Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

weronique1
23. jún 2009

kajark: bamboo mam na patentky a som max.spokojna. dobre sedia a patentky drzia.
organic maju vsitu saciu vrstvu a su teda hrubsie, material po oprati nie je taky prijemny a moze trochu skriabat. organic mam 3v1, t.z od narodenia az po nocnik, som spokojna aj s nimi. najradsej mam ale od BL prave bamboo, aj ked v takom skaredom pocasi ako je dnes dlhsie schnu

sulky
23. jún 2009

vladkaz,ja mam LL PUL a idem ich reklamovat, oddeluje sa ten igelit zvnutra. Ale nepretekaju mi.

tamka84
23. jún 2009

kajark pri BL by som asi šla skôr do patentiek lebo sucháče nemá moc kvalitné keď porovnávam z inými značkami. mám také aj také ale u BL sa mi lepšie páčia patentky. A určite BL bamboo ale organic sú tiež dobré, treba vyskúšať. Kúp si na začiatok po 2 zo všetkých alebo po 1 a sama uvidíš. každej znáš aj tak vyhovuje niečo iné... 😉

vladkaz1
23. jún 2009

no super ved vravim ze to za tie prachy bohaca mozeme mat lespie .. ja uz by som ich nechcela ale kaslem na to dnes mi drzlali v noci

vladkaz1
23. jún 2009

mne sa zas patenky nepacia preto ze suchac lepsie zapnem a prisposobim .. ale s praxi neviem uvidim estelen 😀

tamka84
23. jún 2009

ešte som sa chcela spýtať sisa, alebo sissik viem že vy máte CT, dajú sa zmenšiť? asi nie, ale aj pri MMT sucháčoch som si to myslela, no standu ma vyviedla z omylu. 😵

vladka, inak na plienky si ešte počkáme podľa mňa, ja ked som objednávala , tak to trvalo aj 3týždne tuším. a ešte mi aj polovicu zabudol poslať tak potom mi to posielal na 2krát. 😒

ajulienka.s
23. jún 2009

ahojte mamicky.
chcem sa spytat, kolko ks plienk. nohaviciek je potrebnych zakupit, ak chcem maleho drobca balit do latkoviek? Teda nejaky tip na startovaci balicek.Mne sa celkom pacia BabyLucy, aj cena je velmi prijatelna.Tak skuste dat radu, dakujem.

bihan
23. jún 2009

Tamka CT sú jednoveľkostné, takže od narodenia po nočník a MMT tak isto.. aj sucháčové sa zmenšujú!

lenka138
23. jún 2009

ajulienka.s ja mám len BL a som spokojná, ale baby sú tu skúsenejšie a používajú veľa rôznych značiek, ale tie sú už potom drahšie.
Myslím, že BL je dobrá kvalita za rozumnú cenu

tamka84
23. jún 2009

ved akurát preto bihan že sú jednoveľkostné. aj mmt sú jednoveľkostné a dajú sa zmenšiť resp. prispôsobiť veľkosti dieťaťa ale ct sa nedajú že?

tamka84
23. jún 2009

ajuklienka , podľa mňa keď už BL tak určite nie štartovací balík. radšej po kuskoch a zistíš čo ti vyhovuje. nie je plienka ako plienka. je lepšie kúpiť viac značiek a potom dokúpiť čo ti vyhovuje. 😉

mamutka
23. jún 2009

ajulienka, napr. take BL classic maju uzasnu schopnost tvrdnutia a podstatne menej uzasnu schopnost saciu, takze radsej bamboo. mam aj dve BL organic, tie su o moc jemnejsie, vypchavam ich vsakovakymi vecickami uz, malemu je jedno, cura jak fontana, pomaly mu nemam co dat, ale tie classic moc neries, babatku by ti bolo luto dat take daco tvrde, mam dve a su na dve veci uz...

matja
23. jún 2009

ja som spokojná aj s BL organic, BL organic velur aj BL bamboo.

Vyskúšala som už aj nohavičky LL pul a držia pekne, aj keď sú nám ešte väčšie. Škoda, že nie sú obrázkové alebo farebné, ináč by boli super.

jankasz
23. jún 2009

Ahojte, chcem vas poprosit ci by ste mi poradili... 😉 V auguste cakame babo,uz mam ako tak prichystanu vybavicku a chcem sa vas spytat ci mi to bude stacit lebo chcem latkovat od zaciatku... mam BL bambo vel.S>2kusy
vel.M-L 3kusy
2 kusy Bum Huger
SWB AIO 2 kusy
BL Clasicc 2 kusy
Sckoon 2kusy
LB one vel.2 1kus
LB one vel.3 1kus
BI Hemp Hour strap 4kusy
Pastelka 3kusy
25 obycajnych latkovych stvorcov
6 viacvrstvovych
a este chcem s plienky objednat nejake stvorce alebo by som chcela tie male uteraciky co ma Vladka,tie su pekne a maju ich aj unas...No a navrch mam Sckoon vlnene a chcem z plienky objednat BL FIX len neviem ci S alebo M,kedze prvy syn mal 4.65kg ked sa narodil a druhe bude asi tak velke,ci by nestacilo aj M. tak mi prosim Vas poradte ci to na zaciatok staci...dakujem 🙂

vladkaz1
23. jún 2009

Tmka neblazni ja ich potrebujem ako moze poslat na 2X ? preboha no dufam ze to pride cim skor ... lebo nechcem vam drzat peniaze ale co mam robit zalezi to od neho nie odomna ... ☹

vladkaz1
23. jún 2009

BL neobjednavaj ja ich mam ale su az zlte a dobre nedrzia malu otlacaju na nozkach ale neprecikaju sa zas...
no a asi by som riesila nejake vkladky .. inak pohodicka zistis to ti vyhovuje a potom dokup ... ja som prave kupila dalsie tie uteraciky uz mam 10 staci s plienky bamboo bude 5 hotovo smitec mazec a vcera co sem dala ta kocka stranku tam sa mi pacili tie bumis alebo ako sa to volalo vrchne gatky idem pohladat a na vyplatu asi objednam este tie ,,,, uz plienky nebudem objednavat ,,, ja potrebujem hlavne sacie stvorce a vrchne gatky ..

lilly
23. jún 2009

janka, velmi peknu vybavicku si si naskladala, podla mna na zaciatok ti to staci a potom dokupis, co sa ti osvedci, alebo, co ti bude chybat.. 🙂 vrchne pulky ja odporucam IV organic, mam aj s obrazkami, aj tie Fox, tie su pasikave a chlpate zvonka.. urcite oooovela lepsie ako BL Fix.. z IV by som aj pre vacsie babo vzala velkost S, ja som mala na zaciatok aj velkost NB aj S.. NB dlho neboli dobre, no S vydrzali dost dlho, teraz mame M, viac ako 8 kg a su dobre, L je zatial dost volne..
vladka, tie uteraciky vyzeraju fakt dobre..
este k BL bamboo, oni sa ani nie ze zmolkaju, no niektore farby stvrdnu viac ako ine, ako napr. frote uterak po castom prani.. uuuuplne ze najmakksia je oranzova, nechapem to, no je makka jemna ako na zaciatku.. velmi, alebo teda viac stvrdli postupne po oranzovej, zelena, svetlo modra, zlta, ruzova

vladkaz1
23. jún 2009

LILI dakujem aspon nieco 😀 aj ja sa im tesim .... ked is zoberiem ze som za 10 dala 299sk paradicka no uz su eura CCA 10 eur ...malej davam po 2 takze zasoba s nich spravim 5 vkladiek .. sak to je jasne ofotim vsetky ked uschnu som prekvapena ze nestvrdli ale pouzivam na ne ten tekuty prach na vlnu tak mozno aj preto hihi

sissik
23. jún 2009

ja som bola zvedava na BL FIX, tak som objednala, ze za tu cenu vyskusam. no nic moc, su dost tvrde.
IV a thirsties su prijemnejsie
a najlepsie su vlniaky

jankasz
23. jún 2009

Dakujem vam velmi pekne,som rada,ze som nekupila BL FIX.. 😅

weronique1
23. jún 2009

jankasz: ja mam 2 hemp hour strapky a zatial ich prilis nevyuzivam - je to nieco ako material na hrubsej mikine a nam do nej treba dve vv aby ju durchom neprecurala. na male babo sa podla mna vobec nevyuziju. namiesto 4 by som zobrala iba dve a namiesto dalsich dvoch radsej jednu BL bamboo 🙂

weronique1
23. jún 2009

a co sa tyka BL Fixiek ja som s nimi spokojna, este ani raz sa cez ne mala neprecurala a prekadila sa iba raz, ked som jej namiesto S omylom natiahla M

matja
23. jún 2009

jankasz, tiež si myslím, že HHS stačia 2 kusy, nie je to ničím výnimočná plienka.

bihan
23. jún 2009

Janka, výbava je na začiatok tak akurátna 😉 Nič viac by som zatiaľ nekupovala.. budeš vidieť, ako vám bude ktorý systém vyhovovať.

Tamka, CT sú od narodenia po nočník a zmenšujú sa prehnutím.. na vnútornej strane sú tiež patentky.. nie len na vonkajšej.

Inak tú plienku po dvoch týždňoch intenzívneho používania musím zase len chvíliť.. pretiekla mi len raz, keď som v nej nechala Sáru dlhšie ráno 😅 ale na moje veľké počudovanie jej flees nevadí a pipku má ráno krásnu bielučkú. Pre mňa fakt naj naj plienka na noc. Ani jednoveľkostná SWB velúrka (ktorú používame už skoro rok 😉) sa nechytá.

sissik
23. jún 2009

mne sa viac pacia BL s patentkami ako so zipasami.
ale patentky z BL sa ani zdaleka nechytaju na patentky z IB alebo dalsich zahranicnych znaciek

ako sa zmensuju CT?

sissik
23. jún 2009

bihan ty si tusim pisala o zmensovani CT, ked som nad ym rozmyslala 😀
idem to omrknut

dudri
23. jún 2009

pytam sa preco pouzivate plienky s PUL napr.CT,MMT,BG na noc ??? myslim nie su priedusne???
podla mna su lepsie nohavickove plienky + vlniacky na noc

SWB organic velur onesize treba aj s vlniacikom?

bihan
23. jún 2009

Mne sa kombinácia vlniaky - plienka extra neosvedčili... teda zo začiatku to fungovalo super, potom sa vlniaky vyťahali a začali pretekať.. takže by som potrebovala nové, ale ako som písala.. na noc už len naťahovačky...

V pulkách sa mi malá nezaparuje, takže nevidím problém.

SWB organic velúrka je len plienka, takže treba vrchné nohavičky ;)

vladkaz1
23. jún 2009

baby ja si fakt neviem predstavit ako dam tie LB merino a pod to plienku oboje na suchac bude to tesnit .. mam v hlave s toho nejaky bordel ci nebude lepsie do toho davat vkladku ked su na suchac 😒