Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
30. apr 2012

Tak som si trufla dnes na latkovku aj na von - konkretne do poradne :D Ale vzala som Groviu, nech sa nemusim babrat so skladmi :D nic nepretieklo (lebo nekakala) a vydrzala pekne asi 3 hodiny - original vkladacka plus ta uzka bmb-konopna. Este by asi aj potiahla. Teraz ju uz mam zas v nohavickovom sklade. Len to zapinanie stale nemam vychytane - z grovie bola na chrbatiku dost otlacena od gumicky, ale na brusku jej to aj tak trochu odstavalo. A teraz mam thirsties na nohavickovom sklade a vpredu to ma podla mna uplne volne a vzadu jej gumicka zas robi kresbu :/ (a strcim jej vpredu urcite do plienky viac ako 2 prsty) tak neviem co robim zle

ramzesa
30. apr 2012

@ivanka.7 mne tiez otlacaju plienky, hlavne nohavickove BabyLucy. Skusim sa zamerat aj na ine.

tunylyk
30. apr 2012

@zdraveplienky dakujem,akurat dnes suseda obzerala na malom v kociku,ochkala,ze nadherne a vraj ak sa raz docka vnucat,posle za mnou dceru 🙂 este ma mrzia s klokanikmi,no teraz nemozeeeeeem 😀

vavrenka
30. apr 2012

@ivanka.7 este mi napadlo- mne tiez vsetky plienky a vrchne gatuse neprileihaju testnw k brusku a vzdau su pritom akurat, ci natesno. som si to vysvetlila tak, ze to tak ma byt 😕 😀

ivanka.7
30. apr 2012

Aaaa mam dalsiu otazku - mala zacina menej casto kakat. Problem je, ze kaka po vacsom spanku, takze je vtedy velmi hladna - tzn. kaka pocas kojenia. Ak ju idem najskor prebalit (a teda sa mozem vyhnut nakladu do plienky) strasne place, hysak... ak ju najskor nakojim, nalozi poriadne do plienky (vacsinou to prejde az na pulky tak, ze ich mozem hodit do pradla). Nejake rady? Ci to mam nechat tak a zmierit sa s okakanou plienkou?

latkove_plienky
30. apr 2012

@ivanka.7 hehe, dobre dieta. Pouzivas co? stvorce? Ci pri ktorych ti prejdu az na pule? Pri nohavickovych sa ti to nestane 😉

zdraveplienky
30. apr 2012

@tunylyk nooo nechcem provokovat, ale tie kengurky vyzeraju na zivo este krajsie ako na fotke 😀

janulkan
30. apr 2012

@ivanka.7 dobre naskladany novosklad alebo nohavickova plienka 🙂 ale proste ani u nas bol obcas taky naklad, ze ani novosklad nemal sancu...inak nohavickovu plienku mi fakt este neprekakal na PULky

janulkan
30. apr 2012

@ramzesa baby lucy strasne otlacaju, tam sa to ani neda inak resp moj krpec je od nich vzdy na stehienkach otlaceny 🙂
@tunylyk no ja mam kengurky a su perfektne ale mna zas mrzia sovicky 😀 ale tiez si ich nemozem uz dovolit kupit ☹ ale s rumparoozkami som plne spokojna, vydrzali mi 3 hodiny a z toho 2 hodiny v satke a len s jednou vkladackou

zdraveplienky
30. apr 2012

@tunylyk
@janulkan dievcata, nezufajte, nova zasielka Rumparooz je uz na ceste (aktualne v San Franciscu), ocakavam ju koncom tohto tyzdna (verim, ze stiha prist) a uz chystam aj zlavy 😉

latkove_plienky
30. apr 2012

Majova akcia na ECOBU

vavrenka
30. apr 2012

@zdraveplienky supeer, tesim sa 😉

vavrenka
30. apr 2012

@janulkan ja rumparooz pouzivam tiez do nosica a iba s jednou vkladackou a super potiahnu. tie bmb vkaldacky (mamich viacej) pouzivam aj do flipiek ,popr. iynch pleinok a pekne saju, len mi po prani tvrdnu 😝

susul
30. apr 2012

@sonkab ahoj ako ste spokojni s tymi bambusovymi Max Bambou?Pisali ste, ze sa zrazili, bolo to nejake vyrazne? Periete ich na 30 tke? Mali by mi dorazit tento tyzden, tak som zvedava, co od nich mozem cakat 😉

sonkab
30. apr 2012

@susul omylom som ich prvý krat oprala na 60 a to bola chyba. Mozno keby som isla podla navodu a aspon 2x by som ich oprala na 30, nestalo by sa to. Teraz ich periem na 40 a uplne v pohode. Čo sa tyka toho zrazenia, nie je to nic tragické, malý má 21 mesiacov a aj napriek tomu praniu na 60 su mu stale dobré 🙂 Inak som s nimi spokojná. Prvý krát pretiekli - ale to boli len raz opraté (opat som nesla podla navodu 🙂, odvetdy sa to uz nikdy nestalo a to tam uz aj par krat riedko nalozil 🙂

katarina105
30. apr 2012

Dievčatá, ešte mám jednu otázočku ohľadne BG flip, kým ich objednám 😵 - ktoré sú lepšie - na patentky alebo suchý zips? ďakujem 🙂

ramzesa
30. apr 2012

@katarina105 ja mam oboje. Na patentky vyzeraju stale ako nove a tie na suchy zips uz vidiet na tom zipse, ze sa to perie. Na tych malickych suchacikoch. Aj myslim tu v teme ine zienky pisali, ze sa pranim opotrebuju. Ale napr. su lepsie v tom, ze sa lepsie prisposobia na babatko, s patentkami je to horsie, ale da sa. My pouzivame oboje a som spokojna tak ci onak 🙂 . Este myslim pri neposednych drobcoch spominali maminky, ze suchy zips sa rychlejsie zapne, ale zato babo si to lahsie vyzlecie. Patentky sa tazsie triafaju, ak babo uz uteka 😅 . A aj suchy zips moze babo zobudit, ten zvuk 😝 . No uvidis, co Ti este ine maminky napisu.

nenocka
1. máj 2012

@katarina105 ja mám obe flipky na sucháč, používam ich dva mesiace, zatiaľ opotrebovane nevyzerajú. ja mám všeobecne radšej suché zipsy - hoci plienočky nevyzerajú tak krásne ako s patentkami, ale lepšie sa mi regulujú v páse. jediná plienočka, na ktorej mi patentky nevadia je bambi roxy - tam ich vždy zopnem tak, ako potrebujem 😉

vavrenka
1. máj 2012

@ivanka.7 a nevyskusas bkm? proste kojenie prerus, nech sa vykaka do nejakej nadoby nad ktorou v klbku podrzis a koj dalej. ona sa po case nauci pocakt, kym dopapa a potom pusti 😉

ivanka.7
1. máj 2012

@vavrenka to by som rada, len v praxi nejako neviem ako zrealizovat :D inak, prave som ju prebalila do bumkinsov, krasne su, tak uvidim, ako to zapinanie vychytam 🙂

vavrenka
1. máj 2012

@ivanka.7 vsak sa mozeme stretnut a ja ju pozriem, ci ju nerezu, inak su krasne, ze? a aj funkcne, len na moju michelin babiku uzke 😀
no, verim ti, ja ked som zacinala s bkm- dost neskoro asi v 7m, tak to zo zaciatku bolo namahavejsie,a el stalo to zato.

miskaska
1. máj 2012

Mozno trosku blba otazka, pre skusene mamicky, ale. Moja mamka mi objednala latkove plienky, klasicke stvorce 80x80 a 70x70. Ona mi radi, aby som pouzivala latkove plienky...ja sa tomu nebranim, rada vyskusam aj to aj to. Problem je, ze sa v tom trosku stracam. Chcem sa spytat, ci na taketo klasicke plienky sa este pouzivaju nejake nohavicky na zafixovanie a ci nemate nejake linky na stranky s obrazkovymi alebo fotonavodmi, ako latkove plienky pouzivat. Dakujem.

ivanka.7
1. máj 2012

@miskaska na stvorcove plienky este treba dat vrchne nohavicky 🙂 odporucam zacat tymto http://latkovepleny.info/ tam je vsetko pekne vysvetlene a potom ti tu urcite skusene latkarky poradia 🙂

vavrenka
1. máj 2012

@miskaska posli mi do IP tvoju mail adresu, napisem ti tam zakl. info a linky.

zuzanamolnarova
1. máj 2012

@miskaska aj mne môžeš poslať tvoj mail do IP - prepošlem ti pár vecí 🙂

tynamartina
1. máj 2012

@zuzanamolnarova Prosím ťa kde si zohnala tú novú Easy fitku V3 ?

susul
1. máj 2012

@sonkab diky za odpoved, tak sa budem radsej drzat toho, co napisu. Ja by som ju tiez inak oprala s ostatnymi pliekami. My s manzelom sme obaja dost vysoky aj nasi chalani su vacsi ako je bezny standard podla tabuliek. Som zvedava dokedy nam tie jednovelkostne plienky vydrzia...., lebo uz v 7 mesiacoch ma synator velkost 80 a vazi 9700g strasne dlhy je.

zuzanamolnarova
1. máj 2012

@susul hihihi, ale on je chlaaaap 😀 - naša bambulka má 6,5 mesiacov 9500 gramov a 77 cm - modlekovské miery XXL 😀

susul
1. máj 2012

@zuzanamolnarova tak to sme na tom v podstate rovnako 😀 Aj tvoja princezna sa tak rada nosi? Lebo mne uz chrbat odchadza ruky mam uz ako fitneska 🙂