Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

marta222
29. sep 2012

@lyongirl, @ekoplienky , ďakujem... Babyidea prefoldy mám, ale to používam zatiaľ na dovypchatie nočných plienok a aj tie skladám zatiaľ po šírke na 3 časti - a podľa mňa je do kapsovky obrovská. Premýšľala som pozrieť niečo od @handricky, ale zatiaľ som sa k tomu nedostala 🙂... No, možno budú dobré aj tie Little Lamb. Od tejto značky mám zatiaľ iba flísové separačky a s tými som maximálne spokojná 😉 . No uvidíme, ešte porozmýšľam, až neobjednávam 1 vec a zbytočne neplatím poštovné...

lyongirl
29. sep 2012

@marta222 mne sa prefold hrozne zle skladá, ani po šírke mi to nevyhovuje a po dĺžke už vôbec 😝 , dávam ho do kapsovky, ale skladám ho tak čudno, ani popísať to neviem, ale teda nevidím na ňom nič na pochválenie 😅 , ani savosťou ma neprekvapil...

marta222
29. sep 2012

@lyongirl , si vymyslela nejaký nový spôsob skladania 😉 😀 ? Daj video - možno sa ujme 🙂 . Myslíš, že BI prefold nie je dosť savý? A prečo si myslím, že je to asi momentálne najsavejšia vkladačka? Aspoň som teda niečo v tom zmysle kdesi zahliadla 😕 😨

rolla20
29. sep 2012

@lyongirl veru to by aj mna zaujimalo, ktore z trio - babyidea prefold, wondero a made in handricky flisy prefold je najsavejsi??

lyongirl
29. sep 2012

@marta222 no chvália ho ako najsavejšiu vkladačku, ja neviem, vôbec ma neohromila, pravidelne mi ju vonku prečúra a to za nie je nejaký extra učúranec, alebo že by dával doobeda veľké dávky? Proste niekedy ráno vypije aj 2dlc čaju a potom mu na von musím dať jednorazovku, lebo mi jednoducho všetko, ale všetko prečúra a už sa mi nezdá čas na prebaľovanie, už je predsa len chladno a vonku sme tak cca 2 hodky.
Skladám ju tak, že si ju po šírke troška zalomím a potom zložím na tretiny, ale je to také čudné a neviem, či si to pochopila...je potom tenšia medzi nohami...

lyongirl
29. sep 2012

@rolla20 Vierka neviem ktoré, ako som písala, prefold mi prečúra, zdá sa mi, že Wonderoo potiahne lepšie, ale možno sa mi to len zdá, možno, keď má prefold viac čúra a keď má Wonderoo, tak menej, fakt neviem 😀 a od handričky prefold testujem, ale mám 100% bambus a 3 vrstvový, čiže kúpila som najsavejší a hneď ho okakal a aj tak nemá ešte savosť, takže neviem podať info 🙂

miroslavusienka
29. sep 2012

caute baby, mate nejake skusenosti s plienkami haipa-daipa pastelky? ak ano, co na ne hovorite? su vhodne na noc, alebo radsej len na den, alebo radsej sa orientovat na nieco uplne ine? dakujem za odpovede 🙂

handricky
29. sep 2012

@lyongirl no, je to na zvazenie, ci to v buducnosti presivat. ono pokial vo frote nie je nejaky polyester tak ovela horsie drzi tvar

handricky
29. sep 2012

@rolla20
@marta222
trio: uplne najsavejsi je 100% bambus - v prevedeni FLIS. Teda tak sa to hovori vo forach. Frote nejako inak drzi vlhkost, preto sa vravi, ze flis je savejsi. A samozrejme plati, ze cim vyssia gramaz, tym viac nasaje. Okrem ineho zalezi, ako husto je flis pleteny.
Pre porovnanie:
Baby Idea Prefold je 100% bambus flis, gramaz 380g/m2.
Flisova vkladacka do Little Lamb kapsovky je tiez 100% flis, gramaz neviem. Ale mohol byt max. 400g/m2. neviem , ze by sa vyrabali hrubsie.
V rukach som mala obe, Babyidea mi prisla tensia (cize je hustejsie tkana) - tym padom je menej priestoru na nasanie. Prirodne vlakno okrem samotnych vlakien, nasava aj do medzipriestov a tie ked su nahusto tkane, tak tak ten priestor nie je. Ale vseobecne je Babyidea Prefold povazovany za najsavejsi.
Nevyhoda flisu: hrubne a tvrdne ovela viac ako frote. Preto je lepsie nizkogramazny flis, ale viacej vrstiev.
Nevyhoda 100% zlozenia: strasne sa zraza. Preto vacsina prefi vkladaciek (Bitti dĺish, Pop in) robi v zlozeni 70% bambus/30% biobavlna. Ta savost je skoro porovnatelna, ale nezrazaju sa tak.
Wonderoo vkladacka je vysokogramazna, teda vela nasaje. NIKDE som nenasla, ake je presne zlozenie, moze to byt 70% bambus/ 30% biobavlna, ale moze to byt aj s primesou polyesteru. ja ju este otestovanu nemam, ale pokial sa vam nezrazila na nepravidelny tvar, tak to 100% bambus nebude.

marta222
29. sep 2012

@handricky ďakujem za vyčerpávajúci odborný komentár 🙂 . No, takže treba skúšať, čo komu najlepšie vyhovuje... A prosím Vás, máte niektorá tieto vkladačky: http://www.nili.sk/product.php?id_product=33? Ak áno, ako ste s nimi spokojné, vôbec tam nevidím uvedené rozmery, takže ani neviem, aká je veľká...

handricky
29. sep 2012

@miroslavusienka na noc by som volila radsej bambusku nez bavlnu, ale to vsetko uvidis, ked sa narodi. ako bude cikat🙂 nejako dopredu to nema vyznam riesit. vyhoda pasteliek, ze sa daju naskladat podla potreby

handricky
29. sep 2012

@biba321 vseobecne latkovanie sa ti zacina vraciat po 8 mes plienkovania. aj keby si zacala teraz, urcite neprerobis a min. mozes potom predat na bazare. zalezi ako drahu mas zostavu: mozes mat 30 vkladaciek do 5 eur a 4 x vrchne gatky po 15. to mas 210 eur. alebo 30 kapsoviek alebo AIO plienok po 18 - 22 Eur. To mas max. 660 eur. plus prasok a elektrina. a spocitaj si kolko minies teraz v priemere na pampersky,.

jugu
29. sep 2012

@marta222
teraz sú nové kapsové plienky na http://www.plienkybambiroxy.sk/produkty/kapsove... a sú len s bambusovými vkladačkami, tento týždeň som objednávala a v cene sú dva kusy vkladačiek, vystihla som uvádzaciu akciu, zatiaľ majú len suchý zips, a chcem vyskúšať ešte na patentky, že sa mi ozvú možno o týždeň dva, dúfam, že aj tam
dajú na začiatok zľavu 🙂

uzovicka
29. sep 2012

ahoj zienky, pisem prvykrat, citam vas uz dlhsie. idem latkovat druhe mimi, prve rastlo v pamperskach. mam kupene babylucy nohavickove spod ruky, biobavlna, klasicka bavlna a dve bambusove, dokopy nohavickovych 18ks, vrchne pulky babylucy 5ks.treba mi daco dokupit este? myslim vkladacky, poradte, a kde zozeniem to stay dry a kolko toho treba?staci prat vlovele? pulky ako casto lanolinovat??ste zlate, vdaka dopredu za ochotu. a ozaj, ste spokojne s babylucy??

lubka231
29. sep 2012

@uzovicka pulky sa nelanolínujú. Lanolínuješ len vlnené vrchné nohavičky, ak ich plánuješ používať. Ja periem v Lovele 2x plákanie. Vkladačky stay dry nájdeš v shope. Ostatné ti neviem poradiť, lebo ja tieto značky nepoužívam. Drž sa. pa 🙂

uzovicka
29. sep 2012

@lubka231 vdaka za usmernenie 😉

lyongirl
29. sep 2012

@miroslavusienka Katka/@peluskovo/ pastelku chválila, vraj aj dosť nasaje, ja skúsenosť nemám a ako písala @handricky, dá sa rôzne ten chobot naskladať, čiže podľa potreby. Skús si zobrať na skúšku a uvidíš, ale pre malé mimi sa mi zdá zbytočná, tam je najlepší novosklad a štvorce 🙂

lyongirl
29. sep 2012

@uzovicka nemám skúsenosť s baby lucy, ale...18ks je pre novorodenca určite málo...čo sa týka bavlny, tá moc nenasaje, ale zo začiatku to nevadí, lebo bábo ciká často a malé dávky, takže ho budeš často prebaľovať, ale rátaj na deň aj 8-10 plienok a možno aj viac, do každej ti nakaká a to by si musela každý deň prať...čiže si dokúp štvorce, možno aj nejaké bavlnené máš, ak nie, tak lepšie sú bambusové, baby snáď poradia ktoré, ja mám pár Kiko bambusových štvorcov a malému je najlepšie novosklad.
5 ks puliek by ti malo stačiť.
Vkladačky zatiaľ nemusíš riešiť, ako som písala, bábo ciká málo, lebo má malý močový mechúr, ale často, takže je lepšie častejšie prebaliť a na časté prebalovanie sú naj štvorce a novosklad. Stay dry vkladačky kúpiš v niektorom e-shope, ale najlacnejšie ťa výde, ak si postriháš deku z ikea, je lacná, stojí tuším 2€, max. 3€, už si cenu nepamatám a stačí nastrihať, nič netreba obšívať a stay dry vkladačky máš hotové...napr. návod tu:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/myska2233/al...
lovela je ok, pulky, ako písali sa nelanolínujú, iba vrchné vlnenné nohavičky - vlniaky sa lanolínujú...

biba321
29. sep 2012

@handricky uf joj
no praveze mi to vychadza menej na pampers? 😒 tak balik 56 ks mam na tyzden,aj viac,tj. 10-11 eur akciovo
to mam na mesiac 44 eur,na rok 528 eur hm... 😠

handricky
29. sep 2012

@biba321 tak zalezi ako dlho bude dieta curat do plienok🙂. no podla mna rok este bude, i ked potom uz menej (odchytis aj do nocnika), takze to bude menej ako 528 za pampersky. a tiez pochybujem ze si budes celu zostavu skladat vylucne z AIO alebo kapsoviek za 18-22e. no nema snad ziadna z nas. takze 660 to urcite nebude🙂

biba321
29. sep 2012

@handricky ale hrozne vyzera ta suma,ci uz 500 alebo 600 😠
jasne,ja si to nastudujem,aj z tvojich clanockov,a budem kontaktovat
ja mam aj klasicke bavlnene,ale tie sa mi zdaju velikanske ked ich naskladam,no neviem,mozno aj ostatne su take,neviem..

uzovicka
29. sep 2012

@lyongirl DAKUJEM, SOCIKOVSKE bavlnene stvorce mam vyse 4o KUSOV, tak by malo byt dost. ked precika nohavickovu plienku tak, ze len vkladacku, staci menit vkladacku asi len, vsak. co budem viac potrebovat zo zaciatku, stay dry, alebo separacnu vlozku? dakujem za rady a tvoj cas 😉

handricky
29. sep 2012

@uzovicka nohavickovych mas dost.keby si aj nakupila tak aby si ich mala min. 45 ks, bude ti ich luto po kazdom ciknuti hadzat do pracky. lepsie je tocit kalsicke tvorce na novosklad. pozri tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
vyjde ta to lacnejsie.

handricky
29. sep 2012

@biba321 no podla mna za 500 - 600 tu nik nema plienky 😝 . Ci? baby ozvite sa, nech netrepem 🙂

uzovicka
29. sep 2012

@handricky vdaka, pomoze mi to. a to akoze zbytocne mam tie nohavickve teraz v takom pocte?

kaja73
29. sep 2012

@biba321 ja som latovanie kombinovala aj s ciastocnou bezplienkovou metodou-zamerala som sa na kakanie maleho-a od 3m kakal len do vecka-vdaka tomu som si vystacila s 10ks BUM genius plienkami,plus nahradnymi vyplnami do nich-dalsich 10 kusov.
Neviem presne co to vyslo,ale bolo to cca 260-270 euro. Prala som ob den a ak nahodu nevystacili,tak som proste pouzila jednorazovku-stalo sa to par krat,hlavne na jar a jesen ked sme uz nekurili a slniecko este slabo hrialo-teda hlavne tie vyplne schli dlhsie. Inak mi to stacilo. 🙂 Ale ako vyplne sa daju pouzit aj obyc. bavnene plienky.
Po odplienkovani som BG predala,takze to vysle este menej.
Ja som si nepotrpela na zbieranie roznych druhov latkoviek a ich skusanie-riskla som to na tento jeden druh a vyplatilo sa. 🙂

marta222
29. sep 2012

@handricky
@biba321 , no mňa celá látková zostava doteraz vyšla na cca 400 € a teda myslím, že mám toho dosť a rôznych značiek. Ale, dosť plienočiek mám pokúpených tu z bazárika z MK - určite sa to oplatí, žienky tu predávajú aj nové nepoužité plienočky, ak ich majú veľa a zavadzajú im v skrini 😉 , takže určite popozeraj...

lyongirl
29. sep 2012

@uzovicka no ja som myslela, že 18ks plienok je málo, nie, že máš málo nohavičkových 🙂, aby sme sa pochopili. @handricky to dobre napísala, takže nohavičkových ti stačí a potom kľudne využi tie socíkovské a skladaj novosklad, ja som mala novosklad hrozne rada a to som začala látkovať až keď mal malý 7 mesiacov 🙂
A vkladačky, áno, máš pravdu, ak pociká len vkladačku, tak stačí meniť len tú, tak preto si chcela vkladačky, som to nejak nepochopila, ja že na dovypchatie plienky, aby ju hneď neprecikalo bábo, no ja nohavičkovú používam ako jednorazovku, mne ju preciká hneď celú, takže ide do prania celá, vkladačky v nej nemením...
Môj názor je, že stay dry na začiatku nepotrebuješ, jedine, že by drobcovi vadilo morko, kaku ti to asi nezachytí, čiže kúp si separačky v rolke, tie sa dajú aj tuším 2x oprať, ak sú iba pocikané, ja som to nepoužívala, keďže som látkovala neskoro, to už malý kakal tuhé.

lubka231
29. sep 2012

@handricky ja mám len za 200.

uzovicka
29. sep 2012

@lyongirl Z tohoto mi to pripada, ze tie nohavickove nemaju ovela viac vyhod oproti soc.stvorcom bavlnenym...ci? lebo ked precurka nohavickovu, musi sa cela oprat. akurat ze sa nezehli. tak ani na noc nie je nohavickova vyhodnejsia oproti novoskladu?vdaka ti
😉