Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dadulajda
23. aug 2012

@lyongirl kukam ze vyzera dobre.ale nevies ci je vkladacka odnimatelna? to tam neni napisane..

ianitka
23. aug 2012

@dadulajda je odopinatelna
chces premerat?

lyongirl
23. aug 2012

@dadulajda kuk môj album s plienkami, mám ju tam vyfotenú...

lucinka4
23. aug 2012

@peluskovo kedy bude k dispozicii sada Wonderoo V2 Minky Set? chcela by som ju objednat aj s BambinoMio Mio Fresh na DM kupon,dakujem

peluskovo
23. aug 2012

@lucinka4 IP 🙂

peluskovo
23. aug 2012

@dadulajda
real easy, little lamb kapsovka , happy heinys

baska1
24. aug 2012

dokedy sa da pouzivat novosklad na babo? mame skoro už 5 kil a sa mi zda, že stvorec 70x70 zacina byt už s vkladackou malemu tesny...od kedy je mozne davat stvorce narovno do flipiek?

lyongirl
24. aug 2012

@baska1 ja som začala látkovať v 7 mesiacoch a malému bol novosklad v pohode, ale netuším, akú veľkosť plienky sme mali, mám klasické bavlnené...
Štvorec na rovno ti pravdepodobne tak malinké bábo prekaká a kako bude všade...

blovitc120
24. aug 2012

@baska1 moj maly ma 6 kg a stvorce 70x70 uz nepouzivam, bolo mi to nepohodlne

baska1
24. aug 2012

@blovitc120 ja mam Kikko Lux 70x70, periem na 60st., ale nejak sa scvrkli

susul
24. aug 2012

@baska1 ja som mala Libtst. stvorce , MaM rozmer 80x80 a balili sme do osmeho mesiaca, maly ma cca necelych 11 kg a zmestim ho do novoskaldu v pohode aj teraz, len uz ho neudrzim dlho v klude na plienke, takze u nas jeproblem, ze ho do toho nestihnem omotat.

susul
24. aug 2012

@dadulajda z vacsich kapsoviek, ktore mam ja odskusane tak urcite happy heinys, tiez baba boo. A co si pamatam tak aj b´bies mikroflees kapsovka by mala byt vacsia @lyongirl ju aj tusim ma 😉
mne osobne sa max bambou zdaju strihom skor mensie, ale su super, stale jedny z mojich najoblubenejsich.
@lyongirl vy mate max bambou na ktoru velkost nastavenu teraz?

baska1
24. aug 2012

@susul to ste ma potesili, že ten novosklad tak dlho vydrzi aj na vacsie babo:o)

susul
24. aug 2012

@baska1 vydrzi, ja som najradsej balila na novosklad, teraz uz ficime na vkladackach narovno.

zuzanamolnarova
24. aug 2012

@susul síce som otázku nedostala ja 😀 ale my ju máme zapnutú na Mko len tú pvvú čo sa mi zbehla pri praní máme nastavenú na najväčšiu veľkosť. Vy?

behulka
24. aug 2012

@baska1 pri menších detičkách do odplienkovania. Ak už nestačí veľkosťou, na začiatku pomôže nezložiť na polovicu ale len do 1/3.
Alebo skladať takto:
http://www.ekoplienky.sk/product/bambusova-viac...
(štvorconá na polovicu po dĺžke a potom ešte na tretiny )
http://latkovepleny.cz/skladani-ctvercovky-pro-...

ivanka.7
24. aug 2012

@baska1 moja ma cca 6,7 kila a pouzivam stale na novosklad aj Kikko lux eco 70*70 (s tenkou vkladackou) - to ma taky bedrovy strih a aj MaM Happy Square 80*80 - to ma uplne v pohode, jeden cip este stale zohybam.

kkl82
24. aug 2012

@baska1 aj ja este stale davam novosklad, hlavne z kikko bambusovych 70x70 plus vkladacka. tiez sa pranim zdeformovali, ale aj obdlznik sa da pri skladani na novosklad potiahnut do strany, takze sa to na neho este zmesti. a to ma maly 6m a 8,5kg 😉 ako prave dopisala ivanka, ma to ale potom taky bedrovy strih...
stvorce na rovno mozes davat aj od narodenia, ale vacsinou hrozi, ze ti babo prekaka na vrchne nohavicky. takze ak uz ma nejake "ocakavane" casy na stolicu, tak len vtedy to musis ustrazit, prip. nedat stvorec na rovno 😎

susul
24. aug 2012

@zuzanamolnarova na starsej verzii tomame na Mko a na novsej uz nezmensujem, len tie mu teraz az tak nesedia okolo noziciek, obcas prevlhnut, ale co uz som si na to aj zvykla 🙂

lyongirl
24. aug 2012

@susul nastavenú ju máme na predposledné patentky, ale je mu pod pupok...
@dadulajda áno, aj som zabudla, ako píše
@susul tak kapsovka B´bies je dosť veľká, mám ju odfotenú tiež v albume a ešte ju malý nenosí, lebo je dosť veľká...ináč je perfektná, má vnútorné gumičky ako jednorazovka, perfektne sedí 🙂

susul
24. aug 2012

@lyongirl a netaha ti to patentky, lebo nas sa do nej este zmesti, len tie patentky sa su akoby take napnute, tak som mu to radsej rozopla, nech sa nevytrhnut, to by bola skoda, lebo ich rada davam (ked sa mi podari zapnut dve rady patentiek 😠 )

lyongirl
24. aug 2012

@susul neťahá, je to v pohode, ale niekedy sa mi zdá už len, len, tak mu ju dám nižšie 🙂

tunylyk
24. aug 2012

zaujimave zhrnutie pre zacinajuce latkarky je v novej mamine 😉

tunylyk
24. aug 2012

a Katka @labutka k tomu 😉

dadulajda
24. aug 2012

@ianitka
@lyongirl pozerala som ju, ale neviem este...bojim sa ze mu bude velka,taka na noc...taku az nechcem. 😒 a este by som chcela pozriet take,ako tie itti bitti ze maju plysovy vrch.maly mal bambino a nebolo mu to prijemne..on si chyta tu plienocku stale 😀

labutka
24. aug 2012

@tunylyk 🙂
a citala si aj tie nazory mamin o stranku dalej? Ze - "Babatko netreba casto prebalovat, staci trikrat denne." 😲 Ja kebyze moje dieta prebalujem 3x denne, tak sa to hambim priznat sama pred sebou, nie ze to este napisem do casopisu.
A druha mamina minie 1628 plienok za 22 mesiacov. To je 2,5 plienky denne. Akoze chapem ze zozaciatku viac, ku koncu mozno len na noc, ale zda sa mi to strasne malo.
Fakt by som bola zvedava, ci pri menzese tiez minu len 3 vlozky denne.

tunylyk
24. aug 2012

@labutka tak tuto vetu predychavam este teraz,skoro mi oci vyleteli 😕 ved ja beham okolo troch loptosov a nemam problem prebalit kazdu chvilu a nieto pri jedno 3xdenne

susul
24. aug 2012

@labutka mna skor zarazilo, ze si niekto vie spocitat presne na kus kolko plienok minul, ja som pri prvom pouzivala jednorazovky a teda netusim kolko sme ich minuli, ale rozhodne vela. Maleho som prebalovala casto + dlho nam trvalo odplienkovanie na noc, podla hrubeho prepoctu sme zaplatili za jednorazovky tisicku ak nie viac. Sam za seba mozem povedat, ze jednorazovky aj mna zvadzaju k tomu neprebalit hned ked si cikne, ale 3 plienky na den to uz je riadne prehnane.

ivanka.7
24. aug 2012

ja som lenivec a lajdak a mojej malej teda nevadi mokro (a teda, casto davam stay dry), navyse v tomto teple cika menej a plno toho ide aj mimo plienky v ramci BKM... ale na tri plienky denne som sa teda nedopracovala ani ja :D

kkl82
24. aug 2012

@ivanka.7 @susul @labutka ja som tiez tu na mk bola prave odsudena do nemilosti. nejakej mamine som napisala, ze zo zaciatku bude potrebovat aj 20 plienok denne, lebo mne naozaj nepripada normalne nechat dieta v pocuranej alebo pokakanej plienke. ostatne jej radili, ze bohate staci tak 5-6 plienok denne a podaktore sa na mna vrhli, ze ci som normalna...ja osobne si neviem predstavit nechat dieta v jednej plienke 4 hodiny a najma nie novorodenca. ci sudocream to isti? 😕
btw, u nas sa stale prebaluje tak 10x denne, menej iba ak vychytam do misky... maly je v jednej plienke max. 2,5 hodiny, ale ak treba, tak prebalim aj po 5 minutach. v noci to natiahne na 5 hodin, potom radsej prebalim, lebo do rana by bolo vsetko precurane... ked davam jednorazovku (do autosedacky, tam mu latkovka vadi), tak tiez max. 2 hodky...