Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lalitagopi
8. nov 2008

dobre ranko...no dobre, tak to 1 Sko by som mohla od FIBI a ostatne od OLINKY. byvame kusok od medickej, tak sa nejako dohodneme v IP.
no sranda. ja mam z toho este stale extazu. 😀 😀

tara2
8. nov 2008

quika - na tych separackach je pisane, ze su vhodne pre najmensie deti najlepsie do 3 mesiacoch...tak vyskusam a uvidim. Mam doma aj disany separacky keby nieco...

tara2
8. nov 2008

bambusko - take separacky vyhodim do kosa...zlikvidujem ich tak ako jednorazove plienky. Do zachoda sa splachovat nemozu, tak nevidim inu moznost 😀 . Ale u takychto malickych deticiek co kakaju do kazdej plienky sa tie separacky aj tak nedaju oprat ci su to disany, popoliny alebo hocijake ine, nie? Ci ty si ich prala uz od zaciatku? Mozno mam blbe otazky, ale ja sa s latkovymi plienkami este len chystam pracovat a budem rada ked mi s tym trocha pomozete 😉

kili
8. nov 2008

quika, no len ja neviem, čo je to AIO 😀 , ale asi som si domyslela, plienka s vrchňákmi 2v1

bihan
8. nov 2008

Quika, ono sú tu aj látkovky drahšie, teda hlavne tie z USA, ale v porovnaní s hnuskami je to obrovská úspora.. len musím nejako vyriešiť to nočné "prečúravanie".

Kili 😀 AIO sú All-in-one, čiže všetko v jednom 😀 ale podľa mňa sú kapsovky lepšie v tom, že sa rozkladajú a rýchlo schnú.

Tara, sú aj fleesové separačky, ktoré sa perú - stačí rozstrihať nejakú tenkú fleesovú deku, len u nás veľmi flees nemá úspech 😒

kili
8. nov 2008

bihan, aha, no v tých skratkách sa už vôbec neorientujem, ale termín All-in-one poznám. tiež sa mi zdajú kapsovky v tomto lepšie, no mohli by to vymyslieť tak, že by sa nemuseli zakaždým dávať prať a boli to ako vrhné nohavičky, bolo by to zaújmavé 😕

quika
8. nov 2008

tara, okakanu separacku vyhodis alebo splachnes, splachovanie je pohodlnejsie ale tie vyhadzovacie su lacnejsie. ked uz menej kaka, mas viacej takych co mozes oprat, potom sa viac oplatia tie celulozove lebo vydrzia viac prani. inac oprat sa daju aj pokakane, len kto by to robil 😕

tara2
8. nov 2008

quika - dakujem pekne, tak som si aj myslela 😀

bihan - o tych flisovych separackach som tu uz citala, ale tie su asi dobre uz pre trocha vacsie deticky, nie?

mouse
8. nov 2008

Ahojte, mate skusenosti s bamboo nohavickovymi plienkami baby lucy? Resp. saju lepsie v porovnani s organics? S organics 3v1 som velmi spokojna, ale nestacia mi - nestihaju schnut, tak chcem prikupit dalsie, napadlo ma skusit bamboo...

taanak
8. nov 2008

mouse, bambusky su tensie, ale schnu priblizne rovnako dlho, bambus viac nasaje a potom aj dlhsie schne. Uz som to sem pisala - BL Organic su plienky, ktore mi schnu skoro najdlhsie - su dost hrube. Fajn alternativa su IV biofrote - nemaju sice vlastne zapinanie (to riesim snapkou) ale su stihle a relativne rychlo suche. Patria medzi moje oblubene. Ak do nich pouzijem este flisovu separacku, tak je aj sucho. 😎

Baby, dnes som bola na premietani filmu "Orgazmicky porod" a normalne ma to dostalo, aj slzicka bola. Normalne lutujem, ze som rodila "normalne" s epi a pod. ... Stalo za to to vidiet 😔

bambusko
8. nov 2008

tara, pokakane separacky splachujem do wc - to je jedno akej konzistencie je obsah. ved prave, kebyze to mam hadzat do kosa, to mozem rovno dat 1razovku, lepsie sa to zabali a az tak by to asi nepachlo 😖 a vypierat to zo separacky, to ma teda nenapadlo.

taanak, kde sa da ten film vidiet? mala som treti porod uplne prirodzeny. ked sa marek narodil a pytali sa ako sa bude volat, ja som tosice pocula, ale nic nevnimala, normalne som bola v nejakom zvlastnom stave, mala som pocit akoby som bola niekde uplne mimo a vsetci ostatni niekde daleko. orgazmus to akurat nebol, skor by som to prirovnala k tranzu 😨

tara2
8. nov 2008

bambusko - mne sa tiez ovela viac pacia tie co sa daju splachovat do WC, je to praktickejsie...tie obycajne mu budem asi davat vtedy ked si budem mysliet, ze nebude kakat 😀 ked uz som ich kupila 😀

olinka6226
8. nov 2008

ja som tiez rodila bez epi a nabuduce budem zas... ale orgazmus som pri tom tiez nemala 😀

bambusko
8. nov 2008

tara, otestujes a das vediet. to tam priamo pise, ze nesplachovat? lebo ja pouzivam tiez obyc pp radka a tam nepisu nic, aj ich periem, ked su len pocikane, po 3-4 praniach su skoro rozpadnute, tak v odpade snad nevadia.

verulka
8. nov 2008

ja som rodila vzdy bez vsetkeho. len mmi vodu pustali, lebo eodtiekla 😉
mne sa prave to splachovanie separaciek paci..nemusim sa s tym babrat 😝 ja mimino budem pouzivat za ked miniem popo- tie mi uazsne drzias pokope aj napriek praniu..na tekutu stolicu boli mimino uplne mimo- na tu sa mi najviac osvedcili flisky 😉

taanak
8. nov 2008

No, ja som podpisala papier, ze keby nieco, tak nech mi epiduralku daju a oni mi ju dali automaticky - bola som v takom stave, ze som ani neodporovala 😝
Film som videla dnes na akcii novovznikajuceho centra pripravy na materstvo a rodicovstvo (A centrum). Ono toho bolo viac, vacsinou to boli porody doma, pri tlmenom svetle, za pritomnosti partnera, porodnej asistentky..., zena mohla cely porod robit to, co jej bolo prijemne, dietatko mala od prvej chvile pri sebe, ... Naozaj to ma nieco do seba.

bambusko
8. nov 2008

taanak, ty zacinas pripravu na dalsie? 😀

tara2
8. nov 2008

bambusko - na obale to nepisu, ale na ich stranke som to nasla http://www.canpol.sk/product.php?lp=70&gr=132&p...
a neviem, ci by zvladli pranie, su strasne tenucke oproti disana separacke...ved skusim a uvidim 🙂
A tie co pouzivas ty vyzeraju ako? Nemas nahodou internet. adresu?

taanak
8. nov 2008

Zacinam.... o rok, o dva 😀

taanak
8. nov 2008

Baby, ja som separacky prala, az kym sa nerozpadli, alebo neboli pokadene... A stacil mi 1 balik, ale nelatkovala som od narodenia, nevedela som o tejto moznosti 😔 . Ked mala Silvinka asi pol roka, kakala uz celkom pravidelne, tak som skusala nocnik a separacky som uz moc nepouzivala.

bambusko
8. nov 2008

tara, pridruzena vyroba 😀

http://www.pdradosinka.sk/pridruzena.html

som chcela hodit aj link na pesnicku od lojza, ale som nenasla

my mame treti balik separaciek, najviac islo na zaciatku, pri kazdom prebalovani boli straty 😀 teraz vecsinou musim vyradit kvoli rozpadavaniu. ale murphy funguje, ked nahodou nedam separacku, je to tam 😠

verulka
8. nov 2008

bambu, vsak ako inak 😀 ja tiez ked citim naklad rozmyslam, ci som ju dala..ale teraz sa lepsim- davam ju furt 😀

tara2
8. nov 2008

bambusko - inak keby to bolo napisane uz na obale, ze sa nemozu splachovat, tak ich asi ani nekupim 😀
a dakujem za adresu 😉 . A objednavas ich alebo kupujes v nejakom obchode? A nahoda je blbec 😀

bambusko
8. nov 2008

tara, v pp ich maju v zdavotnickych potrebach. mne sa tak maly dosr... ked som mu dala zjest hipp prikrm. a to mi este manzel volal z roboty, ze nezabudni mu dat separacku 😀 a jasne, ze raz som nedala, lebo ema so mnou pri prebalovani nieco nastojcivo riesila.
verul, to aj tvoje deti maju vzdy pri prebalovani a kojeni vzdy potrebu nieco s tebou riesit? 🙄

kkaattkkaa
8. nov 2008

maminky,
mate niektora skusenost s touto vlnou ? Je vhodna na vlniaciky, ked je superwash ?
http://www.pleteni.cz/rucni_47_merino.htm

bambusko
8. nov 2008

katka, robila som z 2 druhov superwash. biele vlniaky su ok, ale nic vynimocne a farebne modro-zelene som po 3 lanolinovacich kurach aj tak vyparala, boli uz uplne lepkave a aj tak premokali. ale tato vyzera dobre, tiez som na nu pozerala - prirodnu, lebo je hrubsia. odradilo ma postovne

tara2
8. nov 2008

bambusko - 😀 😀 😀 si podajte lotto 😀 urcite vyhrate

potom asi poslem muza na turu po bratislavskych zdravotnickych potrebach 😀

mouse
9. nov 2008

Vdaka taanak. Objednala som na skusku 3ks BL bamboo - zachvilu z nich vyrastie, tak potom, ak sa osvedcia nakupim uz M-L velkost a doobjednala som este 5 ks ogranics 3v1, tak snad to bude stacit.. dohromady to bude uz 28ks nohavickovych plienok.
Ja separacky nadavam, mam sice kupene 3 baliky Disana celulozovych, ale zda sa mi to zbytocne, tato novorodenecka riedka kakanica zatecie vsade. Skor sa snazim maleho rozbalit vzdy, ked spozorujem, ze tlaci. Tak na 80% sa to dari, aj ked zrovna dnes som prala flaky aj z vrchnych nohaviciek...

olinka6226
10. nov 2008

mouse tak skus bezplienkovku... ved v podstate ju uz trosku robis 🙂

bihan
10. nov 2008

Kočky, nechcete niektorá Itti Bitti alebo niečo z tejto stránky? http://www.teeheebaby.co.uk/
Už som fakt nasratá, lebo mi nikto nechce tú plienku poslať sem, tak si to dám poslať k mamči a pri objednávke do 50 libier je poštovné na Slovensko len 3 libry.