Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

chavallee
30. sep 2009

vitam, vitam... aj som sa zacitala...a le pokracujem az zajtra... Jankovi sa normalne zacina den o polpiatej 🙂 Medzitym papanie a prebalovanie... a kedze druhu noc uz sme v latkovkach, skusam totsbots bamboozle s viacvrstvou vkladackou... Aj tak som tu jak navsteva z keramickeho kruzku... 😎

chavallee
30. sep 2009

Takze dobru noc, baby!!

ilijanka
30. sep 2009

vďaka 😉

emmka3
30. sep 2009

dobru noc, aj ja uz dem zalomit, a nemboj, do temy sa dostanes 😉 a mrem z tych tvojich prirovnani 😀

chavallee
30. sep 2009

este par tem a vecer budem "dobru noc" pastovat do milijon diskusii...

sissik
30. sep 2009

chavalle tak si nas nasla 😉
necitaj vsetko, rovno sa pytaj
nechces na noc skusit radsej nieco ine ako AIO? tots bots su u nas dobre na den, ale po 3 hod su cele mokre. pisala si, ze mas aj konopne EH, tie su na noc lepsie, daj do nich extra vkladacku a mohla by vydrzat.
vacsina bab tu v noci neprebaluje.
a tie prirovnania su dobre 😀

ja mam kuru IV a som s nou vrcholne spokojna. teraz ju miesam s lanolinom a postupne chcem prejst na lanolin z lekarne. vlniaky nepretiekli ani raz. o ulrichovi pisali, ze mal nejaku zlu varku, ale neviem ci kuru alebo praci prostriedok

emmka3
1. okt 2009

sisik, tak ja mam tu jednu asi vadnu .. no neva, nadzabem tam pol flasky ... to by bolo, keby nebolo a ked nebude, tak uz nebude ani kura 😀 a pojdem do lekarne 😝

sissik
1. okt 2009

takze home made plienka na noc obstala. nie je ani taka baculata ako BL bamboo.

standu
1. okt 2009

baby dakujeme 😵

emmka ja mam ulricha taku bielomodru a ok...no a SWBvelur mam len jednu a viac uz nemozem 😢 😢 😢
ale osvedcila sa mi na noc BG s extra vkladkou a nejak ju cez den nepouzivam...akoze fajn plienka, spolahliva...ale...ved to poznate, srdcovky su srdcovky a k tejto som si cestu zalubenia nenasla..
no a ak tieto dojdu, tak si vezmem daku AIO a supnem do nej este jedu vkladku alebo ide na noc CT..

miruss
1. okt 2009

Ahojte.
Standu malej prajem skoré uzdravenie.

emmka3
1. okt 2009

standu, aj mne sa ta bielo modra zda OK, ale dostala som zadara aj tu druhu a ta je nanic ... som sa teraz nastvala a vyliala 3/4 flasky asi na 5l ... dala do toho vlnaky a uvidim, ak to bude o nicom, tak uz ma aspon nebude doma strasit 😀

standu
1. okt 2009

ved mne sa hned zdalo ze kura je lepsia ako to druhe...malo to v popise viac %lanolinu tusim preto som to kupila

miruss
1. okt 2009

CHavallee ja na noc používam Bum Hugger od EH a som spokojná a to v noci neprebaľujem. 🙂

verulka
1. okt 2009

babulky, ja nemozem stale na noc dat latku 😔
ale nie preto pisem..
mam problem s IB..teda zabudla som ju u svokry a ta mi ju oprala..no a odvtedy normalne prevlhava ☹ teda, ron cura ako drak, ale toto bol extrem...ako som vsimla, vy semtam perete na vyssich teplotach alebo aj s normla praskom..ja som si myslela, ze je to preto, ze dala avvaz..neviete poradit? ci uz je to uplne na prd?

miruss
1. okt 2009

Verulka to neviem ja aviváž nedávam a IB mám a zatiaľ som spokojná. 😝

lilly
1. okt 2009

verulka a prevlhava niekde na zadku, alebo proste tak krizom, ci popri stehnach?
lebo mne tiez jedna IB sa nejak pokazila, raz sa mi tam mala vycikala, ked som ju prebalovala a mala pod sebou len tie chlpate gate a presiaklo to krizom cez plienku 😕 ale neviem, ci to nejak velmi zurivo nesuchal muz pri predpierani, alebo co... avivaz nedavam, periem na 60, susim v susicke.. inak pouzivam aj tie gate, mala vacsinou neprecura uplne celkom tie inserty, takze to nejak nevadi.. mne skor vadi, ze mi prevlhnu okolo stehien, a mam vlhke bodynka 😖

chavallee
1. okt 2009

Miruss, bum hugger mam tiez 🙂 Tak skusime... ale dnes este bamboozle, vcera sa nam osvedcila... Dnes ale namiesto popowrap som na vrch dala vlnenu plienku.
Baby, nasla som toto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3264006 , celkom sa mi to paci... mate s takymi domacimi skusenosti? S takou merino vlnou to moze byt paradicka🙂 Keby som sa vedela casovo zorganizovat, skusila by som sama upliest... mozno ukazem nasej prababke, ta krasne pletie, hlavne zimne hrube ponozky, hadam aj Janikove plienocky nejak naprojektuje a upletie... aj pancuchy alebo navleky🙂 Alebpo myslite, ze home made vlnaky nie su take "hutne"..alebo?

Sisik, aku sisi vyrobila plienku? Teda Zuzke, predpokladam🙂
Sisik, ako si myslela, ze nemam davat na noc len OIA? To je skratka pre nejaky vyzivovy doplnok? 😀 aha, citam znova, ze AIO... akoze secko v jednom? A tie , co davam, su? Ci som vedla? Konopna ellashouse je ta tenka, bumhugger je hruba s farebnym vnutrom, ze?
Baby, co poviete na toto? http://www.plienky.sk/bavl-detske-plienky/kikko... ? Uzitocne, ci zbytocne, ked mam kopu bavlnenych? Alebo?

A lanolinujete, ci co to kurujete, iba vlnene plienky? Sisik, pleties si aj plienky? Ci len sijes?
Prave zvazujem, ze pokial zafusujem do nejakych rucnych prac, tak pletenie ponoziek a pancuch a tak... farebneeeeeeee...
Inac, uz som bola presvedcena, ze mam latkoviek a prislusenstva taku haldu, ze sa po dalsich neobzriem... ale...POMOOOC 🙂 Az sa bojim nalogovat sa na hocijaky internetovy obchod s plienkami...

tamka84
1. okt 2009

čaute baby, úplne mimo témy, dúfam že prepáčite, ale nemám sa koho spýtať. Odoberáte niekto časopis Mama a ja? už máte doma nové číslo? lebo mne vždy chodí prvý deň v mesiaci a dnes nič. 😖 Dúfam že mi ho niekto nevybral zo schránky ☹

chavallee
1. okt 2009

Vybral, Tamka, vybral 🤐

chavallee
1. okt 2009

Dobre, ze pises, Tamka. Idem si citat Mama a ja, aj dieta som si kupila🙂 Ja MaJ naodoberam, ale kamoska ano a vyvazala si ho uz vcera v kociku...

tamka84
1. okt 2009

😢

chavallee
1. okt 2009

to ma mrzi... ale mozno sa len postar opil a dostal z toho nejaku opicu, chraneny druh, tak teraz vysvetluje organom, akoze na nu nema papiere... 😎

jaandy
2. okt 2009

chavallee
plietla som taketo vlniaciky, foto mam v albume, je to fakt lahke-podla tohto navodu http://www.strihplinky.xf.cz/Alciny_vlnacky.html inak navodou je vela tu su nejake dalsie http://www.mamimi.cz/rady.html http://www.strihplinky.xf.cz/navody.html a tak dalej a tak dalej

plietla som to zo sumavsej ovcej vlny, kupovala som tuto http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/19-1-AK... ale len preto ze som odtial brala aj ine veci, lepsi vyber je tuto http://shop.ddjd.cz/ mozes pliest zu hociakej co nie je superwash, merino je fajnove ale ked je superwash tak potrebuje viac lanolinu a co ja viem ci to bude fungovat, ja sa chystam na naplet z merina aby to boli longiesky...

jo a este sa fajnovo ta vlna farbi potravinarskymi farbami...robila som to podla tohto postupu http://www.predeni.cz/stranky/barveni.htm

ked je hotovo nalanolinujes lanolinom z lekarne si to tam budes pytat ked tam nerobia namyslene hlupane tak ti to navazia do nejakeho maleho kelimku, supnes pol kavovej lyzicky do horucej vody a trosku nejakedho samponu alebo vyvaru z mydlovych orechov kym sa ti ten lanolin nerozpusti dolejes vlaznej vody a supnes tam tie gate na noc, rano opatrne vyzmykas a susis prirodztenie nie prudke slnko ani radiator-mali by byt take mnastne-a funguje to 🙂

miruss
2. okt 2009

Tamka ja odoberám Mama a ja a už ho mám doma. 😝

chavallee
2. okt 2009

jaandy, fakt dakujem 🙂 Dnes sa kazdy ponahla a dala si si s odpovedou zalezat, vazim si to 🙂 Teraz nestiham vsetko preskumat, tak si to napastujem do nejakeho wordu a potom prestudujem. Este raz dik🙂 A konecne som sa prestala hnevat, ze mi jedna mamicka poslala take umastene vlnieciky🙂 Som myslela, ze nejaka rozdzabana rybilka 🙂

sissik
2. okt 2009

ahojte
chvalle to je otazok
plienku som sila podla navodu, co dali kocky link, ale uz sa nepamatam. pouzila som uterak saxan z ikei a flis. urobila som ju podobnu, ako AIO TB bamboozle.
AIO je plienka all in one.
konopna EH ani bum huger - tu ho volame hambac - nie su AIO. na noc su lepsie savejsie plienky a AOI podla mna celu noc nevydrzia. ak das normlanu plienku a na to vlniaky, tak je to aj vzdusnejsie ako AIO plienka.
vlniaky som doma plietla. zo sumavskej ovcej vlny. a kombinovala som s merinom, co som objednala z ddjd.cz. a teraz vidim, ako krasne sa to da doma zafarbit. ak vyrastie aj z tychto vacsich a budem musiet robit vacsie, tak sa vyzurim 😀 alebo pri druhom baby 😅
kiko stvorce su jemne, dobre save, ale casom sa z nich stane obdznik a neda sa to napravit ani zehlenim ako u tych bielych stvorcov z obchodu. ja ich pouzivam uz iba na vypchavanie plienok.

ak su vlniaky z vlny s upravou superwash, vymysleli baby dat na kriticke miesta taketo vkladacky
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/20-1-NO...

chavallee
2. okt 2009

No tzak som myslela tie bambusky kiko 70*70... do plienok... Ja neviem zo stvorca urobit tu plienkovu kuklu... iba skladat stale na polky, ci tretiny... ja na tamagoci ani origami plienkove moc nie som... Takze skusim par kupit a uvidim... A Zuzanka je uzasna... uple carovne sa kukadli... Jak velka baba...

sissik
2. okt 2009

chavalle dakujeme za pochvalu😉
pridaj nejake foto indijana v plienkach, nech mozeme obdivovat.
ja by som sa mala tiez rozhybat a pofotit IB limitovanu ediciu, jahodova je uzasna.
to plienkove origami je dobre pokreslene tu
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

sklad na novoska uz zacina byt maly, asi budem musiet preskladat na draka

chavallee
2. okt 2009

ja tie latkovky tak modne neberiem, takze vacsinu mame bezove, max. bledozelene, alebo farebne len dnuka. Este vonkajsie gace obrazkove abo cervene.. ale ziadna imitovana edicia. Pardon, limitovana 🙂 Ked si ponaplnam picassa, tam dam kopu aj latkovkovych., tu na MK chcem mat momentky🙂 Len Bohvie, kedy si zaktualizujem albumy...

verulka
2. okt 2009

baby, ja mam ib, tuto mam teraz novu a precural normalka na pindurovi..proste komplet prednu cast mal mokru..bezne perem sliz alebo sonett, len svokruska perie normalne...len mi nejde do hlavy, ze hned po 1x by sa takto pokazila 😔
ja gate nemozem pouzivat zvlast, lebo krpec vzdy tak cura, ze tie gate su vlhke 😅