Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
15. feb 2011

@zojec to si dobra, my sme mali 5mes. ked sme zacali latkovat.. aj nas nastartovala zaparena ritka..
tss... aby nadstandard bol ze sa ku cerstvej mamicke bude niekto slusne spravat.. vek na veci nic nemeni.. ale tiez som to tam zazila, ze nadstandard a matky viac ako 30 vyssie mali iny pristup sestriciek..

avila
15. feb 2011

@zojec ze mamicka v rokoch 😀 😀 😀 Jak 45 keby si mala 😉

zojec
15. feb 2011

@avila 😀 😀 😀 no co si budeme hovorit.. 18 uz nemam 😀 😀 😀

miruss
15. feb 2011

@crysmile: O prístupe na šestonedelí by som vedela román napísať. A dobré štvorce sú aj popolini.

katka888
15. feb 2011

@kaktusik007
ja som zehlila stvorce tusim do 8. mes / cize u nas 2 mes / a potom som sa na to .... 🤐 ...
ale prve mesiace budem zehlit, kvoli tomu, ako sa to vola... co nici bakterie.. je to jedno
aj ja to vidim na zaciatok na stvorce, najma kvoli kakaniu, rychlo schnu... vidis, nakoniec skoncim na klasike starych mam 😀

miskatn
15. feb 2011

rada by som sa s vami poradila:
sme zaciatocnici a moj prvy dojem je, ze odkedy nie sme na pampers, tak castejsie prebalujeme.
ked bol maly este na pampers, tak si mohol viackrat po sebe len tak cvrknut a prebalovali sme, az ked sa to "nazbieralo", ale stale bol v suchom. teraz ked si cvrkne, tak je hned mokry a pisti. on cika casto a v mensich mnozstvach, takze je casto mokry, bojim sa, aby mu to neuskodilo, to vlhko. co vy nato?

katka888
15. feb 2011

@miskatn
na jednu vec mamicky pri pampersach a "pocite" sucha zabudaju, a to je to, ze ked ten moc v tej plienocke je a mamicka ma stale pocit, ze babo je " v suchu", pravdou je, ze ten moc sa vyparuje a ak mamicky nechaju babo takto dlho zabalene, tak to moze sposobovat problemy.
niektore latkove plienky maju vrstvu, ktora je na pokozke babatka z materialov, ktore odvedu vlhko prec, ale neprepustaju spat... pokial babo nenacura az-az, alebo pokial na tom nesedi dlho a tlakom "nevytlaci" ... napr Bum Genius Fli Stay dry , mnohe AIO, alebo kapsovky, dokonca aj k niektorym nohavickovym bambusovym sa priklada takato vkladacka.
urcite je pre babo zdravsie castejsie prebalovanie, / rozmyslam ako ti naznacit co myslim, ale napada ma len porovnanie s vlozkami pri slabych kramoskach.... tiez si nenecha baba vlozku pol dna len preto, ze jej always vstrebala par kvapiek.../. babo sa v plienockach aj jemnucko poti, ako pri kazdom obleceni a nie je naskodu mu plienocku vymenit.
ja malu davam uz aj na nocnik , niekedy mi za pol dna do plienky nenapiska ani kvapku, no plienku jej menim, nenechavam pol dna v tej istej.

zojec
15. feb 2011

@miskatn no jedna z podstat latkovania je aj prebalovat dost casto, a nenechat dieta vo svojom vlastnom moci.. ak mu vadi vlhko, skus nejake sty dry vkladacky, tie vlhko odvedu do savej vrstvy a ritka ostane sucha. vlhko ako take mu neublizi ani neuskodi.. pokial nema citlivu pokozku... ja kontrolujem kazdu hodinu. a je jedno aku savu plienku mam.. ak je sucha tak sup na nocnik 😉 na nocnik vzdy po prebudeni, vtedy su najvacsie naloze 😉 samozrejme ked som doma.. ked ideme prec z domu davam save plienky so sty dry vrstvou 😉

vladkaz1
15. feb 2011

@crysmile budete mat babatko?????? 😵 😵 😵 😵 srdecna gratulka mojaaaaaa 😵 😵

katka888
15. feb 2011

@zojec
@miskatn
suhlas so zojec, mne je teda casto dost smutno, ked sme niekde s inymi mamickami a ony nechaju babo cele 4 hodky v jednej plienocke... ved ma pampersku...
babo bude v plienkach cca 2 roky, urcite si zasluzi caste vetranie 😉
a neobavaj sa toho castejsieho prebalovania.... casom ti to pride take prirodzene, ze s abudes sama sebe cudovat, aka je to zabava. zacnete pomaly aj nocnikovat asi, takze to pojde uz len lepsie a lepsie 😉

zojec
15. feb 2011

@katka888 ja mavam casto aj nutkanie tym mamickam povedat, ci im to nevadi, ze to tak smrdi, ci by im bolo dobre v pretecenej alwayske , ale vzdy si zahryznem do jazyka 🤐 .. je to fakt hrozne tie 4 hodiny.. ale ja verim, ze nase deti uz budu latkovat bezne a skor im pridu cudni ti,ktori budu balit do umeliny 😉 vsetko si az prilis zjednodusujeme, a nerozumiem preco.. ved sme doma s tym dietatkom stale, co nam brani kuknut mu do plienky? povedat mu pri tom nejaku basnicku, zaspievat si , zajasit sa.. ved nase stare mamy latkovali bezne niekedy aj naraz 2 deti, prali plienky na potoku a este sa starali aj o hospodarstvo.. a my sme doma vsetky na MD a fakt nemame ani 10% tych povinnosti co kedysi.....

crysmile
15. feb 2011

@zojec toto je uplne moj nazor.. 🙂
@vladkaz1 no vyzera to tak, asi to nebude len z dobreho jedla 😀 a diky 😉

katka888
15. feb 2011

@zojec
mas pravdu ... ja sa mamickam ozvem, len ked sa pytaju co to robim a preco tak casto 😀 ... nerada niekoho "presviecam" sama od seba , radsej poradim, ked prejavi clovek zaujem...
a jasnacka, s malou som doma a prebalovanie je hrou ... viem ju pozriet, ci je vsetko oki pri prebalovani, a ked uz prebalujem, zacali sme davat aj na nocnicek, co mozno pri pampersach mamicky az tak netaha, resp. nedavaju mozno tak casto na ten nocnik ....
a mala ma aj vacsiu zabavu z plienok, ked ich spolu vesame ... ona vyhadzuje z lavora a ja vesam, a pri skladani, ona rozhadzuje okolo seba, kym ja vypchavam kapsovky 🙂 tolko srandy by si pri nakupovani pampersiek v obchodaku neuzila... a urcite nie ani pri vynasani spinavych do smetnej bedne 😀

vladkaz1
15. feb 2011

@crysmile tesim sa s vami moja ,len nahodne som si precitala ,nevedela som 😀 😵
My sme uz vystrielali hehe a budes latkovat ?
Ja striedam aj to aj to ,kedze Oliver je nejako haklivy na latku ,hned reve jak besny ked cikne ,tak casto prebalujeme a v noci hnusku ,kedze by sa mi cely precikal ,straasne je ucikany 🙂

crysmile
15. feb 2011

@vladkaz1 jasne ze budem latkovat.. hm.. no to je tazke, ked je na to haklivy.. ja dufam ze sa budeme tesit z latkovania ako pri dcerke..

vladkaz1
15. feb 2011

@crysmile ja sa tesim stale ked latkujeme ,moj stale ffle ,este ho to nepreslo ani po 2 rokoch s latkovkami haha

sima.p
15. feb 2011

No s tým nočníkom máte svätú pravdu, odkedy látkujeme, tak dávam často na nočník a celkom sa nám odvtedy aj darí. Pri staršej som to nepoznala. Tá sa proste naučila pýtať až ked mala 2 roky 5 mesiacov, ale z hodiny na hodinu. Dovtedy jej to nijako nezapínalo, občas sa podarilo do nočníka, ale že by v roku a pol pravidelne ráno do nočníka a ešte by sa aj pýtala, tak to nehrozilo.

katka888
15. feb 2011

@sima.p
dalsie pozitivum dobreho klasickeho latkovania 😉

vladkaz1
15. feb 2011

kuk 🙂

katka888
15. feb 2011

@vladkaz1
aký maskáč 😀
pampersy s ich macikom na predku a kto vie cim na zadku sa mozu schovat.....
my mame zase kvietocky od wonderoo v2 , minule sa nasej doki velmi pacili, ze ake krasne nohavicky... tak vravim ze plienocky... uz sa tesim na leto, ako bude mala pobehovat v krasnych plienockach a nie v pampersach ako na spartakiade .... 🙂

vladkaz1
15. feb 2011

@katka888 no fesak je to ,vojak uz za mlada 😀
My ked sme s Lucku prisli na kupko v BG ,tak kazdy na nas pozeral jak na ufo z marsu ,tie maminky to nechapali a ja som bola taka hrda ,mala take polo satky k tomu ,ta ritka jej vytrcala no na paradu 😀
Idem haji ,lebo zajtra nevstanem packo pekny vecer 🙂

labutka
15. feb 2011

Hm, tak ja teda fakt netusim, ci radsej pomaly odplienkovat teraz, alebo z estetickeho hladiska plienkovat este aspon rok. 😀 😵

jana.oravcova
16. feb 2011

ináč sa aj hambím aj za to, ako som mohla používať jednorázky pri prvej dcére. teraz látkujem a príde mi to úplne normálne a to čo som robila predtým, proste čudné. vtedy som sa dala strhnúť reklamov a davom, a vôbec som nerozmýšľala, alebo aj rozmýšľala, ale nemala som odvahu do toho ísť. som veľmi rada, že som objavila čaro a závislosť na látkovkách. 🙂

sima.p
16. feb 2011

@jana.oravcova nejak podobne...... a hlavne ma mrzí, ked som uvažovala pri druhej dcére od narodenia používať látkové plienky, že som sa dala odhovoriť mužom a svokrou 😠 , že to nebudem stíhať a tak... radšej keby prišla pomôcť.

alusha
16. feb 2011

babenky, pripajam sa, ja som tiez prveho syna odplienkovala v jednorazovkach, nemala sa vobec info o pohodlnom baleni...

zojec
16. feb 2011

@jana.oravcova jani, ziadna hanba.. 🙂 radsej neskor ako nikdy 😀 😉
@labutka treba si zaobstarat druhe latkujuce babatko 😉

hhenike
16. feb 2011

prosím si radu 🙂
Dnes mi prídu prvé plienky (dúfam, lebo sa uz neviem dockat). Mám ich pred prvým pouzitím normálne dat vyprat na 60 stupnov? Mozem vsetky spolu? Mám tam aj také s výraznejsími farbami PUL-u, nepustí to farbu? ci ako mám postupovat? díky

alusha
16. feb 2011

@hhenike nove ti staci aj na 40 vyprat a mozes kludne vsetko spolu 🙂

zojec
16. feb 2011

@hhenike prvy krat staci v pohode na 40tke.. v zasade plienyk farbu nepustaju.. no na prvy druhy krat pusti trosku flipka farba zinnia a ribbit 😉 oper ich radsej s farebnym pradlom 😉 inak sa perie vsetko spolu.. pulky, kapsovky, vkladacky aj stvorce 😉

zfidorka
16. feb 2011

@hhenike mne pustila len bg kapsa, farba zinnia