Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ludka77
21. máj 2009

Ahoj Tamka, tak ja som objednala tie BL classic 3v1, a keď už mi prišli a držala som ich v ruke a porovnala s organic 3v1 ktoré som na potvoru zobrala len 1 tak tiež už viem že classic už neobjednám. A to som pôvodne chcela objednať 1 classik a 3 organic, potom som to vymenila lebo niekto písal že classic rýchlejšie schnú.
Už ale objednám až keď bude malinká na svete a uvidím ako tie plienočky znáša a ako jej ktoré sedia.

Najlepší bol priateľ, tan sa na organic pýtal, že či to je na zimu 🙂)) ale keď som mu povedala že určite jej bude lepšie v takejto plienočke ktorá síce vyzerá teplo ale dýcha ako v umelej pamperske. Tam mi povedal, že to je jasné. A nezabudol dodať, že on vie predsa, že má doma šikovnicu 😀

standu
21. máj 2009

no adrenalin mat nebudem...ale ze nezavidim, to som myslela tak, ze sa tesim, ze si ich vyhrala..ci vydrazila a ze ja budem mat tiez, tak naco zavist 😉

ludka co my tych chlapov nenaucime, vsak?? 🙂

sissik
21. máj 2009

baby ako vam zavidim, ze manzel vas podpori a ked nepodpori, aspon nepordypava 😔
ale vsak ja toho mojho vychovam 😎 😀

bihan
21. máj 2009

Standu, to ja len tak zo srandy 😉

Sissik, u nás s prvou lastovičkou prišiel práve MM ešte pred pôrodom a poslala som ho s tým do prdele 😅 ale teraz relatívne zvláda... už som ho naučila, že vlňáky sa nehádžu do koša po každom použití a v zásuvke má vždy nejakú kapsu alebo AIO pripravenú, takže len chytí a prebalí... občas sa opýta, ktorú má zobrať, ale inak pohoda.

tamka84
21. máj 2009

Asi to bude tak ako píše emmka, že standu vlastne objednala ako prvá. Ale ja som pozerala na stránke a tam majú napísané že súčasťou je vložka stay dry a inej tam nepíšeu. No proste standu mala si šťastie 😉 😀

Somnou sa včera MM vytešoval z plienok, sa pýtal ktorá je ktorá a ako sa používajú takže našťastie tiež neriešime nejaké spory kvôli plienkam 😵 😵 😎

standu
21. máj 2009

no co sa nam stalo....druhy den som nemohla najst ani vlniaky ani pulky imse. prerabovala som uz cely byt, zufala nestastna..MM ze ich odfuklo zo snury...kricim SAK SOM ICH NEPRALA!!!! no a kde sa nasli????V pouzitych plienkach 😠 neviem kto ich tam hodil, nik sa nepriznal (teraz mame aj babku doma) takze neviem....pochybujem ze by som ich tam dal ja, ale jeden nikdy nevie.....uz sa mi stalo, ze som odpadky miesto do kosa strcila do chladnicky 😀 😀 😀 ale to tom si uvedomila takmer hned. nevadi, hlavna vec, ze sa gate nasli 😵
to tak na okraj temy "vlniaky v kosi na plienky"

neviem, vravim, moj vsetky argumenty uznal hned a ABSOLUTNE nevyryva. len obcas s mnozstvom plienok....ale uz davno nie. a prebalit vie jedine AIO a stvorec na osminy do puliek 🙂 IB minule nedal, lebo je MALA podla neho 😀

standu
21. máj 2009

ja sa nejdem hadat ale pisu tam sacie jadro z mikrofrote a stay dry vlozka.

emmka3
21. máj 2009

standu mas pravdu, pisu ale ja mam dojem, ze na zaciatku tam bolo aj vyslovene napisane, ze sucastou su 2 vlozky, jedna sacia a druha stay dry ... mi to tak utkvelo v pamati, ze 2 vlozky ... waw 😉 a ako to teraz myslia s tym sacim jadrom, ani srnka netusi, ked uz 2 babam prislo bez 😅 asi by som napisala Pilkovi, ze co je to za haluz ...

emmka3
21. máj 2009

lebo aj na starom Organiku pisu, ze sacie jadro ... bla bla ... ale je tam aj sepere, ze sucastou je aj vlozka vo velkosti L ... no jednoducho si asi mala stastie, ze si kupovala na zaciatku a teraz to uz stiahli 😔

emmka3
21. máj 2009

jo a uz viem, co myslia tym sacim jadrom ... to je to zhrubnitie plienocky po celej dlzke, vsite v ramci plieky ... takze nem separe vlozka 😉

sirinka
21. máj 2009

tak po dvoch dnoch latkovania BL organic a bambusky sa moc osvedcili...clasic uz menej....sa vytesujem 😀

standu
21. máj 2009

aj ja som spociatku myslela, ze sacie jadro je to "zhrubnutie", ale tato plienka je fakticky cisto len nohavicky, to jadro separe a farebna staydry. tak to mam ja.

vladkaz1
21. máj 2009

ahojte tak mi mame dnes pokrok za celu noc mala asi 1x cvrkla do stvorca a rano pekne isla cikat so serbla 😀 😀 sa tesim , musim ist na postu a vybavit veci potom este mrknem ...
Sirinka tesim sa s tebou 😵 😵 aj ja mam s toho latkovania radost ... aj ked davam len stvorce 🙂 ..
Inak tie separacky musim davat? vcera som nedala pokadila sa mi pekne som namocila vysuchala zlcovym mydlom a dnes periem a su sneho biele stvore...
tak ked nechcem nemusim to tam davat? Nie?

sirinka
21. máj 2009

vladka pri klarke som aj ja obcas pouzivala stvorce, ale ona uz malo cez den piskala do plienky, skor pre istotu...v noci este nemam odvahu...to pisa dost vela...

vladkaz1
21. máj 2009

cez den ked sa podari doma krasne ide na serblik ,ale sem tam sa jej stane aj na zem ked nemam cas ju sledovat dam jej stvorec a na to tie BL , tesim sa pridu mi tie PUL som na ne zvedava....
Este by som chcela na noc tu konopnu sa mi paci.... ale to si este rozmyslim... akurat som navesala plny susiak stvorcou musim ist mam vela vybavovaciek ,... 😵

sirinka
21. máj 2009

mne by mala kazdu chvilku uz ta konopka dorazit, tiez som na nu zvedava 🙂

emmka3
21. máj 2009

baby, potrebujem radu, maly sa mi asi zaparil v tesko hnuske alebo ma take cervene vyrazticky od flisovej seperacky, teraz neviem ... ale ako to riesite? Kremujete do latky? aky kremik sa vam osvecil? ja mu davam teraz stvorce bez gatiek, je na nepremokavej podlozke, prebalujem sice kazdu hodku ale nech ja v suchu a nech dycha, kedze vlnaky sa 2x lanolinuju 😔

lilly
21. máj 2009

no tiez nechapem, preco plienka.sk zrusili tu jednu saciu vlozku z velurky.. predtym to tam mali napisane, ze su dve, teraz to uz ani napisane nie ne 😕
bihan, super k tym CT, mne sa tiez velmi pacia, uvazujem nad nou tiez, no neviem odkial by som ju objednala, z ciech sa mi nechce..
sissik, mna manzel tiez v tom podporuje, no on vobec neprebaluje, spociatku zvykol, ked som mu to pripravila, potom stale menej a teraz uz vobec nechce.. no ale az tak mi to nevadi, bo aj tak ked aj dal nejaku IB, tak ju nedal uplne tak dobre a ja som ho nechcela zdzubkat, aj ked som videla, ze tak su skarky a potom pretiekla.. a ja to mam aj tak rychlejsie.. on maximalne tak malu rozbali
emmka, ja kremujem len na noc, alebo do hnusiek, davam sudocrem alebo niveu proti zapareninam.. vyrazticky sme nemali uz strasne davno, ale hlavne to vetraj, to je najlepsie..
dnes sme boli na poradni, malu som po odvazeni dala do IB a tak sme sli k dr. no ani to neokomentovala nijak.. no co uz..

emmka3
21. máj 2009

lily, vetrame do diva .. este ze je tak teplo 🙂 teraz mam aj nejaku vzorku NIVEA SOS, tak skusim, je tam zinok, tak by to mohlo byt OK ... a ak by si chcela CT, ja idem zaciatkom prazdnin do Brna a chcem sa zastavit aj v Branke ... uz beriem CT pre standu, tak este by som nejaku zvladla 😉 ak ano, napis mi IP ... a co sa tyka Dr. tak podobne skusenosti mame asi vsetky 😉 ja mozno troska lepsie, sestricka poznamenala, ze ake pekne gatky maly ma 😀 ale dalej sa nepytala ...

vladkaz1
21. máj 2009

Emka ak to ma dost na titkevyhadzene daj si predpisat imazol , mala to mavala s teskacovych a pomohol da sa aj volne kupit na 3.50 eura 🙂 , mala sa mi prave pok... a zaspala som ju musela zobudit a prebalit takze sa asi nikam nedostanem nic nestiham co som mala vybavit 😔

emmka3
21. máj 2009

vladka, dakujem za radu, aj ja mam skor podozrenie na tie teskacove, lebo z flisu sa mu nikdy nic nerobilo ... uvidim do zajtra, a ak neprejde, tak zbehnem do lekarne ...

vladkaz1
21. máj 2009

Emka nemas zac, 😉 ale ved mohla si si to dat predpisat potom pomali nic neplatis, mala moja s teskovych ma vsade pupaky aj na bruchu a ritke susurke ani nehovorim ale mi mame aj AE , flis separacky jej urcite nemozem dat...

sisa.b
21. máj 2009

holky, inak uz maju na mmb inzerat aj z brany a citala som, ze ceska ppl zmenila cennik, takze postovne vyjde na nejakych 200 kc. no aj tak sa mi to zda dost, ale je to lacnejsie ako tie moje z australie 😅

emmka3
21. máj 2009

vladka, nas maly ma tiez na bruchu 😲 a nemal ich, to len asi cca 2 dni odkedy som zacala pozorovat zacervenanie v plienovej oblasti ... ale na ritke to zatial nema ...

vladkaz1
21. máj 2009

no tak uz nekupuj teskace ja ties nekupujem ... kupujem bila a nemala to ale uz to ma aj s tych takze neviem asi zasa cacnem kupovat pampersky alebo kupim dobre latkovky aj na von

blesq
21. máj 2009

ja som za pampresky, neopalti sa setrit na plienkach 😉

emmka3
21. máj 2009

cico, co tu drazdis ... hes 😉

emmka3
21. máj 2009

vladka, ked tieto tesco uz mame 2. mesiac a kupili sme ich v tejto velkosti 1. krat ale asi aj posledny, no a kedze sa mi uz lanolinuju vlnaky, tak spotreba hnusiek pojde na minimum 🙂

eniuch
21. máj 2009

vdaka za odpovede, vyzera to ze sa nemam coho bat 🙂 teraz tiez prebalujem do pampersiek najneskor po 3 hodinach....a tiez sme sa parkrat prekakali ale len do plienok ktore sme kupovali v SR, rakuske fungovali a vsetko zadrzali...neviem ci nahoda....ale aj material bol na prvy pohlad iny.

a je tu niekto kto je spokojny s lienkovymi systemami Bambino Mio? resp. ake mate s nimi skusenosti? 🙂

bihan
21. máj 2009

Tie sa ešte vyrábajú? 😅

Keď už hnusky, tak alany... pampersky sú fakt nehorázny smrad.