Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mracik
27. jan 2007

Daju sa na dobierku objednat u manzelov Mikovcakovych z Kysuckeho Noveho Mesta na tel. 0414220125. Okrem nohavičiek poslali ako darček aj pratelné vložky do podprsenky a podbradníčky. Bolo to veľmi milé

anielik
14. feb 2007

Ahojte maminky 🙂))

vyskusali ste nietko uz aj tie popoliny? je to predsa len dlhy cas ci zacala tato diskusia?

dakujem 🙂

janaw
15. feb 2007

Ja som sa do tej diskusie nezapájala, lebo som ju našla len teraz. No my ich používame už 10 mesiacov. ale kombinujem ich s jednorázovkami, hlavne na noc a keď niekam ideme. No možno skúsim opat na noc tie popo. Pri tých popolinach už nemusiš dietatko baliť naširoko, lebo sú dosť široké. Separačky, ktoré kúpiš v rolke môžeš niekoľkokrát oprať. No ale keď sa malá učila sadať a štvornožkovať dávala som ju do jednorázoviek tak asi na týždeň, lebo v popošach bola nemotorná a dosť jej zavádzali. Ja mám 18 ks a periem každý 2 deň s riadnym práškom (možno by mi bodlo, keby niekto poslal ten recept na prášok, ktorý si vyrobíš sama. Ale zdá sa mi,že som ho niekde videla na českých stránkach). Namiesto aviváže treba používať ocot, lebo ináč ostanú dosť tvrdé. Premoknúť ti nepremoknú preto, lebo navrchu máš gumené nohavičky. ale plienka je mokrá. ale myslím,že to bude dobré nato, že sa malá skôr naučí pýtať na nočník (vadí jej, keď je v mokrom). Ak máš ešte nejaké dotazy, tak sa kľúdne pýtaj. 😀

barbulka
16. feb 2007

my mame tiez popolini, zacala som ich malej davat az ked mala cca mesiac, ale rychlo si zvykla 🙂 som s nimi velmi spokojna ...

janaw, na popo stranke teraz predavaju indicke mydlove orechy na pranie, aj tie sa podla mna oplati vyskusat 😵

vandas
16. feb 2007

..ja skusenost zatial nemam, mozem ju napisat od aprila🙂, ale popolinky idem kupit.
Kompletne info najdete na www.prebalovanie.sk (vsetky druhy plienok, udrzba, cena, ako vyskladat vybavicku...). Ak ich chcete vidiet na vlastne oci a dozvediet sa este viac, zajdite na Vysoku ul. do Ekoporadne Zivica. Maju tiez svoju webovku...

anielik
16. feb 2007

Jej dakujem, no prave o to mi ide, potrebuvala by som ich omrknut...mozes mi napisat pls ich stranku...

asi som uz aj ja rozhodnuta pre popo...len neviem ktoree, ake mate vy?
Vy ste si ich ako objednavali? Ako dlho to trvalo, na str. maju 1-3tyzden

niektore z nich by ste mi neodporucali?
dakujem

vandas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janaw
18. feb 2007

Díky barbulka, uz som ich bola omrknut. Mas ich uz doma? Pytala som sa na ne. Ale vraj sa v nich da prat len neznecistene pradlo. Skor take prepotene, ale nie zaspinene od jedla a z flakmi, ale aj tak som uvazovala aj na takom prani, hlavne tie popose.

barbulka
19. feb 2007

hej, poslali mi vzorku, ale este som sa neodhodlala ich vyskusat 🙂
aha, takze take okakane by to nemuselo vyprat ?? ale vraj tam treba pridat tu bieliacu sol, aj tu mi poslali ...

anielik, ja mam 10 ks ultrafit flanelky a 10 ks one size frote, 3 ks vrchne nohaviky velkost S a 1 rolku separaciek, to som mala na uvod a uplne to staci ... a teraz idem objednavat vrchne nohavicky velkost M 🙂

vandas
19. feb 2007

...barbulka a s cim peries teraz? daju sa standardnym pranim na 60-ke plienky pekne vyprat?

barbulka
19. feb 2007

Ariel Kids, su krasne ciste a to nasa mala vie pekne nalozit 😀 ona totiz kaka raz za 2-3 dni, ale potom to uz stoji za to 😝

ivushka
20. feb 2007

Ahojte 🙂
mam doma trojmesacne dvojicky a pouzivame len popolinky. Mame dve sady, t.j. 40 plienok, kombinaciu one size a ultrafit + separacne. Zatial ich perieme v Lovele kazdy den, davame ich prat na 90 stupnov a schnu fakt asi 24 hodin... aj ked sa niekde pise, ze 8-9h.. Detiska su spokojne (aspon sa tak tvaria ;)) a my tiez. Praca okolo plienok trva denne asi 20 minut, viac nie. A ked ich vesiam, este tym zabavam deti, lebo im vonavymi plienockami mavam pred tvarickou a oni sa chichocu 😀
Pociatocna investicia bola velka, ale pri dvojickach si fakt neviem predstavit kupovat tolko pampersiek, uf.. takze sa mi to mozno uz aj vratilo..
Dalsie vyhody... ziadne kozne problemy, balenie nasiroko.. Deti sa vraj (dufam) budu lahsie ucit na nocnik.
Este co sa tyka tej pokozky... ked som dosla z porodnice, krvacala som asi tych 5 tyzdnov.. pochopitelne.. 😉 No a cela stastna som si davala alwaysky, unavena z pretekajucich bunicinovych vloziek v porodnici.. No a asi po dvoch tyzdnoch sa mi vyhodila dost bolava vyrazka a ja som citila, ze je to asi z tych vloziek, ktore sice saju, ale nedychaju.. a tak som to skombinovala a "kradla" som detom tie separacne tenulinke vlozky, ktore som si este dala na vlozku.. tak, aby sa mi pokozky dotykala ta detska.. A za dva dni bolo po vyrazke 😀 Nebudem porovnavat moju pokozku s detskou, ale fakt to bol rozdiel a aj ked som nebola uplne v suchu, bolo to ovela prijemnejsie...
Takze ja popolinky urcite odporucam.. 😵

barbulka
20. feb 2007

ivushka a kolko otackovu pracku mate ? my mame 1000 a ked plienky poobede operiem, rano su suche 🙂

a s Alwayskami mam presne tu istu skusenost, po porode 😝 inak, oni ponukaju aj damske vlozky, uz som rozmyslala, ze ich vyskusam ...

mamik
20. feb 2007

tie popoliny sa mi veľmi zapáčili. hlavne kvôli ekológii. len by ma zaujímalo, či sa dajú sušiť v sušičke na prádlo?

mracik
20. feb 2007

no dajú sa sušiť v sušičke, len to už nie je veľmi ekologické 🙂

ivushka
21. feb 2007

barbulka, my mame max. 800 otackovu.. mozno je to tym.. ale uz som si nejak na ten rezim zvykla a ked periem kazdy den, vychadza to.. navyse malu prebalujem az po papani, kedze sa vzdy pri papani vykaka, takze tym setrim denne aspon 5 plienok 😀
tie damske vlozky, to sa mi asi nechce.. ked sa mi vratia moje dni po kojeni, snad uz tie alwaysky znesiem, ked pojde len o par dni... 🙂
utekam.. deti placu... 😕

mamik
21. feb 2007

mracik ako si to myslela? prečo to nie je ekologické?

masinka
21. feb 2007

ahojte
ja som kupila 12 ks popoliniek.... a pouzivam pampersky ☹
mala je plne kojena a kaka tak cca 12 krat do dna a take riedke, ze to preslo komplet cez separacnu vlozku, vlozku aj popolinu. nechat ju v tom kvasit nechcem, a keby som ju prebalovala po kazdom kakani, tak potom kym sa operu a uschnu, musela by som ich kupit este aspon 20 (u mna kym sa nekurilo schli dva dni, teraz v zime to ide trochu rychlejsie). takze predbezne som ich pouzivanie prelozila o pol roka ked zacneme davat prikrmy....

anielik
22. feb 2007

Recept na mýdlový gel

Vyrobte si šetrný a přitom účinný prostředek na praní.

(recept začal nedávno kolovat na Internetu, je oveřen řadou maminek)

Suroviny:
kostka nastrouhaného surového mýdla (např. jádrové mýdlo) nebo kelímek (250 ml)
mýdlových vloček, kelímek sody na praní (obojí seženete ve většině drogerií)

Postup:
Do kyblíku s trochou horké vody nasypeme mýdlo nebo mýdlové vločky a necháme rozpustit. Dolijeme 10-12 litrů horké vody a za stálého míchání přidáme sodu. Celá příprava trvá přibližně 15 minut, po vychladnutí vznikne hustší "sliz" (může i úplně ztuhnout).

Použití:
Dávkování: 1 až 2 kelímky (250 - 500 ml) podle stupně znečištění, dávkujeme stejně jako běžné prostředky přímo do bubnu pračky nebo do dávkovače. Doporučuje se ke hlavnímu praní přidat ještě podle tvrdosti vody půl až jeden kelímek sody a místo aviváže 100-150 ml octa jako dezinfekci a změkčovadlo.
Do praní lze použít buď jedlou nebo krystalickou sodu. Ocet jako máchadlo je doporučován i pro atopiky.

barbulka
22. feb 2007

masinka, nasa mala kaka raz za 2-3 dni a viem kedy, strasne sa cervena pri tlaceni 😀 tak sa to da a to ju hned prebalim ...

vandas
23. feb 2007

...neviem, či je to pravda, ale mydlové vločky sú vraj nevhodné do automatických pračiek na dlhodobé používanie. aké máte skúsenosti vy?

mracik
23. feb 2007

vandas, asi samotné nie sú vhodné (kvoli vodnému kameňu), ale v slize je to OK
ja som ich používala viac ako pol roka, práčka zatiaľ funguje 🙂 , teraz som prešla na mydlové orechy

barbulka
23. feb 2007

mracik, a ako si spokojna s tymi orechami ? ja nad nimi tiez rozmyslam, ale nejak sa neviem odhodlat 😅

mracik
23. feb 2007

zatiaľ som prala len raz, takže ešte to ešte nemôžem tak posúdiť...
chystám sa používať ich aj na riad, umývanie podlahy... No uvidíme, ako to bude fungovať

vandas
23. feb 2007

Mráčik, daj vedieť, chcela som ich používať na plienky, ale mam obavy, ze ich nedokazu vyprat. Skusala si Ulrich alebo ecover?ak ano, s akym uspechom?
vopred vdaka 🙂

vladusko
24. feb 2007

Ja som absolvovala školenie o týchto plienkach, keď som ležala na rizikovom na Kramároch. Hovorili nám o šetrení peňazí... Dnes používam zn. Pampers a neviem si vynachváliť. Jednoduché, pohodlné pre mňa aj bábätko. Treba si to ozaj zvážiť.

barbulka
25. feb 2007

vladusko, aj popoliny su jednoduche a pohodlne, je to sila zvyku 😵 a casom vidim, ze su pre malu ovela lepsie. ked idem niekam na dlhsie dam malej pampersku a vacsinou ma potom nejaky cerveny fliacik na zadocku ...

eja28
27. feb 2007

existuje aj slovenska verzia popoliniek a asi tak 3x lacnejsia. Babylucy...vyvazaju to za hranice , lebo na slovensku o tom nikto nevie.Ja ich mam, ale zacnem pouzivat asi o 4 tyzde, ked sa male narodi...

mracik
28. feb 2007

eja, ja práve rozmýšľam, či kúpiť babylucy alebo Hamiko. Tie Babylucy sú jednoveľkostné? Z akého sú materiálu? Nevieš aký je medzi nimi rozdiel?

dahlia23
1. mar 2007

Ja som kúpila 12 ks hamiko a 12 ks babylucy. Rozdiel tam veľký nie je, povedala by som, že skoro žiadny. Akurát tie babylucy sa dajú hore zapnúť na užšie ako hamiko.
Materiál je flanel, sú veľmi príjemé.
Vrchné nohavičky mám tiež Babylucy. Troje. Možno ešte skúsim kúpiť Popolini,ak bude treba.
A Babylucy ani Hamiko nie sú jednoveľkostné, sú od S po L. Aj plienky, aj vrchné nohavičky.
Problém je, že ich ešte nemám odskúšané, ale už sa veľmi teším, keď sa malá narodí. Ak budú tie plienky také dobré, ako vyzerajú, tak budem rada. 🙂