Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
15. máj 2012

@lyongirl ked uz mala necely rok, tak som prebalovanie spajala s posadzanim na nocnik, vedela som ze cika cca kazdu hodku, tak som jej pozrela plienku, ak bola sucha, vycikala sa do nocnika, ak mokra, tak som ju prebalila... podla mna uvidis neskor ci mu to bude alebo nebude stacit 🙂

hoogy
15. máj 2012

@peluskovo kolko ich je asi potrebnych?

peluskovo
15. máj 2012

@lyongirl
viki vydrzala na klasickom stvorci + pulky do roka a pol, jej netrebalo ani extra bambusove vkladacky, stacil bavlneny stvorec.
ale ako pise @zfidorka prebalovala som urcite castejsie ako kazde 2-3 hodiny a odkedy vedela sediet, sadala na nocnik v urcite doby ako ked som videla ze chce kakat, alebo po zobudeni....
ondrik ma skoro 11 mes a tiez je doma len na stvorcoch, prebalovanie je sice hroza, lebo on mi 6x utecie a kopec roboty okolo 2 deti, ale osobne nemam rada ak ma co i len cvrknute, tak kvoli tomu kukam na plienku castejsie, abz nebol v cvrknutom dlho 🙂

zfidorka
15. máj 2012

@hoogy ja som mala popoliny kombinacia hodvab a vlna, tie ale nenasali vela, pri dojceni som pouzivala plienku, citala som dobre referencie na ellas house, podla zlozenia mozu byt dobre aj anavy (oboje by mali byt savejsie)

peluskovo
15. máj 2012

@hoogy
ja som prala denne s plienkami , mala som 2 pary, tie som pouzivala na von, na doma som mala od mami nastrihanu gazu, takl to som minala

zfidorka
15. máj 2012

@ivanka.7 vacsie deti tolko nespinkaju, a hlavne tie co hlasia cikanie prebalis aj castejsie ako hodinku 🙂 ale u novorodenca je to ako pises...

hoogy
15. máj 2012

@zfidorka
@peluskovo dakujem kocky, idem to teda pokukat a snad nieco vyberiem. 🙂

zfidorka
15. máj 2012

@hoogy k tomu poctu, ja ich tiez pouzivam len na vonku, na 1 vychadzku mam 1 par, a periem ich s plienkami, tak si to vypocitaj, kolko parov potrebujes dni x 2-3-4 (1 den je na schnutie) dni podla toho ako casto ich budes prat

lyongirl
15. máj 2012

@peluskovo od BG nemám žiadne vkladačky, máme na deň bavlnené štvorce + LL bmb vkladačka + stay dry vkladačka, len zvažujem, čo ďalej do puliek na deň, ak toto nevydrží a nechcem do toho moc investovať...

hoogy
15. máj 2012

@zfidorka a na doma co pouzivas?

latkove_plienky
15. máj 2012

@lyongirl nie je to bambus, ale saje perfektne. Ja ju davam cez den, na denny spanok alebo doobedu. Tri-styri hodiny potiahne v pohode

lyongirl
15. máj 2012

@latkove_plienky mám nad čím zas rozmýšľať 🙂

latkove_plienky
15. máj 2012

@lyongirl ved ono je to tak, ze stale nieco

ja prave predavam komplikovane plienky a budem musiet tiez doplnit nove, lebo mala ide do jasiel a chcem aby jej davali latkove. Mam uz overene niektore, takze nakupim tie a bude to. No nohavickove si nechavam,...mne prirastli k srdcu hlavne kvoli tomu, ze pekne tesnia okolo noziciek.

peluskovo
15. máj 2012

@lyongirl
lacnejsia alternativa si nieco posit 🙂 nebude to tazke, ved su to len pasy aleo stvorce latky

lyongirl
15. máj 2012

@peluskovo ja nemám ani stroj a nikdy som nešila, to by som asi nezvládla ☹, aj keď by to mali byť len pásy a štvorce, no idem zvažovať, ale ešte mám čas, ešte si vystačíme 🙂

latkove_plienky
15. máj 2012

@lyongirl vies ja som tiez pohodlna mamicka. Ja som prvu mala na jednorazovkach, takze je prirodzene ze pri prechode na latkove plienky som hladala nieco co sa im vyrovna. Preto pre mna take ze stvorcove plienky a podobne malo save veci nie su. Jednoducho musim mat istotku, ze pekne vsetko ostane kde ma. Dokonca ma nepresvedcili ani niektore kapsovky alebo AIO co mam, ale pouzivam, lebo ich proste mam.
Zato naopak ma niektore velmi milo prekvapili. U mna neplati ze cim drahsie tym lepsie, pretoze ak je plienky dodavana cez distributorov z konca sveta, tak je logicke ze kazdy si da marzu a potom by vyrobne naklady na niektore plienky prekvapili kazdeho 🙂 Musi byt len zdravotne nezavadna a ak je raz dobre sita, tak je to jednoducho dobre.

peluskovo
15. máj 2012

@lyongirl
len napady 😉

lyongirl
15. máj 2012

@latkove_plienky ja som tiež pohodlná, starší dvaja boli na jednorazovkách a najmenší do pol roka, ale zas štvorce mi často meniť nevadí, je to pracnejšie, to áno, ale ľahko sa udržujú a rýchlo schnú a ja pozerám tiež na ceny. Hľadala som lacnejšiu alternatívu a na doma sú štvorce najlacnejšie. A tiež si nemyslím, že čím drahšia plienka, tým lepšia, ale radšej si nechám poradiť...

latkove_plienky
15. máj 2012

@lyongirl stvorce su pohodlne, to je pravda...ale aj tak preferujem ine. Ale je to individualne, pretoze kazdy ma ine predstavy. Ja po vzajomnom rozhovore ani neviem pomoct pri vybere vybavicky, pretoze kazdy od toho caka nieco ine. Ano su veci, ktore sa daju globalne, ale radsej individualne. Pretoze aj kazde dieta je ine, kadzy ma ine podmienky na byvanie, iny rozpocet atd.....

tinika
15. máj 2012

@latkove_plienky budu ti chciet v jasliach davat malej latkove? tak to je super

latkove_plienky
15. máj 2012

@tinika ano, ale ja im pripravim hotove kusy...aby to menili ako jednorazovky..takze musim mat viac AIO a kapsoviek

tinika
15. máj 2012

@latkove_plienky tak to je super, to su sukr. jasle ze? ja som zvedava, lebo asi aj moj mladsi bude chodit do jasli ak sa podari robota tak tiez chcem aby mu davali latkovky

latkove_plienky
15. máj 2012

@tinika no jedine sukromne, ale ta pani je velmi zlata, je to tam ako doma, tak som spokojna...od septembra zacina mozno uz od augusta...uvidime ako v praci

zdraveplienky
15. máj 2012

@peluskovo
podla mna su celkovo nohavickove plienky objemnejsie, zvlast, ked na ne idu este vrchne nohavicky. Ja nohavickove cez den nikdy nepouzivam, len na noc.
Chcela som len @lyongirl poradit, kedze hladala nohavickovu plienku dobrej kvality aj ceny a tato podla mna splna obidve poziadavky 😉

strociatka
15. máj 2012

ahojte, dlho som nebola. Mam doma kopu stvorcovych plienok a chcela by som ich zapojit do nasho latkovania, ale neviem ako. Prosim poradite mi do coho ich davat? Do kapsoviek? do vlniakov? do puliek? vobec netusim do coho ich vopchat... Existuje nieco velmi pohodlne a rychle a zaroven bezpecne (nepretecie)?

vavrenka
15. máj 2012

@strociatka ja davam do flipiek alebo capri stvorce narovno, v podstate, takto frcime cez den, teraz dost vyuzivam aj vlniaky a stvorce. ale ked ide mala spinakt, supnem jej kapsovku, alebo bambusovu vkladacku..

tortelinka
15. máj 2012

baby sikovnice, poradite? moje babo je uz dost velke a novosklad je nam maly, ako sa daju inak poskladat/pouzit stvorce? najlepsie s nejakym fotonavodom vdaka

lin123
15. máj 2012

@shopvick ake plienocky na noc pouzivas?

ekoplienky
15. máj 2012

@vrn: Dobré stay dry vkladačky sú: Popolini stay dry (balenie obsahuje 2ks), ella´s house vkladacia konopná plienka s flísom a Imse separačné plienky Stay dry (balenie obsahuje 2ks).

shopvick
15. máj 2012

@lin123 my mame na noc bud od TotsBots nohavickove a na striedacku od Imse Vimse tiez nohavickove a do tychto davam bambusovu vkladacku ... malo kedy sa precika, jedine ked sa mu nejako rozopne suchy zips na vrchnych gatusiach alebo mu vykukne nohavickova plienocka tak pyzamko nasaje vlhkost...inac vydrzi celu noc, neprebalujem ho, lebo by sa uplne zobudil...hoci uz ma maly 11 mesiacov, este pije dvakrat v noci mliecko a plienocky to zvladaju ...