatocnik a cakame prve dieta zijem v UK takze vsetko si zistujem ako sa da ale musim uznat platene plienky ma uplne dostali a dnes mi dosla prva varka tak sa znej vitesujem velmi 😉

ikuza
19. apr 2012

@zdraveplienky
@peluskovo tak to potom idem nakupit k Vam 🙂.

zdraveplienky
19. apr 2012

@ikuza jasne, mozes 🙂

zdraveplienky
19. apr 2012

@indys ved to, nasa doktorka je uz starsia, tak hadam aj preto 🙂

laurinka25
19. apr 2012

@zojec ďakujem za tip, tie happy nappy som aj pozerala síce som nevedela akú veľkosť - aby sme využili aj keď bude väčšia, už viem aké jej kúpim 🙂 ...potrebujem tak na rýchlo na víkend a nechcem kupovať tie jednorazové....
Ešte raz Ďakujem 🙂

monuska342
19. apr 2012

@ekoplienky su uzasneee dakujem 🙂

mary939
19. apr 2012

ja sa uz tak tesim, ked mi pride prve varka plienociek domov.... ste strasne maniacky a je to velmi nakazlive 🙂

janulkan
19. apr 2012

baby dnes som robila kamaratke zostavu, myslite ze bude stacit?
4 bambusove nohavickove na noc (vlniaky jej poziciam a ak sa ujmu mozno potom)
6 AIO a kapsovych
15 vkladacich plienok - prevazne bambusovych
3 PUL

nejake stvorce ma doma, ale velmi malo...

sliver
19. apr 2012

@laurinka25 - plavky maju zadržať kaku, žiadne plavky a ani jednoraovky nezadržia moč... ja dávam happy nappy a sú úžasné... minule sa nám na plávaní stalo že sa nejaké babo pokakalo a inštruktorka že hned všetky deti von a skontrolovať plienky, no mne povedala že ja nemusím že moja sa isto nepokakala lebo isto to cez tie plavky neprejde... som maximálne spokojná a ked som riešila cenu tak pokial dieťatko bude plávať minimálne jeden kurz tak sa to isto oplatí lebo peniažky čo dáš na jednorazovky na jeden kurz toľko dáš aj na látkové plavky, my už začíname druhý kurz a plavky su bez jedinej chybičky a to ich ešte predám takže isto sa mi viac oplatia ako jednorazovky

lyongirl
19. apr 2012

@anelisa ja som tu TE2 zobrala preto, že ak mi pociká len vkladačku, tak vrchné nohavičky môžem použiť s inou vkladačkou, preto je asi aj drahšia, nemusí ísť do prania hneď celá plienka, ale tie bambusové sú úžasné, veľmi som váhala...

peluskovo
19. apr 2012

@ikuza 🙂 tesime sa 🙂

strociatka
19. apr 2012

tak a uz som medzi vami, uz od dnes latkujeme, len sa chcem opytat. Malej som na noc dala nocne anavy XL a na to este pulky a mam pocit, ze ked lezi na rovnej postielke nepodlozena, tak je dolu hlavou, je to na nej take obrovkse, co s tym? Je to tak normalne? moze to tak byt? co som urobila zle?