Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka.carska
12. jan 2010

V Bratislave na Vysokej v Zivici predavaju nejake plienocky, ale oproti i-netu su o dost drahsie. Ale na popozeranie je to dobre.
Minul rok tam urcite mali Baby Lucy a Popoliny, mozno uz maju i ine.

labutka
12. jan 2010

dugy, este skus kuknut na latkoveplienky.sk, tam robia prezentacie, a vsetky plienky si mozes aj ochytat.

miruss
12. jan 2010

Dugy napísala som ti IP. Úplne hore na stránke klikni na Internú poštu.

izabelkak
12. jan 2010

dugyna na vysokej ten obchod funguje a majú tam baby lucy, niečo z popoliny tuším a mamyś touch kapsu a aj viacvrstvové plienky a dajaké doplnky, ale ceny vyššie ako na nete organic velour od BL bola drahšia o 40 korún, no ak majú ceny ako nete tak bambuska je drahšia o stovku, ale na pozretie či dokúpenie nejakej jednej prkotinky fajn, ja som si kúpila vak na plienky a ten drahší nebol...

dugyna
12. jan 2010

vsetkym vam dakuje za rady ste perfektne..pokukam spisem si zoznam a potom ho sem dam na zhodnotenie...
izabelkak urcite sa tam pojdem pozriet a "pochytat " si troska tie plienocky,aby som mala lepsiu predstavu..ale kupim asi cez eshop ked hovoris ze je to lacnejsie..

a viem ze sa to plienok netyka..ale kedze sa predava ako eko vec..nemate niekto ten kyplik na kupanie babetka?

izabelkak
12. jan 2010

pachytat urcite chod, tie plienocky su take jemnucke ked su nevyprate🙂)) ja som ani nechcela verit ze moje take boli, no ale keby ostali take jemne nic by nenasali...
neviem či majú také isté ceny v kamennom obchode ako na nete, ale uz aj rozdiel 40 korún na jednu plienku je dost ak by si chcela kupovat viac, ale na uvod radsej poskusaj rozne znacky a uvidis...

najblizsi "nadupany" kamenny obchod je v Brne, www.branakdetem.cz, ja sa tam asi pojdem pozriet lebo budem mat cestu ale neviem ci ma drahy odtial dostane 😉

ja kyblik zial nemam, pred porodom som sa nezaujimala o nic, akoby sa to ani netykalo mna🙂 asi aj preto ze vsetko dedime po bratovych dvojickach...

dugyna
12. jan 2010

super pokukam ten obchodik co tam maju,len ci sa to oplati ist do brna kpit nejake plienocky..a ked k tomu priratas benzin..ale ak tam nejdes len koli plienockam tak urcite
a myslim ze keby som tam skoncila ja tak ma tiez drahy odtial vyberie az pri zaverecnej 😀

no my vsetko kupujeme takze ja tak pomaly kukam na nete..a vcera som od vecera do 3 v noci studovala tie plienocky latkove,lebo vcera som ich objavila a strasne ma nadchli..ň
ale to vedierko som ani nikde na fotke nevidela..ani cenu..ani nejake skusenosti inych maminiek..
j

emjee
12. jan 2010

dugyna pobrowsuj po nete: branakdetem, ekoplienky, latkoveplienky, latkovky, nosime, plienka, plienocky, ... 😉

ja som kupovala vacsinou odtialto z bazaru alebo z mmb pouzite, viac mi vyhovuju nohavickove a vlniaky ako AIO, mam/budem mat:
nohavickove:
TB bavlna 4
TB bamboozle 2
EH konopná patentky 1
EH konopná suchý zips 1
BH patentky 1
BI Bamboo extra suchý zips 1
BI Bamboo extra patentky 1
TB flexitot 2
Easypeasy 2

pulky:
TB wrap 1
TB flexiwrap 1

vlniaky:
Disana vlniaky 1
Little Beetle vlniaky 1

AIO:
Bambinex AIO 1
IB SIO 3
IB extra booster 1

iné:
BL bambusová vkladačka 30x30 2
TB flísové separačky 5ks 1
snapi sponka 1
BI Bamboo twofold 2ks 1

emjee
12. jan 2010

aj ekoobchod ma web, no maju len popoliny a baby lucy

emjee
12. jan 2010

no a preto mi vyhovuju viac nohavickove, lebo casto a intenzivne satkujeme / manducujeme

dugyna
12. jan 2010

emjee dakujem tie stranky som uz pokukala vcera v noci xixi lebo vcera som objavila latkove plienky a nadchla som sa strasne pre ne....tak zistujem este od vas ake mate skusenosti a rady ktore su najlepsie plienky..atd.
a z bazaru si kupila pouzite?

zajaciq
12. jan 2010

nahodou v Kosiciach obchody s latkovymi plienkami ? ja viem, asi naivna otazka, ale predsa ... 😔

diocka
12. jan 2010

dugyna, my sme mali aj vanicku (dostali sme) aj kyblik (kupili sme) a maly v kybliku bol v pohode a vo vanicke nariekal. Mali sme znacku Santala. V kybliku sa s babatkom tazsie manipuluje ked ho chcem poriadne poumyvat, ale zase je tam stastnejsie. takze co neurobime pre stastie nasich deti🙂)))

izabelkak
12. jan 2010

koli plienkam sa do Brna navyplati to je fakt, ja musim na skusku ☹ sama, samucka spolocny termin som koli malej zaspala🙂)

emjee takze AIO do nositka moc nie? ani iné sirsie medzi nohami ako IB?)

dugyna
12. jan 2010

emjee no ja tiez rozmyslam nad satkou alebo tym nositkom..ale aj atk urcite budeme od malicka mat tie nohavickove plienky..mozno kupim par stvorcov len pre pripad nudze nejaka hnacka alebo neviem co..

izabelkak ta ti drzim palce,mne nas drobec tiez postaral uz o zabavua to je este v brusku-po praktickej statnice pre teoretickou statnicou. daufam ze v marci mi na statnicu uz ziadne "prekvapko" napripravi

no baby uz sa tesim na tie plienocky.

mate niekto skusenosti kupou plienociek s bazaru??

bihan
12. jan 2010

Nechcem oponovať Emjee, ale až na IB nevidím veľkú súvislosť medzi nevhodnosťou AIO a nosením 😉

Pri bazárových plienkach by som si overila, aké má tá daná značka sucháče a patentky.. niektoré držia lepšie, niektoré horšie... napr. SWB pokojne kúpim aj po dlhom používaní, lebo ich patentky držia bezchybne.

dugyna
12. jan 2010

bihan diky..ale co som zatial nasla v bazare tak cena bud skoro rovnaka ako eshop..alebo rozdiel velmi mizivy...
a idem kuknut to vedierko..ale ak by ste mali niekto fotku..prosim poslite

miracle
12. jan 2010

Ahojte,

nechcete niektora kupit zavazovacky HHS, mam zeleny caj a bordovu?

Inak vedierko som mala tiez Shantala a bolo super, vacsie ako Tommy tub, drobec bol v nej do cca roka. Inak na bazarovy nakup sa mi osvedcil babykind.

emjee
12. jan 2010

bihan asi je to tym, ze tych aio nemam az tak vela 😀 resp. skoro same IB - ako su velmi krasne aj super a v podstate nam pretiekli len raz, ale ... neviem 😅 jednoducho som sa s nohavickovymi viac zzila

dugyna skoro vsetko som kupila uz pouzivane

dahlia23
12. jan 2010

baby, ja som z tej brany k detem už nešťastná. aj porodím, kým to pošlú. ☹ keď ste odtiaľ objednávali minule, tiež to toľko trvalo? alebo je to tým, že je po sviatkoch?

emjee
12. jan 2010

dahlia neboj pride to skor 😉

dugyna
12. jan 2010

emjee a nebala si si ci to pracka dost operie..alebo nebudu tam bakteria..a v pohode ti funguju aj suche zipsy?
alebo si si kupila potom nove vlozky do toho?

dahlia23
12. jan 2010

emjee, to by bolo fakt blbé, keby som skôr porodila 😅 len som nedočkavá. lebo kvôli vreckám na plienky, čo tam mám objednané si nemôžem zbaliť tašku do pôrodnice. 😀

emjee
12. jan 2010

dugyna a preco by to pracka na 60 nemala vyprat? suchace funguju v pohode, kupovala som len od doveryhodnych

dahlia som zvedava ako to dopadne - myslim tvoje latkovky v porodnici

dugyna
12. jan 2010

emjee no len ako najst doveryhodne predajkyne 😒

emjee
12. jan 2010

no na mmb je hodnotenie a na mk som ja osobne uz dost dlho, aby som vedela, kto je pre mna doveryhodny 😉

tuleniatko
12. jan 2010

Ahojte baby, neviem, ci sa tu uz taka otazka vyskytla, potrebovala by som radu k "uzkemu baleniu". Dcerka do 16 mesiacov pouzivala plienky Popolini, no potom na nas zacala rehabilitacna sestra, ze "nie je fyzilogicke, aby dieta v takomto veku chodilo na sirokej baze (kvoli sirokemu baleniu)". Myslim si, ze trocha prehana, no dva mesiace ju balime do jednorazovych a fakt chodi "lepsie" (plienky aj tak zacal pouzivat jej novorodeny bracek). Chcela by som ju vsak balit do latkovych plienok, ak by bola "na uzko". Nestretla sa niektora z vas s takymto problemom? Ak ano, ako ste to riesili? Vopred vdaka za tipy!!

emjee
12. jan 2010

tuleniatko este som o tom nepocula, ale napr. itti bitti su pomerne uzke - uplne ako jednorazovky

tuleniatko
12. jan 2010

Dakujem pekne, skusim ich vyhladat v daaakom internetovom obchode 🙂

dahlia23
12. jan 2010

tuleniatko, ja som našemu lenochovi dávala do flísových gatí jednu štvorcovku a boli sme vybavené. na doma určite. 😀 a aj konopka ellas house je užšia medzi nožkami.