Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
18. dec 2009

dahlia no uz aj mam nieco vybrane, ale este popozeram podrobnejsie a urcite sa pridam

izabelkak
18. dec 2009

ahojte, škoda dahlia tiež čakám veci z brány, ale v utorok som im po vyše týždni čakania na určitý tovar písala nech pošlú aj bez toho, ešte mi to nedošlo ...
inak ak by ste chceli z brány tovar - čínsky nočník europsky v kauflande je za 59 korún ako miska na šlahanie, ale je to v komente aj priamo na bráne, ja som ho skoro objednala ešteže som si to všimla, dnes som kúpila rovno dva malá jeden už aj pokrstila ...
dnes v noci od tej 22 hod. do 5 ráno som ju dávala 6 x nad lavórik, ocikaná len jedna plienka, ale to asi skor patrí do iného fóra🙂))

izabelkak
18. dec 2009

chcela by som sa opýtat, može sa reakcia na flees prejavit aj ked som použila aj celul.separačku? Izabela mala teraz na sebe 3 hod. MMT, a má na pipke červené bodky, separačky sme tiež doteraz nepoužívali no včera ich mala celý den aj noc a pohoda, či aj reakcia na separačky sa može prejavit až po dni používania? zadoček je o.k. akurát na pipinke má tie bodky...

emjee a už si skúšala flees.separačky? vieš aby si nekúpila vela kusov a potom to nemohla používat koli alerg.reakcii, ja som radšej objednala len jednu, lenže toto čo sa dnes udialo mi skor príde ako reakcia na flees?)

katka.carska
18. dec 2009

Izabelka, ja si myslim, ze sa to prejavi hned. U nas to bolo tak - videla som to hned, ako som synceka rozbalila, stacila hodinka.
Myslim si, ze na vine bude asi ta plienka - neviem sice aka je to MMT, nikdy som nevidela, ale pokial ma vnutro z polyesteru - ci uz vo forme fleecu alebo inej vrstvy pre pocit sucha, prave ta moze robit problemy.
Ja som ohladom alegie na urcite materialy z ktorych su latkovky info aj hladala, ale moc som toho nenasla. A co som nasla, bolo viac-menej neoficialne, len zo skusenosti mamiciek a nie zo stranok predajcov.

tamka84
18. dec 2009

babenky ešte otázočka, keby som prešla zo slizu na puer+orechy, tak ten puer čítam akutát že má bieliace účinky, nespraví to nič s farebnými plienkami???

tamka84
18. dec 2009

a viete mi niektorá porovnať či tieto vrchné gaťuše
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/20-1-NO...

sú rovnako dobré ako tieto?

http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc...

Lebo s tými thirsties som veľmi spokojná, a potrebujeme ešte jedny. A páčia sa mi tie bummis len neviem aké sú.
Nemáte niektorá obe že by ste vedeli porovnať?

dahlia23
18. dec 2009

tamka, neurobí, teda aspoň myslím, ja som s tým prala aj malej farebné oblečko a nič mu nie je. 😉

no, na ten nočník sa teda pozriem, to je pekná haluz, že miska na šľahanie. 😀

crysmile
18. dec 2009

tamka, ja mam obe,
tie bummis sa mi zdaju ovela vacsie ako thirsties, ked porovnam ze obe su Lko.. viac sa mi pacia thirsties asi.. aj ked bummisky su pekne, mame tie kvietkovane, ale lepsie nam sedia thirsties.. bummis robia vacsi zadocek, thirsties lepsie prilneju k plienocke, lepsie ju tak obopnu, bummisky su skor take ako baby lucy tvarom, vytvaraju take kridelka.. inak su to oboje dobre pulky, nie su take "umelinove".. keby som si znovu mala vybrat este jedny, tak radsej z tychto dvoch thirsties.. asi som moc nepomohla, ale neviem co by ta tak zaujimalo..

crysmile
18. dec 2009

a keby som mohla, tak skusim este swadleblees PUL..

duratlicka__2
18. dec 2009

Ahojte! Pouzivate klasicke stvorcove plienky alebo tie nohavickove? Kolko ktorych treba pre novorodenca?

dahlia23
18. dec 2009

duratlicka, aj aj, ako kto a ako koľko. tých plienok je už, našťastie, ohromné množstvo 😉

izabelkak
18. dec 2009

hmm Katka blbé je že neviem či je to reakcia na separačku alebo na ten mikroflees čo je v MMT (teda ak sa nemýlim že je to mikroflees) ale flees je to istotne, takže ani separačka nepomože ak by mala reakciu na flees? tiež si myslím že ak by vadila separačka tak by sa rakcia urobila hned ale dávala som ich vyše 24 hod. to bavlnených či bambusových plienok a pohoda... inak tú MMT už mala na sebe ale max. pol hodinu, tri hodiny bola v nej v kočíku, kelu neviem načo som dávala tú separačku ked ten fllees je suchý tak by som to dešifrovala jednochšie, druhá vec je že zadoček o.k. a pipka vyhádzaná🙂))

dievčatá čo majú ten nočník z brány dokonca písali že je aj od spodu nálepka že miska na šlahanie a sú vo vnútri tie risky 🙂)

za 59 je to fajn, ale bolo by lepšie keby boli tie okraje trochu dlhšie...

tamka84
18. dec 2009

crysmile ďakujem, naopak si mi veľmi pomohla. Proste nám tie thirsties veľmi dobre sedia, ale tie bummis sa mi páčia na výzor, ale ked píšeš že thirsties lepšie sadnú tak nebudem riskovať. Ešte raz ďakujem 😉

tynushqa
18. dec 2009

O akej brane to hovorite? 😅

jaandy
18. dec 2009

tynushqa www.branakdetem.cz 😉

tamka84 ja davam perkarbonat (co je bielidlo aj v pueri myslim, pozri zlozenie) aj na farebne veci a nic sa mi neodfarbilo, periem na 60, a to som prala aj bordove pyzamko a je bordove aj teraz 😉

perkarbonat kupujem tu http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=104411

dahlia23
18. dec 2009

jaandy a kupuješ aj ten aktivátor k tomu? táto baba chodieva k nám do MC, mali sme ju aj v Eko Klube ohľadne látkových plienok, zlatá duša 🙂

jaandy
18. dec 2009

nen aktivator som este nemala, tak kludne pozdrav patu ked ju stretnes odomna 😀 ja sa s nou teda vykecavam len tak cez email 😀 jj je zlata , mam od nej aj merinopradlo 😉

takto na kila kupovat ten parkarbonat sa viac oplati ako tie male dozicky od sonetu, mozno ked mi dojdu zasoby tak skusim aj ten aktivator, mne zatial stacilo aj toto bielidlo, namacam do neho plienku v horucej vode ked sa stane tmava nehoda a zatial vsetko krasne zmizlo, skusala som takto namacat aj farebnu plienku a farba na plienke zostala...

miruss
18. dec 2009

Tamka keď porovnávam vzľadovo Bummis a Thirsties, tak podobné ako Thirsties sú Bummis ale nie whisper wrap ale Super brite.
Whisper wrap sú podobné BL, len lepší materiál.

dahlia23
18. dec 2009

jaandy a aké je to merino? je to cítiť, že je to niečo iné? a treba sa o to nejak špeci starať?

jaandy
18. dec 2009

je to tensie merino vhodne ako spodna kontaktna vrstva oblecenia, je to certifikovane na pranie v pracke, susit naplocho polozene nie na radiatore, ved ked ju poznas tak ti prinesie ukazat, ja som zatial kupila tricko s kratkym rukavom pre malu a nosi to denne, pekne to hreje a ked sa aj spoti v satke tak to odvadza pot a aj mokre hreje...pouziva sa to aj v lete 😉

je to teda trosku draha zalezitost ale aj kadejake znackove vecicky su drahe a ani to nie je biobavlna, tak si myslim ze raz za cas dopriat kusok fajnoveho oblecenia nie je vobec premrstene

povodna farba http://picasaweb.google.sk/jaAndy/Julia02#54166... a po nafarbeni http://picasaweb.google.sk/jaAndy/Julia02#54166...

dahlia23
18. dec 2009

ďakujem, jaandy, malá je zlatunká 🙂
tak skúsim Pati napísať, aj tak chcem ešte nejaké vrchné gaťuše na plienky, len neviem aké. 😒
viem, že merino je trochu drahšie, ale zas na druhej strane - značkové veci sú vyrobené kade tade, farbené kadečím a sú tiež drahé. a mám radšej jednu poriadnu vec ako 10 neporiadnych 🙂

pre baby, čo máte problém s tými separačkami, toto som našla:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4172082

emmka3
19. dec 2009

Jaady, mala je krasnucka 🙂 a pacia sa mi aj tie farebne samo domo vlnaky 😉 aky strih si robila? Normalne si ma s tym strikovanim navnadila, cez sviatky tu budem mat svokru, tak to asi vyskusam 🙂 youtube uz mam naladene 😉 na tych nefarebnych vlnakoch som si vsimla, ze celkom nepriliehaju k nozickam, nerobi to neplechu? Lebo kupne su take obtahovacky

jaandy
19. dec 2009

tie prve vlniaky priliehali a preto som urobila druhe take volnejsie, zda sa mi to pohodlnejsie ako tie obtiahnute-urobis si na nozkach naplet dlhy ako chces, vlhko je v plienke, mimo mi to teda nestrieka a staci ak tie gate zakryju plienku 😉

tieto konkretne su alincine vlniaciky http://www.strihplinky.xf.cz/Alciny_vlnacky.html tie farebne su velkost 2 a tie prirodne su o kusok este vacsie ako velkost 2 (svokra ak vie pliest tak ich isto zvladne za 1-2 vecere pri telke) do srky sa vytahaju, treba ich ale urobit dost vysoke 😉

chcem sa spytat ci sa vam lepsie osvedcila bum huggerka na suchy zips alebo na patentky a cim ju vypchavate? ja mam nejake vkladacky od popoliny to su celkom hrube vlozky 😀 tak hladam nieco podobne save a tvarovane nech sa mi to do BH vojde

emmka3
19. dec 2009

jaady, co svokra, ona asi nevie (stara mama vie, aj nam uplietla, ale ide vyradit PUL, tak ich potrebujem viac a kupovat, eee) ale ja sa chcem naucit 😎 to bude ina prča 😀 dik za radu, ze radsej vyssie ... inac, som uz tie od starej mamy impregnovala raz, a totalne prevlhli ... to treba na prvykrat 2x impregnovat?

jaandy
19. dec 2009

staci raz impregnovat, urob poriadne mastnu vodu 😀 , gate musia byt mastne aj po vyschnuti (ponor to tam vyvratene vnutrom von)

mne prvykrat trosku prevlhnu ale ja si to nevsimam, treba ich zanosit a oni sa tie vlakna tak zbiju do seba a splstnateju, staci tyzden nosenia a potom kludne aj na noc aj do satky a pohoda 🙂

na prvy pokus skus tie cyklistaky http://zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_navo... tam mas menej uberania a skus obe diely naraz pliest-dve klbka a dve diely na jednej ihlici, nemusis potom pocitat ze kedy si to vlastne zacala uberat 😀

inak hackovanie je lahsie, mozes aj uhackovat 🙂

izabelkak
19. dec 2009

jaandy a pletieš z tej šumavskej vlny alebo aj inej?

izabelkak
19. dec 2009

jejda to je zase obštrukcii s lanolínom v lekárni, vraj oni to musia namiešat a podobne, išiel priatel tak som zvedavá či mu to dajú ked povie že to potrebujem na inpregnáciu vlny🙂))

jaandy
19. dec 2009

zo sumavskej, ta je neprana a dobre mastna aj sama o sebe

treba skusit inu lekaren 😉

sissik
19. dec 2009

emmka ja som vzdy vlniaky zo sum. vlny impregnovala 2x pred prvym pouzitim. potom uz len raz. a to ich periem raz mesacne. nepustaju nic, ale droebc v noci velmi necika

emjee
19. dec 2009

bum hugger treba este dovypchavat? resp. vsetky este dovypchavate?