Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

majka1981
7. jún 2011

@klapinka diky, mam zase co pozerat, kuknem vecer, teraz musim daco poriadit, kym mi moja laska spi 😵

klapinka
7. jún 2011

@petrinka ja si tiez musim prejst chut, su krasne ale aj fajne drahe ☹ kupila som 2, uvidime ake pridu, a ak E dostane ako "darcek" korunky tak jej kupim 🙂 ale inak mame aj dost, uz len na paradu 😵

klapinka
7. jún 2011

@majka1981 http://www.thenaturalbabyresource.co.uk/cloth-n... neporovnatelna nizsia cena, aj ked s postovnym

anelisa
7. jún 2011

Ahojte, viete mi este povedat co by som potrebovala uplne najnutnejsie kupit na zaciatok (mimo domu a na noc planujem zo zaciatku jednorazovky). Zatial mam toto:
vrchne nohavicky BG flip - 3x
vkladacky stay dray - 7x
kapsovka BumGenius Onesize 4.0 -1x
kapsovka Wonderoo V2 Minky - 1x
nocna Tots Bamboozle S-t-r-e-t-c-h Onesize - 1x
stvorce - 30x (10x MaM happy square, 20x lacnejsie - cca 125g/m2 - asi nic moc, ale darovanemu konovi.... 😀 )
snapka - 2x
Mam v plane samozrejme este separacne plienky, prostriedky na pranie, medvidka a vedro na pouzite plienky.
Citala som same pozitivne nazory na Bamboo Hour Twofold alebo Prefold. Ktore by ste odporucili....viem, ze rozdiel je asi len vo velkosti, ale neviem, co je vyuzitelnejsie.
Myslite, ze ma zmysel dopredu sit vkladacky? ....kedze neviem, ci mala nebude mat problem s nejakym konkretnym materialom...
@zfidorka u Teba som sa bola inspirovat ohladom sitia vkladaciek, tak sa Ta chcem spytat, ci si myslis, ze je rozdiel vo funkcnosti usitych a kupenych vkladaciek.

zfidorka
7. jún 2011

@anelisa nohavickovu nocnu tam mas len 1, budes davat na noc kapsovky?
ja viac vyuzivam twofold ako prefold...
vopred sa ti sit vkladacky neoplati, az pri realnom latkovani zistis co este potrebujes 😉 take vkladacky ako mam usite sa znackove kupit nedaju, takze neviem porovnat... ja som si ich sila preto, lebo znackove sa take kupit nedaju...

majka1981
7. jún 2011

@anelisa myslim ze na zaciatok mozes mimo domu kludne davat aj flipky + stay dry 😉 . Takze na zaciatok mas dobru vybavu.

gabika84
7. jún 2011

@anelisa ahoj, ja som si nedavno robila zostavu pre novoska, ak chces kuk sem, mam ich tam nafotene https://www.modrykonik.sk/fotoblog/gabika84/alb...

mamusia
7. jún 2011

Ahojte,

mam dalsiu otazku,kedze s mojou starsou som latkovala az od 3-och mesiacov a furt mam pocit,ze nieco neviem 😅 ze do akeho veku dietatka zehlite plienky?Myslim obycajne,tetrove,popripade ak mate uteraky,alebo ine vkladacky porobene z latky?

anelisa
7. jún 2011

@zfidorka na zaciatok chcem na noc pouzivat jednorazovky, kym sa zorientujem a potom by som na noc dokupila asi este taku ako mam a este sa mi paci aj tato: http://www.klingacik.sk/detail/697/nocna-plienk.... Na to budem potrebovat este asi vlniaky dokupit,tie budu asi lepsie na noc kvoli dychaniu pokozky ako flipky, nie?
Ale ohladom tych usitych vkladaciek predpokladam, ze ked ich vyuzivas, tak asi bez ohladu na druh materialu plnia svoju funkciu a ich bonusom je mozno polovicna cena 🙂 odlozim teda to sitie na zimu, nech to nevyjde nazmar 🙂
@gabika84 Ty mas krasnu vybavu 😵 ani netreba pozriet do profilu a je jasne, ze cakas babu 🙂 akurat som sa uistila, ze ked budem latkovat aj v noci, treba mi nieco priedusne na vrch. Tie flisove ruzove anavy sa mozu dat napr. na tie bambusove nohavickove anavy? Celkom si ma inspirovala, asi kupim na zaciatok na noc jedny flisove a jedny vlniaky navrch a uvidim.

A myslite, ze tych vkladaciek mam na zaciatok dost?

gabika84
7. jún 2011

@anelisa no ano, mas pravdu, cakam dievcatko 😀 ja sice nie som nejaky zastanca cisto ruzovej (oblecenie mam roznofarebne nachystane), ale tie plienocky mi nedali 🙂 druhe babo zatial neplanujem, takze sme volili ruzovu. mamina mi vravela, ze by sa zasmiala, keby to bol napokon chalan 😨
na nocne nohavickove mozes pouzit aj PULky, ja som sa rozhodla prave kvoli priedusnosti kupit jedny vlniaky a jedny flisky (ked budu vlniaky spinave trebars).

otazocka: treba prat a lanolinovat nove vlniaky?? alebo az casom, ak sa zaspinia..

anelisa
7. jún 2011

@gabika84 chalan v tych ruzovych plienkach by bol asi trosku smiesny 😀 tak drzim palce, nech si z Teba nespravilo dietko srandu 😉
pokial viem, kazde vlniaky treba pred pouzitim nalanolinovat, s pranim neviem ako to je. Ale urcite sa ozve niekto skuseny 🙂

kloranebb
7. jún 2011

@zfidorka Isla som si ten vyrobok co som mala ja na mysli pozriet a zistila som ze to nie je flisova plienka ale flanelova vyrobena z bavlny. 😀 Takze co vravis na to? Mam na vyber pouzivat bud tie flanelove nohavickove plienky s vrchnymi PUL alebo vlnenymi a verzia druha je stvorcove muselinove plienky a na to vrchne nohavicky ako pri prvej verzii (mozem si vybrat gramaz tych plienok bud 67 alebo 100). Myslis ze budem s nejakou touto variantou spokojna?

sulky
7. jún 2011

@majka1981 , dik za upozornenie, chybycka se vloudila 😎

miruss
7. jún 2011

@majka1981: Díky za upozornenie. Chybu som opravila.

sulky
7. jún 2011

@majka1981 , a co tak AIO Anavy easy?

taanak
7. jún 2011

@klapinka cena je nizsia, lebo je to dopredaj stareho typu plienky, teraz sa uz predava v4 + DPH v UK je na plienky 0% 😒

majka1981
7. jún 2011

@sulky aky maju strih? Taky ako Itti Bitti - lebo tie uz nesedia, m-ko bolo uz davno male. Inak vyzeraju zaujimavo. Dakujem.

henushka
7. jún 2011

Ahojte, vedeli by ste mi poradit, cim a ako setrne odstranit skvrny na vlnenych nohavickach? Teda konkretne mam na mysli flaky z mocu, ktore vznikaju pri dlhsom pouzivani (okolo noziciek).

emjee
8. jún 2011

@henushka to by aj mna zaujimalo

mamusia
8. jún 2011

@henushka @emjee mne vzdy vsetky skvrny vyperie toto http://www.praciegulicky.sk/product/odstranovac... ale neviem ako to je s dlhsiu dobu uz vzniknutymi skvrnami. Ja to vzdy tam natlacim na spinave,ked dam dole plienku,necham vyschnut a to tam zaschnut a normalne potom operiem s ostatnymi plienkami,ked periem a skvrny nie su 🙂

A to mi nikto neviete povedat,ze dokedy treba zehlit stvorcove plienky? Ci ich nemusim zehlit?

raffaella
8. jún 2011

@mamusia stvorce netreba zehlit vobec, ja som ich zehlila do 10 mesiaca, potom som si povedala ze je to fakt zbytocne a teraz uz nezehlim, len pekne poskladam. Je to zbytocna robota pre teba, nema to ziadny zmysel 😉

alusha
8. jún 2011

@mamusia ja ich tiez vobec nezehlim, ani som nikdy nezehlila a pouzivame vacsinou len stvorce, zbytocna strata casu... radsej ten cas venujem dietatu alebo nejakej prijemnejsej cinnosti 🙂

mamusia
8. jún 2011

Dakujem baby,tak aj ja prestanem uz 😅 starsej nezehlim,len tej mladsej,bo sa bojima,by nemala nejaku zlu reakciu na prasok,lebo bola aj dost zaparena a mala pupaciky,no uz to ma vsetko pekne teraz.

virivka
8. jún 2011

Ajojte. Uvazujem ze by som cez leto pouzivala cez den doma vlniaciky. Ktore mi odporucate? Chcem ich na plienky na rovno.

sladkasue
8. jún 2011

???
baby, chystame sa na kratku dovolenku(4dni)... ako to riesite? to tam beriete plienky a potom periete??? ja som teda odhodlana na tych par dni zobrat jednorazovky - sak my ich pouzivame ked chodime na cely den von a pod. ale uz davno nemal tolko dni v kuse na sebe jednorazovky... rozmyslala som, ze mu ale zoberem 4 latkovky na noc... (v noci nezvykne kakat, tak by som ich iba preplachla, mozno sa aj trosku vyschnu a sup s nimi do vaku)

majka1981
8. jún 2011

@sladkasue mohla by si to tak vyriesit, ze prvy den das jednorazovky a nasledujuce 3 latkovky, 3 dni plienky vydrzia... a potom vecer doma hned oprat.

danjelikh
8. jún 2011

ahojte baby,
ja som kupila popoliny panda a zostala som zhrozena, ake zmolky sa na nich porobili hned po prvom prani. a prala som poctivo podla toho, co tam bolo napisane. tak neviem, ci su proste take a bude to len chybicka krasy ☹ alebo som urobila nejaku chybu. Mate s tym niekto taketo skusenosti?

petrinka
8. jún 2011

@sladkasue my sme 10dnovu dovolenku riesili s latkovkami 😉 vyhodou bolo, ze sme boli pri mori a casto bol s holou ritkou a teda tolko plienok nepotreboval. zobrala som kapsovky a kazdy vecer som preprala vrch aj vkladacky a potom ich este namocila do nappy freshu, potom preprala a dala vysusit. tym, ze to boli kapsovky, tak rychlo schli, takze sme to zvladli v pohode. mozno sa to zda ako makacka, ale nebol to taky problem 🙂 pripadne mozes naozaj kombinovat s jednorazovkami- jednorazovku das, ked si myslis, ze bude kakat, aby si sa nemusela aj s tym babrat🙂

modrofuzik11
8. jún 2011

ahojte dievcata, asi moc nezapadnem do tejto debaty, ale popravde od zaciatku som pouzivala jednorazovky, Sara ma teraz 18 mesiacov a je v pohode (plienky uz ma iba v noci). o cca mesiac sa narodi Kubko. nerozmyslam nad tym, ze by som pouzivala nieco ine ako jednorazovky. dovody? jednoducha manipulacia, spatna nepresiakavost (zadocek je v suchu a dietatko v pohode), setrenie v materstve tak drahoceneho casu v porovnani s latkovymi plienkami. je pravda, ze obcas sa Sare zadocek zaparil. ale zabral bepanthen a bola v pohode. neverim, ze v pri latkovych plienkach sa zadocek sa z casu na cas nezapari. a ze vela odpadu a znecistenie prirody? dievcata, kolkokrat periete latkove plienky? kolko znecistenej vody odchadza do prirody? kolko elektriky spalite pri ich zehleni? je to rozhodnutie kazdej z nas 🙂 obdivujem, ze ste sa na to dali 😉