Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kikaneu
23. júl 2013

@tynamartina takže takto....dobre 😉 už som si zapísala značku 🙂 vďaka
@behulka šijací stroj síce máme, ale ja s ním teda kamarátka nie som 😀 radšej kúpim 🙂 a látkovať chcem asi od mesiaca....keď sa drobček dočistí....ale všetko záleží aj od toho ako bude znášať tie jednorázovky, ak by bol zadoček zaparený, kašlem to a idem látkovať hneď 😉
@evening_star ani nebudem, už som ten link poslala do zabudnutia 😀
@mucholapka na tie little lamb som pozerala, veľmi sa mi pozdávali 🙂 čítala, čítala 🙂 som zvedavá, či pomôže dvojitá dávka 🙂 takže idem ešte doplniť zoznam o ten Mio fresh 😉
veľká vďaka kočky 🙂 vedela som, že sa nájdu dobré duše čo mi poradia a dajú fajn tipy 😉

tynamartina
23. júl 2013

@kikaneu mslela som tieto http://www.ekoplienky.sk/product/thirsties-duo-... neni to S ale veľ.1

kikaneu
23. júl 2013

@tynamartina presne tieto som pozerala 🙂

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka ešte jedna otázočka....tie klasické štvorce treba žehliť?

majamat
23. júl 2013

@kikaneu flisky su vraj vzdusnejsie, preto su celkom fajn pre male babo. my sme nelatkovali od narodenia, ale prakticky az doteraz sa trapime so zapareninami a to aj pri pouzivani latkoviek - mam iba pul nohavicky. preto rozmyslam, ze keby som tehu, tak po narodeni prejdeme na flisaciky. inak s pouzivanim skusenosti nemam, ale ak ich chces, tak nie vela kusov. bavili sme sa o viacvelkostnych, takze babo s takych moze rychlo vyrast a navyse pre dieta, ktore sedi uz nie su az take dobre, lebo mozu prevlhnut. preto dost dobre nechapem, preco ich robia Anavy viacvelkostne. mozno ich este niektore mamicky pouziju aj neskor, ale urcite sa pre vacsie dieta pouzivaju dost malo. a cinske veru nekupuj. ja mam nejake kapsove, neviem aky maju povod, ale nie su dobre. pretecu rychlo, maju nizky sed, ale za to su velmi siroke v pase, takze ani strih nic moc.

kikaneu
23. júl 2013

@majamat flísové si určite kúpim...ale len jednoveľkostné...celkovo asi všetky kúpim jednoveľkostné, pre drobca a keď z nich vyrastie tak druhú veľkosť 🙂

majamat
23. júl 2013

@kikaneu jednovelkostne su tie, co pouzivas od narodenia, az po odplienkovanie. tieto thirsties nohavicky su viacvelkostne. znamena to, ze od narodenia do odplienkovania musis menit velkosti podla velkosti babatka.

kikaneu
23. júl 2013

@majamat joj, jasné, napísala som to úplne naopak 😀 ale myslela som to dobre, že najprv jednu veľkosť, potom druhú 🙂

majamat
23. júl 2013

@kikaneu ja som tiez tak zvazovala, keby som tehu, tak zacnem flisakmi a keby nieco, tak mam doma aj jednovelkostne BG. a potom mozem kludne kupit dalsiu velkost, ale uz iba pul, alebo vlniaciky. moja ma 2,5r a ma 11kg, takze keby mam druhe, tak predopkladam, ze to bude podobne a to by sme si vystacili s nejakou tou strednou velkostou. najvacsie by sme ani nevyuzili.

kikaneu
23. júl 2013

@majamat veď práve....aj tak je naj, čo najskôr odplienkovať a hotovo 😉

majamat
23. júl 2013

@kikaneu ozaj a pouvazuj aj nad BG flip. tie su sice jednovelkostne, ale myslim ze strihovo a aj velkostne pasuju vela detickam. vacsina mamiciek ich vyskusa. mne osobne sa pacia velmi. pulky mame len dvoje, ale to sa s tymi druhymi neda porovnat. pul material je jemny a malej sedia vyborne. jasne, ze novorodencovi su vacsie, ale uz aj novorodenca som v nich videla. http://www.ekoplienky.sk/gallery/izabelka-1-tyz...

kikaneu
23. júl 2013

@majamat vďaka 😉 už na pohľad sú krásne 😉

oskvarka
23. júl 2013

@mucholapka asi kazdemu ako sadne kamoska ma baby lusy a vychvaluje si ich a ma aj jedny tie Thirsties a hned jej pretiekli tak na ne zanevrela... ze pocka kym mala trochu vyrastie.. ale jej mala je fakt specificka cika malo a casto fakt jej staci vkladacka miesto plienky a to uz ma 9 mesiacou...
@kikaneu žehliť sa žiadne nežehlia dokonca ani štvorce sa neodporuča ničia sa tak ... aj ked na bavlnenych niekedy byva vyznacene ze sa mozu (vyznacene byva kadeco napriklad aj ze prat na 95 a na inom stitku z toho isteho balenia uz 60 :D .. susicka nesusicka a tak rozne sa to lisi aj na tych istych vyrobkoch) ale vseobecne sa neodporuca... ja sa chystam prat vsetky na 40 obcasne na 60 ... s tym ze budem pouzivat susicku ale len na plienky (aj na nohavickove) ale na vrchne gatuse nie ... a prve pravie nech sa z vyroby preperu som sa rozhodla ze okrem vlniakov vsetky bavlnene operiem na 90 (uz sa stalo ziadnym sa nic nestalo - okrem toho ze eko lux mi trochu chytili do modra na flakato lebo som tam oprala aj tmavomodry obal s madraca - sranda ze nic ine sa nezafarbilo ale mislim ze to casom zide.. ale fakt len bledunko ani to nevidno skoro len zato ze to boli tie eko oni neboli uplne viele tak to trochu na nich vidno, najlepsie sa mi lubia zatial po vyprati tie mam happysquers... ci jak sa to pise tie su nebielene ale take tmavsie ako lanova farba...ale tie su velike tie budeme mat zatial ako osusky :D) no a vsetko ostatne sa chystam na zaciatok oprat na 60 .... s tym ze do susicky som zatial nic nedavala lebo je pekne... ale teda vcera som jednou prackou (mam 7 kilovu) zaplnila oba susiaky a fakt som musela velmi spekulovat aby mi to tam voslo ... takze realne si neviem predstavit susit to na susiakoch moc.. aj ked je pravda ze ja mam 50 len stvorcov :D.. trochu moc ale tak treba plienocky aj na ine veci chcela som mat istotu ze mam dost..

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka veď som si aj myslela, že nie, ale nechcela som sa s jednou babou od nás z témy hádať, kým to nemám isté 😉 vďaka 🙂 a vidíš, dobre, že hovoríš, predsa štvorcové treba aj na iné veci, idem si to tam ja prepísať na 50 ks v tom mojom zozname 🙂 sušičku nemám, takže toto neriešim 🙂 všetko vyschne, máme práčovňu s naťahanými šnúrami, vonku sušiak, dva vo vnútri.....nejak vysušíme 🙂

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu ako keby je kde aj ja si viem predstavit ze susim tie plienky ale tie mini vecicky to je zabijak... som cez vykend prala to bolo hadam 1000 kusov... som dakovala za tu susicku.. to mi totizto mm kupil kedze on aj sam vymyslel latkovanie tak aby som mu nefrflala... ale tak ja som prala vecicky po sebe samej co mama poodkladala ja mam minimum novych vsetky stitky vyprate tak jediny spodob orientacie sa vo velkostiach je ukladanie podla dlzky od najmensieho po najvecie - asi 2 hodiny som to robila hruuuza....a predstava ze by som to predtym este vesala na susiaky z mojim obrovskym mechom sosovice na bruchu :D.. mi prisla uplne nerealna
inak nemusis sa plasit s tymi plienkami myslim ze 40 je v pohode... kamoska ma asi 30 ona kupovala len tie bambusove (10 baleni) a len babylusy vkladacky - tie male 30*30 a nohavicky vrchne (dvojo S, M) + jedny jednovelkostne Thirsties vrchne gatuse (ale tie nepouziva lebo jej vraj dva krat pretiekli) a little lamb separacky inak nic ine... vyslo ju to do 150 eur a ze plienok jej staci len si este dokupovala tie vkladacky (ale aj to asi len za to ze ich pouziva teraz v lete len cisto bez plienky tak aby ich mala dost) a perie len kazdy treti den vecsinou...

inak ja nezehlim vobec nic okrem kosiel ktore mm nosi len na specialne prilezitosti 3 krat za rok a aj to si vecsinou vyzehli sam.. a teraz chcem ozehlit tych 5 plienok co idem brat do porodnice lebo tam byvaju pozadu nepotrebujem aby mi tam niekto daval rozumi... no a kosielky stare idem pozehlit take cipkove mame ich asi 10 tak do pol roka velkosti .. zlatunke su ale pokrcene tak pekne neukazu 🙂

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu a este jedna rada od kamosky k tym bambusovym ak ich budes kupovat tak oranzove su najlepsie 😝 😀 lebo na nich nevidno flaky :D... (lebo maju balenia ze 3 rovnaka farba alebo 3 zlta zelena oranzova) ale daju sa napr kupit aj tirkisove alebo ciklamenove ale su top take vyrazne farby a nevim s cim to prat a potom mavaju biele alebo biele s roznimi tvarmi... ale ja si na vzory moc nepotrpim.. mi to pride precackane vsetko bude mat drobec vzorovane nemusi mat aj plienky... to uz by mi prislo moc

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka ouha 🙂 to si mala teda kopec roboty s tými vecičkami...ale tak milá práca 🙂
nám po nás toho veľa neostalo, skôr až väčšie veci....lebo mamina bola v nemocnici a ocino pral.....takže sa skoro všetko zbehlo a museli sme vyhodiť 😀 od svokry mám tiež nejaké košieľky, ale to v zime asi nevyužijem veľmi a nejaké štrikované svetríky a čiapočky.....takže čosi je, ale nie veľa 🙂
tak nechám 40 a potom sa uvidí, ak by bolo málo, dokúpime priebežne 🙂
a ja tiež nič nežehlím.....maximálne utierky.....a inak, také sviatočné veci žehlí manžel.....sme sa tak ešte pred svadbou dohodli a tak je to stále 🙂

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka som pozerala na ne, že aké pekné farebné....takže oranžové, dobre 🙂 ja tiež vzorované nemusím 😉

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu tu je ich oficialna stranka ale maju vysoke ceny tam inde sa daju lacnejsie zohnat a aj s mensim postovnym http://www.kikko.sk/ ale aspon sa da kukat co vsetko maju

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka aj oficiálnu stránku majú...hm.....jasné, že treba hľadať lacnejšie 😉

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu ja som zohnala ale len dve balenia oranzovych za dobru cenu (mall.sk ale uz ich nemaju mali ich za 8) ostatne som kupovala na inom eshope a tam mali oranzove za 8,40 a ten mix za 7,90 tusim tak som si zobrala 4 balenia tych .. este s kamoskou spolu sme si objednavali nech neplatime postovne ona to bola vyzdvihnut lebo to mala blizko a ja som bola zase po babylusy a spravili sme si stretavku potom za usetrene prachy na postovnom :D... a dokonca biele tam mali tusim za 7,50 fakt vyborna cena... inak kukam ze stale to tak maju ze jedna farba je drahsia ako mix.. http://www.kociky-babymania.sk/65-plienky-osusk...[]=32&p=2 a maju celkom v pohode ceny aj na bavlnene....

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu ved prave ze ja by som cakala ze priamo od nich kupim najlacnejsie.. napr pri bambiroxi to plati..

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu len kukam ze to postovne maju akosi divne poriesene.. cim drahsia objednavka tym viac sa plati postovne... divne... asi najlepsie zajst osobne alebo zohnat niekoho kto tam ma cestu

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka ja som dnes našla oranžové za 10,28...dala som si vyhľadať na najnakup.sk 🙂 a obchod je enikibeniki.sk 😉 ale pozerám, že tu sú ešte lepšie ceny 😉

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu v DM ich maju za 10,49 to ta pri kupone 15 percent vyde 8,95 a ak nahodou mas aj kupon -25 tak este ovela lacnejsie .. ale tak ten 15 percentny sa vecsinou da nasporit a vyuzije sa na vsetko.. ja si chcem v DM kupit osusku len ma hnevaju ze maju len modru a ruyovu zrovna a ja tam uz v piatok musim ist bo mi vyprsia kupony a budem nahrata :D

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka nemám žiadne kupóny....v DM som bola asi 2x v živote...keďže tu u nás v meste ešte nie je (už ju o chvíľu otvoria), tak len kým som chodila na výšku som mala možnosť navštíviť túto drogériu, ale bola dosť od ruky, tak nebola z mojich obľúbených 😉

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu kedy o chvilu ju otvoria tusim ze ked otvaraju maju prvy mesiac nejaku automaticku zlavu (tusm 10 percent) ktora sa da kombinovat s kuponom zlava 15 percent u nas otvarali vlani a svagor vtedy nakupil kopec plienok :D... ak niekoho poznas kto tam chodi tak sa ti ho oplati popytat nech ti kupi .. tieto plienky maju skoro vzdy + ak mas cestu zajdi si tam daju ti aj kuponiky na zlavu ze si tehu (cca 2 mesiace pred porodom a potom do 2 mesiacou po porode ;) - nie su ktovie ake ale potesia je tam napr lovela -25 percent mam flasa -1euro .. s takych praktickejsich veci) a ak mas aspon nejake body tak sa da kazdy mesiac za 35 bodov kupit kupon -25 percent na decky tovar (len to neplati na plienky a mlieko)

ale inak maju na vecsinu veci vyssie ceny ako v supermarketoch.. napr zubne pasty a tak.. ale ked maz zlavu tak uz sa to vecsinou oplati

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka hm, vďaka za rady a tipy 🙂 pomôže to 🙂 len ja veľmi nemôžem chodiť....som na rizikovom a mám kľudový ležiaci režim.....takže to so mnou ťažko.....
neviem, na stavbe je napísané, že predpokladaný mesiac otvorenia jún 2013...no to už bolo....a ešte nie je otvorené....takže ani neviem kedy ju budú otvárať