Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julyjj2
17. mar 2016

@huahua to som nepocula 🙂

evulik858
7. apr 2016
Používateľ evulik858 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evulik858.

@behulka dakujem za video 🙂))

vrtulka20
17. apr 2016

Múdre ženy, poraďte, prosím, čo sa dá spraviť s vrchnými PUL plienkami, keď začali premokať. Podarilo sa mi ich párkrát vyprať na 90°C a nespravilo im to dobre. Pomôže lanolínová kúra, či tá je len na vlnené? Díky!

jatva
17. apr 2016

@vrtulka20 ak ti to vlhne po ploche, tak to uz nezachranis :( Lanolin je na vlnacky.

ditatxu
17. apr 2016

Uf suhlas s jatva tam uz neurobis nic. lanolin je na vlniaky. Drzim palce do buducna stava sa aj horsie ;) napr vyprat krasne vlniaky na 60

miruss
17. apr 2016

Oslávte s nami týždeň látkových plienok a nakúpte so zľavou až 50%. Zľavy platia do 24.4.2016 alebo do vypredania zásob. Viac info na www.ekoplienky.sk

vrtulka20
18. apr 2016

@jatva a keď premokajú len kraje? Je na to nejaký hack?

jatva
18. apr 2016

@vrtulka20 a je to PULom? Ked to prevlha len na krajoch, moze byt prilis mokra plienka pod tym...

vrtulka20
18. apr 2016

@jatva používam klasické bavlnené štvorce a mením hneď ako zistím, že si cvrkne. Mláďa bude mať rok, ale celkom slušne už šerblíkuje. Cez deň je to OK, len v noci zvykne viac nacikať do plienky na jeden šup, vtedy to zvykne prevlhnúť po krajoch, že je aj PULka zvonka mokrá, aj pyžamo, tak som to vzdala a na noc dávam Pampersku. Niektoré PUL to nerobia, len BumGenius Flip, tie sú také mäkšie a tenšie a praním teda asi dostali zabrať viac, než sa patrí. Ten lanolín teda na PUL vôbec neskúšať?

jatva
18. apr 2016

@vrtulka20 nachvilku by ti to mohlo pomoct, ale nie je to riesenie. A co vyskusat vlnacky na noc?

vegetarian13
25. apr 2016

ja pouzivam PUL-ky bamboolik, tieto sa mi najviac osvedcila, mala ma 11 mesiacov..........a cca pred mesiacom mi zacali po bokoch pretekat.......mam ich naimpregnovat? vlastne som ich uz aj impregnovala tym voskom a nie je to bohvieco.........ale som si vsimla, ze pretecu ked je mala poriadne pocikana........vypije aj dost cajika........poradite mi? dakujem 🙂

vegetarian13
25. apr 2016

@vrtulka20 prosim ta ktore PUL-ky nepretecu? diky

jatva
25. apr 2016

@vegetarian13 ked su PULky v poriadku a sedia, tak by nemali pretiect ziadne. Impregnacia na PUL neexistuje.

vegetarian13
25. apr 2016

@jatva skor to vyzera na pretecenie popri noziciek ked je uz vlozka poriadne precikana, dakujem za odpoved 🙂

jatva
25. apr 2016

@vegetarian13 jj, to bude tym. Treba prebalovat castejsie alebo pouzit nieco savsie.

winzy
19. jún 2016

@lucmar2015 mohli by ste ma do tej skupiny pridať prosím neviem ju nájsť 🙂

nelinka111
1. júl 2016

Dievčatá, mám taký menší problém, s ktorým by som potrebovala poradiť. Pouzivam látkové plienky, bambusove bambiroxy od narodenia, maly už má 13 mesiacov. Plienky po vybratí su úplne v poriadku, voňavé čistotou, ale práčka mi smrdí :( A neviem, čo s ňou. Skúsila som aj so sódou vyprať na prázdno na 95, aj s octom a nič, smrad neodchádza... práčka má síce 5 rokov, je to LG, ale tento problém nastal až s pranim plienok.... Máte tiež takúto skúsenosť, čo vám pomohlo?
Len na okraj, maly do plienok len cika, pokakane som prepierala mimo pracky pred pranim. Inak som spokojná s týmto plienkovanim, len táto jedna vec mi trochu vadi....

julyjj2
1. júl 2016

@nelinka111 dalsie pradlo prane v pracke smrdi tiez? nechavas pracku otvorenu?

radusiq
1. júl 2016

@nelinka111 nepouzivas gelovy/tekuty praci prasok? Z tych zvykne zosmradnut pracka. Daju sa kupit pripravky na vycistenie pracky, mne to pomohlo.

nelinka111
1. júl 2016

Vyprate prádlo vôbec nesmrdi a pracku jasne že nechávam stále otvorenú...gélové prášky občas pouzivam, ale na plienky nie.
Máte niečo osvedčené na vyčistenie práčky?okrem sódy a octu

vcielka_
1. júl 2016

Ja pouzivam raz zacas cistic pracky.

ditatxu
2. júl 2016

A akou sodou si cistila? Lebo ja som pred tym kupovala kvanta sody bikarbony a nepomahalo. Potom som sa dozvedela ze to ma byt krystalicka soda. 😀 ta zabrala hned po prvom raze. Na 95 stupnov treba prat. Alebo da sa kupit aj cistic praciek ale vraj je to viac menej to iste

zuzi26
2. júl 2016

No neviem ci su latkove plienky naozaj take ekologicke...https://www.postoj.sk/15125/latkove-plienky-eko...

tortelinka
2. júl 2016

@zuzi26 v článku je kopec nezmyslov, autorka má zrejme negatívny postoj k látkovaniu a preto vyberá len negatíva a to ešte aj riadne prehnané

zuzi26
2. júl 2016

@tortelinka čo je napríklad nezmysel?

tortelinka
2. júl 2016

@zuzi26 napr. že schnú dva tri dni, že v paneláku je nemožné odkladať v kúpeľni, že sa perú dva krát denne....a takto by som pokračovala ešte dlho..no samé blbosti

zuzi26
2. júl 2016

@tortelinka tam je napísane v zimných mesiacoch a to tak teda je, to aj bežne prádlo schne dva dni, a čo potom hrubé vkladacky..v mini kúpeľni tažko nájdeš miesto na kybel naplnený vodou a plny plienok, ked sa tam chceš este otočiť..pokial nepoužívaš štvorce ale AIO a nie si bohatá, ze ich máš 40, tak reálne musis prať dvakrát denne, este ked máš deti viac a nechceš prať plienky s bežným pradlom...

tortelinka
2. júl 2016

@zuzi26 proste blbosti, neschlo mi to nikdy dva dni, mala som kýbeľ v malej panelákovej kupeľni, ...látkujem druhé dieťa, takže skúsenosť mám, nemusíš ma presviedčať o tom, čo nie je pravda, ale samozrejme , každému ako vyhovuje

zuzi26
2. júl 2016

Ja nepresviedčam, len tiez píšem z vlastnej skúsenosti a ta je takáto 🙂

ditatxu
2. júl 2016

@zuzi26 kokos to uz aka mala kupelna musi byt aby sa tam nevosiel jeden kybel?? 😂 A pome k blbostiam clanku. Problemy pri prebalovani vonku a na navsteve? Neviem o ziadnom. Mam so sebou ciste plienky a vrecko na pouzite. Jednorazove separacky som pouzila asi trikrat a nevyhovovali. Udrzbu plienok nepovazujem za narocnu, lebo je to len preplachnut, hodit do kybla (nie naplneny vodou to je zbytocne) a raz za den alebo dva dat prat a susit. Popritom stiham par hodin pracovat, upratat, varit chodit na tury, sportovat atd atd atd. Je to ako so vsetkym, kto chce najde si sposob, kto nechce najde si dovod.