Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
25. máj 2009

vladka, ked ja mam pocit, ze ich mam stale malo 😅 resp. este je stale dost plienok, ktore nemame a rada by som ich vyskusala 😀 ale uz som poslusna, este jeden hambac a fluffles a koncime 😎
teda este cakam na plienky z australie 😵 😵 😵

vladkaz1
25. máj 2009

jaj moja aj ja by som chcela aj ine ale musim sa krotit..
Preco si si to objednala az z australie?
Som zvedava na foto

sisa.b
25. máj 2009

lebo tu sa nepredavaju a z ciech bolo rovnake postovne ako z australie, navyse ich nemali ani skladom. foto urcite pridam 😉 teraz pracujem na dalsich vlniacikoch a cakaju ma este domace plienky 😝

vladkaz1
25. máj 2009

potom poradis ako sit domace 😉

sisa.b
25. máj 2009

vladka, je tu aj tema o tom a najdes tam kopec strihov a navodov 😉 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

sisa.b
25. máj 2009

uz som aj pozerala, kde sa da zohnat bambusove ci konopne frote. cesky si ho brali z noveho zelandu, aj baby patentky tam pokupili, aj klieste na ne, ale nie je to ziadna lacna sranda 😝 nemam overlock, tak sa mi to ani neoplati. ale tie latky som pozerala aj na nemeckych strankach. cena by bola celkom slusna, len to postovne je skoro 16€ 😒 takze ak by niekto objednaval, radsej sa pridam 😀

vladkaz1
25. máj 2009

a co stoji na nemeckej meter frote?
Inak som si to pozrela cele som uchvatena ja nemam ani stroj mama ma vsetko ale fat parada baby su sikovne 😉

vladkaz1
25. máj 2009
sisa.b
25. máj 2009

tam nemaju nic poriadne skladom. tu je lepsi vyber http://www.schwangerschaft-geburt-baby.de/index...

vladkaz1
25. máj 2009

pocuj ale stale nechapem ,ak ti to na vahu poslu .. alebo vlasne kolko toho bude 1 kilo som stoho blbec...
preco to nepredavaju na meter..

sisa.b
25. máj 2009

to nechapem ani ja 😅 ale uz nemienim investovat do niecoho takeho. stacia nam nase plienocky 🙂

vladkaz1
25. máj 2009

no ved ja som teraz na youtube pozerala ako to siju ,no nech nekecam za 10 minut ju mala hotovu... ty kokso a vypadala ako z obchodu.. zavidim ... a este mi nejde do hlavy co tam pisu baby strihy ze 90 cm latky na 1 plienky to sa mi zda nejako vela 😕
Pockaj nieco somsa tam dcitala ze 1 kilo je 140 sirka a zalezi od materialu myslim napr bambus ... ale potom dlzka??? no neviem mozno by sa oplatili sit len vkladacky.. inak baby to tam siju aj zo starych flaneliek 😀 😅

sisa.b
25. máj 2009

tak som babu prebalila do nocneho modelu a nafotila 😀 ma t 🙂 en zadok obrovskyyyyyyyyy, pridam foto, ked zaspi

sisa.b
25. máj 2009

vladka, ja nebudem s takym niecim spekulovat. zas tak zrucna nie som a radsej si kupim bl bambusku, ako pokazit latku za 3 stovky 😝

sisa.b
25. máj 2009

tak uz som ich pridala. a som rada, ze mame loviky vo velkosti L 😵 na tie nase nocne mega plienky by Mko nestacilo

vladkaz1
25. máj 2009

ved ano ja by som skusila kebyze mam sama doma masinu a nemusim prehovarat otravovat mamu ,mala by zaspala a mala by som na to klud.. inak spekulovat nebudem... 😝 😝
Len ma laka skusit to ci by som to dakazala ... aj ja-- hehe
ved ked si zoberiel mas pravdu tie bamoo stoja okolo 270 sk bez roboty a mas, len mne sa to nechce objednavat nejako a par kuskov dovie ci nezaplatim za postovne viacej nez za plienku...

vladkaz1
25. máj 2009

oni maju ine moznosti latok klalitnych original v metrazi a u nas nic take nieje ... 😝

vladkaz1
25. máj 2009

ta flufles je bohovska myslim foto 31... pri niektorych plienkach mam pocit ze ta ritka je dost velka... 🙂

sisa.b
25. máj 2009

no ved. a na klasickej masine ten obnitkovaci steh nie je taky pekny ako na overlocku. mne budu stacit tie hybridne flanelk, ak zbuchnem dokopy 🙂 no to by musela ta moja opica aj spat niekedy 😠

ta plienka je fakt obrovska a hrozne sa mi to paci. je taka makkucka, ze by som si ju aj ja dala 😀 😀 😀 som zvedava, ci vydrzi do rana. mozno aj, keby sa mladej racilo spat 😒

vladkaz1
25. máj 2009
sissik
26. máj 2009

no ked ma ma vyjst meter latky okolo 3 stoviek a z toho usijem 1 plienku, tak si radsej objednam BL. mam aj overlock, ale to sa mi sit fakt neoplati. aj ked pozeram na ten strih, tak neverim, ze zo 140 sirky a 1m latky sa usije len 1 plienka. to musia sit velmi divne 😕
idem to pomerat a prepocitat

standu
26. máj 2009

ja som tiez nasla na mimib ze siju aj kapsovky aj chlpate.....no, mozno sa este dam zlakat 🙂

sissik
26. máj 2009

to co pisu, ze na jednu plienku potrebuju 90cm latky je blbost. to by musela byt velmi mala sirka latky. standardne su sirky latok 140cm a to staci 50cm a este ostane aj na vkladaci stvorec 40x40cm

uvidim, ako mi bude stacit vybava, ktora cela este nedorazila. ak nebude stacit, tak skusim nieco posit.

sissik
26. máj 2009

no a jedna BL bamboo vazi 130g, s vkladackou takmer 200, takze z 1kg teoreticky vyjde 5 plienok. ktovie ako prakticky

sissik
26. máj 2009

vladka co si dala link, tka tam je postovne 500KC 😕 do 10kg balika a 670 KC pri tazsom baliku. to sa vobec neoplati objednat 😝

quika
26. máj 2009

baby ja som z 1,5m latky usila 7 plienok a este mi zostali male zbytky na vkladacky 🙂 sirka 160cm. bambusove frote, 350sk za vsetky spolu 😵 a kamoska ma este lepsie, ona objednavala tiez z toho noveho zelandu, aj patentky ma, a to ma ani nie za stovku kapsovku uplne ako swd este aj s mega konopnou vkladkou 😉 doooost sa to oplati, ja strasne lutujem ze som si nemohla prestahovat sijaci stroj 🙄

vladkaz1
26. máj 2009

NO to je to ... keby sme sa dohodli na dobrej kupe bambusoveho frote, ja by som do toho isla ... ale treba to zorganizovat a pokupit latky v tom sa ja bohuzial absolutne nevyznam 😝
Inak ta co je MimiBaz. ta kapsovka je pekna .... len ci je to naozaj s toho materialu ..??? Neviem ja som v tomto nedoverciva ale uchvatilo ma vcera to sitie ... ved to je uplne jednoducha vec ...aj pre toho kto nesije..
No pozerala som video, kde nemusis mat overlok ,to robia napr ,tu kapsovsku .. prevrati to vsetko na druhu stranu a to skarede zaposite ostane v nutri aj s gumickami ta sa mi pacila ako plienka ..
Kolko vyde stoho NZ postovne? na nase? nikde som to nenasla..
A este neni to tam obmedzene podla kil ,ze mozes kupit napr. len 3 kila...bambusu...
Sisik ja som nepozerala kolko na tej ceskej stranke stoji postovne ale je to vela!!!!

quika
26. máj 2009

vladka, ta moja kamoska robila vtedy hromadnu objednavku z NZ, mala toho veeeela a ziadne obmedzenia nemali, akurat jej to nevoslo do bezcolneho limitu tak robili colnici problemy. potom ti hrozi navysenie ceny asi o tretinu (dan + clo este aj z ceny postovneho). postovne bolo vraj asi rovnako drahe ako samotne latky 😅 ale latky tam maju lacne, konopny flaus za 150sk a pod. ja tiez nemam overlock a sila som v pohode aj bez toho. ale jedna plienka mi trvala asi 2h, takze vacsinou tyzden 😀 ked niekto sije vela tak uz ma prax, ide to rychlo, ale pre mna len nakreslit si to na latku, vystrihnut, to je hned pol hodina, potom som to obsivala poctivo niekolkokrat, to tiez trva... a este som to tak specialne strihala aby sa mi zmestilo na latku viac kusov, potom bolo treba zosivat viac veci, tak to trvalo este dlhsie.

vladkaz1
26. máj 2009

moze byt ... len to by chcelo niekoho kto vie supis prekladat ,aby sa nestalo nejake nedorozumenie..
Ja si precitam rozumiem ale nejako skvele nie ...
Moze byt ze to trva aj 2 hod... len na tom videu to bolo take jednoduche ...
Podstatne je treba dobry strih ... ja som to skusala dohukala som strih a bola na prd ta plienka... 😀

vladkaz1
26. máj 2009

tak uz som mala zlty papierik v schranke po obede idem na postu asi mi prisli little lab.. 😀 neskor hodim do albumu 🙂