Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

allisia
25. sep 2009

mozno bola chyba v tom, ze som ju dala na noc, brala som to tak ze bude v pohode lebo noc predtym som dala MMT a ta bola bez problemov a bala som sa lebo sa mi zdalo ze je zle zapnuta (nevedela som ju dobre zmensit) ale vobec nepretiekla a tej BG som sa tesila lebo mu aj velmi pekne sedela 😨

tamka84
25. sep 2009

aj ja mám BG rada, ale tiež sa mi už stalo že mi pretiekla...
allisia ktorá ti pretiekla BG Organic, alebo 3.0
emmka ktorá je tá Thirsties?

allisia
25. sep 2009

tamka Organic 😒

hasisihanulka
25. sep 2009

Alli, aj mne BG pretiekla - iba vtedy, ked ju mal Simi prilis dlho (napr. ho na vylete sestra neprebalila). Inac je spolahliva.

A pytala si sa na Blueberry. Tusim ju ma labutka. Ja mam od Blueberry len jednovelkostne bambusove a velmi sa mi pacia. Su velmi jemne a makkucke. A este nam nepretiekli. Drahe, ale zase jednovelkostne.
http://www.babykind.co.uk/blueberrybambooonesiz...

standu
25. sep 2009

tami veru ja keby som isla do novych PULiek tak thirsties...kvoli kridelkam...alebo vezmi IV..fox napr, hm???
tots bots kidelka nemaju ale su tenucke makke a spolahlive. SWB uz ani nepouzivam...nie su mi sympaticke. su tvrde na moj vkus a puzite na noc ich mozem rano prat tak smrdia.
alebo bummis.

standu
25. sep 2009

BG mi pretielka v noci. vyriesila som to pridanim vkladacky-funguje na 100%

labutka
25. sep 2009

hasi, dobre si pametas, tamka, ja mam blueberry jednovelkostnu. je fajn, ma taku dlhu vkladacku, asi metrovu, 2/3 su konopne, zvysok mikrovlaknova. alebo si do kapsy strcis co chces.
inak ja na noc kapsy nepouzivam, len na von alebo na navstevu.
baby, ako casto periete PULky? odkedy adam kadi do serbla, a nemam okadene plenky a ani pulky, tak ma ani nenapadne ich hodit do pracky... 😕

standu
25. sep 2009

ked smrdia..aj zabudam prat 😀 a tak ked si po case spomeniem, tak ich prihodim 😉 😉 az na SWB 😠 😠 😠 😠

tamka84
25. sep 2009

dííky baby, tie thirsties sa mi páčia. Standu, IV fox mám teraz a som max. spokojná, len som myslela že vyskúšam niečo iné. Ale pôjdem do thirsties.
A tie blueberry jednoveľkostné majú aj na našich eshopoch, lebo tá na bráne čo som dávala link nie je jednoveľkostná.. 😒
labutka ty si asi kupovala z UK tú blueberry, však?
alli, tá organic pretiekla aj nám už viackrát, dávam do nej BL štvorec poskladaný na tretiny a tak už nepretečie.

sissik
26. sep 2009

ahojte 🙂
hlasim uspech s latkovanim na dovci. sice muz frflal a na 1,5 dna som davala hnusky. ze on zasrate plienky domov viezt nebude. tak viezol navyse v aute takmer nepouzity balik hnusiek, ale nech ma radost a doma kysnu v skrini😝

PUL thirsties mozem iba odporucit, strihovo sedia zuzke najlepsie a nepretiekli ani raz. zadrzali aj kaku, ktora isla parkrat bokom plienky. takze oblecko som prat nemusela.

allisia
27. sep 2009

ahojte, dakujem za rady ohladom BG 😉 vyskusame dovypchat

inak my mame nejaku smolu lebo dnes nam zase okolo noziciek pretiekla IB AIO a to sme boli iba v obchode takze ju nemal dlho. Maly ma 7,5kg a kupila som mu M-ko ale nezda sa mi ze by mu bola mala, co si myslite???? 😨

vladkaz1
27. sep 2009

Cafte zlaticka ,som tu zas 😀
chcem aby ste mi poreferovali nejake dobre mini pulky ktore nam budu dobre od mimiska kedze taku skusenost s Lucinkou nemam a este nejake Aio alebo Sio plienocky fakt super aj na von do kocika alebo tak .. co bude menej starosti prebalovat diki 🙂
Sisik mohli by sme niekedy hodit rec o plienkach ak budes mat cas ,lebo pri Zuzke si zacinala o dost skorej nez ja pri Lucke tak nieco poradit Hlavne pulky by ma zaujimali .. ake ake velkosti pre mimisko mam brat ci sa mi oplati jednovelkostne radsej alebo cislovane S ,M ,L ci to neni zbytocna investicia ci radsej jednov. na cele prebalovacie obdobie len by ma zaujimalo ci take plienky sedia dobe. 🙂

miruss
28. sep 2009

Ahojte.
Vladkaz1 gratulujem k teheotenstvu a prajem nech je všetko ok.
🙂
Ja som začínala s látkovaním, keď mala Zuzka 3 mes. A Kupovala som nejaké jednoveľkostné plienky popolini, M IB, M Pulky a potom AIO a kapsové jednoveľkostné. 🙂

matja
28. sep 2009

vladka, gratulujeeem 😉 Prajem bezproblemove tehotenstvo 🙂

sissik
28. sep 2009

jej vladka blahozelam a nech je vsetko v poriadku 😵
neviem ci velmi poradim, lebo atkovat som zacala, ked mala zuzka 4 mesiace a postupne som kupovala plienky aj jednovelkostne a BL rovno velkost M-L, lebo zuzka je dost velka.
no a pul som mala BL fix, IV soft a thirsties a jednoznacne vyhravali thirsties. IV soft boli dobre na stvorce, ale velkost L jej bola akurat, ked mala 8 kg a potom uz boli kratke. thirsties sedeli aj na BL bamboo presne podla toho, ako vyrobca udaval hmotnost babetka

vladkaz1
28. sep 2009

je dakujem kocky prave som prisla od dokiny som este len v 5 tom tyz. takze mam dost casu uvazovat nad nakupovanim plienociek a veciciek ved v podstate vsetko mame po Lucinke iba kocik a vybava plienok sa bude kupovat nova .. 🙂 , zo zaciatku by som chcela stvorce a pulky , tie tesco stvorce sa mi osvecili pri Lucke savostou tak do nich pojdem aj pri druhom a nakupim zatial pulky vo viacerych velkostiach Sisik takze radis tue tristies na mimisko? vela krat tu boli uz spomenute to je pravda a co tei bumis? niekto tu kritizoval ze sa rozpadli ..ci co?

miruss
28. sep 2009

Ja mám bummis super brite a majú aj tie krídielká, sú super aj na štvorce. A zatiaľ sú v pohode. Rada mám aj IV fox aj organic. 🙂

tamka84
28. sep 2009

vladka, jééééj gratulujem. To je super novinka... 🙂

sissik
28. sep 2009

vladka zuzke najlepsie sadli thirsties, aleasi poznas to, ze si to musis odskusat. a zo zaciatku su najlepsie stvorce, do nich nejaka vkladacka na zvysenie savosti a flesove separacky, akt o nebude vadit zadocku. ja davam flisove separacky aj teraz, hlavne do bambusiek, aby sa to frote neotlacalo na pokozku.

vladkaz1
28. sep 2009

no uvidime na co sa dam nahovorit zas 😀
Mirus dakujem za ponuku ak to bude aktualne poporeram 😉
tamka velmi pekne dakujeme tato sa tesi jak blazon 😅 ze bude chlop 😀 uvidime este je skoro polemizovat nech je hlavne vsetko v poriadku ,Lucka je hrozne trucovita, jedovacna ,panovacna ,no bude to troska narocne ale asi si tym kazda musime prejst 🙂
sisik na zaciatok chcem stvorce mne sa tie bamboo moc nepacili ved viete ale nemali este ani 10 oprati tak mozno preto dobre nesali ,boli opate len 2X aj to niektore vobec a tie tescacove 30x30 bavlnka som bola fakt nad mieru spokojna tak do nich pojdem urcite .
Co sa tyka pull ,nakupi asi aj nieco take lacnejsie nieco drahsie uvidime ,tami ty si mi raz pisla ze aj baby lucy tie natahovacie niesu zle ze mas dobre skusenosti ze? sa suchac by som uz asi nechcela tie baby lucy ...
A dokine by som chcela nejake chlpatice ako IB alebo nieco take chvalite UB tusim .. su aj jednovelkostne? alebo len podla cislovania ? musim pokukat nove infosky a nove plienky sak uz som s toho nejako vypadla aspon ze viem o com je to latkovanie to sa zabudnut neda jasne .. teraz budem mat lepsi rozhlad a predstavte si tatinko ani nad hnuskami neuvazuje lebo uz mal otazocky kedy nakupim vybavu plienociek 😀 aspon viem ze to dlhe presviecanie bolo pri Lucinke k niecomu ,, 🙂
Standu ako ste na tom? mali ste mat teraz niekedy termin operacie ze? som na vas myslela 😵

miruss
28. sep 2009

Vladka neboj to trucovité obdobie prejde a zvládneš to aj s dvomi, viem o čom hovorím. 😀

linnetka
28. sep 2009

ahojte, vcera som sa rozhodla, ze pri tomto 2. dietati budem pouzivat latkove plienky. Skoda, ze som o takychto modernych latkovkach nevedela pri starsej dcerke, ale budem pouzivat aspon kym sa nenauci na nocnik.
Chcem sa spytat, mozem mat celu vybavu plienok iba AIO + vkladacie plienky a separacne plienky?
Bude mi to stacit? Ake mate skusenosti s AIO?
Dakujem za rady.

miruss
28. sep 2009

Ahoj.
Linnetka poznám jednu babu, čo používa len Itti bitti SIO a na noc bum hugger plus konopná vkladačka a PUL nohavičky a je spokojná. 🙂
Ja som s AIO spokojná. Moji favoriti sú bum genius a Itti Bitti SIO a kapová plienka Swaddlebees, dobrá je aj Imse Vimse AIO. 🙂

sissik
28. sep 2009

vladka ja natahovacie BL nemam. niekto iny to pisal, ale netusim kto.
linnetka - teraz uz pouzivam vacsinou AIO plienky, ale pri druhom budem pri plnom kojeni pouzivat stvorce. predsa lepsie schnu a zo zaciatku je vacsia spotreba

dudri
28. sep 2009

allisia, IB aio skus pridat mini vlozku
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
dufam nebude pretiekat...

linnetka
28. sep 2009

no stvorcove mam, okolo 30-40, co som mala uz pri malej na siroke balenie a grckanie. staci ked budem s nimi na zaciatku pouzivat vkladacky na zvysenie savosti a na vrch PULky?

miruss
28. sep 2009

Linnetka dobrá je aj snappi sponka:
http://www.ekoplienky.sk/product/snappi-sponka-...

dudri
28. sep 2009

linnetka, ako vyzera stvorcova plienka- dufam nie ako gaza
vladka, gratulujem dalsi prirastok

linnetka
28. sep 2009

no su to take klasicke latkove plienky biele, tie su neni vhodne?