Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
18. okt 2011

@janula18 viskozove su tak trochu stay dry, nenatahuju tak vlhkost ako celulozove, ale flis to nie je 🙂 tie viskozove pokial su len pocikane sa daju opakovane prat..
@hhenike pul by som do mrazu nedavala. ak je navlhnuty mohol by popraskat.. ale tak -2 vo vedre snad znesie 😉

tinika
18. okt 2011

@hhenike ja som tiez rozmyslala o balkone aby to nesmrdelo a nezavadzalo v kupelni , ale tak mraz uz je tak som to nechala tak

estterka
18. okt 2011

@sladkasue ja som velmi rada,ze ked sme zacali s latkovkami,tak som si ich bola vyzdvyhnut v blave osobne. urobila som objednavku,odlozili mi veci a potom som,hlavne,mohla vyskusat tie plienky,lebo som zistila,ze 90 percent objednanych je nam mala,takze som prisposobila zostavu priamo v obchode 😉

hhenike
18. okt 2011

@zojec @tinika díky, Tak asi pomaly stiahnem vedro do kupelne 😒 Alebo zozeniem este jedno mensie 🙂. Ved aj tak mame hlavne stvorce, tie necham vonku a kapsace budem davat do kupelne.

tunylyk
18. okt 2011

ahojte poctivo vas citam,aj ked malinko prispievam 😉 zatial vela otazok,co polozila napr.@tinika pomohlo aj mne,nejake plienocky sme uz dostali,mame 3x babylucy a 3x popoliny,tie su uz pouzite,ale ako nove,tak ma to potesilo,mam este 2x littlelamb bambus a 3x tots bamboozle stretch,k tomu asi 6 vrchnych nohaviciek,no tie musim pozriet velkosti,tie co mam od kamosky sa mi zdaju velke,tak tie mensie este musim kupit,kym sa drobcek narodi,tak postupne dokupujem,kazdy mesiac nieco 😉

tunylyk
18. okt 2011

a predsa jedna otazocka mladsieho synceka by som chcela postupne odplienkovat,kym sa babo narodi,mozem mu davat latkove plienocky?Ci blbost? 😉 Starsieho sme nechali behat naholo,ale to bolo leto...

katka888
18. okt 2011

@tunylyk
kludne mladsieho latkuj, preco aj nie 🙂 aspon si to "nacvicis" a odchytis co ti vyhovuje a co nie 🙂 a napis ako sa ti dari

juliam
18. okt 2011

ahojte 🙂 tak my sme už doma z pôrodnice, dnes sme začali látkovať, uvidíme, ako nám to pôjde, držte palce 😉

tinika
18. okt 2011

@tunylyk ja tiez starsieho latkujem a takto postupne odplienkovavam, kym bol na pamperskach tak ho nočnik velmi nebral, repsl. len ked som ho ja dala,a terza sa uz pyta :d

katka888
18. okt 2011

@juliam
blahozelam k babatku , prajem zdravicka a mamke mliecka 🙂

anelisa
18. okt 2011

ahojte, chcem vyskusat 1. krat latkovky aj na noc. Posledne noci som malu v noci prebalovala len raz alebo napr. tuto noc ani raz (po nocnom kojeni zaspala a bola som rada, ze spi, tak som ju nechcela budit prebalovanim). To znamena, ze je mozne, ak budeme mat zase dobru noc, ze bude v plienke aj 6 - 7 hodin. Mozem dat TB bamboozle stretch len s origos vkladackou a flipky? Bude jej to stacit? Nebude to mat mokre? Netreba aj nejaku dodatocnu stay dry vrstvu? .....lebo to asi v mojej vybave chyba 😒
Alebo jej mam dat radsej wonderoo v2 minky? Ta vrchna vrstva je stay dry ci sa mi to len zda?

anelisa
18. okt 2011

ozaj, este som na radu @crysmile a @zfidorky vyskusala BKM a uz niet cesty spat (chvilu som ju chcela odnaucit kakat do misky, lebo som sa bala, ze prechladne)........Elenka vacsinou uz kaka radsej do misky ako do plienky, aj ked obcas sa jej zadari aj do plienky poriadne nalozit 😀

zojec
18. okt 2011

@anelisa myslim si, ze tak malemu babatku bude v pohode stacit TB stretch s flipkami 🙂 ak jej mokro nevadi 🙂 (myslim, ci sa neprejavuje nejakou vyrazkou,alebo ju mokro nebudi) . na noc je vyborna aj wonderoo, u nas staci len s tou bmb vkladckou 😉 ale ak moze prirodne materialy, isla by som radsej do nich a navrch dala miesto flipiek vlniaky 😉

tunylyk
18. okt 2011

@katka888
@tinika dakujem babulky,akurat ma len odradza to,ze Matko kaka aj 2-3x denne a ani zdaleka nie pravidelne,no a nalozi pozehnane,obcas ani pamperska nestaci 😝 to mi veru separacka nepomoze... stale ho dojcim,no neviem,ci je to tym,ale len malokedy je kako pevne a pytat sa veru nebude,skor jeho bracek nabonzuje,ze babo smradi 😀

anelisa
18. okt 2011

@zojec dakujem, myslim, ze vlhko jej na pocit nevadi, uvidime, ci som sa nepomylila 😅 ale vsimla som si, ze ma take male bodky na mieste, kde ma plienku (musim este dnes preskumat, ci to nahodou nema len na mieste, kde sa jej dotyka flipka pokozky - do flipiek jej davam stvorce narovno, prip. origos vkladacky stay dry. Nestrkam do zaklapiek, aby mala na tele, co najmenej umeliny.
Vyskusam teda tu bambusku s flipkami, vlniaky nemam, zatial neplanujem, aj ked mi to tu uz viacero latkarok odporucalo 😅

janula18
18. okt 2011

používate niekto vrchné nohavičky na plienky také fleesove, ja mám top bots. Ale stava sa mi že síce oni nie sú z vonku mokré ale oblečenie je také navlhnuté, akoby to cez ne prešlo priamo na oblečenie. Treba tieto nahavičky nejak upraviť, aby neprepúšťali vlhkosť?

zfidorka
18. okt 2011

@juliam aj ja blahozelam 🙂

@anelisa 😀 super ze sa malej kakanie do misky "paci"

@janula18 flisove sa nejako extra neupravuju, plienka je vtedy uplne nacucana?

tinika
18. okt 2011

@tunylyk moj ma tiez malokedy pevne :D takze viem o čom hovoris

wewe22
18. okt 2011

ahojte uz si nepamatam s kym som to tu riesila ale skusala som lanolinovat vlniaky s vodnym lanolinom a je to slabota oproti bezvodnemu ale skusim jedny nechat s vodnym a porovnam ucinok

janula18
18. okt 2011

@zfidorka nie je , len zpredu a vzadu je suchá, to mal bambusku pod a asi 3 hodiny ju to mal.

kryska5
18. okt 2011

nočné látkovanie sa ešte odkladá 😢 , nemali TB bamboozle. Aspoň zatiaľ otestujeme longiesky ... sranda aké sú hrubé 😝 ja som myslela že sú tenšie 🙂
baby, neviete prosím môže mať dieťa bojkot viacej krát?

juliam
18. okt 2011

@katka888 @zfidorka ďakujem krásne 🙂
zatiaľ sa nám v látkovaní darí, aj malému sa páči. som zvedavá na noc 😵

kryska5
18. okt 2011

@juliam blahoželám k drobčekovi aj k látkovaniu 🙂

miruss
18. okt 2011

@juliam: Blahoželám k drobčekovi. 🙂

zfidorka
18. okt 2011

@janula18 mhmmm, flisaky zvyknu prevlhnut pod tlakom, tak neviem, ze co je problem u vas... nespal na brusku?

janula18
19. okt 2011

@zfidorka miloško určite nie, pre neho je to trest byť na bruchu 😀
Neviem, mal ich oblečené doobeda, a ked som ho prebalovala potom tak som mu ich dala znova, a potom prevlhli, môže to byť tým? žeby sa nemali dávať hned ale až po prevetraní?

janula18
19. okt 2011

Inak kto má skúsenosti s vrchnímy nohavičkami vlniačiky, rozmýšlam nad nimi len neviem či je to dobré alebo nie, nehreje to moc? zatial používam pulky ale tie ich ošuchujú na nožičkách

tinika
19. okt 2011

čafte, tak po prvom vypraty tb stretch vyskusany uz rovno na noc s vkladačkou babyidea a sice premočena uplne ale flipky to udrzali :D takze spokojnost a to malv noci 2x mlieko este

katka888
19. okt 2011

@anelisa
my frcime na tots bots bamboozle strech na noc a na to vlniaciky
@janula18
netrcal aplienocka pomymo flisovych ? mne sa stava, ze obekcenie navlhne, ak necham trcat pleinocku z flipiek a to oblecko to cez ten kusok plienky natiahne, tu vlhkost.
vlniaciky su super, anavy vlniaciky a merino BoJ su tenucke, disany popoliny ako sveter. a teplucko nie je, lebo vlna ma termoregulacne vlastnosti, takze su aj vhodnejsie na priedusnost. najma na noć si ich neviem vynachvalit.

janula18
19. okt 2011

@katka888 plienka netrčala, tak neviem. Ale inak sa mi veľmi páči ten material, viac ako pulky.