Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ramzesa
5. máj 2012

@dadenka1 ja som toto riesila nedavno a uz mam na ceste Sendy ortopedicke nohavicky na siroke balenie. Kuk na www.azponocnik.sk neviem zreferovat ako som spokojna, ale hadam budem 🙂 . Nam povedal Dr., ze kedze je vsetko OK a tie latkove su take velke (mala som BG kapsu) , tak na den latkove a na noc siroke balenie.

Inak moje starsie deticky su uzasne, malu mi pekne prebaluju 😅 . Davaju nohavickove BL, ale ta ich radost 😉 .

aurelkan
5. máj 2012

@oliverka ahojky, odporucam pouzivat aj separacne vlozky, novorodenci mozu mat stolicu sprcnutu v kazdej plienke. U nas to tak veru bolo tusim do 4. mesiaca, az od 5. mes. zacal kakat len 1-2 x denne. Ja som tie separacne strihala napoly, na babo su zbytocne velke a ked tam nebola stolica ale len moč tak som ich aj 1x oprala na 60 s plienkami a dala este raz. Na zaciatok toho mas habadeeeej 🙂 Mozno vam nieco bude vyhovovat viac a nieco menej, otestujes si sama co sa tvojmu drobcekovi bude pacit. Mne syn od zaciatku odmietol jeden typ plienky, mrncal v nich kym som ho nevyzliekla. Ostatne boli v pohode. Ked clovek nabehne na system, to trva prve tyzdne ale potom uz je to v pohode 🙂 Prajem vela zdravia tebe aj drobcekovi

sonkab
5. máj 2012

@susul tak to je na prvy krat super - mne po pravom prani pretiekla do pol hodiny 🙂

juliam
5. máj 2012

@lu2112 ja som sa nášho ortopéda pýtala, že prečo len v ČR a u nás sa tak balí. a on vravel, že je to predispozícia z obdobia, kedy naše pra-prastaré mamy balili deti veľmi natesno do zavinovačiek, že mali nožičky stále pri sebe a tak sa im kĺbiky zle vyvinuli a proste sa to nejak dedilo z generácie na generáciu 😉 preto si myslím, že o pár rokov už ani u nás nebude vôbec potrebné široké balenie.

susul
5. máj 2012

@sonkab tak vy uz mate skoro dvojrocneho fesaka, nas ma len cosi cez 7 mesiacov, predpokladam, ze vacsie objemy pojdu vekom 😉 , ale potesili ste ma, ze pranim sa to este zlepsi. Vy ju davate aj na noc a v pohode Vam to zvladne? Lebo mne sa zda taka tenucka, akurat na den na behanie.

sonkab
5. máj 2012

@susul nie, na noc nedavame. To si myslim, ze by nezvladla. Davame len na den. To, co som pisala som dala rano - este pred velkym ranným cikanim. To zvladla 🙂

susul
5. máj 2012

@sonkab tak to ano, lebo na nocnu plienku teda nevyzera 😀

lyongirl
5. máj 2012

@zfidorka no dostali sme sa do toho dosť rýchlo, lenže malý dostal zápal stredného ucha, tak tam sme boli pár dní na papierových, lebo mal horúčky a akékoľvek prebaľovanie mu vadilo, tak som ho nechcela trápiť častým vymieňaním plienky a ešte sme behali po rodine, chate a tiež sa mi nechcelo vláčiť výbavu, ale už sme zase v látkach a dnes má premiéru aj noc, konečne som sa rozhodla dávať aj na noc, lebo dosť málo ciká, tak to riešim kapsovkou. Ináč kapsovky mám najradšej, ale cez deň sme na štvorcoch a pulkach, je to jednoduché, ide to a je to mánia 😀 A už sa teším na leto, ako nám budú všetci závidieť tie pekné plienočky 🙂. Aj dnes som si nejaké dokúpila...

kkl82
5. máj 2012

juuuj, zeny... ja som tak alergicka na slovicko "papierove", ked sa hovori o jednorazovkach. treba si uvedomit, ze nemaju v sebe ani gram papiera, len trochu celulozy v savom jadre. inak je to cele ropny produkt, teda cisty plast 😖 fuj fuj keby boli papierove, tak su v pohode rozlozitelne v prirode a nie su takou eko zatazou. tiez by nase deticky nemali zapareninky, ale zas by sa asi pri pouzivani rozpadli hned ako babo na ne nacika/nakaka... @lyongirl neber si to v zlom, len som musela zareagovat 😎

lyongirl
5. máj 2012

@kkl82 jasné, že to neberiem v zlom, pravda je, že ani neviem z čoho jednorazovky sú...

juliam
5. máj 2012

@sonkab @susul ženy, o akej plienke hovoríte? 🙂

zfidorka
6. máj 2012

@lyongirl http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/co-o-...
@kkl82 tiez sa mi hodi skor pomenovanie plastova ako papierova 😅

tynamartina
6. máj 2012

@zfidorka No teda keď som si pozrela s čoho sa skladajú jednorázovaky až sa za hlavu chytám čo som to tým mojím chudatkám dávala na zadok. 😝 . Plánujeme ešte jedno dieťatko a to určite chémiu mať na riťke nebude 🙂 Škoda že som o tátkovkách nevedela skôr 😢

zfidorka
6. máj 2012

@tynamartina zlozenie jednorazoviek by malo byt povinne uvedene na obale a pri reklamach, mozno by si vtedy mamicky uvedomili co to davaju detom na ritku (podotykam 24 hodin denne, niekolko desiatok mesiacov)...
mojim kriteriom pre vyber latkoviek bolo, ze by som svojej dcere nedala to, co by som nedala ani sebe 😝

tynamartina
6. máj 2012

@zfidorka Máš pravdu, no čo už teraz narobím. Ale trápi ma to čo som im pchala na riťku. 😢

zfidorka
6. máj 2012

@tynamartina ved to nebola vycitka na teba...
mna strasne hneva ten reklamny boom, ktorym sme zavaleni 😠 😠 😠 a ked clovek ide proti prudu, tak je povazovany za divneho ☹

tynamartina
6. máj 2012

@zfidorka Hej, keby boli reklamy pravdivé, boli by zbytočné. Ja som rada že som natrafila na túto tému vo fore, lebo by som dodnes nevedela o látkových plienkach. Už čoskoro chceme začať pracovať na 3 bábatku, tak si už pomaly začínam robiť plienkovú výbavičku, je to super, plienočky sú krásne 🙂 .Tak sa teším že aspoň tretie dieťa nebude mať na tiťke plast 😀

lyongirl
6. máj 2012

@juliam
@susul
aj ja som si včera kúpila Max bambou, aj kapsovku B.bies a mám aj TE2 🙂

gabika783
6. máj 2012

poprosím inšpirovať. Aké vrchné nohavičky sú dobré na vkladačky cez deň chlapcovi na 14 mesiacov. (ciká nie často ale väčšie dávky) WeeHuggers asi nie lebo ciká iba vpredu.. a predpokladám, že tá predná záklapka by bola hneď mokrá. Mám Thirsties a Flip.

Používate niekto niečo také, že len za "pochodu" meníte vkladačky. Čiže nerozbaľujete, len natiahnete vrchné nohavičky, príp vlniaky ako slipy, vyberiete vkladačku a všuchnete druhú. Niečo také by sa mi páčilo.. lebo prebaľovanie nás už nebaví 😀 Ď

lu2112
6. máj 2012

@zfidorka No stim som sa stretla aj ja malo kto vie pochopit ze cheme pre deti nieco lepsie. Mne bolo povedane ze cakam svoje prve dieta a som velmi mudra uz teraz. Ale nemyslim si ze na tom nic zle ked chcem svojmu dietu dat radsej do prirodnych materialov. Bohuzial malo ludi to chape a hlupost ludi ma uraza. A moje dieta sice mozo bude musiet bit par dni v jednorazovych plienkach pokial nabehneme na uplne latkovanie ale urcite len ecologickych ktore som omnoho setrnejsie ku detskej pokozke. Ale hovorim si ze my budeme specialny a ked pride leto urcite platkove plienky vyhraju ake su krasne budeme ich vsade otrcat 😀 😀

katkagab
6. máj 2012

ahojte.. píšete tu o probléme s prekakaním až na pullky, ked sa neda novosklad... ja hcem dávať zaväzovaciu disana a na ňu klasickú štvorcovú a na to pull nohavičky... myslíte, že toto to zvládne?

zfidorka
6. máj 2012

@katkagab zavisi kolko vela nakaka a ci velmi riedke... disana je redsia ako stvorce, tak sa moze stat ze pri velkom mnozstve a riedkej kake to pretecie... mozes este skusit tak, ze pri baleni ohnes latku okolo noziek (zdvojis ju), to by sa mohlo vyrovnat novoskladu...

zfidorka
6. máj 2012

@gabika783 ja som tak davala natahovacie vlniaky, len som ich stale istila zapnutym bodynkom, lebo neboli uplne natelo...

ivanka.7
6. máj 2012

@zfidorka
@kkl82 oni tie plienky kedysi zrejme naozaj boli papierove... niekedy v roku 1992 sme sli na dovolenku a na cestu mamina zohnala vtedy mojej cca 15mesacnej sestre jednorazovky, aby nemusela pocas cesty vlakom prebalovat alebo sachovat s nocnikom (ktory mal ocino priviazany hore na klasickych krosnach - bol to krasny modry pes :p). Po hodine vo vlaku boli zmolky z plienky vsade :D cela sa rozmocila a zozmolkovatela, takze by som aj celkom verila, ze povodne papierove plienky boli skutocne papierove 🙂

kkl82
6. máj 2012

@lu2112 ked sme mali v januari rodinnu oslavu, tak sme sa s manzelkou priatelovho bratranca uplne super zhodli na teme latkove plienky. ja som uz mala tak 50% vybavicky nakupenej, ona len zacinala (porodila tento tyzden). ked sme sa o tom rozpravali, tak prisla jej svokra, a rozhorcene vyriekla ze "dievcata, neblbnite, ked nemate na jednorazovky, ja vam ich kupim. kto to kedy videl, v tejto dobe pouzivat latkove plienky???" 😀

lyongirl
6. máj 2012

Ahojte, chcem sa spýtať, či má niekto vrchné nohavičky Bumkins Cover One Size a skúsenosti s nimi. Mám vrchné nohavičky dvoje - Little lamb a Blueberry coveralls . Little lamb sú perfektné, ale malého otláčajú okolo stehienok, tak teraz neviem, či mám kúpiť osvedčené Blueberry coveralls, alebo iné, páčia sa mi tie Bumkins a tie záklopky v nich...

vavrenka
6. máj 2012

@nenocka to vyzera super, my uz pomaly ideme na nocnicek.. len vonku velm nie, takze ak by boli odklapacky, tak skusim aj vonku..

nenocka
6. máj 2012

@vavrenka pánečku, vy ste aké šikulky! 😉 kedy ste začali s bkm? ja viem vychytať kakanie, ciky nehrozia 😀