Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lyongirl
25. máj 2012

@zuzanamolnarova neviem 🙂
Mne osobne sa páči viac Max Bambou, ale už si ju aj dovypchávam bmb vkladačkou, dlhšie schne, nakoľko to je AIO.
TE2 má v podstate vrchné nohavičky do ktorých sa pripínajú 2 bmb vkladačky, ktoré sa dajú dokúpiť a dajú sa vymieňať len tie. Má záklapky a je na suchý zips, rýchlejšie schne. Ale aj tak mi viac sedí Max Bambou, je taká krajšia na ritke, perfektne sadne malému aj okolo nožičiek, no ale zas ty máš buchtičku, tak TE2 sa mi zdá vačšia 🙂

lyongirl
25. máj 2012

@zuzanamolnarova str. 1433 sú fotky, možno si ich videla, ale tam je to presne pofotené...

zuzanamolnarova
25. máj 2012

@lyongirl kvôli tvojmu poziitívnemu hodnoteniu som si minule objednala jedny max bambou. sú nenormálne jemnučké krásne sadnú na riťku a teraz už po 3 praní sa aj savosť zlepšila avšak ju musím dovychať bmb vkadačkou (60*10 cm zohnutú na polku a tak nám krásne potiahne) trošku aj pri 3 praní mi prepustila pri nožičke ale to bolo v pohode 🙂
len som uvažovala či kúpiť ešte jedny alebo skúsiť TE2 al tá TE2 sa mi tak veľmi nepáči ☹
diky

ianitka
25. máj 2012

@lyongirl v com uskladnujes plienky ? M. je teraz asi tak z 1/3 na latkovych, len to uskladnovanie ma brzdi a teda aj nizka zostava.

ivanka.7
25. máj 2012

@ianitka ja to mam v kybli s vrchnakom (v ktorom je ale diera na uchyt a aj tak to necitit ani v tychto teplach) normalne v kuchyni pri pracke. Periem kazdy druhy az kazdy treti den, ako mi vyjde a kolko mam plienok. A ked ideme von, beriem si vrecko na plienko na zips s pul vrstvou, nic necitit, nic nepremokne.

labutka
25. máj 2012

@zfidorka dik, potom ma napadlo, ze ved pouzite mozem dat rovno k plienkam. 😅

sonkab
25. máj 2012

@zuzanamolnarova zuzik, ty si si tuším zobrala Max Bambou 2011, 2012 je este 10x lepsia ! 😅

sonkab
25. máj 2012

@lyongirl @zuzanamolnarova ja mam MB opratu uz asi 10x a okrem prvého razu sa mi nikdy nestalo, ze by pretiekla. Nedovypchávam ničím, malý v nej ide aj na motorke (teda sedí) a tie 2 hodky vydrzi urcite.

aknedz
25. máj 2012

Ahojte idem este skonzultovat aj tu s vami...chcela som sa spytat na kapsovku WONDEROO V2 v uprave Minky....ci s nou mate skusenosti, ze je taka mohutnejsia ako klasicka uprava a ze ma v nej bábo vacsi zadocek - co by mi nevadilo, len ci je to nejaky strasny rozdiel a ci to nebude vadit napr. pri lezani dietatka - ci nebude mat vysoko zadocek (tym padom zle pre chrbticu) ?

nana776
25. máj 2012

ahojte baby.ja sa do tychto plienok vobec nevyznam.bohuzial mi ani nema kto poradit.co by ste mi poradili co davat miminku,narodi sa nam v juli a ja este vobec neviem nic ohladom tychto plienok co je lepsie.

latkove_plienky
25. máj 2012

@aknedz nie je rozdiel vo velkosti medzi uprave minky a klasickej uprave. Je tam rovnaka vkladacka, takze od nej zavisi jej velkost plienky. Zadocek ma babo v obcho rovnako velky (mne osobne sa to paci) a na vkladacku do wonderoo nedam dopustit, pcham ju vsade aj do ostatnych kapsoviek
mojej to nevadilo.
@nana776 na zaciatok su vhodne stvorcove plienocky s vrchnymi nohavickami, alebo nohavickove plienky. Potrebujes casto prebalovat a toto je asi najrychlejsie schnuca a najekonomickejsia varianta
ako babo rastie postupne to doplnat o rozne ine druhy plienok, kde potom uvidis, ktore ti budu viac vyhovovat

sliver
25. máj 2012

ahojte
baby prosím vás je to normálne že moja 10m dcera sa už 5 dní ráno budí so suchou plienkou?
ráno vstane a ide na nočník kde sa vyciká a vykaká... len si myslím že je ešte maličká nato aby si uvedomovala čo je nočník...

emjee
25. máj 2012

@labutka ja som nosila len vo flasticke a striekala na obrusok az priamo pred pouzitim

aknedz
25. máj 2012

@latkove_plienky ďakujem a ešte sa chcem spýtať, či môžem tieto kasovky WonderooV2 minky používať hneď pri malom bábätku - na návštevu, k lekárke...inak na doma chcem klasický novosklad s vrchnými nohavičkami

aknedz
25. máj 2012

@nana776 ahoj, napis napr. @zfidorka , je zlata a mne to pekne vysvetlila 😉

ivanka.7
25. máj 2012

@aknedz mne sa wonderka na malej zdala obrovska :D ona sa da zapnut tak, aby viac-menej sedela a babatku staci mala vkladacka, ale aj tak mi to prislo zbytocne velke. Ale zavisi, ake velke budes mat babo 🙂

aknedz
25. máj 2012

@ivanka.7 aj sa jej nejak zle kvoli tomu lezalo? Nezdalo sa ti? Neviem sa rozhodnut, pacia sa mi velmi tie vzory a maju celkom dobru cenu na jednej stranke na zvyhodnenu sadu - ale su tam az tri wonderky, preto sa tolko vypytujem 😅

ivanka.7
25. máj 2012

@aknedz nemyslim ze sa jej zle lezi, spava na chrbte, na boku aj na bruchu a nevidim rozdiel v jednorazovke a v latkovke v dlzke spanku (este davam sem tam aj jednorazovku). No a navyse, tvoje babo bude novorodena len chvilu 🙂 ja mam wonderky minky dve a strasne sa tesim, ked jej zacnem davat, zatial ich mala len na skusku, je mi luto jej ich davat teraz, ked kaka skoro do kazdej plienky a menim castejsie... netreba mi kapsovku, staci jej stvorec 🙂

handricky
25. máj 2012

@nana776 kukni na stranu 1428, som sa tam tak viac vtedy rozpisala🙂

lin123
25. máj 2012

ahojte, ake flisove plienocky odporucate?

sliver
25. máj 2012

@aknedz - ja používam wonderky ale cca od 6.mesiaca 😒

mahalo
25. máj 2012

Baby ty kokso..🙂) chcem aj ja prat, ale dost ma odradza studovanie tychto plienok..pozeram ze rokmi sa z toho stala hotova veda 🙂 same nazvy ako pri modeloch aut..kto sa v tom ma vyznat? Ako mam vobec zacat? Co davat babatku od narodenia? Necakala som ze ma plienky tak zmatu teda 🙂)

latkove_plienky
25. máj 2012

@aknedz mozes, ale pouzi len tu mensiu vkladacku, pripadne inu. No uvidis ake velke dietatko budes mat.

tortelinka
25. máj 2012

baby ja sa chcem povyzvedat, ci pouzivate flisove vrchne, pouzivam iba vlnene a pul, neviem ci mam dokupit aj flis, maly ma 6 mesiacov

sonkab
25. máj 2012

@sliver bud rada 🙂 O tom ja mozem pri mojom 22 mesacnom skriatkovi iba snivat 🙂

susul
26. máj 2012

@zuzanamolnarova ja mam Max babou 2011 aj 2012, a ta 2012 je trochu vychytanejsia, je tensi ten bambusovy material, v 2011 je to taka klasika so slucku, tento je uplne hladky. Vsadka okolo noziciek je na 2011 z takeho ineho materialu akoby pul ale bez minky na vrchu, 2012 je cela z minky aj tie vsadky okolo noziciek, proti preteceniu obsahu plienky. A na 2012 su uzasne patentky, take som na ziadnej plienke nenasla. Lahucko sa zpinaju odopinaju a inapriek tomu, ked plienku natahujes tak pevne drzia, napr. na Bumkinsoch sa mi vzdy par patentiek na zmensenie odopne. Strih je rovnaky na oboch, ale zda sa mi ze tie 2012 sa mi trochu viac zrazili. Inak periem na 40 stupnov, lebo na 30 tke sa mi to zda fakt malo. Inak oba "rocniky" nam v pohode potiahnu tak 2 hodky, ale mam aj plienky,ktore zvladnu dlhsi cas, ale tieto su moje velice oblubene i napriek tomu, ze ja moc minky verzie plienok nemusim. Mne sa na nich lubi ten bambus, lebo maly mi v tomto teple ihned raguje na stay dry v BG, ktore mam asi v najhojnejsom pocte, takze ficime na tychto a pop in bambusovych a vkladackach od handricky.

@lyongirl ty max babou akou vkladackou dovypchavas? Lebo mne sa zdaju take dost stihle na dovypchatie?

wewe22
26. máj 2012

@sliver stava sa buds rada ze sa ti takto skoro odplienkovava kamaratkyna mala bola od 12mes uplne bez plienok niektore deticky to pochopia velmi skoro

ivanka.7
26. máj 2012

kedze som dnes mala malu na starosti celu noc ja, lebo manzel skoro rano odchadzal prec, tak mozem hlasit aj prvu noc kompletne na latkovkach 🙂 prve dve hodiny bola este na stvorci (ani mi nenapadlo, ze zaspi uz o stvrt na dve) a od pol stvrtej tahala v nohavickovej anavy az doteraz 🙂 (teda v plienke, to ze by potiahla skoro 5 hodin spanku naraz, to je sci-fi :D)

zuzanamolnarova
26. máj 2012

@sliver no asi nie 🙂 ale aby som ťa trošku potešila ani moja 7 mesačná dcérka už 3 týždne v noci absolútne nepišká - vlastne od vtedy od kedy jej dávam vkaldačku pocky od @handricky 😀

zuzanamolnarova
26. máj 2012

@susul ďakujem ti za dôkladné vysvetlenie, takže rozhodnuté - idem kúpiť dalšie max bambou 🙂