Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
4. jún 2010

@vanesska ja mam tie TB a ja som ich rada davala ako vkladacku do kapsovych plienok.. naskladane na tretiny, ale kolmo na tie pasy.. neviem ci vies, skladam na dievcatko.
ja som s nimi spokojna a velmi.. a zas mozes ich zlozit aj ako nohavickovu plienku, myslim ze Iz tu niekde hodila foto ze ako ona sklada viacvrstvovky na nohavicky.. potrebujes ale aj snapku 🙂

izabelkak
4. jún 2010

ahojte, viacvrstvené plienky sú podľa mňa fajn, keď nemám už bambusové kikko štvorce,tak používam doma vv, vel. S skladám na podla tých pásov, inak by nám už bola krátna na dlžnu a dovypchávam, velkosŤ M skladám naprieč pásom - na dievčatko ako píše crysmile, gaťky na snapku už nerobím, lebo máme tuhá a relatívne pravidelnú stolicu, na rovno získam viac vrstiev a pri velkosti M nemusím dovypchávaŤ....

julia zase po prvom opratí zázraky nečakaj... či si prala viac krát? mne dokonca po jednom opratí pretiekla, neviem či to bolo tým že malá spala na boku alebo som ju zle naištalovala...

emjee
4. jún 2010

ja som riskla bbh po prvom oprati na noc a v pohode 😀

julia30
4. jún 2010

no uvidime kedze je po prvom oprati tak preto som dala aj prefold ;) ten uz je oprati habadej 🙂 a vlniaky sckoony tak som zvedava 🙂 proste som to chcela vyskusat ze ci nahodou 🙂)) uvidime co to da ak to nepretecie dnes dame zasa za 2 dni ked uschnu plifenky :D a dam tam uz len na dovypchatie 30x30 BL a uvidime a potom uz len priamo plienku s jej vkladackami po tretom oprati 🙂 tak uvidime co to da ;) ale ak to vydrzi aspon s BL 30x30 tak sme zachraneni tak na 3 mesiace minimalne potom budem riesit nadsitie "usi" lebo inak nam je velka len na obvod nam je LTT 🙂

som zvedava kedy sa zobudime na mokro :D

vanesska
4. jún 2010

dakujem kocky... hej viem ako myslite to skladanie na dievcatko...
tak ok vyskusame ich bud vkladat alebo skladat... 🙂

a s tymi swaddlebees velurkami nemate niekto skusenosti ?

a este som sa chcela spytat ked mam nove bambusove plienocky BL alebo TB kolkokrat ich treba "predprat" nez ich prvykrat pouzijem? staci jedno dve opratia?

mneme
4. jún 2010

@julia30 ja som tiez bbh oprala pred prvym pouzitim len raz a bolo to uplne ok. martina cika ozaj dost 😉

@vanesska ja mam swb velurku, vypchatu bi prefoldom ju pouzivam ako nocnu plienku. je super, ale neviem, ci ta cena nie je trochu prehnana

mneme
4. jún 2010

jaj a plienky staci pred prvym pouzitim oprat podla mna raz. postupne ziskaju svoju maximalnu savost

greeri
4. jún 2010

ahojte 🙂 chcela by som sa opýtať na zaväzovacie plienky Disany - ak po použití iba navlhnú, stačí ich dať vyvetrať a usušť, alebo oprať? 😒 vďaka za radu 😅

miruss
4. jún 2010

@vanesska tá nová kapsovka SWB organic velour je teraz fakt za super cenu a keď ju dovypcháš, aj tak je podstatne lacnejšia ako tá jednoveľkostná. Je super jemná a podľa mňa kúp M dlhšie využiješ. Tú jednoveľkostnú ani nemám skladom, lebo dodávateľ ju dlhodobo nemá.
@mneme @vanesska myslí SWB kapsu organic velour, tá je teraz za 12,75.

miruss
4. jún 2010

@greeri podľa mňa stačí vyvetrať, veď aj tak do nej dávaš ešte štvorec alebo vv plienku.

mneme
4. jún 2010

@miruss ano, ta kapsovka je cenovo ozaj ina kava 😉 ale ked som pred chvilou doskladala plienky, napadla mi jedna podstatna vyhoda tej jednovelkostnej - je rychleschnuca, co clovek oceni najma v tomto pocasi 😵

taanak
4. jún 2010

@greeri, ja zavazovacky po pouziti periem, ale to su vzdy mokre - aj ked niekedy iba trochu. Ale na leto, ako som to tu uz spominala, budem zavazovacky pouzivat s vlnenym obdlznikom a bez vrchnych nohaviciek aby sa ritka co najviac vetrala 😉

taanak
4. jún 2010

@dugyna v Dubravke 😉

izabelkak
4. jún 2010

ja som ich tiež používala ako všetky plienky po prvom opratí, len pre istotu píšem keby náhodou🙂))

@julia30 vám je fakt malá v páse? my zapíname na najtesnejšie jeden cvok a druhý o jeden menej, je to síce nafigu ale takto pri plienkach na patentky chodí.... inak včera mi BBH pretiekla, no musela to byť mega dávka naraz lebo plienka celkom dost mokrá (ale isto má vačšiu kapacitu) a v posteli riadne koleso... no mala tam stay dry separačku od IV tak možno aj skrz to fakt nechápem....

julia30
4. jún 2010

no moja tam ma flisku original kupovanu nedala som deku irmu 🙂 dla som original pre istotu 🙂) uvidime teraz po 6 hodinach som bola kojit a zatial sme v suchu uvidime rano 🙂

julia30
5. jún 2010

seruste, takze BBH vydrzala od 19,00 do 5,30 rano cize clekom pekne ale bol v tom aj prefold tak mozno preto to tak bolo, ze to vydrzalo a uz sa perie druhy krat dufam, ze dnes vonku vyschne ;D max do zajtra skusime zasa 🙂

izabelkak
5. jún 2010

@julia30 BBH schne relatívne rýchlo, len gumičky sa dosúšajú v takomto počasí sa za deň usuší....

janefonda
5. jún 2010

Ahojte,
potrebovala by som poradit v jednej zalezitosti. Moja malá musi byt balena na siroko pre jej klbiky. Zaujimalo by ma, ze ci ked davam napr. Baby Luci s vkladkou musim aj napriek tomu dat na to este napr. novosklad, alebo sklad na draka z obyc. plienky. Lebo vcera sme boli u Dr. a sestra povedala, ze aj ked latkujeme musim este na to dat dalsiu plienku, aby to bolo dostatocne nasiroko. Ale mne sa toho zda vela. Ved si myslim, ze BL je sama o sebe dost siroka medzi nozkami... Nestretli ste sa niekto s tym? Najlepsie niekto, kto mal rovnaky problem s klbikmi a ze ci sa pri pouzivani modernych latkoviek dali do normalu aj bez tej dalsej plienky... No neviem, ci som to vysvetlila pochopitelne, snad hej 🙂
Dakujem za radu 😉

vladkaz1
5. jún 2010

Ahojte malinkemu som dala kapsovu plienocku ,mam poci,t ze ma hore ritku a lezi dole hlavou ,mozem dat podusticku pod hlavku takemu 5 dnovemu babatku? viem ze sa to neodporuca ,ale je v perinke musim ho tym padom vypodlozit niecim .
😕 😅

mneme
5. jún 2010

@vladkaz1 gratulujem k syncekovi 🙂
ja by som skusila klinovy vankus, alebo vypodlozit matrac v postielke, t.j. urobit mu sklon podlozky, nie podopierat hlavicku. ale lepsie ti poradia baby, co latkovali aj novoskov

vladkaz1
5. jún 2010

@mneme dakujem velmi pekne ,maly ma v zavinovacke taku kokosovu podlozku podla chrbatika ta sa da aj vymenit a este je tam taky vankusik k tomu .. inak sa mu v plienkach paci neprotestuje ,lebo od pampersky ma uz vyhadzane brusko okolo pasu jak sa to zalepuje ,no neporazi ma? 😝
Deka irma super zadrzi tu prazenicku ,takze my este len malo cikame skor kadime stale skoro tak je super len vymenit tu irmu ked je plienocka cista 🙂
No musim kupit tie pulky malicke nejake dobre ,lech mozem aj stvorce hodit do placu a zacat stvorcovat na plno

limoni
5. jún 2010

@vladkaz1 blahozelam k syncekovi aj ja, ja som este len tehotna, tak ti neporadim, ale tiez by som chcela latkovat uz od novoska a vobec mi nedopla ta suvislost, ze ked bude mat latkovku, tak ritka bude vyssie ako hlavicka
stvorcove plienky nepouzivas? isla si rovno do kapsoviek?
deka irma je ta modra z ikei?

dievcata radte aj mna to zaujima 😉 no ako pisala mneme asi skor podlozit matrac, nie len hlavicku

@vanesska @avila pre novoska budete pouzivat stvorce, ci AIO, ci ...?

vladkaz1
5. jún 2010

@limoni ahoj no pojdem aj na stvorce chystam sa len cakam na vyplatu aby som pokupila este pulky aspon 2 je a vkladky mam aj plienky este aj stvorce ,takze stvorce urcite pouzivat budem .
Ja som irmu mala doma cerenu ,neviem akej farby je ....
Inak kapsovky budme nechavat len von a dokine ,vydrzal mi v nej s jednou vkladkou 4hodky vobec mokra ritka suchucka a vnutro bolo teda riadne mokre a neprecikal ,hodim neskor foto som zvecnila velmi mu svedci 🙂

limoni
5. jún 2010

@vladkaz1 jaj vyplata to poznam 😀 ja uz mam zoznam plienkovej vybavicky pripraveny, uz len vyplata chyba
vidis ale kapsovku som si na zoznam nedala ziadnu, okrem stvorcov mam len par nohavickovych a zatial jednu nocnu BBH magic - na odporucanie iz 😉
aku mas tu kapsu, co ti vydrzala tak dlho?
ja mam svetlo modru deku, za smiesnu cenu z ikei, asi to bude ta ista ako tvoja cervena irma

vladkaz1
5. jún 2010

@limoni 😀 no ved..
No ja mam tie kapsy s ciny ,som s nimi spokojna zatial ,dnes som zacala takze nemozem nic zle povedat 😀 ,ale super sedi malemu .
NO pulky by som chcela 2 je kupit ,jedny imse v . a jedny tie gro rozmyslam ,mam 2 je popoliny ale az M ka .
NO a stvorce klasika pouzivat budem a este mam bambusove vkladky popopiny plienky ale to som dostala do daru .
S bambusu mam usite 4 ry plienky .
Fakt sa zameram teraz na nejake vkladky ,vrchne gatky ,vlniaky asi myslim ze zatial staci ...
Podla potreby budem dokupovat aio ,a tak

limoni
5. jún 2010

@vladkaz1 dievcata mi este ako pulky odporucali aj Thirsties duowrap, a ja si beriem aj dalsie, tiez ako ty, imse organic a gro baby 🙂
ale netusim co su kapsy z ciny, aka je to znacak?

vladkaz1
5. jún 2010

Limony nemaju znacku lebo su z ciny ale nic im nechyba 🙂 vid foto jake su pekne
Thirsties ano aj tie su dobre 😉

limoni
5. jún 2010

vladka vyzeraju ozaj pekne, ale to mozno aj preto lebo model, co ich predvadza je ako zo zurnalu, tfuj tfuj zlatucky 🙂
a odkial si ich kupila, ebay?

vladkaz1
5. jún 2010

@limoni ano cez e bay 🙂 ,dakujem pekne 😀

sulky
5. jún 2010

@vladkaz, jeeeej ty uz to mas za sebou? Prebehlo vsetko ok?

a skusala si dat aj inu plienku okrem AIO? Teiz mal vysoko zadocek? Skusala si uz aj BL?
@limoni, vladkaz, na novorodenca su super zavazovacky, skuste tie. AIO je podla mna skoda.

@greeri, zavazovacky treba prat, kedze su z bavlny. Netreba prat iba vlniaky, kedze nadbytocny moc sa naväzuje na lanolín a takto sa neutralizuje. (lanolin je prirodzený vosk vlneného vlákna )
Ak vlniaky navlhnú, stačí ich len nechať prevetrať. Vďaka prirodzenej samočistiacej schopnosti vlneného vlákna i tak ostávajú hygienicky čisté.