Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

euka210
23. nov 2012

@mary939 na obdlznik su tie chlopne na vrchych gatiach. Sponku treba na novosklad. Na obdlzniku my frcime od 6m.

tepka
23. nov 2012

@euka210 no chcem pulky na začiatok do toho bambusove vkladačky a 4cove pod to...neskor chcem kapsove zo 3ks ked niekde pojdeme🙂lebo drahe to je veru tak

mary939
23. nov 2012

@tortelinka a nepretecie to? lebo v tomto bol novosklad super

tortelinka
23. nov 2012

@mary939 pretecie ak nechas prilis dlho, inak nie, ale moj maly nekaka do plienky tak kakanie neviem

zfidorka
23. nov 2012

@blovitc120 ja lanolin rozpustim aj so samponom (detsky hipp) vo vriacej vode, lanolin/sampon je pomer 1/2, dokonca takto zvladol nalanolinovat vlniaky aj mm ked som bola v nemocnici 😉

zfidorka
23. nov 2012

@biba321 ja pridavam mio fresh priamo do prania k prasku.. plienky som namacala do miofreshu, len ked som ich prala v rukach na dovolenke...
okakanu plienku je dobre osprchovat silnym prudom vody, aby si kaku zmyla, potom potriet zlcovym mydlom a vyzmykat a vyprat s ostatnymi plienkami...

biba321
23. nov 2012

@zfidorka dakujem 🙂

blovitc120
23. nov 2012

@zfidorka no tak prave s detskym Hippom som to doteraz vzdy robila a boli perfektne a teraz sa mi vobec nedari. Ale mam novy Hipp a je tam napisane, ze bez obsahu mydla, tak zeby preto?

zfidorka
23. nov 2012

@blovitc120 no moze to byt kvoli tomu mydlu, na predoslej strane ti pisala @behulka, ze bez mydla sa lanolin nerozpusti...

slady
24. nov 2012

baby, čítam všade že dávate ne fľaky žlčové mydlo, ja som s ním aj preprala aj potrela fľaky a aj tak sa mi nevyprali, čo robíte, aby ste mali plienky biele bez fľakov? používam zatiaľ štvorce na novosklad, baby je dojčené a má týždeň a pol, používam flísové separačky, no z nich sa mi tiež fľaky nechcú poriadne sprať, a tá žltá prejde vždy cez separačku aj na plienku, takže fľakaté mám všetko - aj separačky aj plienky... čo robím zle? ešte mám ten biely kýblik z DMka, v tom idem skúsiť ponamáčať dnes pred praním. Periem obyčajným pracím prachom a bez aviváže na 50tke.

ivanka.7
24. nov 2012

@slady mne sa tiez nie vzdy vyprali na prvy raz, vacsinou vyslo na druhe-tretie pranie, ale so separackami som problem nemala, tam sa vypralo vzdy. A prala som na 60tke na zaciatku, neviem aky rozdiel urobi tych 10 stupnov.

slady
24. nov 2012

@ivanka.7 ďakujem, a v čom perieš?

ivanka.7
24. nov 2012

@slady bud v lovele alebo v persile sensitive, ked som ficala cisto na stvorcoch, pridala som miofresh do kazdeho prania, teraz uz len sem tam; bez avivaze samozrejme

kkl82
24. nov 2012

ahojte, prosim vas, mate niektora pyzamka z nextu? su dostatocne volne na latkovku? ja normalne kupujem z h&m, tie su na prdolke asi najsirsie, ale chcem nieco krajsie, lebo teraz v h&m nemaju absolutne nic pekne na vyber...

slady
24. nov 2012

@ivanka.7 diki!

zuzanamolnarova
24. nov 2012

@kkl82 my máme ale nie overáliky ale dvojdielne, kúpila som ich o číslo väčšie a takto sú stvorené na látkovky 🙂

lumarque
24. nov 2012

Ahojte, kamoska caka dvojicky a ja by som ju ako zaryty ekologa chcela zlanarit na latkovky. Da sa to vobec stihat pri dvoch babatkach( ci ju vobec mam na to nahovarat, )? Aka velka by asi mala byt taka lacnejsia vybava? Mate s tym skusenosti? dik

ivanka.7
24. nov 2012

Mne sa v poslednom case najviac z overalov na spanie osvedcili marks&spencer, tocim tri dokolecka :D ale svokra tam bola pozriet teraz a vravela, ze tiez nemaju nic na vyber, tie tri som dostala kratko po narodeni malej vo velkosti 6-9m.

@kkl82 (viem ze uplne odveci k tomu co si sa pytala, ale keby si bola zufala, mozes aspon pozriet)

bagira89
25. nov 2012

Baby prosím poraďte! ČO JE LEPŠIE?
Značka Stay dry / Organic Bum Genius Flip ALEBO Pop In New Gen Minkee / Bamboo.... Čítala som že pop in new gen po praní tvrdnú, ale predajkyňa mi ich odporučila ako výborné. Neviem ktoré sú lepšie.

(okrem týchto SIO som zvedavá na tretiu možnosť na doma: štvorcovka + snappi sponka + poskladaná štvorcovka alebo vkladačka + vrchné nohavičky, v čom je to výrazne iné od AIO/SIO?. Kapsové ma neoslovili pretože ich treba prať celé, a nohavičkové plienky nahradím štvorcovkou so snappi sponkou podľa mňa. Ďakujem 🙂

alena0305
25. nov 2012

Používate niektorá na dezinfekciu plienok : Nappy fresh bio - majú to na ekomarket.sk 500g za 4,50. Je to asi podobné miofreshu. Toto je zloženie: Karbonát sodný, perkarbonát sodný, organické chelačné činitele, aniónové surfaktanty, polykarboxyláty, T.A.E.D aktivátor (modré bodky!). Mohli by ste to niekto porovnať s miofresh.Ďakujem

ivanka.7
25. nov 2012

@bagira89 Pop in bamboo saju rozhodne viac ako flip, na druhej strane pre novorodenca su podla mna zbytocne, lebo ten cika v malych davkach (a navyse kaka na zaciatku aj do kazdej plienky - teda ako ktori novorodenci, ale moje dieta hej :D cize ja by som potrebovala aj 20-30 vkladaciek do toho a aj tak by mi tie vrchne nohavicky nestacili, lebo by mi ich skoro vzdy okakala :D ale napr. @duratlicka bola s pop-in spokojna a nekupila tusim ani nic ine). Flipky su zas dobre na to, ze to mas vlastne vrchne nohavicky a tie stay dry, prip. organic su vkladacky, cize s tou sadou ziskas dobre vrchne nohavicky, ktore mozes pouzit na hocico.

Na doma je podla mna najlepsi stvorec na snappi sponku, neskor s vkladackou, ked uz bude babo viac cikat a navrch teda vrchne nohavicky (ak budes skladat na novosklad, co v pripade novorodeneckej tekutej stolice velmi odporucam, tak naj su podla mna thirsties a blueberry vrchne, ale vopchas aj pod flip).
Rozdiel tejto kombinacie a AIO a SIO plienok je v tom, ze je s tym viac roboty, musis poskladat, zapnut sponku, dat nohavicky, zapnut nohavicky, AIO plienku zalozis, zapnes a hotovo. Mimochodom AIO plienku tiez musis prat vzdy celu, takze s kapsovou je narovnako 😉

Nohavickove nahradis stvorcom so sponkou len na zaciatku, ked babo necika vela a prebalujes casto a aj v noci. Potom ti to uz nebude stacit, takze ja by som si na tvojom mieste do vybavy veru dala aj nejaku nohavickovu plienku na noc (tak 4 ks by ti mali stacit).

Uprimne, podla mna naj vybava je:
- stvorce (pouzivas na doma, casto prebalujes, rychlo schnu; ja som mala 33 ks, stacilo mi)
- vrchne nohavicky (tak 3-4 ks, davas na stvorce a nohavickove plienky)
- nohavickove plienky (na noc, 4 ks)
- kapsovky/AIO (na von, ked treba dlhsie vydrzat, 4 ks)

SIO je speci kategoria, cize ak sa rozhodnes kupit nejaku SIO sadu, tak si samozrejme upravis pocty toho ostatneho.

kkl82
25. nov 2012

@ivanka.7 sranda, my sme pyzamka m&s mali ako 0-3 a to uz ich nikdy viac nekupim. na latkovku sa to nemestilo takmer vobec, ale vyuzili sme, kym sa trocha dalo, len som zvykla nezapinat tie najkrajnejsie patentky pri plienke...

ivanka.7
25. nov 2012

@kkl82 Eli sa pod to v pohode nasklada BR M-L s babyidea vlniakmi Lkom 😅 tak potom neviem ze co

behulka
25. nov 2012

@bagira89 Pop In majú na vkladačkách gumičky, Flip nie - pri malých bábätkách je väčšia šanca na zašpinenie vrchných nohavičiek. Bude ich asi treba meniť častejšie než pri Pop In.

bagira89
25. nov 2012

@ivanka.7 dakujem, aj za tip na výbavičku, kopírujem si ju. v podstate aj do pop in budem môcť dať aj iné vkladačky alebo štvorcovku, ako aj do flip, len nebudú pripnuté nie? (viem, do filpky sa iba vkladajú). Čiže aj to môžem použiť ako vrchné nohavičky nie? Tak tie nočné nohavičkové plienky stačí keď neskôr dokúpim však...keď budem vidieť že štvorcovka nestačí napríklad. .... S kapsovkami sa mi nepáči že zakaždým treba prať celú plienku, pritom keby nebola zvnútra poťahovaná flisom s tou kapsou, možno by ju stačilo niekedy iba vytrieť...Aj keby som dávala vkladačku nad tú kapsu a nie do nej tiež to bude to isté... Neviem či mám vôbec kúpiť SIO... alebo to uhrám s vrchnými nohavičkami a všelijakými vkladačkami a štvorcovkami

ivanka.7
25. nov 2012

@bagira89 myslim ze to v pohode zvladnes s vrchnymi nohavickami a stvorcami plus vkladackami 🙂 ved potom uvidis a pripadne dokupis 🙂

zfidorka
25. nov 2012

@bagira89 do pop in mozes dat ine vkladacky, ale nie su to klasicke vrchne nohavicky, lebo maju vsitu flisovu vrstvu a skor ti natiahnu moc ako ine vrchne nohavicky...
kapsovky su dobre v tom, ze vymenis celu plienku, napr. u lekara, alebo niekde na navsteve... navyse tym, ze maju cele vnutro stay dry (tie ktore ho maju), tak su dobre v pripadoch, ked nemozes hned prebalit, napr. vonku na prechadzke a babatko ma takto pocit sucha...

bagira89
25. nov 2012

@zfidorka pop in maju zvnutra flis???? tak to este dobre ze som ich nekupila uz...

janula18
26. nov 2012

@lumarque ja mám dvojičky a látkujeme. Dá sa to, len s tým sušením je to obtiažnejšie

behulka
26. nov 2012

@bagira89 tá Pop In čo som mala, mala dnu suedecloth. Pri staršom dieťatku bola cítiť po jednom použití, čiže zakaždým oprať. Nová verzia neviem ako to má riešené. Pár krát som ju použila aj ako vrchné nohavičky, no systém sio pripínacích vkladačiek ma neoslovil. To už skôr vrchné nohavičky a do nich štvorce či vkladačky.