Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vandas
5. mar 2007

BabyLucy zial nenajdete na webe. Pani Mikovcakova, ktora predavala Hamiko a BabyLucy s obchodom konci, vypredava posledne kusy, ale obchod si zaklada jej
dcera. Informacie o plienkach si pytajte na adrese jotex@centrum.sk, telefonne cislo nemam...

vandas
7. mar 2007

...a este na margo predchadzajucej debaty...babylucy su aj jednovelkostne - 3 v 1...hamiko sa uz kupit nedaju...iba dopredavane kusy.

mamadagmar
14. mar 2007

Ahojte, takisto som sa zamyslela nad odpadom z jednorázových plienok a to ma priviedlo do tejto diskusie. Mám už 6 mesačného synčeka a otázku na tie z Vás, ktoré používajú Popoliny, či iné látkové plienky, či by si syn zvykol na ich používanie. Doteraz sme používali len jednorázové. Ako je to vlastne s veľkosťou a typmi týchto plienok?

mracik
15. mar 2007

dagmar my sme tiež s popolinkami začínali až od niekoľkých mesiacov, malý vôbec neprotestoval, zvykli sme si (obaja) hneď, aj keď som mala najprv obavy, či sa mu bude páčiť, keď mu dám na ritku obrovský vankúš a nebude v suchu... 🙂

mamadagmar
18. mar 2007

ahoj Mráčik, ďakujem za odpoveď. Čo si presne myslela tým "nemá zadoček v suchu"? Ty si odporúčala aj plienky Hamiko. Ako to je s veľkosťou týchto plienok?

lustu
22. jún 2007

plienky babylucy maju tuto stranku www.plienka.sk, ja som si ich objednala, cakam kedy pridu a som zvedava, ze ake budu, su cenovo velmi prijatelne oproti popolini

eja28
22. jún 2007

ahojte, ja uz 2,5 mes. pouzivam Baby lucy plienky (predtym HAMIKOA). Mam ich 24ks z velkosti S. Za den spotrebujeme asi 10ks, takze hadzem ich do pracky kazdy den....je to v pohode....a nerobim odpad...

anielik
22. jún 2007

Babulky,

mozete mi dat vase rady ako robite ten gel?

Ja som dala cca 250g mydlovych supiniek a asi 500g soli som rozpustila v 2litroch vriacej vody a zvysok som doliala studenou...
nemam tam este nieco "prihodit?"

dakujem za rady

tufa
23. jún 2007

Ahojky,
mozete mi povedat, aky je rozdiel medzi obycajnou latkovou plienkou a plienkami BabyLucy? Pozeram na nete ale konktretny opis tam nie je.

Ja pouzivam latkove plienky, kedze som ekolog telom i dusou a uz teraz na mna kazdy kuka jak na debila, ze sa mi to chce prat, zehlit... a ja len poviem, ze na vyrobu jednej jednorazovej plienky je potrebne tolko energie ako na vypratie 200 latkovych plienok 🙂

adula76
23. jún 2007

tufa - skus si pozriet http://nosime.sk/kategoria400-plienky-haipa-daipa

Podla mna je rozdiel medzi beznymi bavlnenymi plienkami a tvarovanymi (ako su Popoliny, Bambino Mio, HaipaDaipa) nam´jma v tom, ze bezne bavlnene nemaju taku savost a treba ich zehlit. S tymito by mala byt jednoduchsia manipulacia, tym, ze sa tam dava vlozka by mali nasat viac tekutiny.

http://latkovky.cz/
http://www.latkovepleny.cz/slovnicek.htm

Na tej poslednej linke je vysvetlenie.

zlatat
24. jún 2007

Ahojte, ešte som celú diskusiu neprečítala ale chcem sa podeliť o skúsenosť.
Tomáškovi dávam Popoliny asi od jeho 1 mesiaca. Som s nimi veľmi spokojná. Spočiatku to bola pre mňa veda a malý mal fakt obrovský zadoček - hlavne bolo treba kupovať min. o 1 veľkosť väčšie veci, no ako Tomino rástol, tak v nich vyzerá lepšie. 😉
Ani raz mi nepretiekli ( pri pamperskách sa mi to stávalo často - hlavne keď kakal 😠 ), s údržbou nie je veľká robota. Použité dávam do vedra ( na vrchnák kvapnem pár kvapiek vonného oleja ), ak je vedro plné, šmarím do práčky a periem na 60-tke. Potom ich len vyvesím a čakám kedy uschnú. ( V zime ich dávam nad kachľu a za noc mi vyschnú, teda ani raz mi neschli 24 hodín, max. 18 hodín ) Pozbieram a používame ďalej. Žiadna strašná robota - s vecami je to horšie, tie treba aj žehliť. 😵
Čo sa týka prášku, tak používam soľ na škvrny - krásne vyperie aj pokakané plienky, sú nádherne biele ( iba vtedy mi ostali škvrny, keď Tomi bral Maltofer, vtedy mal škaredú čiernu stolicu ). Namiesto aviváže používam asi 1 dl vínneho octu a pár kvapiek levanduľového alebo čajovníkového vonného oleja.
Ešte som zabudla, používam aj separačné vložky, ktoré ak je pokakaný, spláchnem do záchoda a ak je iba pocikaný, vyperiem ich spolu s plienkami. Vydržia také 3-4 prania, možno aj viac.

No a pokožka malého vďaka separačným vložkám je suchá. Trošku bola vlhká iba vtedy, keď sme boli neplánovane na dlhej prechádzke a zabudli sme si čistú plienku na prebalenie.

A odkedy používam tieto Popoliny, tak nevieme, čo je to zaparenina. Dokonca nepoužívam ani ochranný krém proti zapareninám, takže aj tu ušetríme. 🙂 😅

sue
11. júl 2007

Maminky, vážne o Popolinách, resp. iných plienkach tohto druhu uvažujem z viacerých dôvodov... ale potrebovala by som poradiť presnú firmu, typ, počet plienok, nohavičiek a všetkého ostatného do "povinnej" výbavičky tak aby mi to naozaj stačilo,... pozerala som to...a celkove by ma to vyšlo 14500Sk už so všetkým, ale neviem, či to nie je prehnané,...
Pozerala som :
10ks One size
8ks Soft
2ks Easy fix
8ks Nohavičiek horných (po 2ks z každej veľkosti)
- v podstate je to to, čo bolo odporúčané... ale teraz neviem presne ktorý materiál z ktorého typu... viem, že je to tam napísané, ale lepšie by mi to bolo od niekoho kto má priamo skúsenosti... a tiež by ma zaujímalo, prečo sa pre deti odporúča 50ks normálnych bavlňákov a týchto stačí 20???

olinka6226
11. júl 2007

sue na stranke prebalovanie.sk je popis co treba do zakladnej vybavicky treba. dokonca takato cela vybavicka je v akciovej cene za 9900sk ci tak nejako. Skus sa tam mrknut. A teraz do 20.7. mas este 10% zlavu na vsetko, takze dalsich 1000sk usetrenych. Nie, nie som predajca, len som si ich teraz objednavala 😀 Ale ja tak opatrne tu akciovu sadu za 1600Sk a uvidim ci sa mi budu pacit a objednam aj z tych slovenskych a podla toho kupim viac. ak budu porovnatelne, tak kupim slovenske,lebo su o viac ako polovicu lacnejsie.

sue
11. júl 2007

Olinka, tú stránku mám preštudovanú, ale ja potrebujem radu z praxe 😉 😀

evaka
12. júl 2007

Sue, ten počet balvnených a iných plienok je rozdielny, pretože bavlnené menej sajú. Ja mám napr. Baby Lucy - dovnútra sa dáva vložka, niekedy preciká bábo len tú a plienka ti zostane (keď si len cvrkne, ale bavlnenú by si už hodila do pračky). Aký počet zakúpiť poradiť neviem, ja miniem cca. 5 denne, (niekedy ani to, lebo sa snažíme od malinka nočníkovať, ale normálne je to určite viac). A prinajhoršom, keď nie sú poruke tieto pleny, poriešim to klasickou bavlnenou a vrchnými nohavičkami. Za Baby Lucy môžem povedať, že 3 v 1 sú úplne super, (to keby som bola vedela predtým, nekupujem podľa veľkostí a ušetrím). S Popolínkami skúsenosti nemám, takže neporadím.

kili
12. júl 2007

sue, no ja ti odporúčam viac nohavičky ImsaVimsa, tie mám ja a sú fakt super. Keď si pozrieš, tak majú omnoho väčší suchý zips a preto sú variabilnejšie ako popolini a tak kludne môžeš preskočiť jednu veľkosť. Najmä tú najmenšiu, lebo keď dieťa má byť na široko, tak treba aj dvoje plienky. Síce u popolini asi už nie, to neviem, nemám ich. Ale preskočiť sa určite dá. Ja som bezproblémov zapla veľ. od 3kg na 2-kilového Samka. A tiež ti odporúčam viacvrstvé od popolini. Ja ich používam pri kŕmení, kedy malý robí najviac potrebu. Tým vlastne ušetríš tie drahšie.
A tiež sa dá dosť ušetriť ak si nekúpiš popolini ale BabyLucy. Vydela som ich obe a zas taký rozdiel v nich nie je. Dajú sa pozrieť v predajni Živica na Vysokej ul.
50 kp sa odporúča asi preto, lebo ich používaš aj ako grcky, na podloženie dieťaťa atď. Ja mám u Samka riadnu spotrebu, lebo mi blije furt 🙄

nezabudka84
12. júl 2007

No, tak ste ma navnadili na tie plienky, ze som si prave objednala 5 kusov babylucy na skusku.Ked budem spokojna, tak doobjednam.Inac ja som prepocitavala a lacnejsie vyjdu tieti systemove.Ja davam mesacne 1000sk na jednorazovky a fkt ma hneva, ze kazdy druhy den vynasam tasku prekakanych plienok.Dam vediet, ako to dopadlo. 😉

sue
12. júl 2007

No ja neviem,.. na Babylucy som čítala najmä negatívne kritiky 😖

nezabudka84
12. júl 2007

A v com su zle...ja sa pozeram na cenu a citala som, ze su porovnatelne s popolinkami a lepsie ako hamilko 😉 😕 Ale som len 5ks objedala...

sue
12. júl 2007

Nezabudka, ževraj menej kvalitné

mracik
12. júl 2007

tak ja mám takmer všetky druhy plienok, ktoré sa dajú kúpiť
a najviac sa mi osvedčila samozrejme tie najlacnejšie 😀 disany zaväzovačky, dajú sa zatiaľ kúpiť len v česku, ale snáď prídu aj ku nám 🙂
aj zaväzovačky babyidea sú super, lebo vyzerajú a sedia dobre na novorodencovi aj na batoliatku
nohavičky mám haipa-daipa, sú fajn, jednak majú mäkkučké flísové okraje, tak bábetko vôbec netlačia, jednak sa samostatne nastavuje zapínanie na brušku a na nožičkách, takže sú variabilné,
druhé nohavičky mám vlnené naťahovačky disana, tie máme väčšinou oblečené a tie sú tiež super, len nesmú ísť do šatky alebo autosedačky, lebo by prevlhli...
inak nám úplne stačí dvojo nohavičiek, v prípade núdze (asi dvakrát boli vlňáky práve vlhké a H-D okakané) používam už aj väčšiu veľkosť...

mracik
12. júl 2007

inak mám aju hamiko za 40 korún, tiež sú v podstate dobré, len veľkosť S je nám ešte veľká, tak i ich musím "zmenšiť snapi sponkou

nezabudka84
12. júl 2007

A kde kupim hamiko, lebo googl mi nenasiel.Sak ked sa mi zapacia, tak uvidim.A to aj separacne vlozky mi odporucate?Take tie, co pokakane vymenim a nemam spinave, flekate...

sue
12. júl 2007

Mracik, tak ty Popolini neodporúčaš? A koľko presne máš z čoho čo používaš? A koľko ťa to stálo a kde si to objednala?

mracik
12. júl 2007

neza, už sa nedajú kúpiť, už sú len babylucy, tie sú takmer identické, len oveľa drahšie, ale zas o dosť lacnejšie ako popolinky...
separačky teraz nepoužívam, až keď prejdeme na nemliečnu stravu,
teraz by som ich minula strašne veľa, kakáme cca 10xdenne a dojčenská stolica aj cez separačku plienku zafarbí, takže je to úplne jedno...

nezabudka84
12. júl 2007

Nas kaka uz "len" 2-3x do dna a z obycajnej plienky, co pouzivam na balenie na siroko a flaky ostavaju.Musim ich vyvarat.A, ved vyskusam, uvidim.Z reci nebudem mat skusenosti... 😉 😀

sue
12. júl 2007

No mne asi nik neodpovie 😔

nezabudka84
12. júl 2007

Ja by som ti aj, ale neviem... ☹ 😉

mracik
12. júl 2007

nezabudka so separačkou budeš mať úplne rovnaké fľaky, len tam nebudú tie "hrudky",
ja nevyváram, fľakaté plienky ma netrápia, len mám zopár takých "reprezentatívnych", ktoré používam k doktorke 😀
sue, práve rozmýšľam, že som sa ti chystala napísať IP ešte pred pôrodom, úplne som na to zabudla 🙂
na popolinkách som odchovala Maťka, keďže som vtedy nepoznala iné, tak sa mi zdali úžasné 😀 ale sú dosť drahé, polyesterové nohavičky dosť otláčajú, Maťko mal z nich také lišaje na koži
teraz mám 8 popoliniek, mala som ich viac, ale niekde sa postrácali 😒, 4 hamiko veľkosť S, 8 disana zaväzovačiek, 2 babyidea zaväzovačiek a 2 bambusky tots-bots, čiže 24 plienok, ako odporúčajú aj v prebaľovanie.sk, je to naozaj tak akurát, a ešte mám asi 20 klasických štvorcových plienok

nezabudka84
24. júl 2007

Uz testujeme Baby Lucy,3v1.Su super, len neviem, ze kde tie vytestovane skladovat do prania 😀 .Zatial som to tak vymyslela, ze ich dam do vedra s vodou a sypnem trochu sody na pranie.A zakryjem s vekom 😀