Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

matapet
27. feb 2012

@tinika no aspon pri prvom si ich vyuzila 🙂 Moj chrust ma uz rok a 2 mesiace a stale mi uteka, ked ho chcem zabalit, najradsej by chodil holou ritkou 🙂 ale to by potom vypadalo. Skusala som ho ucit na nocnik, zo 2 tyzdne celkom fajn, dakedy sa vycikal niekedy aj vykakal a potom sa mu to prestalo pacit, nechcel tam sediet, tak som mu dala pauzu od nocnika 🙂
Este by ma zaujimalo ako si to riesila s detickami ked boli male a bolo treba balit na siroko, stacia len tieto latkove plienky? Ked som davala pampersku, davala som aj dve latkove stvorce medzi nozicky. Lebo ja som zacala s latkovymi plienkami len nedavno a rozmyslam, co mi bude treba pri druhom babatku dokupit a ake typy plienok, myslim, ze asi aj viac nohavickovych bude treba.

tinika
27. feb 2012

@matapet tak ja som ich kupila az ked mal maly cca 1r 8m :D takze este mozno budu dobre :D ak uz nebudete bez plienok :D starsieho som balila na siroko normalne ako vačšina mamičiek, prv som latkove davala ako nase mamkky, trouholnik a na to poskladany obldznik, potom len na pampersku sirsi obdlznik a u druheho novosklad a teraz len latkovky a stači to

zojec
27. feb 2012

@luciavan tak v rychlosti odpoviem co viem :D
1- avivaz je zmes chemikalii a umelych voni, ktore drazdia jemnu detsku pokozku a nicia vlakna. ocot je prirodny produkt, ale tiez s nim opatrne .. napr. PUL nici aj ocot.. je to predsa len kyselina 😉 okrem toho ocot ma aj dezinfekcna ucinky.. avivaz vlastne nesluzi k nicomu okrem toho ze umelo zmakcuje pradlo a vsetka ta chemia v nom ostava, pri styku s mocom sa chemia zacne uvolnovat a nepriaznivo posobi na ritku.. avivaz je podla mna len smiesny komercny vymysel... 😉
2. mam - usila som si 😀 😀 jednym casom bola dost oblubena plienka bum hugger, kt. je zvonka konopna a zvnutra flisova.. avsak nedovypchata nevydrzi nic. konope po case dost tvrdne a gumicky odhadzaju. dalej je pri nej aj dost nepriazniva cena, nie je jednovelkostna (treba kupit aspon 2 velkosti) , stoji cca 13€ a ako som spominala bez dovypchania nestoji za nic, cize vkladackou sa jej cena navysi.. :( o inej stay dry noh. plienke neiem, ale priznam sa, ze uz to velmi nesledujem, mozno konecne nieco vymysleli aj pre deticky co nemozu mat celu noc mokru ritku..
3. vlniaky pre mna univerzalky su Baby idea shorties (v zime popr. longies) natahovaice na noc a loveybums crepe na den, na plienku na rovno 😉 pulky asi BG flip, ale tych som vela neposkusala 😉

vavrenka
27. feb 2012

@zojec ano, napis clanok, uz sa velmi tesim.. kedy to bude? 😉
inak, prichadzam na to, ze mi nevadia sirsie plienky, ak su makkucke a nerobia velku ritku. dnes som malej dala na rozbeh tb bamb. strech, aj ked je sirsia, malej to vobec nevadilo a ten matros ..uzasny. zato ked som jej dala anavy xl nocnu, chuda, vyzerala ako hot dog a ani sa nevededla poriadne pohnut ☹

zojec
27. feb 2012

@vavrenka 😀 😀 no jeden tam o plienkach uz je :D ale asi by ho bolo treba doplnit.. ak nieco vytvorim, tak sem hodim link :D ale kedy to naozaj netusim.. snad coskoro 😉 ak by ste mali nejake otazky kludne piste, skusim sa ich nejak chytit, aby tam toho bolo co najviac

vavrenka
27. feb 2012

@zojec no mam otazku na tu anavy xl, ci sa po case trosku nezmensi? 😅 😝

zojec
27. feb 2012

@vavrenka anavy xl nemam, ale myslim, ze ziadna plienka sa nejak extremne zmensovat nebude. pokial viem, tak latky z ktorych su anavy site, sa vzdy pred sitim predpieraju na 60tke, aby sa vyzrazali co najviac. pokial by to neurobili, tak by hrozilo zmensenie cca o 10%. mam len anavy bambusovu a ta sa mi nezmensila vobec. tak nepredpokladam, ze sa zmensi anavy xl 😉 teda pokial ju nevyperies na vyssej teplote ako 60st.

vavrenka
27. feb 2012

@zojec ja viem, uz som ho citala, ale chcem dalsie infoo.. je tolko znaciek a vsetky tvrdia, ze su naj.. inak nasla som nejake zaujimave
(podla popisu) francuzske plienky b´bies.. nepoznas?
http://www.luckybaby.cz/bambusove-plenky-b-bies...

tortelinka
27. feb 2012

@katka888 mam take obrazkove z tesca, ale nasla som ich aj cez net

nenocka
27. feb 2012

dievčatá, dievčatááááá, ahaaa moje zlatíčko http://www.azponocnik.sk/

hhenike
27. feb 2012

Ahojte. Poradte mi dobre PULky pre vacsie babo. Cez den pouzivame BG flipky, s tymi som spokojna. Na noc mame Gro via wonder wrap a tie by som potrebovala doplnit. Som s nimi spokojná, kupila by som dalsie, ale akosi ich uz v e-shopoch nevidim... tak by som potrebovala nieco podobne. Vlniaky ee - skusali sme ich viackrat, ale nejak to nebolo ono.

zojec
27. feb 2012

@vavrenka no bohuzial neveim vsetko o kazdej plienke :D je toho z mesiaca na mesiac viac a nie je tolko casu to vsetko sledovat a ani financii vsetko skusat :D kedze plienky teraz sijem sama uz viac ako rok som ziadnu ani nekupila. okrem toho, kazdemu vyhovuje nieco ine, takze tazko davat nejake objektivne rady 🙂
ta plienka co si dala link, vyzera ako SIO plienka, strihovo vyzera celkom fajn, akurat mi vadia tie ostre (nezaoblene) suchace, kt. by mohli poskriabat dietatko..akurat si myslim, ze tie vkladacky budu dost malo.. dalej sa baby zvyknu stazovat aj na kridelka, ze cez ne skor pretecie ako ked tam nie su.. ale bez vyskusania su toto vsetko len dohady.. velke pozitivum plienky je to, ze nie je vyrabana v cine 😉 ak by som mala malo plienok, mozno by som jednu vyskusala 😉

nenocka
27. feb 2012

@hhenike my máme blueberry coweralls-sú jednoveľkostné a krásne sedia aj 2,5mesačnému drobčekovi, aj 2-ročnému fešákovi, takže u nás veľká spokojnosť!
podobné sa mi zdajú aj tieto http://www.zdraveplienky.sk/product/rumparooz-c..., ale neviem, som len látkarka-začiatočníčka 😉

nenocka
27. feb 2012

@zojec a neplánuješ si tu na MK zriadiť PROshop? tvoje plienočky sú krásne a rady ozaj cenné! 😉

vavrenka
27. feb 2012

@nenocka ja som si ich objednala -rumparooz, tak som zvedava, ake budu..

blovitc120
27. feb 2012

@zojec niee, pro shop si nerob, lebo casto k tebe nakukam a tie proshop albumy su nejake divne, nic poriadne v nich nemoze byt.

vavrenka
27. feb 2012

@zojec suhlas s @nenocka. nebudes predavat svoje plienocky? su kraaaasssneeee

zojec
27. feb 2012

@nenocka 😀 😀 😀 no dakujem za ponuku, ale neviem co by som v tom shope predavala.. jedine ak moje cenne rady :D :D lebo aj teraz by som mala sit a tu sa zasivam 😀 😀 casu malo, napadov vela.. a vacsinou sijem pre moju malu, teraz plienky pre drobca v brusku a znamych.. chcelo by to 48hodinovy den 😉

katka888
27. feb 2012

@nenocka
uz som si vsimla 😉 kraasne foto... my mame ondrejka tu: http://www.facebook.com/pages/peluskovosk/13237...

katka888
27. feb 2012

@tortelinka
myslis t-tomi?

luciavan
27. feb 2012

@zojec dakujem za odpovede, aj váš článok o látkovkách je super, už viackrát som si pomohla. aj ja si chcem niečo došiť a preto potrebujem nejakú dobrú plienočku,podľa ktorej sa orientovať 😅

katka888
27. feb 2012

@hhenike
bluebeery alebo tots bots su tiez velke

nenocka
27. feb 2012

@vavrenka tak potom daj vedieť, lebo si na ne robím zálusk, tak či sa oplatí, alebo si zaopatriť ešte jedny blueberry
@zojec máš pravdu, pekne sa o rodinku staraj, aby to nebolo tak, ako sa vraví, že krajčírove deti chodia nahé, obuvníkové bosé... 😀

nenocka
27. feb 2012

@katka888 joooj, mačiatka naše krásne, rozkošné!

inak, baby, tie látkovky by mali byť fakt trestné 😀 ja kvôli nim pár mesiacov po pôrode uvažujem, že by sme si ešte dáku babulky mohli zaobstarať 😀

tortelinka
27. feb 2012

@katka888 ano, myslim ze su to oni

tortelinka
27. feb 2012

poznate vlniaky ktore nie su priliz hrube?mam disana ale robi to velky zadok

katka888
27. feb 2012

@tortelinka
tie mam, ale necikame do nich 😀

katka888
27. feb 2012

@tortelinka
ja som max spokojna s bundles of joy

majka1981
27. feb 2012

@tortelinka baby idea su jemne a nerobia velky zadok 🙂

katka888
27. feb 2012

@tortelinka
pre porovnanie:
kriklavo oranzove - baby idea shorties
pasikave - bundles of joy
biele - disany
/ zlte su flisaciky haipa-daipa/