Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
19. jún 2012

@mariynka vlniaciky su najlepsie loveybums, mam tie lightweight jersey aj crepe. lightweight su idealne na leto, ale podla mna ich vyuzijeme aj v inych rocnych obdobiach. su uplne super, ze su take tenucke, nedaju sa porovnat so ziadnymi inymi. crepe vyzeraju byt tiez fajn, ale tie su hrubsie, este ich nepouzivame, lebo som kupila vacsie cislo. uvazujem aj nad tymi ich natahovacimi, ale kedze maly prudko rastie (3,5 mesiaca a tesne nad 7kg), tak asi este vyckam, co z neho bude tak o mesiac-dva 😝 pred porodom som kupila disany, no tie predavam este nepouzite, lebo aj ked vyzeraju rozkosne, tak sa mi zdaju moc hrube.

zojec
19. jún 2012

@kkl82 no chvilu sa to dalo pouzivat, asi ten mesiac.. teraz sa to uz fakt neda, plienka sa tym cela zmensila :( tak som ten pul strhala dole, ze to opravim

kkl82
19. jún 2012

@zojec mne sa to pekne da stiahnut rucne a plienka sa tym vyrovnala naspat. akurat, ze tie dve vrstvy teraz nie su na seba prilepene. ale je to super, ze si to vies opravit, ja by som to uz vyhodila do kosa, keby to bolo nepouzitelne. len by som vyparala ten stred a pouzivala ako vkladacku niekam inam...

zojec
19. jún 2012

@kkl82 jaaj no vediet by som aj vedela.. akurat neviem ci si na to aj najdem cas 🙂 uz tam mam asi 3 plienky na opravenie a o inych veciach na opravenie ani nehovorim 😖

vavrenka
19. jún 2012

@zojec ahojcek! tesims a ze si opat tu a gratulujem k drobcovi 😉 😵

larosa
19. jún 2012

kočky bola som s prostrednou v nemocnici a mm vyvesil plienky a dal ich na slnko, ale aj pullky, a vraj nemajú ísť 😝 čo teraz?

naturalnarodinka
19. jún 2012

@larosa ja susim vsetky plienky uz skoro 2 roky na terase kde mam doobeda slnko a zatial sa im nic nestalo 🙂

mary939
19. jún 2012

@andulqa to ja mam v tom chaos 😀 ospravedlnujem sa, bumkins su nam velke a bum genius pouzivam, ale tiez je celkom objemny

anelisa
20. jún 2012

ahojte 🙂 mate niekto skusenosti s pouzivanim kombinacie natahovacie vlniaky a stvorec poskladany na rovno? Da sa to vobec? Ci je to blbost? 😕
Chcem dokupit jedny vlniaky, lebo mam len jedny (patentkove swaddlebees) a rozmyslam kvoli jednoduchsiemu prebalovaniu nad natahovacimi, len si neviem predstavit, ci by sa mi to nerozpadlo a ci by to drzalo so stvorcom na rovno 😅

susul
20. jún 2012

@anelisa ja som to skusala, ale ak date obyc stvorec tak ten ak sa don nacika tak je rychlo uplne premoceny a hlavne ak dietatko travi vela casu na brusku, tam aj tlak urobi svoje a vlniaky prevlhnu. Davala som aj bambusovu vkladacku stvorcvu posladanu na tretiny, ale to sa tam tak kadejako krutilo. A vpredu mal vlniaky vzdy navlhnute, ale to je hlavne tlakom, lebo zacal lozit a vacsinu casu travi na bruchu.
Asi naj variant su nohavickove plienky, lacnejsia alterantiva, klasika stvorec+booster z bambusu uviazane na novosklad.
Inak ja teraz doma davam hlavne nohavickove bez gatusi, lebo ked si cikne tak to vidim, a neprecura ich nakomplet, takze nemusim upratovat 🙂 a mam pocit, ze mu v tom je aspon o kusok menej teplo.

larosa
20. jún 2012

@naturalnarodinka som si vydýchla ďakujem 🙂

kkl82
20. jún 2012

@anelisa sice nie z vlastnej skusenosti, ale odpoviem, co si pamatam 😉 stvorec narovno do natahovacich vlniakov nie je nic moc pre babo, co sa uz same pohybuje, lebo ten stvorec sa tam poposuva a skruti. da sa to pouzivat len pri odvykani od plienok, ked je vysoka sanca, ze dieta aj tak pojde az na nocniku. co asi ty este neplanujes, kedze mate len 10m. takze asi najlepsie balit na novosklad alebo nohavickove plienky a na to vlniaciky...

zfidorka
20. jún 2012

@anelisa musi byt mensia velkost vlniakov, aby to drzalo na bokoch a dobre je to este fixovat bodynkom...

anelisa
20. jún 2012

@susul @kkl82 aj som si myslela, ze to nie je dobre riesenie 😅 ja som sa s nohavickovymi stale neskamaratila, stoja v skrini. Pouzivam na 99% stvorce, lebo prebalujem dost casto a hlavne rychlo schnu, co je najdolezitejsie, lebo mam problem so susenim. A novosklad nehrozi, som rada, ze zapnem narychlo plienku pri mojom protestantovi 😝 😀 Takze kupim predsa patentkove, lebo stvorca narovno sa zatial vzdat nechcem 😎
@kkl82 robime bkm, dost cika do nocnika, vacsinou nemava velmi mokre plienky, ale natahovacie teda kupovat nejdem. Odkial si prosim Ta objednavala vlniaky Ty? Citam, ze vacsinou si vsetci chvalia loveybums (ako citam aj Ty 🙂 ), takze asi kupim take.
Alebo s tymito nemate niekto skusenost? za tu cenu........nekup to
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/wool-cover

peluskovo
20. jún 2012

@anelisa ahoj, ja som skusala davat vike, ale ta vkladacka sa jej dnu posuvala / konkretne bundles of joy / ondrejkovi davam loviky na suchy zips / cize nie natahovacie / a to mu drzi, aj ked uz chodi. a davam mu aj anavy vlniaciky, tie su na patentky.

anelisa
20. jún 2012

@zfidorka vidis, aj takto by sa to dalo 🙂 ale asi nebudem riskovat, mala ma dost sunkovite stehienka, neviem, ci by ju mensia velkost netlacila, ale napad dobry 😉
@peluskovo dalsia lovikova fanusicka, tie loviky budu asi fakt super 😵

hiva
20. jún 2012

Ahojte dievcata... chcela by som vas poprosit o mensiu radu na zaciatok 🙂 ... velmi ma oslovil napad s latkovymi plienkami.... lebo teda v nasom pripade sa nebavime o jednej, ale rovno o dvoch tonach odpadu, kedze cakame dvojicky 😀... precitat celu diskusiu je nad moje sily... presla som asi poslednych 10 - 15 stran.... ale teda vidim, ze vy uz ste ezpertky a vela veci a skratiek su mi este cudzie 🙂 ... viem ze zaobstaranie komplet vybavicky na cele plienkove obdobie je pri dvojickach nad nase moznosti, a teda neviem, ci to budem pri dvoch vobec zvladat skladat, prat, susit a podobne... preto by som chcela len nejaku mensiu zostavu na zaciatok.... rozmyslam, ze by som za zaciatku trosku kombinovala s pamperskami, kedze mi ich uz muz iniciativne nakupil v akciach 🙂 ... ale rada by som skusila postupne prechadzat na latkove plienky.... mozem poprosit o vase rady?... vyuzit latkovky skor na noc alebo cez den?... a co by ste mi odporucili na uplny zaciatok?.... predpokladam ze chlapci budu hodne malinky na zaciatku, takze rada ktore su najlepsie pre takych drobcov by mi bodla 🙂 ... zatial mam doma cca 40 kusov tych klasickych stvorcovych plienok.... nieco som podedila, nieco dostala.... tak by som ich pripadne rada vyuzila 🙂... tym padom mi vychadza, ze na zaciatok by mi asi stacili iba nejake vrchne nepriepustne nohavicky.... viete odporucit ktore konkretne?... hlavne teda teraz na leto aby drobcom ritulky pekne dychali?

zfidorka
20. jún 2012

@anelisa ak mas moznost, bolo by velkost dobre vyskusat nazivo...
ja som okrem natahovacich tiez davala aj LVB zapinacie na suchy zips, zapinalo sa to super rychlo, ale casom mi suchy zips vysuchal merino v okoli, takze som suchy zips podsila flisom... anavy zapinacie sa mi nechcelo zapinat, tie som mala len ako zalozne 🙂

peluskovo
20. jún 2012

@anelisa u nas mala viki merino mensie cislo, ale v tych vlniacikoch bolo tolko miesta, ze aj tak jej to tam lingalo. tak ich nosil ondrik co je o vyse roka od nej mladsi

blovitc120
20. jún 2012

@peluskovo loviky na suchy zips mas tie lightweight? Ja som ich uz 3x lanolinovala a stale mi pretecu, ide ma porazit, lebo inak su uzasne. Dnes im davam poslednu sancu, od rana sedia v megasilnom lanolinovom roztoku a budu tam do zajtra rana 😀

peluskovo
20. jún 2012

@hiva na zaciatok odporucam klasicke stvorcove plienky, 1. rychlo schnu, 2. su najlacnejsou alternativou, 3. budes prebalovat casto, takze skoda nejake cacane na to. 40 ti bude malo, rataj tak cca 10plienok denne na dieta + ked peries kazdy druhy den tak rataj jeden den rezerva na dosusenie a pod, cize cca 60 ks + nejake pod hlavicku , na odgrgavanie a pod... ja som pri dvoch detoch prala denne.
ako vrchne by som odporucala flisaciky haipa daipa a z vrchnych nohaviciek potiahnutych PUL thirsties. najlepsie je plienku skladat na novosklad, aby ti zachytilo prazenicku, ten novosklad zachytis tzv snappy sponkou.
uvidis, aky budu mat drobci rezim, niektore deticky noc prespia , niektore ako boli moje, trebalo v noci aj par krat rpebalit, cize kym si najdes v latkovani co ti vyhovuje a sa ti paci, asi by som na noc dala jednoraovky a na den stvorce. este by som ti odporucila vziat cca 2-3 ks pre kazde babo plienok typu all in one / AIO / alebbo kapsovych, tie su ako jednorazovky, cele davas na zadocek, cele do prania, len pri kapsoych vyberies pred pranim vnutro, aby ti lepsie preschlo - rychlejsie . my sme u ondrika mali od zaciatku easyfit od totsbots a wonderoo. dobre su aj bum genius 4.0 alebo anavy easy. tieto plienky vyuzijes k doktorovi napriklad, aby sa ti tam lahsie prebalovalo, kedze system je ako u jednorazovych, len ich nedas do kosa,ale domov do prania. my ked sme vonku tak spinave plienky davam do vrecka na plienky, nie je to igelit, cize sa ti to tam nepari, ale tieto vaky / vrecka su priedusne no nepremokave a necitit plienocku.

po par dnoch latkovania sama budes vediet co ti vyhovuje a podla toho sa zariadis 🙂

sonkab
20. jún 2012

@hiva na zaciatok ti budu najlepsie tie komunisticke stvorce. Pre novorodenca sa najviac odporuca tzv. novosklad, pri tomto type skladania stvorca ti nepretecie ani stolica popri nozickach. A na to sup vrchne nohavicky. Asi najoblubenejsimi su Bum Genius Flip, ale baby ti poradia aj ine (ja mam len tie flipky). Pre jedno dietatko musis ratat na zaciatok minimalne 10 plienok denne, ak by si prala kazde 2 dni, potrebujes aspon 30 ks pre kazdeho drobceka + vrchne nohavičky - minimalne 3 ks pre kazdeho. Stvorce si pisala, ze mas, uz len par dokupit, k tomu tie flipky a si vybavená - maximálna investícia je 100€. A ked budes s drobcami zohrata, mozes postupne plienocky dokupovat - ono totiz ked raz začnes, je to mánia a uz ta nepustí 🙂

peluskovo
20. jún 2012

@blovitc120 ano, tie. mne nepretiekli ani raz, davam lanolin disana 2 poliev lyzice na 1 liter eplej vody a nechavam par hodin. potom len pod prudom vody preplachnem, ale nie uplne, dam do uteraka, zvyniem, nech uterak vstrebe vodu a necham susit. a otestujem, 1 lyzicku vody nalejem na vlniaciky a pokial kvapka ostane hore, su ok.

blovitc120
20. jún 2012

@peluskovo no mne kvapka vody vzdy vsiakne. Dala som vzdy lanolin z lekarne, teraz som dala 3 lyzicky na pol litra, tak zajtra uvidim

peluskovo
20. jún 2012

@blovitc120 mozno ti napisu dievcata, co pouzivaju lanolin z lekarne

susul
20. jún 2012

@blovitc120 ja mam aj lanolin z lekarne aj kuru. Rozdiel v tom fakt nevidim. SKor mam pocit, ze akoby zalezalo od struktury merina. Lebo mam vlniaky site doma z takeho pomenre elastickeho merina a tam to drzi ako hrom bez problemov, potom mam babyidea shorties a tam je to o cosi slabsie a najhorsie su Loviky, to je uplna kriza, tie mam tak na jedno pouzitie. A to vsetkym robim kuru rovnako, vsetky su lepkave a test s vodou vzdy zvladnu, takze este som neodhalila ten figel ako na ne, aby bol na ne spolah aj vonku.

peluskovo
20. jún 2012

@susul
nie su pod nejakym tlakom, a pouzivas do vsetkych ronake vkladacky?

hiva
20. jún 2012

@peluskovo
@sonkab
dakujem baby... tak nejak som aj ja rozmyslala po prvych studiach 🙂 ... novosklad, na to nejake tie vrchne nohavicky (dakujem za konkrete typy 🙂) .... a tie AIO a kapsove este porozmyslam.... lebo teda tie ceny 😖 ... a ked si predstavim ze treba dvojmo 😝 ....

o tej manii my ani nehovorte... este ani len drobcov nemam, a uz som do toho zazrata 🙂 ... keby to nebolo vsetko tak brutalne drahe, uz mam nakupenu vybavu na cele plienkove obdobie 😀

ale tak najprv chcem vyskusat, ako to pojde... ci skladanie a pranie pojde alebo nie 😀

kkl82
20. jún 2012

@blovitc120 ja lanolinujem lansinohom a lightweightky mi nepretiekli este ani raz. pouzivam ich v noci s bamboozle stretch a cez den s novoskladom. plienka byva uplne mokra, ale vlniaciky su rano trochu studene, ale pyzamko suche...

kkl82
20. jún 2012

@anelisa ja som loviky objednavala priamo z ich us stranky www.loveybums.com, vyjdu ta aj s postovnym o trochu lacnejsie nez na latkovkach, navyse na latkovkach ich nikdy nemaju skladom. odporucam sa na loveybums pozriet aj do sekcie seconds, kde mavaju take trochu vadne vyrobky, vacsinou krive stepovanie a tak, pripadne sledovat akcie na stranke. ja som objednala trojo gatusiek, z toho dve zo seconds a jedny normalne, plus 20% zlava. takze suma sumarum tie zlavy boli tolko ako postovne. no tak nekup to 😝 este uvazujem o jednych lightweightkach, ale cakam kym budu mat zelene a jednych natahovacich. nas bubo strasne rychlo rastie a pribera, tak este stale dumam, ktoru velkost mu zobrat...