Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanita7
2. feb 2014

@handricky Ďakujem za super vyčerpávajúcu odpoveď, klasických plienok mám doma cca 40 ks.Takže to ideme vyskúšať....🙂

duplicka
3. feb 2014

posuvam nase tots bots easyfit pre dievcatko 12ks ak by nahodou niekto 😉

trulka999
4. feb 2014

@handricky Môžem sa ťa ešte opýtať? Chcem syna odnaučiť od plienok a myslím si že to bude rýchlejšie s látkovými plienkami ako s pamperskami. lebo v tých vôbec necíti vlhkosť. čo by si mi poradila? aký typ plienočky? Ď

handricky
4. feb 2014

@trulka999 vseobecne deti zle reaguju na vlhko a tak sa v latkovkach rychle odnaucia (pokial teda nedas stay dry - to im bude rovnako dobre ako v pamperske🙂.. poznam vsak kopec deti (vratane mojej dcery, kopec deti mojich kamosiek a pod) ktorym bolo suma fuk, ze maju vlhko.. takze to je relativne🙂 vsak uvidis.. moja sa odnaucila, az ked sme kupili pekne gatky so zvieratkami a bola nestastna, ze ich pocurala.. nocnik uplne ignorovala.. ale treba skusat aj nocnik. vsak kludne davaj stvorce kalsicke, alebo nejake vkladacky, ak mas.. to je jedno.. hocico (bavlna, bambus, konope), ak nedas stay dry - vo vsetkom bude citit vlhko..
ak ides latkovat druhe, tak asi budes kupovat nejake pulky vrchne jednovelkostne (tie mozes zabiehat uz aj pre starsie) a do toho klasicke stvorce (ktore asi savostou nebudu stacit - teda ak das 1 ks).. predsa len starsi uz asi pusti plnu davku, co si dlho zbiera.. takze by som mozno niecim dovypchala, ale pockala, az sa pocura az na oblecko🙂 mozno mu to dojde..

behulka
4. feb 2014

@trulka999 najlacnejším riešením sú klasické štvorcové plienky, na to vrchné nohavičky. Ak kúpiš jednoveľkostné, budeš mať rovno aj pre druhé dieťatko. Rovnako využiješ aj štvorcové plienky. Plienky so stay-dry vrstvou pre pocit sucha nie sú vhodné, rovnako aj veľmi savé plienky. No či sa naučí skôr, ťažko povedať, každé dieťatko je iné. Každopádne bude cítiť vlhko.

trulka999
4. feb 2014

@handricky viem že je to individuálne, ale chcela by som ho odnaučiť čím skôr a už mám pocit že som vyskúšala všetko.

trulka999
4. feb 2014

@handricky viem že je to individuálne, ale chcela by som ho odnaučiť čím skôr a už mám pocit že som vyskúšala všetko.
@behulka Ďakujem

kikaneu
4. feb 2014

babyyyy...čaute 🙂 ja som dnes začala moje malé dievčatko látkovať.....ale ona mi stále preciká plienku....to je normálne či niečo robím zle? dala som jej klasickú štvorcovú plienku poskladanú na novosklad a na to pulky.....a už som ju trikrát prezliekala.....až som jej teraz pri prebaľovaní dala pampersku, lebo skoro všetky vecičky sú opraté alebo pocikané 😅

oskvarka
4. feb 2014

@kikaneu a ake pulky mas a aku plienku ?

kikaneu
4. feb 2014

@oskvarka plienky mám kikko lux bavlnené a skúšala som aj kikko bambusovú...pulky thirsties

oskvarka
4. feb 2014

@kikaneu tak tie pulky aj kamoske pretekali .. neviem preco ale ked som kupovala vybavu vravela mi ze si ich nemam kupovat aj ked som citala ze su dobre.. skus ine... napriklad obycajne baby lucy..

a ja som uz takemu velkemu babu davala plienku na obdlznik.. a treba pozerat ked zabalis ci mu plienka netrci okolo noziciek a vpredu vzadu a popchat to dnu ak ano..
a ako casto prebalujes?

kikaneu
4. feb 2014

@oskvarka už som si nachystala iné....little lamb....aha, čiže keď dám pulky, celá plienka musí byť pod nimi, tak? pred každým papaním prebaľujem, to je cez deň tak každé dve až dve a pol hodiny...ak nespinká, tak aj skôr, ale keď spí, tak ju nechcem budiť

behulka
4. feb 2014

@kikaneu gratulujem k dievčatku 😵 skús popozerať, či plienka niekde netrčí, prípadne, či nie sú nohavičky veľmi voľné okolo nožičiek, ak ju dávaš spinkať na bok, mohlo by to pretekať tadiaľ.

kikaneu
4. feb 2014

@behulka ďakujem 🙂 no, plienka trčala...musím všetko postrkať do tých puliek...a ja som to nechala trčať von, ako keď som ju balila naširoko....trubka som 😀

oskvarka
5. feb 2014

@kikaneu no ked to das dnu urcite ti to aj 3 hodiny vydrzi... neboj...

kikaneu
5. feb 2014

@oskvarka dnes idem na pokus č. 2 😀

tynamartina
7. feb 2014

@peluskovo
@handricky mám otázočku, minul sa mi mio fresh môžem miesto neho použiť puer? či on nemá také dezinfekčné vlastnosti.? Periete plienky aj bez dezinfekcie? Ďakujem za rady 😉

pifina
7. feb 2014

@tynamartina miofreh je zlozeny z puer-u a este dacoho, co ho aktivuje pri nizsej teplote ... ja pouzivam len ten, pripadne bez, ked mi dojdu zasoby a cakam na balik 😀

handricky
8. feb 2014

@tynamartina ja s miofresh a puer nemam vobec skusenosti
@kikaneu thirsties su dobre.. problem bude asi v tom, jak pise behulka.. niekde musi ta plienka trcat a tym padom nasiakne oblecko, alebo okolo noziciek alebo chrabata netesnia.. mozno su jej velke

kikaneu
8. feb 2014

@handricky hej, len v tom trčaní plienky bol problém, nie sú jej veľké 😉 ale i tak rýchlo plienku prečúra....dám jej bambusovú nohavičkovú s dvoma vkladačkami a ani dve hodiny nevydrží

ivanka.7
8. feb 2014

@kikaneu
@oskvarka ja som thirsties pouzivala non stop cca 6-7 mesiacov a nepretekali vobec (potom som ich tusim predala a kamoska sa mi tiez nestazovala, ze by pretekali)

tynamartina
8. feb 2014

@handricky takže ty perieš bez?

handricky
8. feb 2014

@tynamartina ja som prala v praskoch eko-eko.sk {tam boli vlocky, borax, kristalova soda a kadeco ine.. , cize nemala som miofresh ani puer

behulka
8. feb 2014

@tynamartina ja dávam občas puer do bieleho prania, aj na plienky, no je aktívny až od 60°, podľa popisu na obale.

euka210
9. feb 2014

chcem sa opytat...drobec mi akosi zacal reagovat zacervenanim. Pri prvom som take nemala, hoci neskor mal exem, ale to bolo suche a toto je obcas zacervenane. Mate niekto skusenost...co s tym?

euka210
10. feb 2014

tak nakoniec to rano bol uz typicky suchy atopicky exem :(

euka210
10. feb 2014

@trulka999 nasmu bola tiez suma fuk ze ma morko. Zabralo v lete bez plienky, pekne slipy, ale na malu sa pytal az po mesiaci, na velku po 2t sme behali kazdu chvilu lebo este nevedel odhadnut a pokakat sa uz nechcel...ach, to boli casy! 🙂

oskvarka
11. feb 2014

@ivanka.7 ja som tiez pocula ze su dobre... ale mne ich zase kamoska neodporucala ona fici na BL... ale mne tam trochu vadia aj s bambi roxy ze tje tuha ta guma vzadu.. teraz mam flipky som ulovila nove na bazare za polovicu a ta guma sa neda porovnat... thirsties som vobec neskusala.. a asi ani nevyskusam mi uzivame pulky len z nudze ked uz nic ine nieje neokakane...

oskvarka
11. feb 2014

@tynamartina moja kamoska nikdy nepouzivala miofresh a perie len v mydlovych orechoch nikdy nemala problem...
ja davam taku polovicnu davku ako tam odporucaju a ked periem na 60 tak aj menej

ivanka.7
11. feb 2014

@oskvarka rozdiel medzi thirsties a flipkami je hlavne v gumickach, flipky nikdy tak dobre neutesnia novosklad, ako thirsties, preto som ich mala rada 🙂 ja som pulky vela pouzivala prvy polrok, lebo Elianka kakala casto a tak, ze mi 1-2x za den vedela prekakat aj novosklad - to by som sa pri vlniakoch a flisakoch nedoprala.