Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
28. júl 2009

hasi, tie blueberry co mam v albumoch (modre a zelene maskace) su len vrchne gate, a este mam aj tu kapsu, zajtra operem, vo stvrtok odfotim. 🙂

mamutka
28. júl 2009

baby mam jednu skusenost s hambacom nemilu, plienka super, o tom potom, ale teraz v lete kadeco lieta vzduchom a mne sa v tej kapse ususil cmeliak 😒 isla som ju na noc dovypchat a smatram rukou ze co to tam susti, skoro som odpadla ked som ruku vytiahla, ja sa hmyzakov bojim. ale sa hrozim predstavy ze by som si to nevsimla a nacapila malemu na ritku no a ked sa zamrvi, tak by ho bodlo zihadlo....
neviem naco robia vnutro farebne, mame maskac, pri bielej kapse ako BG by si to clovek hned vsimol ked do nej kukne, ale tu mozem aj celovkou svietit a nic, len smatrat rukov pomoze.
nechcem nikoho vystrasit, len kuk a smatrat do tmavej kapsovky kym ju pouzijete, ak sa susila na prijemnom cerstvom vzduchu dakde na vidieku
ach jo, cil mam fobiu ju znova pouzit 😅

mamacat
28. júl 2009

katka ja mam tie fitted diapers kissaluvs (ked kliknes v tom tvojom linku na prvu fotku Kissaluvs) mam ich size 0 na novorodenca. ja som si myslela ze fitted su take ze ich vyrabaju na rozne velkosti. versus napriklad take co su iba 1 velkost a ta sa adaptuje na rozne velke deticky...

mne inac dosli tie gDiapers (hybridy) co som tu spominala. vyzeraju super. ale vyskusane ich este nemam..;)
http://www.gdiapers.com/

este otazka pre skusene pouzivatelky latkovych plienok. ako si vase druhe polovicky zvykli na latkove plienky? ja sa bojim ze to manzelovi bude robit problem. najma ze budeme pouzivat rozne systemy... jemu robi problem aj dupacky pozapinat 😔 (a mam kamosku ktora vzdala latkovanie prave kvoli hundraniu manzela)

baskaj
28. júl 2009

kočky látkarky, musím sa posťažovať! dnes bol MM v zdravotníckych potrebách a v lekárni zháňať lanolín. a kukali naňho jak na debila.... 😠 a separačné plienky mu ponúkali také, čo boli už 4 roky po záruke.... - to akože kde žijeme?? 😝

mamutka
28. júl 2009

mamacat, MM neprebaluje, ak ma s tym problem, kupim mu balik vloziek nech si v tychto horucavach oblepi celu rit a chodi tak 24/7, potom je ticho a uzna vyhody latkoviek.
ale vie dat AIO, aj to tazko teraz, lebo nas syn si na chrbat nelahne, vsetko mu davame postojacky 😒 😀 😝

lenka138
29. júl 2009

mamacat MM ma v látkovkách dosť podporuje, čo ma veľmi teší. Dokonca som mu spomínala aj vlniačiky(lebo stále uvažujem nad tým, že by som ich predsa len mala kúpiť) a on mi povedal, že tak nech si ich kúpim, nech to mám teda na komplet, no veľmi zlatého manžela ja mám

s prebaľovaním problém nemá, ale vždy je dobré keď mu to pekne prichystám a on to len na riťku zapne, niekedy si až po tom čo malého oblečie spomenie, že zabudol dať vrchné nohavičky 😅
určite by som mu nedala poskladať štvorec na draka, ale aj tak malého prebaľujem hlavne ja, lebo ma to s látkovkami baví 🙂 🙂 🙂

lenka138
29. júl 2009

ked už som spomenula tie vlniačiky, tak čo hovoríte na tieto? Mate s ními skúsenosť, môžu byť dobré
http://www.branakdetem.cz/vlnene-zavazovaci-kal...

vladkaz1
29. júl 2009

Lenka mne sa vzdy pacili podla su super .. neviem akak kvalita nemam ich .. ale na oko by som ich brala len s toho dvovodu ze malej vadili lemovanie okolo noziciek ju to otlacalo 🙂

lenka138
29. júl 2009

a hlavne sa mi zdá dosť výhoda, že sú od narodenia po nočník

nejde niekto robiť objednávku z brány? Ozaj aké je tam poštovné na slovensko, ked by nebola veľká objednávka?

dudri
29. júl 2009

lenka 138
6. Zásilky na Slovensko

Zboží zasíláme zásilkovou službou PPL, která dokáže balíček doručit do 48 hodin od jeho odeslání. Na Slovensko zasíláme na dobírku službou PPL za poštovné 200,- Při objednávce nad 4000,- je poštovné ZDARMA.
Výslednou cenu za zboží a dopravu zaplatíte při dobírkovém balíčku v EUR. Částku v eurech si počítá dle aktuálního kurzu ČSOB sama společnost PPL. Informace o aktulním kurzu najdete na www.ppl.cz .

lenka138
29. júl 2009

dudri dakujem, lebo ja som to aj hľadala a nenašla

sisa.b
29. júl 2009

mamacat, nadherne dievcatko mas 😵

vladkaz1
29. júl 2009

baby ale vsimli ste si ze Brindzulka sa neozvala ? podla mna ma uz babko na svete 😵 😵

hasisihanulka
29. júl 2009

Labutka, diky, som si to nejako neuvedomila. Oni maju aj vrchnaky ake pekne. Nechapem, ze mi to doteraz dako uslo 🙂

Brinzulku som sledovala aj v julovkach a tusim dnes nastupuje do nemocnice. Tak na nu myslim, snad uz zachvilku budu s Andrejkom spolu.

Mamacat, moj manzel sa latkovkam branil, ked som o tom zacala hovorit. Potom som objednala a teraz po 4-5mesiacoch to berie ako normalnu vec. Zvladne vsetko, aj poskladat draka. A ma aj oblubene kusy (Fuzzi Buns margaretkove 🙂). Dokonca sa mu pozdava, ze nemusi vyhadzovat plne kose smradlavych hovienkovych jednorazovych plienok. Najvacsi problem je rozoznat, ktore plienky potrebuju vrchne nohavicky a ktore nie (ale urobila som zvlast kopky, aby vedel) a usanovat nocne plienky na noc (rad ich da aj na obednajsi spanok 🙂). A este mu sem-tam ujde a vlniaky hadze k spinavym plienkam. Ale v podstate vsetko zvlada, teraz sa chysta aj prat, ked budeme v nemocnici.

labutka
29. júl 2009

no moj manzel tiez prebaluje do látky, vačšinou v pohode. niekedy zabudne dať vrchné gate, tak sa ho ešte občas spýtam, či dal aj tie fialové (ešte že máme každú plienku inej farby, inak by som mu to asi nevysvetlila 😀 ), a párkrát sa stalo že dal itti bitku a na to PULky... 😀
v noci keď prebaluje on, tak vždy večer nachystám presne čo treba, aj po kúpaní keď krpca oblieka, tak mu nachystám na kôpku plienku a vrchniaky a oblečko.
a do štvorcov alebo vv balím len ja, to ho učiť nebudem, možno pri druhom 😵
zozačiatku som musela bojovať aj s vetami typu - nedáme pampersku? alebo keď sme išli na návštevu - pribal preistotu aj 3 pampersky. teraz som pampersky odovzdala kamoške na jej 1-mesačného chaloša, a nám doma ostal nerozbalený balík velkosti 3 (nechcete ho niektorá? 😀) a 2 vzorky z Mama a ja. a manžel už na hnusky tiež zabudol. 😵

lenka, ja chcem tie cushies tushies z brány, ale budú až v první polovině srpna, tak keď 2 týžne počkáš (teda dúfam že budú mať aj tú, čo chcem ja), tak sa môžeme spolčiť. a kamoška mi to sem donesie.. 🙂

mamutka
29. júl 2009

lenka, ja som ich chcela nedavno, ale modre a ze nemaju, tak neviem ci ruzove mavaju 😒 tak drzim palec, ale urguj ich nech ti daju hned vediet ci ich maju, nie ze budu dva tyzdne rozmyslat a potom ze nie...ako u mna

standu
29. júl 2009

mamacat, mm ma v napade latkovat podporoval hned odzaciatku, uznal argumenty a povedal ok, tak ich kup. potom sa aj obcas ozval, ze ci tychplienok este nemame dost 😀 ale zalepila som mu usta tym, ze je to aj pre druhe babo, ze ma to bavi, paci sa mi to, tak nech ma necha venovat sa svojim zalubam 😉 😉
ja mam plienky zvacsa AIO a kapsy, takze su prichystane hned na pouzitie na komode, takze s prebalovanim u nas nie su problemy, aj ked uz sa stalo, ze nedal pulky atd ale on ani predtym nejak extra malu neprebaloval...
ked niekam idem, radsej mu plienky, ktore ma dat pripravim, alebo ich jednoducho polozim navrch kopky...
na pouzitie vrchych gati ho upozornujem 😀

presne tak hanka, najvacsi problem je rozoznat na ktore idu gate a na ktore uz nie 😵

takze s manzelom problem nie je. vsetky argumenty, ktore hovoria za latku a proti jednorazovkam hned uznal za logicke a spravne.
dokonca ked sme sli do tatier na hotel tak som chcela kupit pampersy, ze nebudu mi tam smrdiet a prat a vesat ich nemam kde, tak sa zacudoval...a opytal : no a normalne pleinky neberies?? 😕

tak som sa poddala a latku vzala a v pohode. neprala som a dokomca som este ani vak ne plienky nemala, tak "smrdeli" v kupelke v igelitke a nepovedal jedno slovo...
inak nemozem si vak vynachvalit, vobec ziadne divne "vone" bytom nevanu...ako obcas z kosa. mne to nevadilo, ale muz aj babka mali obcas poznamku. teraz su spokojni 🙂

hasisihanulka
29. júl 2009

To je inac fakt standu, ze tie latkove o dost menej citit ako papierove, lebo z papierovych nikto nic do zachoda nevysypava, ze ano 🙂

standu
29. júl 2009

to je urcite pravda, aj ked ja som mala na mysli smrad ocuranej latky z kosa na plienky 😀, ktory sa mi darilo hlusit olejmi ale muzovi a starej mame aj tak smrdeli 😠
vak to vyriesil 😎

lenka138
29. júl 2009

labutka, to by šlo 😉 , ked som počkala doteraz, tak 2 týždne už vydržím

mamutka dobre, že si mi povedala, musím im poslať mail, lebo ja by som tiež chcela tie modre

labutka
29. júl 2009

a este som chcela, mame za sebou aj prve manzelove pranie, instruovala som ho cez telefon, ale bolo to rano (on je rano nepouzitelny), takze namiesto slizu isla do pracky soda na pranie. 😀 😀 ale potom aj sliz a vsetko v pohode... 🙂

a moja mamina stale chce aby som davala k plienkam avivaz... 🙂

sulky
29. júl 2009

vladkaz, hasisihanulka - brinzulka sla dnes na vyvolavacku, mala teploty od pondelka,
zatial nemam spravy, dufam ze vsetko ok

diapozitiv01
29. júl 2009

Ahojte babulky,
momentalne som v nemocninci na rizikovke (chvalabohu ze mi manzel vybavil net) a tak som v pondelok objednavala dalsie plenuchy.
Cakame chlapceka ( chceli by sme latkovat od narodenia, manzela uz ucim ze co a ako)
ale zatial mame za sebou len 33 tyzdnou.
- 2 bambusove gature BL, velkost XS/S, suchy zips
- 1 organic gature BL velkost XS/S
- 1 vrchne gature FIX BL S
- 1 IT SIO velkost S, tmavo modru
- 1 IT SIO velkost M, cervenu,
- 1 IT SIO velkost M modru s bielymi bodkami
- sety vkladacich plienok do IB SIO
a dalsie kusky uz mam doma:
- AOI Mommy´s Touch Minky modre
- vrchne gatuse Blueberry minky modra kamuflaz, velkost S
- vrchne gatuse Imse Vimse Fox Fibre, velkost M
- vrchne gatuse Swaddlebees ABC blue Martiny, velkost S
- bambusove gature BL, velkost XS/S, patentky

Postupne chceme este dokupovat hlavne take IB, CT a nejake super farebne gature, velkost M,L

luka21
29. júl 2009

Ahojky mohla by si mi poradiť čo si treba priniesť do pôrodnice pre seba aj bábätko?

viviktorka
29. júl 2009

ahojte, to fakt nikto nevyskusal tie Bambino mio? Nie su podla vas dobre? Vdaka

matja
29. júl 2009

vivi, vraj nie su moc dobre, ale odskusane nemam...

aj mne smrdia hnusky, teraz ma chudacik moj maly jednu na sebe a taaak mi smrdi, len co dopapa, mu ju idem rychlo vymenit. Boli sme von a mala som zo sebou iba 2 plienky, tu druhu mi hned cerstvo prezlecenu dokakal, tak som musela dat jednu rezervnu hnusku, co som nosila v taske. 😒

matja
29. júl 2009

labutka, lenka, ja sa tiez pridam k nakupu z brany, budem chciet MMT a CT, lebo ked kupovala tamka, tak ich nemali. Nezabudnite, prosim, na mna 😉

matja
29. júl 2009

este k tej hnuske, napadla mi v prvom okamihu myslienka - dam hnusku alebo tu prvu ocikanu latkovku?? 😀

mamutka, fuj, to musel byt hrozny pocit s tym cmeliakom... Ani pomysliet, co sa mohlo stat. Mne sa raz stalo, ze na SWB kapsovke som mala "nalepene" male takmer neviditelne vajicka nejakeho hmyzu, bleee, fakt som si to vsimla len nahodou, lebo z jedneho toho minivajka uz vychadzalo cosi cierne. Po tvojej skusenosti kapsovky nebudem susit vonku ale doma...

standu
29. júl 2009

diapozitiv podla mna sa ti Sko IB neoplati. do tych 2-3???mes aj tak treba balit nasiroko a aj tak ti z nich babo rychlo vyrastie. moj nazor

vladkaz1
29. júl 2009

ahojte tak brindzula ma uz malickeho na svete ...volam sa Andrej mam 4220G a52 cm a mamu som od stastia ocural tata sa tesi a Davidko tiez 😀 😵 😵 😵 😵 😵
sssssssuuuuuuuuuuuuper gratulujeme s celeho srdiecka 😵 😵