Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
13. máj 2013

@tynamartina toto podla mna urcite nie je ok. Mne sa toto ale v mensom zacalo robit teraz po roku na Minilala vrecku, ale to uz si veru odzilo svoje, takze mu to chudatku nemam za zle 😀

strociatka
13. máj 2013

baby, mozem kapsovky Bum Genius prat na 60 stupnov? neposkodi sa pul vrstva? ostanu nepremokave?

labutka
13. máj 2013

@strociatka bg v pohode znesie 60 😉

strociatka
13. máj 2013

@labutka OK, vdaka za info, mala mi tam hodila take paradne mrkvove kako a to len tak dolu nepojde 😀

tynamartina
13. máj 2013

@labutka áno je to pop in

nufanek
14. máj 2013

Ahojte, chcem Vas poprosit poradit nejake nohavickove plienky na den. Uz som nestastna zi pop in. Ci nove alebo stare, vsetko preteka, po bokoch aj na brusku ci chrbte. Maly ma 9 mesiacov a 10 kg. Zacinam mat dojem, ze su mu male, neviem. Zatahujem ich ako sa da, ked ich zmensim, tak mu absolutne nesedia. Okrem toho nam vsetky plienky priserne pachnu, nielen pop in, le aj tots bots. Ked som pri dcere pouzivala baby lucy, nic nepuchlo. Pouzivam uz aj mio fres a o nicom, na pranie pouzivam domaci gel a periem na 60. Dakujem za rady.

dadenka1
14. máj 2013

@nufanek ja mám pop in, malá má 13 mesiacov a 8700 g a soms nimi veľmi spokojná.. ale tiež sú nám tak akurát.. neviem si predstaviť, že bude malá väčšia a mala by ich ešte nosiť, to už zrejme necháme bratčekovi... a nikdy mi nepretiekli, pekne sedia.. tvoj je asi macko a nesedí mu strih, lebo moja malá je drobček a sedia nám super.. som s nimi spokojná.. ale ten ich reklamný ťah, že do dvoch rokov, tak to je zrejme blud... jedine, že by sme mali špagetové deti..

peluskovo
14. máj 2013

@nufanek
@dadenka1 nas ma 23 mesiacov a pop in su nase najoblubenejsie AIO ked treba mat nejaku nepriestrelnu AIO 🙂 to iba pomimo, ze niekomu moze a niekomu nemusi sadnut strih.
nufanek ked prilis utahujes plienocky mozu pretekat, aj ked na plienku das pritesne bodycko. jedna z moznosti moze byt, ze ste v " medzivelkosti", ze upravene na mensie babo je primala a na vacsie babo este vacsia, ale to je podla mna miziva sanca na relevantny dovod. skus dat do obalu inu vkladacku, ci nebude docasne strih prisposobivejsi s obycajnou vkladackou a nie original jadrom. podla mna preteka, kedze nie je spravne nastavena velkost, ale takto sa to neda s urcitostou povedat, ked sa na to nazivo neda pozriet, ak mas nejaku mamicku, ktora latkuje pri sebe, nech sa ti na to pozrie. ine plienky nepretekaju ?
co sa tyka zapachu, detom sa prikrmamami meni aj zlozenie mocu, moze nastat obdobie, kedy plienky pachnu , u nas to bolo pri dcerke asi mesiac, potom to preslo. kedze ide teplejsie ak mas moznost samozrejme vyvesias vonku, my sme to obdobie mali ked sa vonku nedalo vesat. skus dat opakovane preplakanie a ku koncu trosku octu. ocot by sa sice nemal pouzivat, ale ja som ho davala k plienkam tak raz mesacne a plienky nam poniektore funguju uz druhe dieta, uz tri roky. iba nedavat casto, tj do kazdeho prania.

strociatka
14. máj 2013

baby, prosim vas, len taka technicka otazka: ked vyberam vlniacky z lanolinu, mam ich este preplachnut vodou, ci len take nalanolinovane rovno vyvesit? Na lanoline je to nemecky a ja nemecky ani spojky 😖

egyptanka
14. máj 2013

@strociatka ja nepreplachujem, jemne vyzmykam v starom uteraku a dam susit.

strociatka
14. máj 2013

@egyptanka dakujem 😉

ifka17
14. máj 2013

Maminky, prosím Vás, kde kupujete separačné vložky do plienok???? a dalšia otázka, mate nejakú alternativu namiesto kupovania týchto separačiek??? Dakujeeeem 🙂

hrasiak
14. máj 2013

@ifka17 nahradu za separacky neporadim, ale tie klasicke separacky kupujem cez www.latkovky.sk Ja kupujem v kamennej predajni, lebo byvam kusok, ale je to normalny internetovy obchod, takze si mozes objednat a vyzdvihnut na poste.

ifka17
14. máj 2013

@hrasiak no lenže ked si spočítam cenu separačiek + poštovnééé ☹

hrasiak
14. máj 2013

@ifka17 iba pocikanu separacku vies pouzit viackrat - da sa oprat normalne spolu s plienkami..... jasne, ze nema nekonecnu zivotnost, ale tak 3-4 prania zvladne a pripadne kako zachyti... pokakanu separacku ale uz isto neper 😀 v jednom kotuci byva myslim 200 separaciek. Ja mam 11-mesacnu dceru a minam treti balik. Na zaciaktu som ich prala s plienkami, ako pisem vyssie, teraz uz nie, lebo ich nedavam do kazdej plienky, kedze viem odhadnut, kedy sa bude kakat a davam ju na nocnik (ciastocne robime BKM od 4.mesiaca). Takze u nas uz miniem toho minimum. Ked si to takto spocitas a pripadne si naraz objednas 2-3 baliky (kvoli postovnemu), mas vystarane na veeeeelmi dlhu dobu....

hrasiak
14. máj 2013

@ifka17 este mi napadlo, nie je to sice nahrada za separacky, ale za stay-dry vrstvu, ale da sa tiez vyuzit. Na tento ucel som kupila v IKEA flisovu deku (Irma ci ako sa volala) za asi 2,50 EUR a nastrihala som si z nej pasy do plienok ako stay dry vrstvu. Periem to normalne s plienkami, a este stale nemam rozstrihanu deku celu 🙂 Pre porovnanie, kupila som si aj 2 ks stay-dry Popolini, stali asi 6,50 EUR.....

ifka17
14. máj 2013

@hrasiak a nemá malinká vyhádzanú riťku po tej "dekovej" separačke??? 🙂

hrasiak
14. máj 2013

@ifka17 nie, však to je taký tenky materiál, čo dýcha, a všetko periem v eko praskoch. Za 2,50€ mozes vyskúšať, to nie je taká horibilna suma 🙂

labutka
14. máj 2013

@ifka17 tiez som pouzivala separacky z Irmy, malemu na ritku nevadili. Ak nemas ty alebo manzel nejake kozne problemy, je predpoklad, ze ani vase babo ich mat nebude. Ale, odskusat musis sama. 😉

smejkoh
14. máj 2013

@strociatka Ja som ich preplachovala v studenej vode a dala zavesit cez viacej šnúr.

ifka17
14. máj 2013

@hrasiak ved to je jasnééé 😀 že 2,50 je ok 😀 to je flys? lebo jednu flysovú deku mám doma... 🙂

ifka17
14. máj 2013

@labutka malinká vôbec nemá problem s pokožkou, len mi to pride ako umelina ☹

labutka
14. máj 2013

@ifka17 no mozes si vybrat - bud das na ritku prirodny material, ale bude mokry; alebo das pocit sucha, ale to ti urobi len umelina.
Ja davam stay-dry len na noc alebo ked ideme von. Inak prebalim kazde pocuranie.

ivanka.7
14. máj 2013

@ifka17 to si musis na malej odskusat. Mala mala obdobie, ze jej mokro vobec nevadilo. Potom jej zas vadilo a kedze cikala asi kazdych minut, tak sa mi fakt nechcelo ju furt prebalovat, tak som davala stay dry vrstvu. Teraz jej podla mna zas nevadi, ale zas som leniva prat z plienok kakanie, takze tu stay dry separacku davam, ked mam tucha ze bude kakat (lebo na nocniku sice cika, aj sa obcas pyta, ale kakat ani za svet 😀). Ja mam pratelne separacky a zaroven stay dry vrstvy (to prave mozes z tej deky urobit) ale vzdy mam aj "jednorazove" separacky v zasobe, lebo tie jej davam, ked chodime von, ze keby sa mi vonku pokakala, tak nech to mozem rovno vyhodit 😀

hrasiak
14. máj 2013

@ifka17 ano, je to flys, bavlna by pocit sucha nedala 🙂

ifka17
14. máj 2013

@hrasiak to mi je jasné tiež 😀 ale myslela som inú umelinu... kočky, vyskúšam teda... zajtra rozstrihám deku 😀

diapozitiv01
14. máj 2013

@zuzanamolnarova
parada, hoci za plienockami aj mne bude smutno ked mala bude bez. To ste tu Frug-TB moc nevyuzili. Alenech ziju gatky 🙂

lucka.ano
15. máj 2013

baby, ktoré používate kapsovky s minky úpravou - dávate ich aj na leto, nie je v tom bábatku príliš teplo?

susul
15. máj 2013

@lucka.ano ja si osobne myslim, ze je to jedno ci minky alebo bez, ale tiez mi ta uprava pride taka zimna 🙂 , v lete su top vlniaky, odporucam!
@zuzanamolnarova Dorka je sikovnica, gratulujem!

ivanka.7
15. máj 2013

Mne vsetky minky plienky stoja v skrini, len vynimocne ich davam, ked nemam nic ine, nejako som sa s nimi nezzila, stale sa mi pacia, ale ked mam Eli prebalit, furt si vyberiem hladky povrch 😀